Відмінності між версіями «Користувач:Пащук Олександра»
(→Мої проекти) |
|||
Рядок 23: | Рядок 23: | ||
[[ Мій урок ]] | [[ Мій урок ]] | ||
+ | З УКРАЇНОЮ У СЕРЦІ | ||
+ | (усний журнал) | ||
+ | Мета уроку: формувати компетентності: ключові (уміння вчитися –самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, працювати згідно з правилами роботи в групі; загальнокультурна - дотримуватись норм мовленнєвої культури; здоров’язбережувальна - дотримуватись правильної постави за партою; предметні - поглибити знання учнів про нашу Україну; розвивати творчі задатки школярів, цікавість до рідного краю; виховувати патріотів держави, повагу до її символів, бажання стати гордістю своєї Батьківщини. | ||
+ | Обладнання: дошка, прикрашена дитячими малюнками, вишитим рушником, квітами-символами України; плакат з гіками калини та словами - символами на них. | ||
+ | Хід уроку | ||
+ | І. Організація початку уроку | ||
+ | 1. Привітання вчителя | ||
+ | - Десь за плечима залишилося літо, з його чарівною красою ,з його великою кількістю світла і тепла, з зеленою ніжною листвою. І ось ми знову в школі, пролунав перший дзвоник, перший урок уже в 2 класі. | ||
+ | 1.2 Вітання учнів | ||
+ | В цьому класі друзі всі: | ||
+ | Я і ти, і ми, і ви. | ||
+ | Добрий день тому, хто зліва, | ||
+ | Добрий день, тому, хто справа. | ||
+ | Ми - одна сім’я. | ||
+ | Руку дай тому, хто зліва, | ||
+ | Руку дай тому, хто справа, | ||
+ | Посміхнись тому, хто зліва, | ||
+ | Посміхнись тому, хто справа, | ||
+ | Ми – одна сім’я. | ||
+ | ІІ Актуалізація опорних знань | ||
+ | - 1 вересня часто порівнюють ще з одним веселим святом. Як ви думаєте яким?( Новим роком) | ||
+ | - Чому?(початок нового) | ||
+ | - Що люди роблять коли б′ють куранти? | ||
+ | - Як ви ,вважаєте, від кого залежить, чи збудеться бажання? ( від того як ми налаштуємось на його виконання). | ||
+ | - А сьогодні ми налаштуємось ,щоб новий навчальний рік минув для вас легко і цікаво і ви отримали нові знання , і позитивні результати. | ||
+ | ІІІ. Ознайомлення з темою уроку. Мотивація навчальної діяльності. | ||
+ | Отже, новий навчальний рік ми розпочинаємо традиційно першим уроком . Діти, пропоную вам поміркувати та закінчити рядки з вірша Василя Симоненка. | ||
+ | Можна все на світі вибирати, сину, | ||
+ | Вибрати не можна тільки ... (Батьківщину). | ||
+ | Так писав відданий син України Василь Симоненко, поет, патріот і мужній громадянин. Як і рідну матір ми не вибираємо, так і Батьківщину людина не вибирає, але прикипає до неї всім серцем, як і до рідної неньки, проймається великою і світлою любов’ю на все своє життя. От ми з вами і почнемо нашу дорогу до знань з найсвітлішого - з любові до рідного краю. | ||
+ | - А тему нашого сьогоднішнього уроку прочитаємо разом | ||
+ | «З Україною в серці» | ||
+ | Україна - це наш рідний край, наша дорога і мила Вітчизна, земля, де ми народилися, уперше побачили і пізнали світ, почули колискову пісню, рідну мову, відчули любов і ласку - це наша найдорожча у світі Батьківщина. Вона для кожного з нас одна, як і мама. | ||
+ | - Діти, подивіться уважно на дошку. На ній написані слова. Про що ви думаєте , коли їх читаєте? | ||
+ | Калина, Дніпро, лелека ,вишиванка, Тарас Шевченко, барвінок, Київ, верба, тризуб, віночок, криниця | ||
+ | - Отже, здогадались? Так, вірно. Україна - наша Вітчизна - ненька зі своєю історією, добротою, щирістю, красою, садочками та полями, над якими вільно та грайливо у безхмарному голубому небі пролітають лелеки... Це найдорожча і найрідніша земля, де ми народилися, де живуть наші батьки, рідні, де звучить чарівна українська пісня. | ||
+ | - Всі ці слова стосуються нашого рідного краю - України. | ||
+ | ( вчитель прикріплює по середині табличку зі словом Україна ) | ||
+ | - А якими ще словами, близькими за значенням, ми можемо її назвати? (Батьківщина, рідна сторона, любий край, земля батьків, отчий дім, рідний дім, отча земля, моя держава) | ||
+ | - Прочитайте тему нашого уроку. | ||
+ | (діти з дошки читають тему « З Україною у серці») | ||
+ | - Як ви розумієте ці слова? Що може тримати людина в серці? | ||
+ | ( вчитель підсумовує відповіді учнів, підводить до висновку) | ||
+ | - Отже, сьогодні ми з вами розпочинаємо подорож нашою країною. Ми будемо гортати уявні сторінки усного журналу, виконуючи різні завдання, та ще краще пізнавати нашу рідну країну. | ||
+ | - Під час уроку треба бути старанними і наполегливими, тільки разом ми подолаємо цей шлях. | ||
+ | ІІІ. Осмислення та усвідомлення матеріалу уроку. | ||
+ | 3.1 Перегортаємо 1 сторінку « Україна устами поетів » | ||
+ | - Послухайте вірш. Якими ще словами, що асоціюються з Україною, можемо доповнити слова на дошці. | ||
+ | Що ж таке є моя Батьківщина? | ||
+ | Під вікном червоніє калина, казочка цікава у бабусі, і тихенька пісенька матусі. | ||
+ | Сила та незламність мого тата, вся обсаджена квітками рідна хата. | ||
+ | Попід тином дідова криниця, | ||
+ | Ген у полі - золота пшениця. | ||
+ | На даху в своїм гнізді лелека | ||
+ | І дорога у майбутнє - ой далека. | ||
+ | І веселочка зігнулась понад ліс, | ||
+ | І стрімкий за полем обеліск. | ||
+ | (діти доповнюють групу слів на дошці словами з вірша: бабусина казка, пісня матусі, сила тата, пшениця тощо ) | ||
+ | |||
+ | 3.2 Перегортаємо 2 сторінку « Народ скаже - як зав’яже » . | ||
+ | Гра - конкурс « Хто швидше промовить кінцівку прислів’я » | ||
+ | • Рідна сторона - мати, а чужа - ... ( мачуха ) | ||
+ | • Людина без Батьківщини, що ... ( пташка без пісні ) | ||
+ | • Та земля мила, де ... ( мати народила) | ||
+ | • Всюди добре, а ... (дома краще) | ||
+ | • Без верби і калини ( нема України) | ||
+ | • За рідний край ... ( життя віддай) | ||
+ | • Тільки в ріднім краї. ( солов’ї співають) | ||
+ | - Молодці! А хто з вас може пригадати інші прислів’я про Україну? | ||
+ | 3.3 Перегортаємо 3 сторінку « Бабусина скринька». | ||
+ | - Здавна в українців був звичай - найцінніші речі складати у скриню. Повна скриня - це символ достатку. У цю скриню ми зберемо речі, якими відрізняється український народ від інших народів. | ||
+ | - Попрацюйте в парах. Виберіть ті речі, якими славляться українці. | ||
+ | • Плов, вареник , драник; | ||
+ | • Лелека, слон, мавпа; | ||
+ | • Пальма, калина, ялина; | ||
+ | • Вишитий рушник , віяло, матрьошки; | ||
+ | • Береза, клен, верба ; | ||
+ | • Місяць, зірка, тризуб; | ||
+ | • Чорнобривці, кактус, гвоздика. | ||
+ | • Віночок, хустинка, шапка | ||
+ | 3.4 Перегортаємо 4 сторінку « Славетні українці». | ||
+ | - Українська земля багата талановитими людьми. Скільки поетів та художників, спортсменів та співаків прославляють Батьківщину на рідних теренах та в усьому світі. Пригадайте їх імена. | ||
+ | ( діти називають видатних українців) | ||
+ | - Пропоную переглянути слайд - шоу « Гордість Батьківщини » | ||
+ | 3.5 Перегортаємо 5 сторінку « Поетична сторінка». | ||
+ | - У мене є невеличкий вірш про Україну, але останні слова у кожному рядочку загубились. Я дуже прошу мені допомогти. Я буду читати вірш, а ві уважно слухайте, та доповнюйте його. | ||
+ | - Ось небо блакитне і сонце в зеніті! | ||
+ | Моя Україна - найкраща (у світі) | ||
+ | - Моя Україна - це ліс і озерця, | ||
+ | безмежні степи і чарівні (джерельця) | ||
+ | - Красиві пейзажі і гори високі, маленькі | ||
+ | Струмочки і ріки (глибокі) | ||
+ | - Сади чарівні, мальовничі села, | ||
+ | Моя Україна - це пісня (весела) | ||
+ | - Це щира, багата, як світ, її мова, | ||
+ | Така мелодійна, крилата, (чудова) | ||
+ | - Її обереги - верба і калина, | ||
+ | Найкраща у світі-моя (Україна) | ||
+ | - Бо нам найрідніша Вітчизна і мати, | ||
+ | То як же нам, дітям, її (не кохати) | ||
+ | - Вона дорога нам, і рідна, і мила, | ||
+ | Бо світ перед нами, як мати (відкрила) | ||
+ | - Вітчизна свята, дорога Україна, | ||
+ | Для кожного з нас ти у світі (єдина) | ||
+ | 3.6 Перегортаємо 6 сторінку « Ми патріоти ». | ||
+ | - Кожен патріот добре знає історію та традиції свого народу. Спробуємо свої сили та дамо відповіді на запитання вікторини. | ||
+ | Вікторина « Чи знаєш ти свою країну?» | ||
+ | *Назва нашої держави? (Україна) | ||
+ | *Столиця України? (Київ) | ||
+ | *Основні кольори нашої прапору? (Синій і жовтий) | ||
+ | * Назвіть державні символи України. (Герб, Гімн, Прапор України) | ||
+ | *Назвати рослини - символи України. (Верба і калина) | ||
+ | *Назвати обереги українського народу. (Віночок, рушник) | ||
+ | * Ім’я найвідомішого українського поета. (Тарас) | ||
+ | *Яка велика річка протікає на Україні? (Дніпро) | ||
+ | * Частина світу, в якій знаходиться наша Батьківщина. (Європа) | ||
+ | * З чим українці зустрічають гостей? (З хлібом - сіллю) | ||
+ | - Дякую, діти, за чудову роботу! Я вірю, що ви ростете справжніми патріотами нашої Батьківщини і обов’язково прославите її своїми добрими справами. | ||
+ | |||
+ | ІУ. Підсумок уроку. | ||
+ | 4.1 Створення композиції « З Україною в серці ». | ||
+ | Діти на паперових сердечках пишуть своє ім’я і прикріплюють на карту України сердечко. | ||
+ | - Хай ця карта буде символом нашої майбутньої України - соборної, заможної, мирної та рідної всім нам. | ||
+ | 4.2 Слово вчителя. | ||
+ | - Любі діти! Кожен із нас творить своє майбутнє та майбутнє нашої | ||
+ | країни. Хоча ви ще навчаєтесь в школі, проте вже будуєте наше спільне майбуття. | ||
+ | Я бажаю вам здоров’я та успіхів у новому навчальному році! | ||
+ | Список використаних джерел | ||
+ | 1. Третяк О.П. Виховання ціннісного ставлення до людини у молодших школярів. Частина 1. - Х. : Вид. група «Основа», 2013. - 159, [1] с. | ||
+ | 2. Виховні заходи. 1-4 класи. - Тернопіль: Мандрівець, 2008. | ||
+ | 3. Дітям про державну та народну символіку України (Упоряд. Л.М. Римар). - Х.: Вид. гр. «Основа», 2004. | ||
+ | 4. Куріпта В.І. Сценарії позакласних заходів для 1-4 класів. - Х.: Вид. група «Основа», 2006. - 368 с. - (Б-ка журн. «Початкове навчання»; Вип. 5 (29)). | ||
+ | 5. Сценарії свят в початковій школі 1 - 4 класи . - Торсінг-плюс, 2005. |
Версія за 15:23, 19 жовтня 2017
Про мене
Пащук Олександра Олександрівна
місце проживання : м. Павлоград, обл. Дніпропетровська
Місце роботи : Павлоградська загальноосвітня школа I-III ст. № 19
Посада : вчитель початкових класів
Мій блог
Мій внесок
Мої проекти
[Мої файли]
Мій урок
З УКРАЇНОЮ У СЕРЦІ
(усний журнал)
Мета уроку: формувати компетентності: ключові (уміння вчитися –самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, працювати згідно з правилами роботи в групі; загальнокультурна - дотримуватись норм мовленнєвої культури; здоров’язбережувальна - дотримуватись правильної постави за партою; предметні - поглибити знання учнів про нашу Україну; розвивати творчі задатки школярів, цікавість до рідного краю; виховувати патріотів держави, повагу до її символів, бажання стати гордістю своєї Батьківщини.
Обладнання: дошка, прикрашена дитячими малюнками, вишитим рушником, квітами-символами України; плакат з гіками калини та словами - символами на них.
Хід уроку
І. Організація початку уроку
1. Привітання вчителя
- Десь за плечима залишилося літо, з його чарівною красою ,з його великою кількістю світла і тепла, з зеленою ніжною листвою. І ось ми знову в школі, пролунав перший дзвоник, перший урок уже в 2 класі.
1.2 Вітання учнів
В цьому класі друзі всі:
Я і ти, і ми, і ви. Добрий день тому, хто зліва, Добрий день, тому, хто справа. Ми - одна сім’я. Руку дай тому, хто зліва, Руку дай тому, хто справа, Посміхнись тому, хто зліва, Посміхнись тому, хто справа, Ми – одна сім’я. ІІ Актуалізація опорних знань - 1 вересня часто порівнюють ще з одним веселим святом. Як ви думаєте яким?( Новим роком) - Чому?(початок нового) - Що люди роблять коли б′ють куранти? - Як ви ,вважаєте, від кого залежить, чи збудеться бажання? ( від того як ми налаштуємось на його виконання). - А сьогодні ми налаштуємось ,щоб новий навчальний рік минув для вас легко і цікаво і ви отримали нові знання , і позитивні результати. ІІІ. Ознайомлення з темою уроку. Мотивація навчальної діяльності. Отже, новий навчальний рік ми розпочинаємо традиційно першим уроком . Діти, пропоную вам поміркувати та закінчити рядки з вірша Василя Симоненка. Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки ... (Батьківщину). Так писав відданий син України Василь Симоненко, поет, патріот і мужній громадянин. Як і рідну матір ми не вибираємо, так і Батьківщину людина не вибирає, але прикипає до неї всім серцем, як і до рідної неньки, проймається великою і світлою любов’ю на все своє життя. От ми з вами і почнемо нашу дорогу до знань з найсвітлішого - з любові до рідного краю. - А тему нашого сьогоднішнього уроку прочитаємо разом «З Україною в серці» Україна - це наш рідний край, наша дорога і мила Вітчизна, земля, де ми народилися, уперше побачили і пізнали світ, почули колискову пісню, рідну мову, відчули любов і ласку - це наша найдорожча у світі Батьківщина. Вона для кожного з нас одна, як і мама. - Діти, подивіться уважно на дошку. На ній написані слова. Про що ви думаєте , коли їх читаєте? Калина, Дніпро, лелека ,вишиванка, Тарас Шевченко, барвінок, Київ, верба, тризуб, віночок, криниця - Отже, здогадались? Так, вірно. Україна - наша Вітчизна - ненька зі своєю історією, добротою, щирістю, красою, садочками та полями, над якими вільно та грайливо у безхмарному голубому небі пролітають лелеки... Це найдорожча і найрідніша земля, де ми народилися, де живуть наші батьки, рідні, де звучить чарівна українська пісня. - Всі ці слова стосуються нашого рідного краю - України. ( вчитель прикріплює по середині табличку зі словом Україна ) - А якими ще словами, близькими за значенням, ми можемо її назвати? (Батьківщина, рідна сторона, любий край, земля батьків, отчий дім, рідний дім, отча земля, моя держава) - Прочитайте тему нашого уроку. (діти з дошки читають тему « З Україною у серці») - Як ви розумієте ці слова? Що може тримати людина в серці? ( вчитель підсумовує відповіді учнів, підводить до висновку) - Отже, сьогодні ми з вами розпочинаємо подорож нашою країною. Ми будемо гортати уявні сторінки усного журналу, виконуючи різні завдання, та ще краще пізнавати нашу рідну країну. - Під час уроку треба бути старанними і наполегливими, тільки разом ми подолаємо цей шлях. ІІІ. Осмислення та усвідомлення матеріалу уроку. 3.1 Перегортаємо 1 сторінку « Україна устами поетів » - Послухайте вірш. Якими ще словами, що асоціюються з Україною, можемо доповнити слова на дошці. Що ж таке є моя Батьківщина? Під вікном червоніє калина, казочка цікава у бабусі, і тихенька пісенька матусі. Сила та незламність мого тата, вся обсаджена квітками рідна хата. Попід тином дідова криниця, Ген у полі - золота пшениця. На даху в своїм гнізді лелека
І дорога у майбутнє - ой далека.
І веселочка зігнулась понад ліс, І стрімкий за полем обеліск. (діти доповнюють групу слів на дошці словами з вірша: бабусина казка, пісня матусі, сила тата, пшениця тощо )
3.2 Перегортаємо 2 сторінку « Народ скаже - як зав’яже » . Гра - конкурс « Хто швидше промовить кінцівку прислів’я » • Рідна сторона - мати, а чужа - ... ( мачуха ) • Людина без Батьківщини, що ... ( пташка без пісні ) • Та земля мила, де ... ( мати народила) • Всюди добре, а ... (дома краще) • Без верби і калини ( нема України) • За рідний край ... ( життя віддай) • Тільки в ріднім краї. ( солов’ї співають) - Молодці! А хто з вас може пригадати інші прислів’я про Україну? 3.3 Перегортаємо 3 сторінку « Бабусина скринька». - Здавна в українців був звичай - найцінніші речі складати у скриню. Повна скриня - це символ достатку. У цю скриню ми зберемо речі, якими відрізняється український народ від інших народів. - Попрацюйте в парах. Виберіть ті речі, якими славляться українці. • Плов, вареник , драник; • Лелека, слон, мавпа; • Пальма, калина, ялина; • Вишитий рушник , віяло, матрьошки; • Береза, клен, верба ; • Місяць, зірка, тризуб; • Чорнобривці, кактус, гвоздика. • Віночок, хустинка, шапка 3.4 Перегортаємо 4 сторінку « Славетні українці». - Українська земля багата талановитими людьми. Скільки поетів та художників, спортсменів та співаків прославляють Батьківщину на рідних теренах та в усьому світі. Пригадайте їх імена. ( діти називають видатних українців) - Пропоную переглянути слайд - шоу « Гордість Батьківщини » 3.5 Перегортаємо 5 сторінку « Поетична сторінка». - У мене є невеличкий вірш про Україну, але останні слова у кожному рядочку загубились. Я дуже прошу мені допомогти. Я буду читати вірш, а ві уважно слухайте, та доповнюйте його. - Ось небо блакитне і сонце в зеніті! Моя Україна - найкраща (у світі) - Моя Україна - це ліс і озерця, безмежні степи і чарівні (джерельця) - Красиві пейзажі і гори високі, маленькі Струмочки і ріки (глибокі) - Сади чарівні, мальовничі села, Моя Україна - це пісня (весела) - Це щира, багата, як світ, її мова, Така мелодійна, крилата, (чудова) - Її обереги - верба і калина, Найкраща у світі-моя (Україна) - Бо нам найрідніша Вітчизна і мати, То як же нам, дітям, її (не кохати) - Вона дорога нам, і рідна, і мила, Бо світ перед нами, як мати (відкрила) - Вітчизна свята, дорога Україна, Для кожного з нас ти у світі (єдина) 3.6 Перегортаємо 6 сторінку « Ми патріоти ». - Кожен патріот добре знає історію та традиції свого народу. Спробуємо свої сили та дамо відповіді на запитання вікторини. Вікторина « Чи знаєш ти свою країну?»
- Назва нашої держави? (Україна)
- Столиця України? (Київ)
- Основні кольори нашої прапору? (Синій і жовтий)
- Назвіть державні символи України. (Герб, Гімн, Прапор України)
- Назвати рослини - символи України. (Верба і калина)
- Назвати обереги українського народу. (Віночок, рушник)
- Ім’я найвідомішого українського поета. (Тарас)
- Яка велика річка протікає на Україні? (Дніпро)
- Частина світу, в якій знаходиться наша Батьківщина. (Європа)
- З чим українці зустрічають гостей? (З хлібом - сіллю)
- Дякую, діти, за чудову роботу! Я вірю, що ви ростете справжніми патріотами нашої Батьківщини і обов’язково прославите її своїми добрими справами.
ІУ. Підсумок уроку. 4.1 Створення композиції « З Україною в серці ». Діти на паперових сердечках пишуть своє ім’я і прикріплюють на карту України сердечко. - Хай ця карта буде символом нашої майбутньої України - соборної, заможної, мирної та рідної всім нам. 4.2 Слово вчителя. - Любі діти! Кожен із нас творить своє майбутнє та майбутнє нашої країни. Хоча ви ще навчаєтесь в школі, проте вже будуєте наше спільне майбуття. Я бажаю вам здоров’я та успіхів у новому навчальному році! Список використаних джерел 1. Третяк О.П. Виховання ціннісного ставлення до людини у молодших школярів. Частина 1. - Х. : Вид. група «Основа», 2013. - 159, [1] с. 2. Виховні заходи. 1-4 класи. - Тернопіль: Мандрівець, 2008. 3. Дітям про державну та народну символіку України (Упоряд. Л.М. Римар). - Х.: Вид. гр. «Основа», 2004. 4. Куріпта В.І. Сценарії позакласних заходів для 1-4 класів. - Х.: Вид. група «Основа», 2006. - 368 с. - (Б-ка журн. «Початкове навчання»; Вип. 5 (29)). 5. Сценарії свят в початковій школі 1 - 4 класи . - Торсінг-плюс, 2005.