Відмінності між версіями «Портфоліо Паламарчук Г.В»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Навчальна тема (як записано в програмі))
(Навчальна тема (як записано в програмі))
Рядок 9: Рядок 9:
 
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
 
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
  
<span style="color:#EE2C2C;font-size:19pt">''тема "Галицько-Волинська держава"''
+
<span style="color:#EE2C2C;font-size:19pt">''Тема "Галицько-Волинська держава"''
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=

Версія за 09:47, 20 серпня 2012

Назва навчальної теми

Проект "Галицько-Волинська держава за князювання Данила Галицького"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія , інформатика, географія, література

Навчальна тема (як записано в програмі)

Тема "Галицько-Волинська держава"

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Проектну технологію вважають технологією ХХІ століття. Сьогодні технологія проектної діяльності вважається однією з найперспективніших складових освітнього процесу, тому що створює умови творчого саморозвитку та самореалізації учнів, формує всі необхідні життєві компетенції, які на Раді Європи були визначені як основні в ХХІ столітті: полікультурні, мовленнєві, інформаційні, політичні та соціальні. Проектна технологія сприяє розвитку інтелектуальних здібностей учнів підвищує мотивацію для отримання знань, розвиває вміння самостійно їх здобувати та систематизувати , створює можливість орієнтуватися в інформаційному просторі. Учні, набувають досвіду вирішення реальних проблем з огляду на майбутнє самостійне життя, які проектують у навчанні та вихованні. Кардинально змінюється система стосунків «учитель-учень», збагачується палітра їх рольової поведінки. Під час діяльності проекту у гімназистів розвиваються навички критичного мислення, пізнавальні навички, уміння самостійно конструювати свої знання, орієнтуватися в інформаційному просторі. Проект також зорієнтований на самостійну діяльність учнів – індивідуальну, парну, групову, яку вони виконують протягом певного відрізка часу. Це сприяє формуванню в учасників проекту вміння самостійно конструювати свої знання, активно розвивати комунікативні здібності, якості лідерів та здатність до спільної роботи в групі; створюються можливості для реалізації міжпредметних зв'язків. Навчальний проект « Галицько- Волинська держава за князювання Данила Галицького » присвячений вивченню життя та діяльності великого князя, короля. На початку проекту учні гуртуються в групи, кожна з яких займається дослідженням свого питання. В ході роботи над проектом учні створюють кінцевий продукт своїх досліджень та представляють свої презентаціі, буклети, доповіді, схеми, таблиці , історичний портрет особи, міні-виставу.

Навчальні цілі

В ході роботи над проектом ознайомити учнів з особливостями історичного періоду, сформувати уявлення про Галицько-Волинську державу як спадкоємицю традицій Київської Русі, показати роль Данила Галицького в процесі державотворення, висвітлити життя і діяльність у внутрішній і зовнішній політиці видатного політичного діяча, полководця, дипломата і князя, з 1253 року - короля Данила Галицького.Розвивати навички роботи з історичною картою, історичними поняттями, будувати свою відповідь використовуючи різні джерела,визначати причини, сутність та значення історичних подій та явищ, співставляти та порівнювати явища та події,робити висновки, складати характеристику видатних історичних осіб, визначати їх роль в історичному процесі, висловлювати власну думку, брати участь в дискусії.Працювати в групах, розвивати навички співпраці.Виховувати повагу до історичного минулого, національну свідомість на основі особистого сприймання історії.

Опис оцінювання

Оцінювання групової роботи. Оцінювання співробітництва. Оцінювання усного виступу. Оцінювання мультимедійної презентації.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Алгоритм роботи над проектом

Етапи проектування:

1.Організація – за допомогою презентації вчитель знайомить учнів з методом проектів та навчальною темою, визнається мета проекту, формулюється проблема та гіпотези щодо розв’язання проблеми. Учні об’єднуються в групи, визначають своє рольове призначення. Проводять пошукову роботу: переглядають друковані матеріали в бібліотеці, джерела Інтернет.

2. Планування діяльності – учні визначаються з джерелами інформації за навчальною темою, складають план роботи, обирають методи дослідження, прогнозують бажану форму звіту: представлення презентації, усної відповіді, буклету, міні-вистави тощо. Розподіляють завдання між учасниками групи , проводять консультації з вчителем. Група «Літописці»: визначає причини, хід подій та наслідки запеклої боротьби за владу в князівстві після смерті Романа Мстиславича. Група «Політологи»: характеризує Данила Галицького як історичну особу, акцентує увагу на здійснених перетвореннях князем в межах держави та формування зовнішньополітичних відносин. Група « Стратеги»: визначає причини та наслідки монгольської навали, методи та форми боротьби русичів з монголо-татарами, переваги та недоліки воюючих сторін в організації війська, складає характеристику хана Батия як історичної особи.

3. Дослідження теми – збір необхідної інформації та візуальних джерел, аналіз, узагальнення, систематизація зібраного матеріалу, визначення ефективних шляхів застосування зібраного матеріалу; обговорення в групі, внесення поправок та пропозицій, формування висновків, консультації з вчителем, проведення вчителем поточного моніторингу засвоєної інформації.

4.Результати – оформлення результату роботи груп в кінцевий продукт, демонстрація результату - презентацій, оцінка і підбиття підсумків.

На кожному етапі здійснюється оцінювання діяльності: вчитель-учень, учень – учні та самооцінювання , за допомогою установлених форм оцінювання за сформованими шаблонами.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Паламарчук Галина Володимирівна

Фах, навчальний предмет

вчитель історії

Навчальний заклад

Одеська гімназія №8 Одеської міської ради Одеської області

Місто ,район, область

м.Одеса, Малиновський район, Одеська область

Контактні дані

palamarchuk_20@mail.ru

Відомості про тренінг

Тренінг в рамках співпраці в Національному проекті «Відкритий світ»

Дати проведення тренінгу

13.08.2012 – 18.08.2012

Місце проведення тренінгу

Одеська гімназія № 8 Одеської міської ради Одеської області

Тренери

Таран Віра Петрівна