Відмінності між версіями «Портфоліо Мельник Маргарити Семенівни з теми "Історія виникнення та розвитку Київської Русі VІІІ- ХІІІ"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Опис оцінювання)
(Діяльність учнів та вчителя)
Рядок 26: Рядок 26:
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 +
При вивченні теми учні досліджують писемні історичні джерела (Повість минулих літ.,..), літературні твори та усну народну творчисть відповідного часу, відвідують музеї та вивчають музейні експозиції часів Київської Русі, працюють з відповідними інтернет ресурсами.
 +
З метою з,ясування навчальних потреб учнів вчитель використовує схему ЗХД, вправу “асоціативний кущ”. Під час вступної презентації вчителя визначаються конкретні цілі та завдання учнів відповідно поділу на групи.
 +
Інтернет ресурси використовуються учнями на протязі всього проекту з метою отримання  наукової інформації, обміну інформацією між різними групами та в межах груп, створення мультимедійних презентацій, доступу вчителя до ресурсів учнів задля поточного моніторінгу виконання проекту.
 +
Вчителем створюється  окремий блог, з метою демонстрації учням можливостей дінамічного обміну інформацією, моніторингу  поступового  здійснення плану виконання проекту, проведення  поточного оцінювання учнів в on -line  режимі. Можливостей самооцінювання та т.і.
 +
На початку вивчення теми вчитель проводить опитування учнів, з метою диференціації начальних завдань при поділі класу на групи .При тому учні відразу отримують певні форми та читкі крітерії оцінювання, що дозволяє розвинути самоспрямованність учнів та отримати певний прогрес у навчанні.
 +
Фасилітація є необхідною умовою виконання проекту.Вчитель заздалегіть оголошує учням план впровадження проектної діяльності в межах певної теми або курсу, розробляє мультимедійну вступну презентацію, публікує буклети для учнів , можливо й для батьків, отримує необхідні дозволи, проводить з учнями бесіди да надає інструкції, щодо безпечної та етичної спільної праці, розробляє читкі крітерії оцінювання різних видів діяльності., з метою посилення мотивації навчальної діяльності тощо 
 +
 +
Окремою ланкою роботи керівника проету є систематичний перегляд робіт учнів та коментар до них з конкретними зауваженнями та пропозиціями.
 +
 +
Чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації проектів – обсяг та послідовність вправ і пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Версія за 11:58, 18 вересня 2012


Назва проекту

«Історія виникнення та розвитку Київської Русі VІІІ- ХІІІ»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія

Навчальні цілі

Вік учнів, клас

Стислий опис проекту

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Приоритетеними цілями при вивченні данної теми в межах проекту вважаються вміння учнів , використовуючи метод критичного мислення визначати роль особистості в історії та їхвплив їна процес розквіту Київської Русі; переконання учнів в тому, що вивчення історії Київької Русі впливає на формування їхньої громадянської позиції та особисте життя взагалі.Учень визначає хронологічні межі; показує на карті основні напрямки походів та території володінь;характеризує географічне положення та історичний розвиток князівств; складає історичні портрети;пояснює основні поняття, співвідносить дати та події;називає особливості політичного та соціально- економічного розвитку; вміє доводити загальновідомі факти. Вищезгадані вміння і навички мають складати основу проектної діяльності, результатом якої є презентація

Опис оцінювання

Протягом всього проекту вчитель використовує різні методи та інструменти опитування.

На першому етапі, з метою встановлення навчальних цілей, вчитель використовує метод мозкового штурму, використовуючи такі інструменти оцінювання як АСОЦІАТИВНИЙ КУЩ,  який  дає змогу вчителю створити ситуацію емоційного комфорту для учнів на початку уроку, налаштувати учнів на творчість, отримати та оцінити попередні знання та уявлення учнів, їх помилкові судження. За допомогою цього інструменту учні можуть  вільно і відкрито міркувати над темою; активізувати свої думки; навчитися виражати свої думки точно і коротко.

Впрдовж роботи над проектом застосовуютьсґя такі інструменти оцінювання,(опитування , списки запитань самоконтролю, графічні схеми, тести) , які допомагають визначити навчальні потреби учнів, а також відслідковувати їх прогрес у навчанні, перевірити розуміння, а також заохотити до пізнання особливостей власного мислення, самокерування у навчанні. Для оцінювання навчальних досягнень учнів планується виконання ними наступних видів роботи: відвідування певних експозицій музеїв і створення власних презентацій. На етапі рефлексії, в кінці вивчення теми. знов буде використана вправа Асоціативний кущ. Маркером іншого кольору можна доповнити або змінити щось у попередньому «кущі» який був зроблений на початку вивчення теми. Тоді явно видно, як нові знання, отримані в ході проекту «прирощуються»– «кущ», який росте». Окремою ланкою роботи керівника проету є систематичний перегляд робіт учнів та коментар до них з конкретними зауваженнями та пропозиціями.

Діяльність учнів та вчителя

При вивченні теми учні досліджують писемні історичні джерела (Повість минулих літ.,..), літературні твори та усну народну творчисть відповідного часу, відвідують музеї та вивчають музейні експозиції часів Київської Русі, працюють з відповідними інтернет ресурсами. З метою з,ясування навчальних потреб учнів вчитель використовує схему ЗХД, вправу “асоціативний кущ”. Під час вступної презентації вчителя визначаються конкретні цілі та завдання учнів відповідно поділу на групи. Інтернет ресурси використовуються учнями на протязі всього проекту з метою отримання наукової інформації, обміну інформацією між різними групами та в межах груп, створення мультимедійних презентацій, доступу вчителя до ресурсів учнів задля поточного моніторінгу виконання проекту. Вчителем створюється окремий блог, з метою демонстрації учням можливостей дінамічного обміну інформацією, моніторингу поступового здійснення плану виконання проекту, проведення поточного оцінювання учнів в on -line режимі. Можливостей самооцінювання та т.і. На початку вивчення теми вчитель проводить опитування учнів, з метою диференціації начальних завдань при поділі класу на групи .При тому учні відразу отримують певні форми та читкі крітерії оцінювання, що дозволяє розвинути самоспрямованність учнів та отримати певний прогрес у навчанні. Фасилітація є необхідною умовою виконання проекту.Вчитель заздалегіть оголошує учням план впровадження проектної діяльності в межах певної теми або курсу, розробляє мультимедійну вступну презентацію, публікує буклети для учнів , можливо й для батьків, отримує необхідні дозволи, проводить з учнями бесіди да надає інструкції, щодо безпечної та етичної спільної праці, розробляє читкі крітерії оцінювання різних видів діяльності., з метою посилення мотивації навчальної діяльності тощо

Окремою ланкою роботи керівника проету є систематичний перегляд робіт учнів та коментар до них з конкретними зауваженнями та пропозиціями.

Чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації проектів – обсяг та послідовність вправ і пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери