Відмінності між версіями «Опис портфоліо проекту з фізики, 7 клас»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Відомості про тренінг)
(Опис оцінювання)
Рядок 44: Рядок 44:
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
1. На початку проектної діяльності проводиться оцінка початкових знань учнів (формуюче оцінювання). Під час презентації вчителя учні висловлюють свої припущення щодо появи різних кольорів, визначаються з вибором груп за напрямком. Це мотивує їх на проведення досліджень в проекті. Враховуючи вимоги стандарту, цілі учнів в проекті, складаються критерії оцінювання майбутніх робіт (презентація, буклет, вікі-стаття), за якими відбувається контроль і самоконтроль в групах. Для глибокого усвідомлення теми для учнів розроблені дидактичні матеріали. Учні створюють презентації, буклети за темами досліджень. Після завершення роботи над проектом проводиться конференція, де заслуховуються виступи груп учнів з підсумками своєї роботи. Тут оцінюється глибина проведеного дослідження, логічність подання матеріалу, творчий підхід, вміння аргументовано виступати перед аудиторією, захищати свою точку зору, брати участь в обговоренні, задавати питання. Бланки з критеріями оцінок презентацій, буклету видається учнем на початку роботи над проектом. Контрольні листи та оціночні бланки - в ході проекту.
+
1. На початку проектної діяльності проводиться оцінка початкових знань учнів (формуюче оцінювання) за допомогою [https://docs.google.com/open?id=0Bx6-PSjUlH8fckp4aVEzaDlPY2s крт "З-Х-Д"]. Під час презентації вчителя учні висловлюють свої припущення щодо появи різних кольорів, визначаються з вибором груп за напрямком. Це мотивує їх на проведення досліджень в проекті. Враховуючи вимоги стандарту, цілі учнів в проекті, складаються критерії оцінювання майбутніх робіт [https://docs.google.com/open?id=0Bx6-PSjUlH8fb1p5X29YbHd6NVE (приклад критеріїв оцінювання презентації, буклету, вікі-статті)], за якими відбувається контроль і самоконтроль в групах. Для глибокого усвідомлення теми для учнів розроблені дидактичні матеріали. Учні створюють презентації, буклети за темами досліджень. Після завершення роботи над проектом проводиться конференція, де заслуховуються виступи груп учнів з підсумками своєї роботи. Тут оцінюється глибина проведеного дослідження, логічність подання матеріалу, творчий підхід, вміння аргументовано виступати перед аудиторією, захищати свою точку зору, брати участь в обговоренні, задавати питання. Бланки з критеріями оцінок презентацій, буклету видається учнем на початку роботи над проектом. Контрольні листи [https://docs.google.com/open?id=0Bx6-PSjUlH8fRTgwbk14UEJQVEU "Співробітництво"], [https://docs.google.com/open?id=0Bx6-PSjUlH8fWHlubk5GWHNFSWs Контрольний список для усного виступу] та оціночні бланки - в ході проекту.
  
 
2.
 
2.

Версія за 19:25, 26 вересня 2012


Назва проекту

«Різнобарвний світ»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика Тема: Різнобарвний світ Міжпредметні зв'язки: За виконання творчих завдань учням належить інтегрувати знання з різних предметних областей: фізики, хімії, біології і навіть образотворче навчання.

Навчальні цілі

У ході роботи над проектом учні засвоять:

• основні теоретичні відомості з теми «Оптика. Колір »(фізика);

• «будова зорового аналізатора» (біологія);

• практичні навички отримання кольору;

Після завершення проекту учні зможуть:


• дати характеристику к кольору (його властивості і особливості);

• з'ясувати причину виникнення кольору і його зміна, виходячи з різних областей наук;

• оцінити необхідність кольору для життя і його вплив на живі організми;

• використовувати набуті знання при написанні творчих робіт;

• визначати на основі навчального матеріалу причини і наслідки виникнення кольору;

• створювати медіаоб'екти: презентації, буклети, статті в "літописах".

• розмістити результати досліджень на сервісах сумісного зберігання текстів, медіаоб'ектов, карт знань та ін

Вік учнів, клас

7 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту

Проект "Різнобарвний світ" призначений для виконання в 7классах і є інтегрованим проектом з фізики, хімії, біології. В ході проекту учні будуть розглядати поняття "колір" з різних точок зору, пояснювати його природу, при цьому формується єдина природно-наукова картина світу і інформаційна компетентність учнів.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Опис оцінювання

1. На початку проектної діяльності проводиться оцінка початкових знань учнів (формуюче оцінювання) за допомогою крт "З-Х-Д". Під час презентації вчителя учні висловлюють свої припущення щодо появи різних кольорів, визначаються з вибором груп за напрямком. Це мотивує їх на проведення досліджень в проекті. Враховуючи вимоги стандарту, цілі учнів в проекті, складаються критерії оцінювання майбутніх робіт (приклад критеріїв оцінювання презентації, буклету, вікі-статті), за якими відбувається контроль і самоконтроль в групах. Для глибокого усвідомлення теми для учнів розроблені дидактичні матеріали. Учні створюють презентації, буклети за темами досліджень. Після завершення роботи над проектом проводиться конференція, де заслуховуються виступи груп учнів з підсумками своєї роботи. Тут оцінюється глибина проведеного дослідження, логічність подання матеріалу, творчий підхід, вміння аргументовано виступати перед аудиторією, захищати свою точку зору, брати участь в обговоренні, задавати питання. Бланки з критеріями оцінок презентацій, буклету видається учнем на початку роботи над проектом. Контрольні листи "Співробітництво", Контрольний список для усного виступу та оціночні бланки - в ході проекту.

2. Бланки самооцінки та рефлексії під час роботи і після проекту. Контрольний тест - оцінювання за темою проекту. У ході виступів групи демонструють результати своєї діяльності - презентації і буклети. В кінці проекту проводиться групова і індивідуальна рефлексія. Кращі дослідження рекомендуються для участі в шкільній науково-практичної конференції.

Діяльність учнів та вчителя

I. Підготовчій етап. 1 год (вступне заняття) Презентація проекту вчителем, формулювання основоположного питань. Розбиття на групи. Для учнів та їх батьків вчитель пропонує буклет, що пояснює використання проектної методики при вивченні даної теми, і містить проблемні питання, на які учні будуть шукати відповіді.

II. Другий етап (1 год). Обговорення плану проекту, формулювання проблемних питань, гіпотез і цілей дослідження. Учні обмірковують план проведення досліджень, вибирають дослідницькі методи, форми представлення результатів. Учитель проводить індивідуальні консультації з групами учнів: учні знайомляться з критеріями оцінювання їх робіт. Перед початком проведення досліджень необхідно обговорити з учнями, як знайти джерела достовірної інформації за темою дослідження і використовувати їх, дотримуючись авторські права. Учитель рекомендує список ресурсів по темі проекту.

III. Третій (1 год + позаурочний час 4-5 годин) - Збір матеріалу та його аналіз. Учні проводять дослідження, уточнюються критерії оцінювання учнівських робіт, проводиться їх корегування. Учитель консультує групи, надає допомогу в пошуку ресурсів.

IV. Четвертий (2 год + додатковий час) - робота з тем дослідження. Учні проводять дослідження, уточнюються критерії оцінювання учнівських робіт, проводиться їх корегування. Учитель консультує групи, надає допомогу в пошуку ресурсів. Виконання творчих завдань з теми проекту.

V. П'ятий - оформлення результатів дослідження у вигляді презентацій, буклетів, сайтів.


VI. Шостий-захист учнівських робіт, формулювання відповідей на проблемні і основоположні питання. Готуються до підсумкової конференції. На конференцію запрошуються вчителі та батьки. Учні захищають свої роботи, аналізують наслідки інформатизації, шукають відповідь на основополоний питання.


VII. Заключний етап-підведення підсумків роботи над проектом, нагородження учасників. Рефлексія роботи над проектом здійснюється через роздуми про те, що вдалося і не вдалося зробити в даному проекті, які питання необхідно обговорити, чи розкрити в майбутніх роботах. Учням та їх батькам пропонується висловити свою думку.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Чернишова Світлана Іванівна

Фах, навчальний предмет

Учитель фізики

Навчальний заклад

Комсомольська ЗОШ І-ІІІ ст.№1

Місто\село, район, область

м. Комсомольське, Старобешівський р-он, Донецька обл.

Контактні дані

email: komsodin@ukr.net

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього" серпень 2012р. Комсомольська ЗОШ №1


Дати проведення тренінгу

16/08/2012-23/08/2012р.

Місце проведення тренінгу

м. Комсомольське, ЗОШ І-ІІІ ст.№1

Тренери

Макарова В.І.