Відмінності між версіями «Нерозділене кохання»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Вік учнів, клас)
(Стислий опис)
Рядок 19: Рядок 19:
  
 
=Стислий опис=
 
=Стислий опис=
Під час роботи над проектом, учні повинні не тільки навчитися збирати первинну інформацію '''познайомляться''' з поняттям «функція», навчаться знаходити область визначення та область значень функції. '''Удосконалять та поглиблять''' свої знання із теми. '''Виявлять''' зв'язок математики з іншими науками. Відкривають для себе багато нового, цікавого захоплюючого з історії математики. '''Навчаться захищати''' свій проект перед однокласниками, критично мислити, розмірковувати, робити висновки, приймати самостійні рішення. Проект пропонується для реалізації з учнями 7 класу під час вивчення теми «Функція». Даний проект об’єднує математику та інші дисципліни. У сьомому класі вводиться одне з фундаментальних математичних понять – поняття функції. Тут розглядається лінійна функція та її графік. Згодом ці відомості використовуються для графічної ілюстрації розв‘язування лінійного рівняння з однією змінною, а також системи двох лінійних рівнянь з двома змінними. Інші види функцій розглядаються у 8 – 11 класах. Клас поділено на чотири групи «історики», «теоретики», «практики», «лірики». Кожна з груп протягом тижня працює над своєю частиною роботи: збирає інформацію, підбирає цікаві факти, готує коротку презентацію за змістом опрацьованого матеріалу, робить висновки.
+
Учні 10 класу розробляють проект, у якому з`ясовують трагедію нерозділеного кохання, його беззахисність
 +
та вразливість.
 +
 
 +
Для досягнення цієї мети клас поділено на три групи. Перша '''група дослідників''' - літературознавців
 +
створює презентацію “Завмерлеє в серці кохання ”. Друга '''творча група''' створює сенкани до образів
 +
коханих жінок І.Я. Франка . Третя '''група «Ліра»''' об’єднує в собі декламаторів, критиків та ілюстраторів, які читають, аналізують поезії, з’ясовують особливості їх побудови.
  
 
= Повний План вивчення теми =
 
= Повний План вивчення теми =

Версія за 12:12, 10 вересня 2012

Назва проекту

Нерозділене кохання

Тематичні запитання

  • Які основні мотиви збірки?
  • Які асоціації у вас виникають з образом тієї чи іншої героїні?
  • Яка поезія є автобіографічною?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: Українська література. І. Франко Лірична драма „Зів’яле листя”

Додаткові предмети: інформатика.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Нерозділене кохання

Вік учнів, клас

10 клас, 15-16років

Стислий опис

Учні 10 класу розробляють проект, у якому з`ясовують трагедію нерозділеного кохання, його беззахисність та вразливість.

Для досягнення цієї мети клас поділено на три групи. Перша група дослідників - літературознавців створює презентацію “Завмерлеє в серці кохання ”. Друга творча група створює сенкани до образів коханих жінок І.Я. Франка . Третя група «Ліра» об’єднує в собі декламаторів, критиків та ілюстраторів, які читають, аналізують поезії, з’ясовують особливості їх побудови.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми [1]

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Робота над проектом починається з фронтальної бесіди і презентації вчителя.

На початку проектної діяльності необхідно провести анкетування [2] початкових знань учнів.

З урахуванням вимог стандарту основної загальної освіти з математики, складаються критерії оцінювання [3] майбутніх робіт учнів. За якими відбувається контроль і самоконтроль в групах.

Перед початком роботи знайомляться з даними критеріями, пам’яткою для учня. В ході роботи групи заповнюють таблиці самоконтролю і бланк самооцінки в групах [4]. Учитель заповнює свій журнал спостережень груп над проектом [5].

Після завершення роботи над проектом проводиться відкритий урок, на якому демонструються презентації учнів з підсумками своєї роботи. Тут в першу чергу оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступів, грамотність, творчий підхід.

В ході виступів групи демонструють результати своєї діяльності у вигляді презентацій [6] або публікацій.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Підготовчий: Учитель коментує тему і мету проекту, за допомогою своєї презентації [7] мотивує діяльність учнів. Обговорює цілі і головні питання проекту.

Планування: Учні об’єднуються в групи: історики ( вивчають історію виникнення функції); теоретики (розшукують різні способи завдання функції та її властивості); практики (розглядають питання побудови графіків функції та застосування їх до розв’язання вправ), лірики (шукають вірші про функцію). Учні розподіляють обов’язки.

Дослідницький: Відбувається збір інформації про функцію, пошук відповідей на основні питання з подальшим обговоренням, аналізом та корекцією. Кожна група обирає питання та відповідає на них.

Презентативний: Комп’ютерна презентація по даному проекту.

Відомості про автора

Контактні дані

natalyakaplina@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

06.06.2012 р. – 14.06.2012р.

Місце проведення тренінгу

м. Димитров

Тренери

Хвостікова Ольга Сергіївна