Відмінності між версіями «Портфоліо Грабік Світлани Георгіївни»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Відомості про тренінг)
(Ім'я, прізвище)
 
Рядок 107: Рядок 107:
 
Грабік Світлана
 
Грабік Світлана
  
 +
[http://mrishchukantonina.blogspot.com/  наш блог]
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==

Поточна версія на 13:50, 10 січня 2013


Назва навчальної теми

ПТАШКА КРАСНА ПІР’ЯМ, А ЛЮДИНА ДОБРИМИ СПРАВАМИ

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Громадянська освіта. Читання .І Громадянська освіта.Тема.Людські чесноти .Читання. Українська мова. Розвиток зв’язного мовлення.

Вік учнів, клас

4. клас .(10 років)

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Сформувати у дітей почуття гідності за звання людини.Учні проведуть анкетування серед своїх ровесників на тему « Чому потрібно робити добро».Учні будуть шукати в мережі розповіді про людей ,які робили добрі справи.Діти напишуть Книгу Добра.Учні шукатимуть способи виявлення доброти у ставленні досвоїх рідних і близьких.Учні будуть вчитися визначати людські якості ,а саме;доброту,милосердя,ввічливість, щедрість.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням публікацію[1] з метою ознайомлення з методом проектів, презентацію[2] проекту «Пташка красна пір”ям, а людина добрими справами» і проводить бесіду з теми, а також пропонує учням , форми З-Х-Д [3]та організаційні діаграми[4]. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. Крім того, учитель знайомить учнів із формою «Я-Розумію!»[5] у розділі підготовка до 1 заняття. У процесі роботи учні використовують анкети для дослідження та для проведення самооцінювання[6].Вони проводять анкетування серед однолітків та дорослих, шукають інформацію в мережі Інтернет, готуються до написання твору-міркування.Також працюють в групах і діляться інформацією. В процесі роботи над проектом учні працюють описують процес та результати виконання досліджень із формою «Я-Розумію!». Крім того, учитель визначає проміжні результати роботи над проектом. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання презентації[7] . Учні працюють із формою «Я-Розумію за рахунок чого проводиться самооцінювання[8] над проектом. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно. З метою оцінювання результатів використовуються відповідні форми оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Урок1 Підготовка Учитель повинен пересвідчитись чи розуміють учні значення слова «доброта»,чи вміють осмислювати духовні цінності ,чи знають ,якими рисами повинна бути наділена людина ,щоб відчути диво й радість життя? Для цього учитель демонструє власну презентацію. Учням пропонується ключове та тематичні запитання, конкретна проблема та проводиться визначення розуміння учнями вказаних вище понять. Через використання форм із «З-Х-Д» та організаційними діаграмами визначаються наявні знання та навчальні потреби учнів. Дослідження Учні, складають анкету ,за допомогою якої проводять анкетування серед однолітків .. Аналізуючи отримані результати, роблять висновки ,що в світі багато людей люблять робити добро.. , У кінці уроку учні працюють із документом «Я-розумію!, самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати.

Учні підсумовують свою роботу і створюють презентацію, і рекомендують своїм друзям повторити дослідження та розмістити у коментарях свої результати, порівнюючи їх із отриманими. Результати вносяться до «Результатів роботи учнів за проектом». Учні проводять самооцінювання використовуючи відповідні форми.

Урок 2 Підготовка Учні дізнаються із мережі Інтернет інформацію про відомих людей ,які роблять добро н а планеті Земля .

Дослідження Учні об’єднуються у групи, кожна з яких обирає для себе: 1.Інформацію про відомих людей,які роблять добро для інших людей. 2 .Інформацію про відомих людей ,які допомагають тваринам. 3 .Інформацію про людей ,які бережуть природу нашої планети Земля. Роблять висновки про те,що добро можна і потрібно робити завжди.. . Учні створюють презентацію . Результати отримані на цьому уроці порівнюють із результатами отриманими на минулому. У кінці уроку учні працюють із документом «Я-розумію!», самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати.

Учні розміщують результати свого дослідження у» Контрольний список з само спрямування» із рекомендацією своїм друзям повторити дослідження та розмістити у коментарях свої результати, порівнюючи їх із отриманими. Учні проводять самооцінювання використовуючи дослідження зроблені на 2 уроці.


Урок 3 Підготовка Учні створюють певну, запропоновану учителем структуру написання Книги Добра.. Дослідження Учні об’єднуються у групи та використовуючи різні інформації (для різних груп) створюють розділи Книги Добра.. Роблять висновки про те, яку інформацію вносити до книги варто ,а яку використовувати не варто.

У кінці уроку учні працюють із документом «Я-розумію!», самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати.

Учні проводять опитування серед учнів своєї школи, яке виявляє якими людьми вони себе вважають,як виховують у собі кращі людські риси... Результати можуть бути опрацьовані у табличному процесор, з допомогою якої створюються діаграми.

Учні розміщують результати свого дослідження із рекомендацією своїм друзям повторити дослідження та розмістити і свої результати, порівнюючи їх із отриманими. Аналізують нові дані, отримані іншими учнями, які повторили опитування. Учитель проводять оцінювання результатів роботи над проектом використовуючи форми оцінювання.


Фрагмент уроку .Українська мова.. Підготовка Учні підбирають матеріал до написання твору – міркування «Чому потрібно робити добро?» Дослідження Учні намагаються пояснити що таке добрі вчинки ,чому варто допомагати іншим людям.для чого потрібно берегти природу і допомагати тваринам.

У кінці уроку учні працюють із документом «Я-розумію!», самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати.

Учні зачитують твори –міркування із рекомендацією ровесникам написати своі роздуми по даній темі та розмістити їх у інформаційному бюлетені... Наприкінці кожного етапу проекту учні будують за допомогою табличного процесора таблиці та на основі цих даних аналізують свої дослідження з вивченої теми.

Учні роблять свої висновки з приводу вивченого і доведеного. На основі зведених даних учні створюють діаграму , яка містить узагальнені результати дослідження .

Висновки та результати досліджень розміщують у «Форми само оцінювання презентації» Учитель проводить оцінювання результатів роботи над проектом використовуючи форми оцінювання дослідження .

Учні, які не встигають отримають підтримку та контроль своєї діяльності зі сторони учнів-консультантів. Ці учні, разом зі своїми консультантами, утворюючи сталі пари, будуть входити до одних і тих самих груп, під час об’єднання у групи. Для обдарованих учнів планується проведення конкурсу на написання кращого твору –міркування ,на оформлення кращого розділу Книги Добра. . Для цього учні за допомогою літератури та мережі Інтернет вивчають способи оформлення книжок,та, на основі цих знань створюють розділи книги , самостійно аналізуючи та оцінюючи, обирають оптимальні і зручні способи для створення Книги Добра. На протязі роботи над проектом учні отримують підтримку засобами учительської презентації яка використовується як засіб для фасилітації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Грабік Світлана

наш блог

Фах, навчальний предмет

Вчителі початкових класів


Навчальний заклад

Заклад "Навчально-виховний комплекс:загальноосвітня школа I-III ступенів-гімназія №6 ВМР"

Місто\село, район, область

Вінниця

Контактні дані

м.Вінниця вул.Червоноармійська 12

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02.01.2013-11.01.2013


Місце проведення тренінгу

Школа- гімназія №6


Тренери

Пойда Сергій Андрійович Марковська Тетяна Василівна