Відмінності між версіями «Портфоліо Селіваненко Людмили Миколаївни з теми: "Соф'я Ковалевська та її вклад в розвиток математики"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(План вивчення теми (вставити файл))
(План вивчення теми (вставити файл))
 
(не показано 5 проміжних версій цього учасника)
Рядок 23: Рядок 23:
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
  
[[План]]  
+
[[https://docs.google.com/file/d/0B6Wz99Yn_-9ObzFKODRYVUpPM1E/edit План вивчення теми]]  
 
   
 
   
Автор
 
Модуль 1. Заповніть всі відомості про себе та навчальний заклад, в якому ви працюєте
 
Ім’я, по-батькові та прізвище Селіваненко Людмила Миколаївна
 
Назва навчального закладу КЗСОР Сумська обласна гімназія для талановитих та творчо обдарованих дітей
 
Місто, село, район, область М. Суми
 
Відомості про тренінг
 
Модуль 1. Заповніть всі відомості про тренінг
 
Дати проведення тренінгу 19.01.2015 – 23.02 2015
 
Тренери Ніколаєнко М. С., Синько Л.С.
 
Місце проведення тренінгу СОІППО
 
Опис навчальної теми
 
Модуль 1-2: Обдумайте навчальну тему та можливий сценарій вивчення теми. Переглядайте та змінюйте цей розділ впродовж всього тренінгу.
 
Назва
 
Софія Ковалевська та її вклад у розвиток математики
 
Стислий опис
 
Модуль 2: Напишіть перший варіант стислого опису. 
 
Модуль 9: Запишіть остаточний варіант стислого опису вивчення теми.
 
У проекті розглянуто можливості застосування відомостей про життєвий шлях Софії Ковалевської її творчої діяльності при проведенні позакпасних заходів з  математики а також при розгляді теми «Інтеграл та його застосування.Найпростіші дифференціальні рівняння». Розрахований на учнів 10-11 класів. Направлений на розширення і поглиблення знань про видатних математиків, на встановлення звязку між минулим та сучасним.
 
Предмет, навчальна тема
 
Алгебра та початки аналізу. «Інтеграл та його застосування»
 
Клас (вікова категорія)
 
10-11 класи,Модуль 1-2: Запишіть клас та вік учнів
 
10-11 клас. 15-17 років
 
Приблизний час вивчення теми
 
Модуль 2: Запишіть орієнтовний час вивчення теми
 
Модуль 9: Подумайте та запишіть, скільки часу потрібно для вивчення цієї теми за її описом
 
Для опрацювання теми «Дифференціальні рівняння» на уроках – 2 години. Для вивчення питання на факультативних заняттях – 5 годин. Для створення проекту – 1 місяці.
 
 
Державні освітні стандарти
 
Модуль 3: Скопіюйте  перший варіант вимог Державних освітніх стандартів, яким відповідає ваша навчальна тема. Якщо тема стосується декількох навчальних предметів, випишіть основні вимоги з різних освітніх напрямів.
 
Основною метою освітньої галузі “Математика” є формування в учнів математичної компетентності на рівні, достатньому для забезпечення життєдіяльності в сучасному світі, успішного оволодіння знаннями з інших освітніх галузей у процесі шкільного навчання, забезпечення інтелектуального розвитку учнів, розвитку їх уваги, пам’яті, логіки, культури мислення та інтуїції.
 
Завданнями освітньої галузі є:
 
- розкриття ролі та можливостей математики у пізнанні та описанні реальних процесів і явищ дійсності, забезпечення усвідомлення математики як універсальної мови природничих наук та органічної складової загальної людської культури;
 
- розвиток логічного, критичного і творчого мислення учнів, здатності чітко та аргументовано формулювати і висловлювати свої судження;
 
- забезпечення оволодіння учнями математичною мовою, розуміння ними математичної символіки, математичних формул і моделей як таких, що дають змогу описувати загальні властивості об’єктів, процесів та явищ;
 
-формування здатності логічно обґрунтовувати та доводити математичні твердження, застосовувати математичні методи у процесі розв’язування навчальних і практичних задач, використовувати математичні знання і вміння під час вивчення інших навчальних предметів;
 
- розвиток умінь працювати з підручником, опрацьовувати математичні тексти, шукати і використовувати додаткову навчальну інформацію, критично оцінювати здобуту інформацію та її джерела, виокремлювати головне, аналізувати, робити висновки, використовувати отриману інформацію в особистому житті;
 
- формування здатності оцінювати правильність і раціональність розв’язання математичних задач, обґрунтовувати твердження, розпізнавати логічно некоректні міркування, приймати рішення в умовах неповної, надлишкової, точної та ймовірнісної інформації.
 
Навчальні програми
 
Модуль 3: Скопіюйте перший варіант вимог навчальних програм, яким відповідає ваша навчальна тема. Якщо тема стосується декількох навчальних предметів, випишіть основні вимоги з різних навчальних предметів.
 
Тема «Інтеграл та його застосування» є найскладнішою для вивчення у одинадцятому класі, оскільки в учнів практично не сформована потреба використання знань у цій області для розв'язування задач. Ця тема – одна з тих, де найбільш яскраво проявляється здатність учнів до евристичного мислення, а отже, й до вивчення математики на поглибленому рівні. Навчальне навантаження підсилюється тим, що вивчення цієї теми відбувається наприкінці навчального року. Тому в цій темі можна виокремити три основні напрями. Перший напрям – знайомство з класичними поняттями первісної,невизначеного та визначеного інтегралів. Другий напрям - узагальнення і розширення знань з теми диференціального числення, отриманих у попередніх класах, розширення навичок їх практичного застосування. Третій напрям - формування в учнів переконання в практичній застосовності інструментів диференціального числення шляхом розширення математичного світогляду, дослідженнями в цій галузі (роботи Остроградського, Ковалевської, Вейєрштрасса). Підкріплення значущості зазначеного теоретичного матеріалу відбувається шляхом його застосування до дослідження функцій,обчислення площ та обємів,розвязування диференціальних рівнянь. рівнянь (зокрема, з використанням теореми Коші-Ковалевської). Для емоційного підкріплення інтересу до матеріалу доцільно використовувати історичні відомості щодо дослідження  наукової діяльності визначних математиків,які працювали у цій галузі,  встановлення міжпредметних зв'язків, зокрема з фізикою.
 
Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів
 
Модуль 3:Запишіть перший варіант навчальних цілей. Доповнюйте, змінюйте навчальні цілі в кожному наступному модулі.
 
Учні повинні знати основні положення теми а також допоміжний матеріал щодо вкладу видатних вчених урозвиток даної теми
 
Основні запитання
 
Модуль 3. Запишіть перший варіант Ключового, Тематичних та Змістових запитань. Переглядайте та вдосконалюйте їх за необхідності в наступних модулях.
 
Ключове запитання Що ми знаємо про Софію Ковалевську?
 
Тематичні запитання 1. Чи знаємо ми біографію Софії Ковалевської?
 
2. Який вклад Ковалевської у розвиток математики,механіки?
 
3. Який вклад зробила Софія Ковалевська у науку як письменниця,публіцист?
 
4. Як увіковічена пам'ять Софії Ковалевської?
 
Змістові запитання 1. Історична довідка про Софію Ковалевську.
 
2. Довідка про наукову діяльність.
 
3. Використання наукових відкриттів Ковалевської у шкільному курсі математичного аналізу.
 
4. Приклади літературних та публіцистичних творів С.Ковалевської.
 
План оцінювання
 
o Модуль 3: Запишіть перший варіант Плану оцінювання та запишіть остаточний варіант методів та інструментів оцінювання навчальних потреб учнів в розділі На початку навчального проекту.
 
o Модуль 7: Запишіть перший варіант Стислого опису оцінювання та створіть  Форму оцінювання для прикладу учнівської роботи.
 
o Модуль 8: Створіть інструмент для оцінювання самоспрямування учнів у навчанні та створіть остаточний варіант Плану та Стислого опису оцінювання.
 
Графік оцінювання
 
На початку проекту Впродовж роботи над проектом Наприкінці роботи над проектом
 
Знайомство з учительською презентацією проекту та його рекламним буклетом. Проведення вхідного тестування з теми. Заповнення ЗХДсхеми та асоціативного куща.
 
Презентація попередніх результатів дослідження у вигляді виступів та представлення рефератів. ЗХД схема, асоціативний кущ, написання та представлення рефератів.
 
Індивідуальні консультації. Презентація одержаних результатів дослідження у вигляді учнівської презентації.
 
Написання статті у гімназійній газеті.
 
Участь в позакласних заходах декади науки та техніки. Учнівська презентація.
 
Математичний вечір «Софія Ковалевська-цариця математики.
 
Стислий опис оцінювання
 
  Головними критеріями узагальнюючого оцінювання є: вміння представити отримані в ході досліджень нові знання; аргументувати раціональність способів їх отримання і висновки; розповісти про організацію взаємодії учнів у групі, показати рівень успішності кожного учня. За підсумками роботи кожної групи вчителями ведуться бланки контролю, де відзначаються своєчасність виконання роботи, правильність її виконання , логічність викладу і подачі інформації, джерела інформації, творчий підхід, вміння робити висновки, відповідність цілей результатами роботи. Це дозволяє своєчасно скоригувати роботу груп в потрібному напрямку і забезпечити зворотний зв'язок. Оцінювання здійснюється вчителем щотижнево на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання. На початку роботи проводиться вхідне тестування.
 
Після завершення роботи над проектом проводиться конференція, де заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи. Під час виступів оцінюється ораторське мистецтво, вміння аргументовано виступати перед аудиторією, вміння представляти результати. У ході виступів групи демонструють результати своєї діяльності - презентації, вікі-статті, публікації, реферати. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про першу жінку-професора Софію Ковалевську. відбувається при заповненні ними асоціативного куща та таблиці З-Х-Д . Періодичний перегляд та читання їх записів в учнівському блозі та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Спостереження та консультації використовуються упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти.
 
Методичні засади
 
Попередні знання та навички
 
На початку роботи над проектом учень повинен мати уявлення про С.Ковалевську як видатного математика мати навички роботи на комп’ютері та створення презентацій. Учень повинен знати основні теоретичні відомості з диференціального числення.
 
Діяльність учнів та вчителя
 
o Модуль 3: Записати, як використовується при вивченні теми презентація.
 
o Модуль 4 і 5:Записати, як учні використовуватимуть Інтернет при вивченні теми.
 
o Модуль 6: Після створення прикладу учнівської роботи записати про те, як учні його створюватимуть
 
o Модуль 7: Записати, як відбуватиметься оцінювання учнівського проекту.
 
o Модуль 8 Описати, як здійснюватиметься диференціація навчання в ході вивчення теми.
 
o Модуль 9: Описати, як здійснюватиметься фасилітація навчального процесу, які будуть учням надані інструкції та вказівки для допомоги.
 
      Перед початком роботи над проектом проводиться знайомство учнів з вимогами до оформлення проектів та правилами роботи над проектами. Відбувається презентація теми та надається перелік джерел для використання. Проводиться бесіда про недопустимість порушення авторського права під час науково-дослідницької діяльності. Реалізуються наступні кроки:
 
1. Об’єднання учнів у 4 групи.
 
2. Розподіл завдань для кожної групи
 
        1 група -  «Історична довідка про біографію С.Ковалевської»;
 
        2 група – «Доспідження наукової діяпьності С.Ковалевської.;
 
        3 група – «Доспідження пітературної та публіцистичної діяльності.»;
 
        4 група – «Увіковічення памяті С.Ковапевської..
 
3. Підбір та опрацювання матеріалу за даною тематикою з різних джерел.
 
 
5. Підготовка одержаних результатів до захисту, створення презентацій, підготовка доповідей.
 
Диференціація навчання
 
Учні, що мають проблеми у навчанні Індивідуальні консультації з учнями з метою з’ясування рівня їх готовності до участі в роботі над проектом, надання допомоги по усуненню виявлених проблем.
 
Організація роботи учнівських різнорівневих груп та підготовка учнів-консультантів.
 
Організація роботи шкільного психолога для учення проблем психологічного характеру.
 
Обдаровані учні Підготовка обдарованих учнів для участі в математичних змаганнях – турнірі юних математиків, Всеукраїнській олімпіаді, конкурсі-захисті наукових робіт МАН.
 
Матеріали та ресурси
 
Технічне забезпечення (відмітьте необхідне)         
 
0 Фотоапарат
 
0 Комп’ютер (и)
 
0 Цифровий фотоапарат
 
0 DVD - програвач
 
0 Доступ до Інтернету
 
0  Лазерний диск
 
0 Принтер
 
0 Мультимедійний проектор
 
0 Сканер
 
0 Телевізор
 
0 Відеомагнітофон
 
0 Відеокамера
 
0 Обладнання для відео конференцій
 
0 Інше     
 
 
Програмне забезпечення  (відмітьте необхідне)           
 
0 Програма для роботи з базами даних/ електронними таблицями
 
0 Програма для створення публікацій
 
0 Програма для електронної пошти
 
0 Енциклопедія на  компакт-диску
 
0 Програма для роботи із зображеннями
 
0 Програма для створення комп’ютерних презентацій 0 Програма для роботи з Інтернетом
 
0 Програма для  розробки веб-сторінок
 
0 Програма для роботи з текстами
 
0 Інше     
 
 
Друковані матеріали Підручники, посібники, художня література, довідники, енциклопедії, інструкції тощо.
 
Обладнання та канцтовари Основні матеріали, предмети, які необхідно замовити або зібрати чи придбати  для виконання вашого проекту. Не включайте в цей перелік речі, які є типовими для всіх класних кімнат.
 
Інтернет ресурси Адреси веб-ресурсів, які знадобляться для виконання навчальних проектів та вивчення теми
 
Інші ресурси Запрошені експерти, наставники, учні  інших класів, члени громади, батьки; поїздки та екскурсії тощо.
 
 
  
 
Ключове питання Що ми знаємо про Софію Ковалевську?
 
Ключове питання Що ми знаємо про Софію Ковалевську?

Поточна версія на 02:29, 26 лютого 2015


Назва навчальної теми

Софія Ковалевська та її вклад у розвиток математики

С. Ковалевська.jpg

Вік учнів, клас

10-11 класи, 15-17 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Знайомство з Софією Ковалевською як жінкою, письменницею, видатним математиком. Проект рекомендований учням 10-11 класів для позакласної роботи.

Під час проекту учням першої групи пропонується дослідити біографію Софії Ковалевської.

Друга група досліджує наукову діяльність.

Третя та четверта – літературну і публіцистичну діяльність та увіковічення пам’яті Софії Ковалевської

Результати своїх досліджень пропонується висвітлити на сторінках блогу або створити презентацію.

План вивчення теми (вставити файл)

[План вивчення теми]


Ключове питання Що ми знаємо про Софію Ковалевську?

Тематичні питання

1. Чи знаємо ми біографію С. Ковалевської?

2. Який вклад С. Ковалевської в розвиток математики, механіки?

3. Який вклад в науку зробила Софія Ковалевська якписьменниця, публіцист?

4. Чи увіковічнена пам’ять С. Ковалевської?

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Після завершення роботи над проектом проводиться конференція, де заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи. Під час виступів оцінюється ораторське мистецтво, вміння аргументовано виступати перед аудиторією, вміння представляти та захищати результати. У ході виступів групи демонструють результати своєї діяльності - презентації, вікі-статті, публікації, реферати. Періодичний перегляд та читання їх записів в учнівському блозі та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Спостереження та консультації використовуються упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти.

До початку проекту:

Було проведено анкетування учнів за допомогою он-лайн опитувальника.
Переглянути результати опитування учнів з даної теми Ви можете тут.
Демонстрація стартової учительської презентації

Реалізація проекту:

1. На початку проекту провести оцінювання знань за допомогою "З-Х-Д" та "Асоціативний кущ".
2. За допомогою Контрольного списку «Оцінювання веб-сторінок», учні оцінять рівень проведення власної пошуково-дослідницької роботи.
3. За допомогою Форми самооцінювання роботи учнів , учні оцінюють власний рівень творчості та рівень творчості робочих груп.
4. Проводиться рефлексія за Контрольними списками «Рефлексія».

Після закінчення проекту:

1. За допомогою Форми оцінювання мультимедійної презентації, керівник проекту повинен оцінити готові презентації .
2. За допомогою Форми оцінювання учнівського блогу, керівник проекту повинен оцінити блоги .
3. За допомогою Форми оцінювання wiki-статті, керівник проекту повинен оцінити wiki-статті .
4. За допомогою Форми оцінювання портфоліо, керівник проекту повинен оцінити готові проекти .
5. За допомогою Форми оцінювання проекту кожен учень має оцінити свої досягнення.
6. За допомогою Форми Оцінювання роботи групи під час захисту робіт учасники проекту оцінять діяльність кожної з груп.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Опитувальник для учнів

В проекті були реалізовані наступні тематичні питання проекту:

1. Біографія С. Ковалевської
2. Вклад С. Ковалевської в розвиток математики, механіки
3. Софія Ковалевська - письменниця, публіцист
4. Увіковічення пам’яті С. Ковалевської

Результати роботи над проектом:

Перша група учнів створила Вікі-статтю Наукова діяльність С. Ковалевської

Друга група створила Блог про життя С Ковалевської. публікацію " Формула щастя та нерозвязана задача Софії Ковалевської"

Третя група створила презентацію:

Софія Ковалевська - математик і літератор
[Ковалевська про математику]

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Селіваненко Людмили Миколаївни

Фах, навчальний предмет

СДПІ за спеціальністю фізика та математика Викладаю математику

Навчальний заклад

КЗСОР Сумська обласна гімназія-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей

Місто\село, район, область

Суми

Контактні дані

luda010559@gmail.com

Відомості про тренінг

СІППО Intel 10 версія

Дати проведення тренінгу

19.01-27.02.2015

Місце проведення тренінгу

СОІППО

Тренери

Ніколаєнко Михайло Сергійович

Синько Людмила Степанівна

Тренінг для учителів математики на базі Сумського ОІППО (19 січня 2015 р. - 27 лютого 2015 р.)