Відмінності між версіями «Портфоліо з теми "Дружба у житті людини"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Навчальні цілі)
(Опис оцінювання)
Рядок 25: Рядок 25:
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
 +
Повне та точне оцінювання є надзвичайно важливим для ефективного навчального процесу. На початку проекту для реальної оцінки знань учнів я використовую  запитання, таблицю З-Х-Д та «асоціативний кущ» і мозковий штурм для визначення того, що вже знають учні про  дружбу, види темпераменту та стосунки між людьми пов'язую ці знання з персональним досвідом учнів. Учні використовують контрольний список проекту для того, щоб зрозуміти де вони знаходяться в ході проекту і куди вони рухаються, а також для оцінювання власного прогресу в роботі з різними компонентами проекту. Крім того, для оцінювання навчальних потреб я організовую обговорення ключового і тематичних запитань, записую відповіді учнів та їх думки з метою подальшого планування діяльності. Учні кілька разів звертаються до контрольного списку, щоб відстежувати своє просування і перевіряти дати виконання завдань. Під час реалізації проекту я планую проведення групових і індивідуальних консультацій для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Підчас  консультацій учні можуть отримати відгуки на свою роботу, прояснити нерозуміння і отримати допомогу у визначенні додаткових дослідницьких ресурсів. В процесі реалізації з метою самооцінювання учнів я пропоную їм пройти on-line анкетування, щоб вони могли побачити свої знання і коригувати свій процес діяльності в проекті. Проаналізувавши підсумок їхніх відповідей, я можу побачити, наскільки учні засвоїли матеріал на даному етапі реалізації проекту. Переглядаю ескізи учнівських презентацій і роблю пропозиції і поправки до того, як учні почнуть створювати свої мультимедійні презентації. Оцінювання учнів я здійснюю щоденно, ознайомившись з результатами виконаної ними роботи. Також я пропоную учням використовувати форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно бачити оцінку однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Для забезпечення диференціації навчання учнів я використовую методи  оцінювання , запропоновані на початку проекту: таблиця З-Х-Д та «асоціативний кущ» і мозковий штурм. Відповідно до результатів цих оцінювань я пропоную слабшим учням, провести опитування в той час, як сильніші проводитимуть on-line тестування та  відобразити результати свого проекту у презентації, а сильнішим у вигляді блогу.
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=

Версія за 18:53, 23 жовтня 2012


Назва проекту

Дружба у нашому житті.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Англійська мова та етика.

Навчальні цілі

В учнів будуть формуватися навички створення презентацій, в учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами: опитування своїх одокласників, батьків, друзів, вчителів; використання інтернету та книжок. Учні навчаться переконливо демонструвати цю інформацію. Формування в учнів уміння з’ясовувати ознаки справжніх друзів. Формування в учнів умінь:

• Аналізувати життєві ситуації

• Визначати темперамент людини

• Самостійно планувати свої опитування та структурувати свої спостереження

Вік учнів, клас

5-6 класи, 10-12 років

Стислий опис проекту

Цей проект будуть виконувати учні 5 класу у процесі вивчення теми: «Дружба у нашому житті». У ході проекту вони проводитимуть тестування, анкетування та опитування, визначатимуть темпераменти різних людей та їх сумісність. Шукатимуть відповіді на наступні питання: Хто такий справжній друг? Яку роль відіграє дружба у нашому житті? Чи існують глибокі, віддані, дружні взаємини? Що таке дружба?Люди з якими типами темпераменту дружать? Які стосунки повинні бути між людьми, які дружать? Які риси характеру притаманні людям, які стають хорошими друзями? Коли пізнається друг? Як поводять себе справжні друзі у скрутних ситуаціях?Ці питання вони обговорюватимуть між собою, з батьками, вчителями, психологами та волонтерами. Учні працюють в малих групах, щоб проводити дослідницьку діяльність, планувати та розробляти проектні продукти. В кінці проекту вони аналізуватимуть отримані дані. Результатом діяльності учнів будуть буклети, блоги, твори а також презентації у яких відображатимуться поетапно іх дії та результати проведених досліджень, а також висновки.

Повний План вивчення теми

Опис оцінювання

Повне та точне оцінювання є надзвичайно важливим для ефективного навчального процесу. На початку проекту для реальної оцінки знань учнів я використовую запитання, таблицю З-Х-Д та «асоціативний кущ» і мозковий штурм для визначення того, що вже знають учні про дружбу, види темпераменту та стосунки між людьми пов'язую ці знання з персональним досвідом учнів. Учні використовують контрольний список проекту для того, щоб зрозуміти де вони знаходяться в ході проекту і куди вони рухаються, а також для оцінювання власного прогресу в роботі з різними компонентами проекту. Крім того, для оцінювання навчальних потреб я організовую обговорення ключового і тематичних запитань, записую відповіді учнів та їх думки з метою подальшого планування діяльності. Учні кілька разів звертаються до контрольного списку, щоб відстежувати своє просування і перевіряти дати виконання завдань. Під час реалізації проекту я планую проведення групових і індивідуальних консультацій для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Підчас консультацій учні можуть отримати відгуки на свою роботу, прояснити нерозуміння і отримати допомогу у визначенні додаткових дослідницьких ресурсів. В процесі реалізації з метою самооцінювання учнів я пропоную їм пройти on-line анкетування, щоб вони могли побачити свої знання і коригувати свій процес діяльності в проекті. Проаналізувавши підсумок їхніх відповідей, я можу побачити, наскільки учні засвоїли матеріал на даному етапі реалізації проекту. Переглядаю ескізи учнівських презентацій і роблю пропозиції і поправки до того, як учні почнуть створювати свої мультимедійні презентації. Оцінювання учнів я здійснюю щоденно, ознайомившись з результатами виконаної ними роботи. Також я пропоную учням використовувати форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно бачити оцінку однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Для забезпечення диференціації навчання учнів я використовую методи оцінювання , запропоновані на початку проекту: таблиця З-Х-Д та «асоціативний кущ» і мозковий штурм. Відповідно до результатів цих оцінювань я пропоную слабшим учням, провести опитування в той час, як сильніші проводитимуть on-line тестування та відобразити результати свого проекту у презентації, а сильнішим у вигляді блогу.

Діяльність учнів та вчителя

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери