Відмінності між версіями «Портфоліо Лазаренко Олександра Сергійовича з теми "Конструкційні матеріали"»
(→Діяльність учнів та вчителя) |
(→Опис оцінювання) |
||
Рядок 28: | Рядок 28: | ||
=Опис оцінювання= | =Опис оцінювання= | ||
− | Оцінювання діяльності учнів при виконанні творчих проектів буде здійснюватись за такими критеріями: відповідність вимогам умов проекту (напрям, пояснювальна записка, захист); функціональність вибору та зручність у користуванні; привабливість (естетична цінність виробу); оригінальність роботи та новизна у вирішенні завдань; рівень розроблення та оформлення проекту; які джерела інформації використовувались; яка проводилась досліднецька робота; як було розроблено техннічну документацію та елементарне економічне обгрунтування. | + | Оцінювання діяльності учнів при виконанні творчих проектів буде здійснюватись за такими критеріями: відповідність вимогам умов проекту (напрям, пояснювальна записка, захист); функціональність вибору та зручність у користуванні; привабливість (естетична цінність виробу); оригінальність роботи та новизна у вирішенні завдань; рівень розроблення та оформлення проекту; які джерела інформації використовувались; яка проводилась досліднецька робота; як було розроблено техннічну документацію та елементарне економічне обгрунтування. З метою полегшення оцінювання знань учнів був розроблений [https://docs.google.com/open?id=0B1fTUZFI3C7AQlhWS2pEVVVJWU0 графік] оцінювання. |
=Діяльність учнів та вчителя= | =Діяльність учнів та вчителя= |
Версія за 12:00, 17 жовтня 2012
Зміст
Назва проекту
Конструкційні матеріали
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Трудове навчання, інформатика, природознавство, фізика.
Навчальна тема (як записано в програмі)
Технична праця. Конструкційні матеріали.
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту
Повний План вивчення теми
[План вивчення теми]
[План впровадження проекту]
Навчальні цілі
Опис оцінювання
Оцінювання діяльності учнів при виконанні творчих проектів буде здійснюватись за такими критеріями: відповідність вимогам умов проекту (напрям, пояснювальна записка, захист); функціональність вибору та зручність у користуванні; привабливість (естетична цінність виробу); оригінальність роботи та новизна у вирішенні завдань; рівень розроблення та оформлення проекту; які джерела інформації використовувались; яка проводилась досліднецька робота; як було розроблено техннічну документацію та елементарне економічне обгрунтування. З метою полегшення оцінювання знань учнів був розроблений графік оцінювання.
Діяльність учнів та вчителя
До початку роботи над пректом, з метою підвищення інтересу учнів до проекту вчитель пропонує дітям свою презентацію проекта. Вчитель повинен пояснити учням, що збираючи та досліджуючи нову інформацію з Інтернету їм необхідно не забувати про таке поняття як Авторське право та Плагіат. Для кращого засвоєння цих пунктів вчитель роздає учням наступні документи :«Авторське право – тест», «Стратегія протии плагіату досліднецьких робіт» та обговорює їх з ними.
На початку уроку пропоную учням продемонструвати креслення (моделі) їх майбутніх виробів. Мотивація до подальшої роботи здійснюється шляхом постанови проблемного запитання :
- Чи можемо ми після складання креслення (виготовлення моделі) виробу одразу братися до його виготовлення?
- Чи всю інформацію про майбутній вироб ми отримали?
Вчитель підводе учнів до розуміння, що треба визначитися з матеріалом, з якого буде виготовлений вироб. Для цього проводимо лабораторно-практичну работу: Для проведення роботи об’єднуємо учнів в три групи. Перша група ознайомиться зі зразками конструкційних матеріалів з деревини. Друга група буде досліджувати зразки з металу. Третя група працює з матеріалами штучного походження.
Послідовність виконання роботи:
1. Ознайомитися із запропонованими зразками.
2. Визначити властивості кожного зразка та заповнити другий стовпчик таблиці.
3. Визначити назву матеріалу та заповнити третій стовпчик таблиці.
4. З’ясувати сферу застосування наданих конструкційних матеріалів та заповнити четвертий стовпчик таблиці.
5. Сформувати висновок і обгрунтувати вибір конструкційного матеріалу для виготовлення майбутнього виробу.
Розпочати можно з актуалізації життєвого досвіду учнів та проведення між групами міні-змагання "Хто назве більше матеріалів, з яких виготовляють різні вироби". Після цього відправляємо учнів для праці з інформаційними джерелами по дослідженню своїх видів конструкційних матеріалів.
Наступне заняття вчитель починає з узагальнення роботи груп учнів та повідомляє, що всі матеріали, які використовуються у процесі технологічної діяльності людини, називаютьс яконструкційними і дає визначення цього поняття. Вчитель коригує роботу учнів, доповнює їх відповіді, перевіряє записи в таблицях, аналізує допущенні учнями помилки та способи їх усунення.
На наступному уроці проводиться підготовка учнів до наступної лабораторно-прктичної роботи. Звертаю увагу на те, що праектування та конструювання виробів на уроках трудового навчання здійснюється з використанням різних конструкційних матеріалів.
Розглядаємо результати роботи першої групи учнів, яка здійснювала дослідження зразків з деревени. Оскільки з уроків природознавства та із повсякденного життя учні знають певні види дерев, доцільно поставити такі запитання:
- Які породи дерев вам відомі?
- Які дерева ростуть у ващій місцевості?
- Які види дерев ви знаєте?
Вчитель уточнює відповіді учнів, надаючи інформацію про породи дерев та їх будову.
Учні знаходять в інформаційних джерелах відомості провластивості деревени, пояснюють такі характерні ознаки деревени, як колір, запах, текстура; розповідають про роль зовнішних ознак при виготовленні різних корисних речей. З’ясування цих питпнь супроводжується демонстрацією стенду з розрізами різних пород деревени. Кінцевим продуктом кожної групи учнів є створення презентайії, котра є підсумком їх діяльності та одним з способів ознойомлення учнів іншіх груп з новим матеріалом.
Для проведення лабораторно-практичної роботи "Визначення породи деревени з зовнішними ознаками" кожна з трьох груп отримує один зразок деревини та картку з інструкцією щодо виконання роботи.
Послідовність виконання роботи:
1. Розглянути зразок деревини.
2. Порівняти текстуру зразка деревини з текстурою різних порід дереваза напрямком волокон, розміщенням та товщиною річних кілець, кольором, запахом тощо.
3. Визначити породу деревини.
4. Заповнити таблицю.
5. Сформувати висновок.
Висновок: виписати з інформаційних джерел інформацію про дерево визначеної породи. По отриманню результатів лабораторно-практичної роботи вчитель доповнює відповіді учнів, перевіряєзаписи в таблицях. Вчитель запропоновує учням підготувати оповідь про роль і значення дерев для навколишнього середовища, усього живого на планеті.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Лазаренко Олександр Сергійович
Фах, навчальний предмет
трудове навчання
Навчальний заклад
Мар'їнська загальноосвітня школа-інтернат №3 http://internat-mar.ucoz.ua/
Місто\село, район, область
м. Мар'їнка, Донецька обл.
Контактні дані
Адреса навчального закладу:
Тел.:
e-mail:
Відомості про тренінг
Тренінг в рамках НП "Відкритий світ"
Дати проведення тренінгу
27.08.2012 - 31.08.2012
03.09.2012 - 03.09.2012
Місце проведення тренінгу
м. Мар'їнка, Мар'їнська загальноосвітня школа-інтернат №3