Відмінності між версіями «Портфоліо на тему Незвичайні властивості звичайної води»
(→Опис оцінювання) |
|||
Рядок 1: | Рядок 1: | ||
− | + | ||
=Назва проекту= | =Назва проекту= |
Версія за 09:38, 13 липня 2012
Зміст
Назва проекту
Незвичайні властивості звичайної води
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
основний навчальний предмет: фізика
другорядні навчальні предмети: біологія, хімія, географія, інформатика, українська мова.
Навчальна тема (як записано в програмі)
Теплові явища.
Вік учнів, клас
8 клас
Стислий опис проекту
Цей проект об´єднує інформатику, біологію, фізику, хімію, географію, українську мову для розширення уявлень учнів про світ, в якому вони живуть. В ході реалізації проекту учні розширюють знання про світовий океан, вивчають дослідними методами властивості води, вчаться проводити експеримент, спостерігати, узагальнювати результати спостережень, робити висновки, писати звіти про результати своєї роботи.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Учні проводять пошук відповідних матеріалів, використовуючи різні джерела інформації, планують і проводять фізичний експеримент для того, щоб:
- поглибити знання про навколишній світ;
- формувати наукові знання і вміння необхідні і достатні для розуміння явищ і процесів, що відбуваютьчся у природі;
- набути практичні уміня використовувати вимірювальні прилади та обладнання, засоби інформаційних технологій як результат самостійного виконання певного кола дослідів;
- розвивати логічне мислення учнів, вміння робити висновки та узагальнення;
- Використовувати можливості комп´ютерної техніки для дослідження, систематизації та публікації знайдених матеріалів.
Опис оцінювання
На початку проектної діяльності керівник проекту одержує необхідні дозволи, форма дозволупроводиться оцінка початкових знань учнів за допомогою опитування, опитувальник аналізує результати опитування результати опитування Враховуючи вимоги стандартів розробляються критерії оцінювання майбутніх робіт учнів, за якими буде здійснюватись контроль і самоконтроль в групах. Під час роботи над проектом вчитель веде спостереження за діяльністю окремих учнів і груп.Форма для планування роботи групи Це дозволяє своєчасно скоректувати роботу груп в потрібному напрямку і забезпечити зворотній зв'язок. Після завершення роботи над проектом проводиться конференція, де учні представляють результати своєї роботи. Під час виступів оцінюється ораторське мистецтво, вміння аргументовано виступати перед аудиторією, вміння представляти результати візуальними способами, вести дискусію, ставити питання і відповідати на них. В ході виступу групи демонструють результати своєї діяльності – презентації, публікації і т. ін. На завершення можна запропонувати учням написати ессе чи обзорну статтю на Вікі.
Діяльність учнів і вчителя
Перед реалізацією проекту вчитель з’ясовує навчальні потреби учнів в ході попереднього опитування, готує презентацію проекту,презентація готує інформацію про проект для батьків,буклет поводить поділ класу на групи, ставить завдання перед кожною групою. В ході проекту учні експериментально досліджують кипіння води при атмосферному та зниженому тисках, теплопровідність води, шукають інформацію про властивості води в різних її станах та її значення для людини, поглиблюють знання про особливості світового океану. Для фасилітації навчального процесу керівник проекту готує буклет для учнів.буклет для учнів Під час реалізації проекту учні використовуватимуть підручники, додаткову літературу, Інтернетінструкція для пошуку необхідної інформації по темі проекту.список джерел Для оцінювання навчальних потреб учнів можна використовувати завдання з використанням організаційних діаграм.Приклад завдання В процесі реалізації проекту вчитель постійно спостерігає за групами і окремими учнями і, в разі необхідності, надає їм консультації, проводить оцінювання досягнень учнів за допомогою форми оцінювання. На початку реалізяції проекту та після його завершення учні заповнюють таблицю ЗХД Таблиця ЗХДПісля завершення роботи над проектом проводиться конференція, де учні представляють результати своєї роботи.приклад учнівської роботи
форма для оцінювання учнівської презентації
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Марсаутова Лариса Леонідівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель фізики, математики, інформатики
Навчальний заклад
Чутівська ЗОШ І - ІІІ ступенів
Місто\село, район, область
смт Чутове Чутівського району Полтавської області
Контактні дані
marsautova@gmail.com
l_varsautova@mail.ru
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
9 - 14 липня 2012 року
Місце проведення тренінгу
ПОІППО
Тренери
Тимчук Олександр Валерійович