Відмінності між версіями «Портфоліо на тему: "Алкоголізм - соціальне зло"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя)
(Діяльність учнів та вчителя)
Рядок 26: Рядок 26:
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
Перед початком роботи над проектом учитель ознайомлює батьків і учнів з особливостями використання методу проектів та отримує [https://docs.google.com/file/d/0ByeKyo1ZnVNveUZEZ1NUamFqWWM/edit дозвіл від батьків] Робота над проектом проводиться малими групами.
+
Перед початком роботи над проектом учитель ознайомлює батьків і учнів з особливостями використання методу проектів та отримує [https://docs.google.com/file/d/0ByeKyo1ZnVNveUZEZ1NUamFqWWM/edit дозвіл від батьків]. Вчитель проекту проводить попереднє опитування серед учнів, використовуючи запитання, що будуть розглядатись під час виконання проекту, для чого використовується відповідна форма для [https://docs.google.com/file/d/0ByeKyo1ZnVNvRTl6WGNqaXdJZkE/edit опитування]. Відмічаються відповіді учнів з метою подальшого планування діяльності та попереднього оцінювання. Для учнів видається  інформаційний буклет, що розповідає про проект. Далі пояснюється учням, які компоненти та з якої теми вони будуть досліджувати впродовж роботи над проектом. Демонструється учительська стартова презентація проекту. Учні об’єднуються у 4 групи по 5-6 чоловік, відповідно за бажанням. Проводиться формуюче оцінювання (можна використати використати метод З-Х-Д). Оголошується план роботи груп та їх основні завдання (можуть корегуватися під час виконання). Завдання для кожної групи обумовлює її назву. Кожна група, по закінченню своєї роботи, створює звіт у формі головної підсумкової презентації, публікації, , виконують презентацію проекту відповідно до поставлених цілей та задач, які оцінюються за відповідними формами (оцінювання публікації, презентації, вікі-сторінки, само оцінювання). Для успішної реалізації проекту та плідної співпраці учасників варто провести фасилітацію. 1-й та 2-й тиждень. Творчі групи отримують завдання і виконують їх, розподіливши ще між собою внутрішні доручення. Двічі на тиждень у кожній групі проводиться рефлексія. Результати роботи групи та оцінювання оголошуються; якщо треба, коригується напрямок роботи кожної групи. 3-й тиждень. Проводиться систематизація та узагальнення досліджених матеріалів. Можна провести поточне оцінювання. Командири груп представляють керівнику проекту перспективні творчі звіти кожної групи. Керівник вносить корективи. Командири кожної творчої групи разом з керівником проекту систематизують отримані матеріали створюючи  мультимедійну презентацію, публікацю (інформаційний стенд),. У встановлений термін група виконує свою частину завдання, підводить підсумки та презентує результат. На цьому етапі, крім форми оцінювання презентації (публікації) проводиться оцінювання результатів проекту. Проводиться загальна рефлексія по результатах проекту
 +
Робота над проектом проводиться малими групами.
 
Перегляд учительської презентації для ознайомлення з проектом.
 
Перегляд учительської презентації для ознайомлення з проектом.
 
Дослідницька робота з літературою .
 
Дослідницька робота з літературою .

Версія за 19:14, 10 жовтня 2012


Назва проекту

"Алкоголізм - соціальне зло"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

хімія, біологія

Навчальні цілі

Вік учнів, клас

16-17 років, 11 клас

Стислий опис проекту

Основний зміст роботи – дослідження історії виникнення спирту, його вплив на організм людини та до яких соціальних наслідків призводить вживання спиртних напоїв. Учасникам проекту пропонується завдання - дослідити шкідливий вплив вживання алкогольних напоїв, їх вплив на фізичний розвиток, формування морального вигляду людини та фізіологічну дію на організм, дати відповіді на тестові запитання, проаналізувати результати дослідження, зробити відповідні висновки. Для реалізації проекту потрібно опрацювати значний об’єм матеріалу, який виходить за межі навчальної програми. Працюючи над проектом, учні розширюють і поглиблюють отримані під час уроків знання. Поділившись на групи, вони оформляють результати своєї роботи у вигляді публікацій, презентацій, вікі сторінки та веб-сайтів.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

1. З’ясувати історію виникнення спирту. 2. Вплив алкоголю на організм людини. 3. Cоціальні наслідки вживання алкогольних напоїв

Опис оцінювання

На початку проекту вчитель демонструє вступну презентацію,роздає буклети проводить обговорення Ключового запитання, здійснює поділ на групи. Оцінювання проводиться постійно під час виконання проекту. Оцінювання здійснюється за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів, проведення самостійних робіт. Впродовж роботи над проектом використовувалась форма «ЗХД». В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання та взаємне оцінювання роботи групи учнями всього класу, проводяться тести.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком роботи над проектом учитель ознайомлює батьків і учнів з особливостями використання методу проектів та отримує дозвіл від батьків. Вчитель проекту проводить попереднє опитування серед учнів, використовуючи запитання, що будуть розглядатись під час виконання проекту, для чого використовується відповідна форма для опитування. Відмічаються відповіді учнів з метою подальшого планування діяльності та попереднього оцінювання. Для учнів видається інформаційний буклет, що розповідає про проект. Далі пояснюється учням, які компоненти та з якої теми вони будуть досліджувати впродовж роботи над проектом. Демонструється учительська стартова презентація проекту. Учні об’єднуються у 4 групи по 5-6 чоловік, відповідно за бажанням. Проводиться формуюче оцінювання (можна використати використати метод З-Х-Д). Оголошується план роботи груп та їх основні завдання (можуть корегуватися під час виконання). Завдання для кожної групи обумовлює її назву. Кожна група, по закінченню своєї роботи, створює звіт у формі головної підсумкової презентації, публікації, , виконують презентацію проекту відповідно до поставлених цілей та задач, які оцінюються за відповідними формами (оцінювання публікації, презентації, вікі-сторінки, само оцінювання). Для успішної реалізації проекту та плідної співпраці учасників варто провести фасилітацію. 1-й та 2-й тиждень. Творчі групи отримують завдання і виконують їх, розподіливши ще між собою внутрішні доручення. Двічі на тиждень у кожній групі проводиться рефлексія. Результати роботи групи та оцінювання оголошуються; якщо треба, коригується напрямок роботи кожної групи. 3-й тиждень. Проводиться систематизація та узагальнення досліджених матеріалів. Можна провести поточне оцінювання. Командири груп представляють керівнику проекту перспективні творчі звіти кожної групи. Керівник вносить корективи. Командири кожної творчої групи разом з керівником проекту систематизують отримані матеріали створюючи мультимедійну презентацію, публікацю (інформаційний стенд),. У встановлений термін група виконує свою частину завдання, підводить підсумки та презентує результат. На цьому етапі, крім форми оцінювання презентації (публікації) проводиться оцінювання результатів проекту. Проводиться загальна рефлексія по результатах проекту Робота над проектом проводиться малими групами. Перегляд учительської презентації для ознайомлення з проектом. Дослідницька робота з літературою . Колективна, групова та індивідуальна робота з допомогою та порадами вчителя. Створення презентацій, публікацій та веб-сайтів. Проведення аналізу роботи групи з використанням форм самооцінювання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Гайдабура Яна Василівна

Фах, навчальний предмет

вчитель хімії

Навчальний заклад

Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 імені М. Драгоманова

Місто\село, район, область

м. Гадяч Полтавської області

Контактні дані

е-mail: gaydabura85@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03-10 жовтня 2012 року

Місце проведення тренінгу

Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 імені М. Драгоманова

Тренери

Рубан тетяна Петрівна