|
|
| Рядок 7: |
Рядок 7: |
| | | | |
| | 13 років, 7 клас | | 13 років, 7 клас |
| − |
| |
| − | [http://docs.google.com/file/d/0B2_Nbtcl76qGbDU1dUVXOG44enc/edit]
| |
| − | [http://docs.google.com/file/d/0B2_Nbtcl76qGbDU1dUVXOG44enc/edit]
| |
| − |
| |
| − | Урок № 1
| |
| − |
| |
| − | ДІЄПРИКМЕТНИК ЯК ОСОБЛИВА ФОРМА ДІЄСЛОВА: ЗАГАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ,
| |
| − |
| |
| − | МОРФОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ, СИНТАКСИЧНА РОЛЬ.
| |
| − |
| |
| − | Мета: дати поняття про дієприкметник як особливу форму дієслова, пояснити властиві
| |
| − |
| |
| − | дієприкметникові граматичні ознаки прикметника й дієслова, формувати вміння
| |
| − |
| |
| − | розпізнавати дієприкметники у реченнях, з`ясовувати їх рід, число, відмінок, синтаксичну
| |
| − |
| |
| − | роль; виховувати повагу до таких моральних якостей, як людяність і доброта; любов до
| |
| − |
| |
| − | рідної природи; розвивати увагу, логічне мислення, пам`ять.
| |
| − |
| |
| − | Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
| |
| − |
| |
| − | ХІД УРОКУ
| |
| − |
| |
| − | І. Підготовка до сприймання нового матеріалу.
| |
| − |
| |
| − | ◊ Прочитати спроектовані речення.
| |
| − |
| |
| − | Поставити питання до виділених слів. На яку саме ознаку вказують ці слова?
| |
| − |
| |
| − | Хлібна нива
| |
| − |
| |
| − | І лащиться колосяним теплом край шляху дозріваюча пшениця. А на полі колосом
| |
| − |
| |
| − | іскриться повнозерна виспіла пшениця. Та немає багатшого дива, як розбуджена хлібна
| |
| − |
| |
| − | нива! І немає багатшого дива, як чаруюча хлібна нива! Роззолочене поле безкрає врожаями
| |
| − |
| |
| − | дорідними грає. І справляє обжинки натруджена щедра пора. Зігріта сонцем простота в
| |
| − |
| |
| − | земних долонях і мачинка.
| |
| − |
| |
| − | ( З творів Д. Луценка)
| |
| − |
| |
| − | ◊ Завдання-пошук. Прочитайте текст “Слова примхливої вдачі”. Об єднайтеся в групи
| |
| − |
| |
| − | відповідно до тої чи іншої позиції, висловленої в тексті. Підготуйте обґрунтування власної
| |
| − |
| |
| − | позиції.
| |
| − |
| |
| − | Готуючись до виступу, використовуйте “ Індивідуальну картку-рекомендацію.”
| |
| − |
| |
| − | ◊ “Читай — міркуй — роби висновки!”
| |
| − |
| |
| − | Прочитайте. Включіться в дискусію. Дотримуйтесь схеми міркування:
| |
| − |
| |
| − | позиція — обґрунтування — приклад — висновок.
| |
| − |
| |
| − | Слова примхливої вдачі.
| |
Навчальна тема: Дієприкметник як особлива форма дієслова: загальне значення, морфологічні ознаки і синтаксична роль