Відмінності між версіями «Портфоліо на тему: «Українська вишивка»»
(→Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)) |
(→План вивчення теми (вставити файл)) |
||
Рядок 19: | Рядок 19: | ||
=План вивчення теми (вставити файл)= | =План вивчення теми (вставити файл)= | ||
+ | [https://docs.google.com/document/d/1t353NCEHitwVOHMoal86ZxD3zqHNeHxLxTTVeE4rn7w/edit?usp=sharing «Українська вишивка»] | ||
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)= | =Оцінювання (стислий опис і інструменти)= |
Поточна версія на 19:56, 18 лютого 2017
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Вишита листівка
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Трудове навчання, інформатика, українознавство.
Вік учнів, клас
7 клас, 12-13 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Вишивка яскраво й повно розкриває душу народу, споконвічне прагнення до прекрасного, високорозвинене почуття ритму, композиційної міри в побудові орнаменту, гармонії кольорових поєднань, символічне значення кольорів.
Навчальний проект «Українська вишивка» призначений для вивчення теоретичного матеріалу та проведення практичних робіт розділу «Технологія виготовлення та оздоблення виробів вишивкою (за зразком)» з трудового навчання у 7 класі.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання знань проводиться за рахунок вирішення тестів та відгадування кросвордів. Будуть використовуватись запитання впродовж вивчення всієї теми для того, щоб з’ясувати наскільки учні орієнтуються у темі, розуміють основні запитання, визначення попередніх завдань та умінь учнів. А також на початку проекту очікування результатів відбувається за допомогою таблиці З-Х-Д. Впродовж проекту будуть використовуватися таблиці самооцінювання учнів в групі та взаємооцінювання. Наприкінці роботи над проектом учні будуть оцінюватись за допомогою форм оцінювання публікації (за якою будуть отримувати бали за зміст, оформлення та організацію), презентації (за якою будуть отримувати бали за пошукову роботу, за розкриття змісту, за якість оформлення, грамотність, привабливість) та веб-сайту (за якою будуть отримувати бали за зміст, творчі роботи, характеристику посилання), а також робота з таблицею З-Х-Д та вихідне тестування.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
1 етап. Представлення ідей проекту вчителем. Обговорення актуальності теми проекту, ознайомлення з ключовими і тематичними питаннями, презентація для учнів.
2 етап. Учні проходять тестування для повторення вивченого матеріалу з теми «Українська народна вишивка» Об’єднання у три групи. I група - «Дослідники», II – група «Митці», III група - «Знавці». Розподілення обов’язків між групами.
3 етап. Пошук інформації, оформлення результатів на папері, консультація у вчителя.
I група вивчає історію виникнення вишивки, відвідують народних умільців, старожилів.
II група займається дослідженням орнаментів української вишивки, технік вишивання найбільш поширених та популярних для їх місцевості – Слобожанщини (проводять опитування, фотографують).
III група досліджує кольорову гаму, символи у вишивці.
Результати опитування подають у вигляді стовпців діаграми, яку вчаться створювати за допомогою програми Excel. Отримані результати досліджень оформлюють у програмі Power Point. Готові презентації демонструють учням класу.
4 етап. Для роботи над проектом учні усіх груп на факультативних заняттях чи в позаурочний час створюють малюнки та схеми вишивок. Аналізують створенні схеми вишивок, обирають схеми для майбутнього подарунка і приступають до його створення та проводиться інструктаж з ТБ.
5 етап. I група створює презентацію «Кольори Дніпропетровська», де висвітлює розвиток вишивки на Дніпропетровщині, кольорову гаму, композиційні рішення, орнаменти притаманні для даної місцевості і т. д.
II група готує святковий випуск шкільної газети, використовують шаблон.
III група створює шкільний веб-сайт, де висвітлює інформацію про досягнення учасників проекту, оформлює виставку учнівських робіт та запрошує до співпраці людей, які цікавляться вишивкою.
6 етап. Захист проекту у присутності вчителів та учнів школи.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Олена Андрущенко
Фах, навчальний предмет
вчитель трудового навчання
Навчальний заклад
середня загальноосвітня школа № 4
Місто\село, район, область
Новомосковськ
Дніпропетровська обл.
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
6 - 18 лютого 2017 р.
Місце проведення тренінгу
середня загальноосвітня школа № 18