Відмінності між версіями «Учнівська вікі сторінка до проекту "Чому ми відчуваємо запах"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Результати дослідження)
(Результати дослідження)
Рядок 58: Рядок 58:
 
При слабкій концентрації уваги потрібно використовувати лимонник, троянду, розмарин, базилік.
 
При слабкій концентрації уваги потрібно використовувати лимонник, троянду, розмарин, базилік.
  
[[Файл: 2004.jpg|center]]
+
 
 +
 
 +
 
 +
Поширення запахів пояснюється внутрішньою будовою речовини, рухом молекул та їх взаємодією.
 +
Англійський ботанік Роберт Броун, розглядаючи в мікроскоп пилок рослин, помітив, що окремі частинки пилка безладно рухаються. Цей рух не припинявся й через досить великий проміжок часу. Броун зробив неймовірне припущення: пилок рослини – це жива істота. Але для того, щоб упевнитися в цьому, Броун повторив дослід, використавши грудочку глини. Глина – не жива. Але результати дослідів були такими ж самими: шматочки мертвої глини не поступалися у жвавості пилка квітів. Тільки з часом учені змогли пояснити описані явища, користуючись поняттям «рух молекул».
  
 
==Висновки==
 
==Висновки==

Версія за 14:20, 26 вересня 2012

Назва проекту

"Чому ми відчуваємо запах квітів"

Автори проекту

Учні 7 класу Новостародубсьлої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Тема дослідження

Поширення запахів у різних середовищах

Проблема дослідження

Поширення запахів в повітрі. Від чого залежить поширення запахів. Як можуть впливати різні запахи на людський організм.

Гіпотеза дослідження

Зв'язок здоров'я людини із запахами, які вона сприймає.

Мета дослідження

Зрозуміти процес поширення запахів у повірі на основі молекулярного вчення, їх вплив на організм людини.

Результати дослідження

1.jpg

Дивно, але часто ми захоплюємося «квітами» деяких рослин, не знаючи, що це взагалі не квіти! Якщо ми вважаємо, що квіти – це щось яскраво розфарбоване, що виросло на рослині, то ми дуже помиляємося. Наприклад, «пелюстки» квітки кизилу, які розпускаються навесні, зовсім не пелюстки. З іншого боку, бородаті пензлики на кінчику трави є квітами! Недоспілий качан кукурудзи теж квітка.


По визначенню ботаніків, квітка - це частина рослини, призначена для вироблення пилка або насіння, або того й іншого разом. Тільки в рослин, що розмножуються насінням, є квіти. І тільки ті частини рослини, які безпосередньо пов'язані з утворенням і дозріванням насіння, можуть належати до квітів. Чому квіти пахнуть? Квіти мають запах, якщо на пелюстках є деякі масла. Ці масла виробляються рослиною і є складовою частиною його росту. Такі масла мають складну структуру. При деяких умовах ця структура розкладається й утвориться масло, що швидко випаровується. Коли це відбувається, ми відчуваємо запах, що виділяє квітку. Різні запахи, які виділяють квіти, залежать від хімічних елементів масла, а їхнє сполучення створює різні запахи. Між іншим, ті ж самі масла присутні не тільки у квітах рослин, але також і в листях, корі, корінні, плодах і насінні. Наприклад, масло в лимоні й апельсині - у плодах, у мигдаля - у насіннях, у кориці - у корі, і так далі.

12и.jpg

Використання ароматів для навчання, творчості і підвищення працездатності Розумову втому знімає троянда, базилік, а психологічну - розмарин. Посилює і розвиває швидкість мислення троянда, розмарин, лотос, лимон. Використайте лимонник, розмарин. З віком відбувається ослаблення пам'яті, відновленню якої допоможуть аромати. Тим, хто вчиться, вони допоможуть її розвинути і закріпити. Для цього використовуйте розмарин, евкаліпт, лимонник, базилік, шавлію, ялівець. Відновленню ходу думок будуть сприяти ладан, розмарин, меліса. Відновити працездатність і підвищити продуктивність праці допоможуть апельсин, лаванда, розмарин, сосна, троянда. Відновлюють сили після важкої роботи шавлія і лимон. Розвитку розумових здібностей допомагає евкаліпт, розмарин, шавлія. Позбутися сонливості допоможе шавлія, евкаліпт. Ладан служить духовному очищенню і натхненню. Жасмин стимулює творчість і оригінальні ідеї. Сандал відкриває енергетичні джерела творчості і таланту. При слабкій концентрації уваги потрібно використовувати лимонник, троянду, розмарин, базилік.



Поширення запахів пояснюється внутрішньою будовою речовини, рухом молекул та їх взаємодією. Англійський ботанік Роберт Броун, розглядаючи в мікроскоп пилок рослин, помітив, що окремі частинки пилка безладно рухаються. Цей рух не припинявся й через досить великий проміжок часу. Броун зробив неймовірне припущення: пилок рослини – це жива істота. Але для того, щоб упевнитися в цьому, Броун повторив дослід, використавши грудочку глини. Глина – не жива. Але результати дослідів були такими ж самими: шматочки мертвої глини не поступалися у жвавості пилка квітів. Тільки з часом учені змогли пояснити описані явища, користуючись поняттям «рух молекул».

Висновки

Корисні ресурси