Відмінності між версіями «Портфоліо проекту "Чи є людина частиною природи"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети)
(Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети)
Рядок 7: Рядок 7:
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
'''Етика,  '''Природознавство'''''
+
'''''Етика''',  '''Природознавство'''''
  
 
=Навчальна тема =
 
=Навчальна тема =

Версія за 12:37, 2 червня 2012



= Проект ЧИ Є ЛЮДИНА ЧАСТИНОЮ ПРИРОДИ=

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Етика, Природознавство

Навчальна тема

Тема 2. ЛЮДИНА — ЧАСТИНА ВСЕСВІТУ

Вік учнів, клас

11-12 років, 6 клаc

Стислий опис

Навчальний проект з предмету «Етика» 6 клас. Тема «Чи є людина частиною природи». На початку роботи вчитель проводить опитування учнів з приводу їх ставлення до довкілля. Далі обговорюється стан цієї проблеми на території школи, в місті, на Україні та за її межами. В рамках проекту учням пропонується дослідити цю проблему в рамках школи та прилеглої території, запропонувати шляхи покращення ситуації. Кінцевим продуктом можуть електронна презентації, листівки, стіннівки.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Після завершення проекту учні засвоять поняття довкілля, екологія, екологічні проблеми; зможуть: • оцінювати ставлення людей до довкілля та оцінювати їх з позиції моралі; • навчаться створювати агітаційні листівки, стіннівки, презентації; • обґрунтувати необхідність ставлення до природи України як національного багатства народу. Формуються навички: • використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації; • групової роботи; • ефективного формулювання думок та ідей шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання; • прояву ініціативи з покращення навичок для досягнення вищого професійного рівня ; • виділення головних завдань та здійснення їх без зовнішнього стороннього нагляду.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Діяльність учнів

Перший день. Тема розпочинається з обговорення вірша Анатолія Костецького «НЕ ХОЧУ!». Після обговорення ідеї вірша, демонструється учительська презентація, яка акцентує увагу учнів на ключовому питанні «Як ми можемо змінити довкілля на краще?» та визначає навчальні цілі. Далі учні за бажанням об’єднуються в 4 групи. Кожна група отримує від учителя завдання та форму оцінювання продукту, обговорює їх та самостійно складає план проектної діяльності, розподіляє ролі та обов’язки в групі. Вчитель, якщо є необхідність, допомагає учням. Учитель разом з учнями обговорює друковані та електронні ресурси для пошуку інформації. Діяльність учнів. Група «Екологи» вивчає негативні наслідки впливу діяльності людини на природу. Результатом роботи є комп’ютерна презентація. Група «Журналісти» збирає фотоматеріали про ставлення до довкілля на території школи та прилеглій території. Результатом може бути фото колаж або стіннівка. Група «Науковці» разом з групою «Журналісти» пропонують план дій для вирішення проблем , які висвітлили журналісти. Результатом можуть бути агітаційні листівки або стіннівка. «Редактори» розробляють правила ставлення до природи. Результатом може бути стіннівка.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лавриненко Ірина Василівна

Фах, навчальний предмет

вчитель інформатики

Навчальний заклад

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22

Місто\село, район, область

місто Шахтарськ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28.05-02.06.2012 р.

Місце провведення тренінгу

м. Донецьк, ОблІППО

Тренери