Відмінності між версіями ««Чи можна запобігти світових конфліктів?»»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Вік учнів, клас)
(Стислий опис проекту)
Рядок 12: Рядок 12:
 
'''11-й клас 16 років'''  
 
'''11-й клас 16 років'''  
 
==Стислий опис проекту==
 
==Стислий опис проекту==
Тема конфліктів та їх врегулювання вважається сьогодні актуальною, особливо з огляду глобалізації всесвітніх відносин, всесвітньої економіки, політики, розвитку міжнародних відносин. За визначенням Клаузевіца, «Війна є продовження політики іншими засобами». Люди живуть у страху перед будь-якими потрясіннями. Прикладом цього може служити ідеологема «Лише б не було війни»,яка  переважала у радянському суспільстві після закінчення самої руйнівної війни XX століття — Другої світової. Чи можна було запобігти війни зусиллям однієї держави - СССР . Навчальний проект « Чи можна запобігти світових конфліктів?» за темою « Друга світова війна та Україна», який проводиться в 11 класі . Основними видами роботи  учнів на проектом  це - робота в групах, роботи з різноманітними  джерелами  Кожна група свою назву та виконує,своє завдання ( робота з документами, з інтернет-ресурсами, з відеороликами,статистичними даними тощо) Результатом роботи є презентація, діаграма,тезисний план, схема - узагальнення.
+
Тема конфліктів та їх врегулювання вважається сьогодні актуальною, особливо з огляду глобалізації всесвітніх відносин, всесвітньої економіки, політики, розвитку міжнародних відносин. За визначенням Клаузевіца, ''«Війна є продовження політики іншими засобами».'' Люди живуть у страху перед будь-якими потрясіннями. Прикладом цього може служити ідеологема ''«Лише б не було війни»,''яка  переважала у радянському суспільстві після закінчення самої руйнівної війни XX століття — '''Другої світової.''' Чи можна було запобігти війни зусиллям однієї держави - СССР . Навчальний проект « Чи можна запобігти світових конфліктів?» за темою « Друга світова війна та Україна», який проводиться в 11 класі . Основними видами роботи  учнів на проектом  це - робота в групах, роботи з різноманітними  джерелами  Кожна група свою назву та виконує,своє завдання ( робота з документами, з інтернет-ресурсами, з відеороликами,статистичними даними тощо) Результатом роботи є презентація, діаграма,тезисний план, '''схема - узагальнення.'''
  
 
==Повний План вивчення теми==
 
==Повний План вивчення теми==

Версія за 01:27, 17 червня 2012


Назва проекту

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України, Всесвітня історія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Друга світова війна та Україна

Вік учнів, клас

11-й клас 16 років

Стислий опис проекту

Тема конфліктів та їх врегулювання вважається сьогодні актуальною, особливо з огляду глобалізації всесвітніх відносин, всесвітньої економіки, політики, розвитку міжнародних відносин. За визначенням Клаузевіца, «Війна є продовження політики іншими засобами». Люди живуть у страху перед будь-якими потрясіннями. Прикладом цього може служити ідеологема «Лише б не було війни»,яка переважала у радянському суспільстві після закінчення самої руйнівної війни XX століття — Другої світової. Чи можна було запобігти війни зусиллям однієї держави - СССР . Навчальний проект « Чи можна запобігти світових конфліктів?» за темою « Друга світова війна та Україна», який проводиться в 11 класі . Основними видами роботи учнів на проектом це - робота в групах, роботи з різноманітними джерелами Кожна група свою назву та виконує,своє завдання ( робота з документами, з інтернет-ресурсами, з відеороликами,статистичними даними тощо) Результатом роботи є презентація, діаграма,тезисний план, схема - узагальнення.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Після роботи над проектом учні зможуть:

Визначати та складати стислий опис подій Великої Вітчизняної війни на території України.

Характеризувати соціально-економічний розвиток країни напередодні війни та визначати зміни пов’язати з війною, складаючи діаграми.

В учнів будуть формуватися навички створення презентацій, за темами: «Репресії в СССР»,«Наслідки 2 світової війни для України», «Наслідки війни для Радянського Союзу», « Трагічні сторінки війни» тощо.

Порівнювати різні точки зору істориків (А. Суворов , О. Субтельний ) політиків (В.Черчілль Й Сталін), щодо початкового етапу подій Великої Вітчизняної війни.

Показувати по карті напрямки наступу німецьких військ. Учні вдосконалюють навички збирання даних, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про початковий період Великої Вітчизняної війни.

Формування в учнів умінь написання есе, творів роздумів за спірними темами Великої вітчизняної війни («Трагізм Київської операції», «Чи можна виправдати колабораціонізм?», «Жертви війни. Чи могло їх бути менше? тощо »

Удосконалити вміння відповідальної та безпечної роботи в Інтернеті під час пошуку інформації.

Опис оцінювання

На початку проекту

Вчитель для оцінювання попередніх знань використовує простий односкладовій тест. використовується технологія: Думаємо-Об’єднуємось-Ділимося проводиться робота з презентацією слайд 1) вчителя пропонується парі з іншим учнем обговорити можливі відповіді на нього, а потім представити свої ідеї всьому класу для загального обговорення . використовується метод мозкового штурму (тема обговорення в презентації вчителя ) учні придумують відповіді та висловлюють ідеї, пов'язані із заданою темою.

Впродовж роботи над проектом

Для спостереження процесів ведеться заповнення щоденника, який використовується в ході зустрічей команди проекту або на консультаціях та заповнюється учасниками групи «історіків» в розробленій формі«мозковий штурм» проводиться в формі відповідей на питання, записаних на аркушах папіру.

Наприкінці роботи над проектом

Оцінювання проекту проводиться в формі оцінювання проекту ( оцінювання групою Істориків презентації, діаграм та усної відповіді) в кінці проводиться рефлексія за формою.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

До початку проекту(підготовчий етап до вивчення теми)

-Відбір вчителем тем для проекту в рамках теми, яка вивчається.

-Складання плану проведення роботи за проектом.

-Відбір ресурсів, з якими будуть працювати учні.

-Ознайомлення учнів з правилами роботи в Інтернеті.

-Проведення інструктажу з учнями з правил безпеки роботи з комп’ютером

До початку проекту( підготовчий етап. планування роботи на вхідному уроці теми)

-Ознайомлення учнів з темою, яка вивчається та планом вивчення теми.

-Вчитель проводить вхідній контрольний тест, метою якого є виявлення первинних знань з теми. Тест складений вчителем. Тест проводиться в мережі Інтернет

-Демонстрація вчителем презентації, яка пояснює ідею проекту та очікувані результати.

-Поставити учням ключове питання для роботи над проектом «Чи можна запобігти світових конфліктів?»

-Ознайомлення учнів з планом проекту

-Об’єднання учнів в групи.(статисти,архіваріуси, історики,дипломати)

-Вибір учнями группи в якій вони хотіли би працювати. Якщо учні не можуть визначитися в яку групу їм йти, тоді проводиться жеребкування (кожен учень обирає картку з ілюстрацією яка позначає ту чи іншу групу. Наприклад: рукостискання - дипломатів,зображення світку – архіваріусів. Тільки група «істориків» складається з учнів, які мають високий рівень знань з предмету. Завдання цієї групи – контроль, відслідкування, та узагальнення роботи груп.

- Кожна група отримує завдання, а також перелік ресурсів для виконання завдань( тобто література, сайти, мемуари тощо). Діти повинні заздалегідь ознайомитися з цими матеріалами.

-Група «статисти»- вивчає готові матеріали та робить або в комп’ютерному варіанті, або схематично на листу паперу діаграму. В цій групі за бажанням учнів може бути проведений розподіл між учнями , наприклад один робить діаграму розвитку важкої промисловості, другий – сільського господарства третій – соціальні групи населення тощо. Результатом роботи групи – зроблені діаграми.

-Група «дипломати» – аналізує надані вчителем матеріали, продивляється фільм та у вигляді основних положень записує тезисний план на дошці, виконуючи завдання, виділяючи особливості міжнародних відносин СРСР, основуючись на різних точках зору політиків.

-Група «архіватори» готує презентацію « Масові репресії в СРСР», яка дасть відповідь на питання : « Які наслідки мали репресії, які були проведені в радянській армії напередодні війни?»

-Група « Історики» узагальнює те, що було підготовлене другими групами аналізує ( для цього складає критерії оцінювання)робить висновки які викладає в вигляді основних запитань.

-Кожна група складає план роботи над проектом, який узгоджується з вчителем

Робота над проектом. Дослідницька діяльність ( протягом 3-4 днів)

-Групи опрацьовують своє питання протягом означеного часу. ( працюють з літературою, Інтернет ресурсами, документами, запропонованими вчителем, а також знайденими самостійно).

-Протягом означеного часу роботи над проектом вчитель проводить консультації з групами.

-Група «Істориків» ознайомлюється з матеріалами проекту приймає участь в консультаціях та слідкує за тим як проводиться робота груп за своїм планом. Результати цих відслідкувань, а також аналіз та узагальнення група відмічає в щоденнику роботи над проектом.

Демонстрація проекту

-На уроці проводиться подання результатів проекту кожної з груп

-Група «істориків» проводить оцінювання, використовуючи бланк оцінювання.

-Проводиться рефлексія за питаннями вчителя.

-Результати проведення проектного уроку в вигляді статті або звіту поміщається на шкільному сайті та шкільній газеті.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Сивокоз

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери