Відмінності між версіями «Портфоліо Остаповець А.Б.»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя)
(Діяльність учнів та вчителя)
Рядок 26: Рядок 26:
 
Самоспрямування - нагадування і підказки
 
Самоспрямування - нагадування і підказки
  
=Діяльність учнів та вчителя =
+
=
Перш ніж приступити до роботи над проектом учитель відправляє та збирає форми щодо надання прав/дозволів щодо політики безпечного використання Інтернет учнями, форми згоди батьків щодо Інтернет – проектів,  обсягу та якості розміщеної учнями інформації в Інтернеті. Встановлює зв’язки  та узгоджує проектні плани з класом партнером. Резервує час у комп’ютерному кабінеті.  Створює публікацію про метод проектів та ознайомлює з нею батьків. Показує учням презентацію [https://docs.google.com/file/d/0Bwj4TC6HD6vWelpFSnA5bm1NU00/edit]про дотримання законів авторських прав використаного матеріалу для проекту. Оцінює  веб-сайти необхідні для роботи над проектом. Організовує перевірку наявності необхідних книг у бібліотеці. Створює план проекту та графік виконання проекту. Створює та показує стартову презентацію для учнів з метою зацікавлення в роботі над проектом. Допомагає учням об’єднатися у малі групи, з метою корекції складу груп допомагає обрати лідерів груп. Пропонує  учням переглянути веб-сторінки для отримання докладніших відомостей щодо  учнівської безпеки та відповідального використання Інтернету.
+
== Діяльність учнів ==
Пропонує форми захисту проекту. Проводить  інструктаж з техніки безпеки під час роботи на комп’ютері. А учні після перегляду стартової презентації учителя про проект об’єднуються в групи, обирають командою теми досліджень, які  їх зацікавили, оцінюють свої попередні знання з теми, формують навичку коректно формулювати свої запитання, визначаються з проблемою дослідження, шляхами її розв’язання, обговорюють ідеї стосовно проекту, заповнюють схеми «З-Х-Д», обирають форму захисту проекту. Знайомляться з презентацією про дотримання законів авторських прав використаного матеріалу для проекту з метою формування  відповідальності за дотримання Законів про Авторське право.  Робота над проектом починається з бесіди та анкетування з Основ проведення навчальних досліджень, вмінь  користувача  Інтернету, комп’ютерних  навичок.
+
  =
Учитель організує команди для роботи та взаємоперевірки, забезпечує ресурсами необхідними для взаємоперевірки груп,  самооцінки учнів. Отримує доступ до учнівських файлів для  забезпечення  зворотного  зв’язку щодо робіт учнів. Проводить моніторинг роботи учнів над проектом, розміщених в мережі Інтернет продуктів учнів щодо їх раціонального, безпечного та відповідального використання, оцінює прогрес створення портфоліо учня. Пропонує з метою  диференціації роботи в  групі: ведення [http://vasjaty.blogspot.com/ блогу], продовжити вивчення теми поглиблено, прийняти участь у різноманітних учнівських конкурсах. Для успішного проведення проекту пропонує  звернутися за консультацією до вчителя історії, біології, інформатики, бібліотекаря.  Фотографує учнів у процесі роботи над проектом. Заповнює журнал оцінювання учнівських робіт. Проводить бесіду з техніки безпеки. Спілкується з батьками за допомогою електронної пошти чи інших засобів Інтернету для обговорення прогресу учнів в навчанні, з метою відслідкування прогресу учнів у навчанні заповнює таблицю оцінювання, в якій записано, як учні використовують навички 21 століття та фактичні знання з теми.
+
  
Під час захисту проекту учитель постійно супроводжує учнів в роботі, бере участь в обговоренні, задає питання, що стосується змісту, проводить анкетування учнів з теми, оцінює роботи, узагальнює, аналізує, підводить підсумки, вручає нагороди. Визначає перспективи для поглибленого вивчення теми, а учні презентують свої роботи  протягом одного уроку, тому кожна група чітко дотримується регламенту. Проводять колективний аналіз та  оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання, визначають, яка група провела аргументоване дослідження. Заповнюють лист для самооцінки, лист оцінки роботи групи, форму  для взаємооцінювання  презентації учнями іншої групи, таблиці «З-Х-Д», здають тестування.
+
За тиждень до початку роботи над проектом вчитель готує публікацію для учнів про метод проектів та навички 21 століття.
 +
1 День
 +
Навчальна тема розпочинається із заповнення учнями опитувальника «Твої очікування від проекту» (створений засобами https://docs.google.com/), з допомогою якого визначається бажання/небажання учнів працювати у проекті, рівень обізнаності з технологіями веб 2.0 та бажання виконувати ту чи іншу роль у групі.
 +
Наступний крок – ознайомлення учнів з учительською презентацією, в якій представляється ключове запитання: Чому і як вони літають та оголошуються тематичні питання проекту: Чому літають літаки? Як літають літаки?
 +
З допомогою учительської презентації проводиться мозковий штурм для виявлення вхідних знань, уявлень, переконань з питання :Чому і як літають літаки?
 +
На наступному кроці учні об’єднуються у групи. Далі з допомогою мозкового штурму (таблиця ЗХД), але в групах, учні працюють над питанням «Що я знаю про літальні апарати?».  
 +
Для ознайомлення учнів із завданнями для досліджень пропонується учительський документ для фасилітації – презентація, яка розміщується в Інтернеті і є доступною будь-кому та будь-де.
 +
Здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту, після чого вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт, які містять огляд очікувань від створеної ними роботи і проводить їх обговорення з подальшим удосконаленням (з огляду на зауваження учнів).
 +
1 тиждень роботи над проектом
 +
1 група (історики) виконують наступні завдання:
 +
Розкрити етапи розвитку літальних апаратів, показати роль Жуковського в розвитку авіації. Під час пошуку інформації в Інтернеті учні оцінюють знайдені веб-сайти, користуючись контрольними списками оцінювання сайтів, розробленими вчителем. Також вони використовують інструкцію по пошуку інформації в Інтернеті.
 +
2 група (дослідники) виконують наступні завдання:
 +
Досліджують теорію польоту літака, створення першого літака. Результати своїх досліджень представляють в учнівському блозі.
 +
3 група (аналітики)
 +
Знаходять в Інтернеті інформацію про теорію польотів, узагальнюють її, показують, які існують види крил, дослідно підтверджують існування підіймальної сили.
  
Коли проект уже захищений, учитель проводить діагностику досягнень навчальних цілей за допомогою форми рефлексії, запитань та встановлення учнями нових навчальних цілей, упорядковує презентації з учнівськими роботами та закінченими проектними завданнями для кінцевого перегляду. Відправляє повідомлення з подякою доповідачам, батькам, а учні пишуть відгук на роботу однокласників.
+
Під час виконання дослідницьких завдань учні самостійно здійснюють самоспрямування у діяльності за допомогою розроблених вчителем підказок та нагадувань.  
 +
2 тиждень роботи над проектом
 +
Усі групи узагальнюють та систематизують отримані результати, після чого:
 +
1 група (історики)
 +
• Створюють вікі-статтю про етапи розвитку літальних апаратів, роль Жуковського в розвитку авіації..
 +
2 група (дослідники)
 +
Хід, а також результати своєї роботи представлять в блозі. Між собою учні спілкуються за допомогою електронної пошти.
 +
3 група (аналітики)
 +
Результати своєї роботи представляють на окремій сторінці блогу. Інформацію учасникам інших груп передають з допомогою електронної пошти.
 +
Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей).
 +
Завершується робота над проектом демонстрацією результатів досліджень кожної з груп на загальношкільній конференції.  
 +
Опитувальник учнів перед тренінгом
 +
Приклад учнівського блогу
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Версія за 11:16, 5 грудня 2012


Назва навчальної теми

Ключі від неба

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

фІЗИКА,інформатика, математика

Вік учнів, клас

8 клас, вік учнів - 13 років

Стислий опис проекту

Розвиток особистості учнів засобами фізики як навчального предмета, формувати в них фізичні знання про принцип дії літальних апаратів,розширювати науковий світогляд і відповідний стиль мислення, розвивати в учнів експериментальні уміння і дослідницькі навики, творчі здібності і схильність до креативного мислення; розкрити історичний шлях розвитку фізики, ознайомити їх з діяльністю та внеском відомих фізиків, конструкторів літаків. Вміння оцінювати роботи однолітків та команди, вміння співпрацювати в малій групі, розподіляти ролі та оцінювати результати індивідуальної та групової роботи, вміння виконувати простіші досліди з дотримуванням інструкцій та правил техніки безпеки, демонструвати можливості використання інформаційних технологій для організації та аналізу даних і відображати це у презентації та блозі.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

Опис оцінювання Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Також з цією метою використовуються нагадування і підказки, які використовуватимуться як впродовж роботи над проектом, так і наприкінці роботи над проектом. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом. Контрольний список для блогу проекту "Польоти" Контрольний список запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом Контрольний список групової роботи в проекті Самоспрямування - нагадування і підказки

=

Діяльність учнів

 =

За тиждень до початку роботи над проектом вчитель готує публікацію для учнів про метод проектів та навички 21 століття. 1 День Навчальна тема розпочинається із заповнення учнями опитувальника «Твої очікування від проекту» (створений засобами https://docs.google.com/), з допомогою якого визначається бажання/небажання учнів працювати у проекті, рівень обізнаності з технологіями веб 2.0 та бажання виконувати ту чи іншу роль у групі. Наступний крок – ознайомлення учнів з учительською презентацією, в якій представляється ключове запитання: Чому і як вони літають та оголошуються тематичні питання проекту: Чому літають літаки? Як літають літаки? З допомогою учительської презентації проводиться мозковий штурм для виявлення вхідних знань, уявлень, переконань з питання :Чому і як літають літаки? На наступному кроці учні об’єднуються у групи. Далі з допомогою мозкового штурму (таблиця ЗХД), але в групах, учні працюють над питанням «Що я знаю про літальні апарати?». Для ознайомлення учнів із завданнями для досліджень пропонується учительський документ для фасилітації – презентація, яка розміщується в Інтернеті і є доступною будь-кому та будь-де. Здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту, після чого вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт, які містять огляд очікувань від створеної ними роботи і проводить їх обговорення з подальшим удосконаленням (з огляду на зауваження учнів). 1 тиждень роботи над проектом 1 група (історики) виконують наступні завдання: Розкрити етапи розвитку літальних апаратів, показати роль Жуковського в розвитку авіації. Під час пошуку інформації в Інтернеті учні оцінюють знайдені веб-сайти, користуючись контрольними списками оцінювання сайтів, розробленими вчителем. Також вони використовують інструкцію по пошуку інформації в Інтернеті. 2 група (дослідники) виконують наступні завдання: Досліджують теорію польоту літака, створення першого літака. Результати своїх досліджень представляють в учнівському блозі. 3 група (аналітики) Знаходять в Інтернеті інформацію про теорію польотів, узагальнюють її, показують, які існують види крил, дослідно підтверджують існування підіймальної сили.

Під час виконання дослідницьких завдань учні самостійно здійснюють самоспрямування у діяльності за допомогою розроблених вчителем підказок та нагадувань. 2 тиждень роботи над проектом Усі групи узагальнюють та систематизують отримані результати, після чого: 1 група (історики) • Створюють вікі-статтю про етапи розвитку літальних апаратів, роль Жуковського в розвитку авіації.. 2 група (дослідники) Хід, а також результати своєї роботи представлять в блозі. Між собою учні спілкуються за допомогою електронної пошти. 3 група (аналітики) Результати своєї роботи представляють на окремій сторінці блогу. Інформацію учасникам інших груп передають з допомогою електронної пошти. Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей). Завершується робота над проектом демонстрацією результатів досліджень кожної з груп на загальношкільній конференції. Опитувальник учнів перед тренінгом Приклад учнівського блогу

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Анатолій Остаповець

Фах, навчальний предмет

вчитель фізики та математики,фізика та інформатика

Навчальний заклад

Новопразький НВК

Місто\село, район, область

сел. Нова Прага,Олександрійський,Кіровоградська

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

29.09-10.10

Місце проведення тренінгу

Новопразький НВК

Тренери

Мітленко Л.О.