Відмінності між версіями «Проект "Дробові числа"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Ім'я, прізвище)
(Фах, навчальний предмет)
Рядок 89: Рядок 89:
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
 +
Математика
 +
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==

Версія за 09:59, 16 червня 2012


Назва проекту

Дробові числа

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Дробові числа

Вік учнів, клас

5 клас, 10-11 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект розрахований на учнів 5 класу при вивчені теми «Дробові числа». Основні види діяльності учнів: зібрати додатковий теоретичний матеріал по темі; зробити добірку нестандартних завдань з дробами; знайти зв'язок оточуючого нас світу зі світом дробових чисел (скласти таблиці, діаграми); створити електронну презентацію по нашому проекту; продемонструвати іншим учням, що світ дробів може бути дуже захоплюючим.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Формувати поняття про дробові числа, звичайні дроби; навчити учнів розпізнавати звичайний дріб, дробове число, читати й записувати звичайні дроби, розв'язувати нестандартні задачі на знаходження дробу від числа; навчити застосовувати знання про звичайний дріб, його запис та зміст для розв'язування простих задач на дроби; формувати поняття «правильний дріб», «неправильний дріб», встановити правила порівняння дробів з однаковими знаменниками; відпрацьовування вміння розрізняти правильні і неправильні дроби, застосовувати правило порівняння дробів із однаковими знаменниками і розв'язувати задачі, в яких передбачені ці дії; встановити правила додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками; формувати вміння застосувати правила додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками для розв'язання вправ на додавання і віднімання; сформувати поняття «мішане число», «ціла і дробова частина числа»; формування алгоритмів виділення цілої частини з неправильного дробу та запису мішаного числа у вигляді неправильного дробу; навчити учнів застосовувати названі алгоритми під час розв'язування вправ.

Вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем; базове розуміння етичних/правових питань, пов’язаних з доступом до та з використанням інформації; розуміння принципу побудови медіа повідомлень, того, для яких цілей та із застосуванням яких інструментів та за яких умов вони зроблені, їх характеристик; використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації; належна та продуктивна праця разом з іншими; використання для досягнення цілей сукупного інтелекту груп, коли це необхідно.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні в групах розподіляють свої обов'язки, це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів, щодо цієї теми. Такі розподіли та обговорення можуть також забезпечити інформацією про те, як учні розуміють основні поняття і елементи цієї теми та використовувати їх згодом для з’ясування та повторного пояснення складних для учнів понять. Використати вхідне оцінювання до початку вивчення теми для того, щоб спланувати процес навчання (дізнатися про попередні знання моїх учнів для того, щоб спланувати, як працювати впродовж вивчення теми). Проведення мозкової атаки на початку завершального етапу вивчення теми щодо дробових чисел надасть можливість визначити, чи розуміють учні основні поняття теми. Відповіді учнів на Ключове запитання під час написання проекту надає відомості про те, як учні зуміли поєднати свою роботу у проектах з більш широкими поняттями. На початку проекту для оцінювання учитель використовує форму_1(Форма оцінювання для визначення стійкості щодо подолання труднощів) щоб визначити наскільки учні вміють справлятися зі складними завданнями і проблемами. В середині проекту учитель використовує форму_2 (Форма оцінювання виконання групових завдань) щоб оцінити, наскільки добре вони зрозуміли групове завдання, щоб виконати його на високому рівні. У кінці проекту учитель використовує форму_3, 4, 5(Форма оцінювання буклету, презентацій та участь в обговоренях) призначена для самооцінювання учнями своїх буклетів, презентацій та самооцінювання їх вміння брати участь в дискусіях.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

До початку проектів вчитель дає групам учнів (їх 4 - в кожній групі діти різного рівня знань) завдання (кожній групі дається завдання як вони бачать застосування дробів у сучасному житті, кожна група виконує своє завдання з використанням дробу (казки-малюнки, буклети, презентації, кросворди) 1 група – Вчителі нашої школи; 2 група – Наша бібліотека; 3 група – Ми у школі 4 група – Кабінети у школі. При створенні груп враховувати характерологічні особливості учнів Розподілити ролі кожного члена команди в залежності від особистих якостей. З’ясування навчальних потреб учнів, що базується на вивченні їх попередніх знань, вмінь і навичок. Вступна презентація допоможе з’ясувати навчальні потреби учнів.

1) Занурення в проект. Мета роботи: підвищити інтерес до вивчення дробів. Завдання: кожному учневі знайти матеріал про дробі. Створення проектних груп. Колективне обговорення плану подальшої роботи. Вчитель розповідає про те, що таке проект і метод проектів. Становить проблему, яка підвищить інтерес до вивчення дробів. Надає допомогу у формуванні груп, виборі відповідальних в кожній групі. Звертає увагу на важливість майбутньої роботи. Надає план проекту з чітко прописаними завданнями, з чітко визначеним очікуваним кінцевим результатом, надати бланки оцінювання в ході розробки проекта, в якому будуть визначені результати роботи на певному етапі роботи над проектом. Чітко пояснити цілі і задачі які переслідує наш проект, пояснити що треба робити на кожному етапі роботи. В ході співбесіди домогтися розуміння всіми учнями поставленої задачі.

2) Планування. Учні кожної групи вибирають тему, за якою буде збирати дані: - Вчителі нашої школи (1 група) - Наша бібліотека (2) - Ми у школі (3) – Кабінети у школі (4). Термін виконання роботи - 1 місяць. Учні збирають теоретичні данні. Джерела інформації: підручники, енциклопедії, електронні довідники, Інтернет та інші джерела інформації. Накопичують робочий матеріал (підрахунки, опитування, вимірювання). Підготовка слайдів з ілюстраціями. Вибір способу представлення кінцевого результату діяльності: електронна презентація, буклети, малюнки. Вчитель надає необхідну консультативну та організаційну допомогу (порада з вибору роботи кожній групі). Допомагає в обробці зібраних даних та створенні слайдів презентації, в плануванні логічної послідовності проекту. Створює контрольні листи просування в проекті та послідовне їх заповнення. Опрацьовує шаблони створення того продукту який учні вибрали для роботи у проекті; Нагадує учням про відведений час. Перевіряє коректність збору даних, наявність докладного опису роботи членів групи. Призначає відповідального за відслідкуванням часу. Розповідає про спосіб подання кінцевого результату. Надає критерії оцінки результатів роботи.

3) Пошук інформації. Пошук теоретичного матеріалу (підручники, енциклопедії, електронні довідники, Інтернет та інші джерела інформації). Збір даних (підрахунки, опитування, вимірювання) Учні шукають, відбирають та вивчають інформацію в запропонованих джерелах. Групова робота з оформлення робочого матеріалу. Вчитель допомагає в поточній пошукової, аналітичної та практичної роботи (на прохання). Дає додаткові завдання, коли в учнів виникає в цьому необхідність. Спостереження та идивідуальні консультації.

4) Узагальнення результатів та висновків. Аналіз отриманої інформації, формулювання висновків. Проведення конкурсу малюнків. Учні аналізують інформацію, показуючи її взаємозв'язок з дробами. Із зібраного матеріалу вибирають математичний зміст і пропонують можливості щодо його застосування в завданнях з дробами. Готують матеріали для захисту проекту та його презентації. Вчитель ненав'язливо контролює. Надає консультативну допомогу. Консультує у підготовці презентації.

5) Презентація. Відкритий звіт учасників проекту про виконану роботу. Загальний аналіз роботи в групі роблять всі відповідальні в кожній групі. Кожен учасник проекту індивідуально захищає свою роботу по збору теоретичної інформації. Вчитель слухає, ставить доцільні запитання в ролі рядового учасника.

6) Оцінка процесу та результатів роботи. Оцінка кінцевого результату колективної діяльності. Аналіз досягнення поставленої мети. Рефлексія. Учні оцінюють індивідуальний внесок кожного члена групи в реалізацію проекту, в цілому групи. Аналіз досягнутих результатів, причин успіхів і невдач. Вчитель бере участь в колективному аналізі та оцінці результатів проекту. Проводить рефлексію.

Оскільки відомості та дані, які розміщуються в Інтернеті, ніким не контролюються, учні мають навчитися аналізувати ці ресурси щодо точності, достовірності та відповідності обраній темі.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Лук'янчикова

Фах, навчальний предмет

Математика

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери