Відмінності між версіями «Педрада.Модуль 6. Снятинська ЗОШ»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(2група)
(2група)
Рядок 28: Рядок 28:
 
З якого віку потрібно починати цю роботу?
 
З якого віку потрібно починати цю роботу?
 
Обґрунтуйте свої відповіді.
 
Обґрунтуйте свої відповіді.
 +
 
Проблеми:
 
Проблеми:
 
1. Доступ до інформації, яка не відповідає віку дитини.
 
1. Доступ до інформації, яка не відповідає віку дитини.
Рядок 33: Рядок 34:
 
3. Наявність інформаційного шуму.
 
3. Наявність інформаційного шуму.
 
4. Поглинач часу дитини.
 
4. Поглинач часу дитини.
 +
 
Шляхи вирішення:
 
Шляхи вирішення:
 
Починати роботу щодо навчання дітей безпечній роботі в Інтернеті треба з того моменту, як дитина починає виявляти інтерес до комп'ютера.
 
Починати роботу щодо навчання дітей безпечній роботі в Інтернеті треба з того моменту, як дитина починає виявляти інтерес до комп'ютера.

Версія за 11:40, 26 червня 2012

1група

Які загрози та ризики становить Інтернет для учнів? Згрупуйте проблеми. Запропонуйте можливі шляхи вирішення проблем.

Звичайно, шкоду комп'ютеру можуть нанести віруси і спам, але від них можна захиститися. Слід тільки правильно встановити відповідне програмне забезпечення. Найбільшу загрозу становити людський фактор. Велику загрозу несуть сторінки, що містять порнографію, насилля, пропагують жорстокість тощо. В Інтернеті дійсно можна зустріти багато суб'єктів з недобрими намірами, але це не є приводом для того, щоб відмовитися від користування цією мережею. Дотримуйтесь кількох простих правил, і ви будете гарантовані, що жодна людина з нечесними намірами не отримає доступу до вашої персональної інформації.

1. Якщо тебе щось непокоїть в мережі Інтернет, не бійся спитати поради у батьків, вчителів, дорослих, яким ти довіряєш.

2. Завжди звертайтеся до батьків чи учителів з будь-яких питань, пов'язаних із користуванням Інтернетом.

3. Візьміть за звичку не надавати свою персональну інформацію в кімнатах чату та системах обміну миттєвими повідомленнями.

4. Ніколи не погоджуйтеся на зустріч із людиною, з якою ви познайомилися через Інтернет.


5. Не надсилайте своє фото інтернет-знайомим.

6. Ніколи не давайте незнайомим людям таку інформацію, як повне ім'я, адре­са, номер школи, розклад занять або відомості про родину.

Більше повні правила безпечної поведінки в мережі Інтернет можна побачити в публікації, яку розробили наші колеги по проекту.

2група

Як навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті? Хто це має зробити? Кого можна залучити? З якого віку потрібно починати цю роботу? Обґрунтуйте свої відповіді.

Проблеми: 1. Доступ до інформації, яка не відповідає віку дитини. 2. Вільний доступ до інформації, яка завдає шкоду психічному стану дитини. 3. Наявність інформаційного шуму. 4. Поглинач часу дитини.

Шляхи вирішення: Починати роботу щодо навчання дітей безпечній роботі в Інтернеті треба з того моменту, як дитина починає виявляти інтерес до комп'ютера. 1. Батьки повинні контролювати дії дитини під час роботи за комп'ютером. Пояснювати можливу шкоду роботи в інтернеті. Використовувати батьківські фільтри. 2. Педагоги та психологи повинні формувати психологічну стійкість до шкідливого впливу Інтернету. Батьки спостерігати за станом дитини. 3. Вчитель інформатики має навчити дітей відокремлювати інформаційний шум. 4. Педагоги, психологи та батьки повинні навчити дитину розподіляти час та організовувати своє дозвілля.

Прищеплювати навички здорового способу життя та інтерес до активних видів відпочинку. Щоб навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті слід надавати їм можливість здобувати навички роботи в Інтернеті шляхом надання завдань, що передбачають пошук інформації в мережі.