Відмінності між версіями «Портфоліо Калашникової Світлани»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
м (Фах, навчальний предмет)
(Оцінювання (стислий опис і інструменти))
Рядок 18: Рядок 18:
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 +
 +
Оцінювання передбачає встановити рівень навчальних досягнень учня в оволодінні змістом розділу Дорога Добра порівняно з вимогами чинних програм. Оцінювання є особливою складовою контролю, а педагогічна оцінка – його результатом. Для розвитку самооцінної діяльності педагог використовує портфоліо учнівських досягнень, в якому накопичуються протягом двух місяців результати виконання різних завдань, які ілюструють індивідуальний рух розвитку дитини. Це дозволяє учням аналізувати і порівнювати результати своєї праці, ставити особистісно значущі завдання, що зміцнює інтерес до навчання, виховує волю і старанність.
 +
Аналіз об’єктів контролю дав змогу визначити такі критерії оцінювання навчальних досягнень учнів:
 +
 якість знань (предметних, про способи діяльності): міцність, повнота, глибина, узагальненість, системність, дієвість;
 +
 сформованість предметних умінь і навичок, способів навчальної діяльності (виконання за зразком, за аналогією, в нових ситуаціях);
 +
 володіння досвідом елементарної творчої діяльності (частково-пошуковий і пошуковий рівні);
 +
 володіння досвідом емоційно-ціннісного ставлення до навколишнього світу, до інших людей, до самого себе.
 +
Під час оцінювання вчитель використовує методи практичної перевірки (спостереження, заповнення таблиць, побудова схем, моделей, перфокарт тощо) із метою вчасного надання допомоги групі учнів чи одному з дітей та використовує умовні символи для відзначення активності учнів. У процесі оцінювання відбувається навчальний діалог-аналіз відповіді учня щодо результативності виконаної ним роботи. Коментар до процесу оцінювання спочатку здійснюється вчителем: вчитель аналізує і пояснює результат роботи (навчальної діяльності учня), коментує спосіб (раціональність) її виконання, дає практичні рекомендації, поради щодо підвищення рівня навчальних досягнень .
 +
В міру сформованості контрольно-оцінних умінь і навичок, оволодіння критеріями оцінювання конкретного виду завдань, власну оцінку з коментарем висловлюють і учні. У повному обсязі оцінні судження висловлюються в такій послідовності:
 +
• Відзначення позитивних сторін успішно виконаних аспектів практичної роботи;
 +
• Чітке визначення (в доброзичливій формі) допущених помилок та недоліків (так, щоб учень усвідомив свої прорахунки);
 +
• Визначення шляхів подолання прогалин у знаннях, рекомендації щодо удосконалення практичних навичок із конкретною вказівкою джерел інформації, розділів навчального матеріалу та способів діяльності (учень одержує конкретну інформацію про можливість ліквідації недоліків);
 +
• Висловлення віри, доброзичливої впевненості в тому, що учень додатково попрацює, докладе необхідних зусиль і досягне більш високих показників навчальних досягнень.
 +
При словесному оцінюванні вчитель аналізує і пояснює результат роботи (навчальної діяльності учня), коментує спосіб (раціональність) її виконання, дає практичні рекомендації, поради щодо підвищення рівня навчальних досягнень тощо.
 +
У процесі оцінювання педагог формує вміння: взаємо- (самоконтролю), взаємо- (самоперевірки), взаємо- (самооцінювання), взаємо-(самокоригування), розвиває рефлексивні уміння (здатність обмірковувати свої дії, критично оцінювати їх і свідомого ставитися до учіння).
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=

Версія за 07:14, 1 лютого 2013


Назва навчальної теми

Дорога добра

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Курс за вибором "Християнська етика в українській культурі" (Я і Україна. Читання. Основи здоров’я. Образотворче мистецтво. Музичне мистецтво. Трудове навчання.)

Вік учнів, клас

7-8 років, 2 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект в межах вивчення курсу «Християнська етика в українській культурі» у 2-му класі ЗОШ з розділу "Дорога добра" Тема розкриває основні моральні вимоги до вчинку, до життя за правилами християнських чеснот. Протягом вивчення теми учні в підгрупах (Знавці, Літературознавці, Мистецтвознавці, Журналісти, Інформатики) будуть проводити дослідження з тематичних питань. Знавці виконуватиме роль дослідників, які дізнаються про Добро і як вийти на Дорогу Добра. Мистецтвознавці змоделюють Дорогу Добра в малюнку, русі. Журналісти розслідуватиме що є красиве в людині, в її душі, Інформатики працюватимуть з комп’ютерними програмами щодо підтримки вивчення розділу. По закінченню роботи демонстрація учнівської презентації з результатами дослідження.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання передбачає встановити рівень навчальних досягнень учня в оволодінні змістом розділу Дорога Добра порівняно з вимогами чинних програм. Оцінювання є особливою складовою контролю, а педагогічна оцінка – його результатом. Для розвитку самооцінної діяльності педагог використовує портфоліо учнівських досягнень, в якому накопичуються протягом двух місяців результати виконання різних завдань, які ілюструють індивідуальний рух розвитку дитини. Це дозволяє учням аналізувати і порівнювати результати своєї праці, ставити особистісно значущі завдання, що зміцнює інтерес до навчання, виховує волю і старанність. Аналіз об’єктів контролю дав змогу визначити такі критерії оцінювання навчальних досягнень учнів:  якість знань (предметних, про способи діяльності): міцність, повнота, глибина, узагальненість, системність, дієвість;  сформованість предметних умінь і навичок, способів навчальної діяльності (виконання за зразком, за аналогією, в нових ситуаціях);  володіння досвідом елементарної творчої діяльності (частково-пошуковий і пошуковий рівні);  володіння досвідом емоційно-ціннісного ставлення до навколишнього світу, до інших людей, до самого себе. Під час оцінювання вчитель використовує методи практичної перевірки (спостереження, заповнення таблиць, побудова схем, моделей, перфокарт тощо) із метою вчасного надання допомоги групі учнів чи одному з дітей та використовує умовні символи для відзначення активності учнів. У процесі оцінювання відбувається навчальний діалог-аналіз відповіді учня щодо результативності виконаної ним роботи. Коментар до процесу оцінювання спочатку здійснюється вчителем: вчитель аналізує і пояснює результат роботи (навчальної діяльності учня), коментує спосіб (раціональність) її виконання, дає практичні рекомендації, поради щодо підвищення рівня навчальних досягнень . В міру сформованості контрольно-оцінних умінь і навичок, оволодіння критеріями оцінювання конкретного виду завдань, власну оцінку з коментарем висловлюють і учні. У повному обсязі оцінні судження висловлюються в такій послідовності: • Відзначення позитивних сторін успішно виконаних аспектів практичної роботи; • Чітке визначення (в доброзичливій формі) допущених помилок та недоліків (так, щоб учень усвідомив свої прорахунки); • Визначення шляхів подолання прогалин у знаннях, рекомендації щодо удосконалення практичних навичок із конкретною вказівкою джерел інформації, розділів навчального матеріалу та способів діяльності (учень одержує конкретну інформацію про можливість ліквідації недоліків); • Висловлення віри, доброзичливої впевненості в тому, що учень додатково попрацює, докладе необхідних зусиль і досягне більш високих показників навчальних досягнень.

При словесному оцінюванні вчитель аналізує і пояснює результат роботи (навчальної діяльності учня), коментує спосіб (раціональність) її виконання, дає практичні рекомендації, поради щодо підвищення рівня навчальних досягнень тощо.

У процесі оцінювання педагог формує вміння: взаємо- (самоконтролю), взаємо- (самоперевірки), взаємо- (самооцінювання), взаємо-(самокоригування), розвиває рефлексивні уміння (здатність обмірковувати свої дії, критично оцінювати їх і свідомого ставитися до учіння).

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Світлана Калашникова

Фах, навчальний предмет

Викладач педагогіки, психології (дошкільної), методист з дошкільного віховання

Навчальний заклад

Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Місто\село, район, область

м.Миколаїв, Миколаївська область

Контактні дані

svetfkalashnikova5@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

21 січня -1 лютого 2013

Місце проведення тренінгу

Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

Гапіченко Галина Євгенівна, Веліховська Алла Борисівна