Відмінності між версіями «Математичний аналіз-нова епоха у розвитку математики»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Створена сторінка: {{subst:Шаблон:Вікі-стаття учня}})
 
(Висновки)
 
(не показано 6 проміжних версій цього учасника)
Рядок 5: Рядок 5:
  
 
==Назва проекту==
 
==Назва проекту==
 +
Математичний аналіз-нова епоха у розвитку математики
  
 
==Автори проекту==
 
==Автори проекту==
  
 
==Тема дослідження==
 
==Тема дослідження==
 +
Як розумом  він  перевершив  рід  людський
  
 
==Проблема дослідження==
 
==Проблема дослідження==
 +
Математичний  аналіз – фундаментальний розділ  математики.
 +
Він включає  в себе теорію функцій, границь  і рядів; диференціальне  та  інтегральне числення; диференціальні  рівняння та  диференціальну  геометрію. Математичний  аналіз  постав  визначною  віхою в  історії  науки і  сформував  обличчя сучасної  математики. Він є  надзвичайно  потужній  інструмент для  дослідження природничих  наук, а також став одним із рури їв науково – технічної революції.
  
 
==Гіпотеза дослідження==
 
==Гіпотеза дослідження==
Рядок 17: Рядок 21:
  
 
==Хід і результати дослідження==
 
==Хід і результати дослідження==
 +
Історію розвитку математики можна  сміливо  розділити на  епохи до  і  після появи  похідної  і інтеграла.  Відкриття Ньютона  і  Лейбніца дозволили  науковцям швидко  і просто розв’язувати  задачі які раніше  вважалися абсолютно  не  приступними. Ньютоном і Лейбніцом було  створено апарат  диференціального  та  інтегрального числення, що  становить основу  математичного  аналізу і навіть  основу всього  сучасного природознавства. Рух, змінні  величини і  їхній  взаємозвязок оточують  нас  усюди. Точна  мова  і відповідні математичні  методи опису  і  вивчення таких  величин виявилися  необхідними в  усіх  областях  знань. Матема- тичний  аналіз став  основою мови і  математичних  методів  опису змінних  величин та зв’язків  між  ними. В  наші  дні  без  математичного аналізу неможливо було б не тільки розрахувати космічні  траєкторії,  роботу ядерних реакторів, закономірності розвитку динамічних процесів, а й ефективно  керувати  виробни- цтвом, розподілом  ресурсів, організацією технічних процесів, бо все це динамічні  процеси.
 +
 +
Передумови появи  математичного аналізу. В  математиці було  накопичено  знання про  розв’язки  важливих  задач: обчислення  площ  і  об’ємів нестандартних фігур, задач  проведення дотичних до  кривих. Ці  задачі  тісно  пов’язані з задачами опису деякого  механічного руху, обчислення  його  миттєвих характеристик  швидкості,  прискорення в будь-який  момент  часу.  Двом  ученим Ньютону і Лейбніцу, незалежно один від  одного, вдалося  створити  математичний апарат Розв’язання вказаних задач.  У  своїх  працях  ці  вчені  зібрали  і  узагальнили окремі результати попередників. Цей апарат  і  склав  основу математичного аналізу – нового розділу  математики,  який  вивчає  різні  динамічні процеси,  тобто  взаємозв’язки  змінних величин, які  математики  називають  функціональними за- лежкостями чи функціями.
 +
 +
Визначні  математики  Архімед, Кавальєрі, Ферма, Барроу та ін.. розробляли  питання  з  теорії нескінченно  малих  величин, але  тільки Ньютону і Лейбніцу пощастило розв’язати їх блискуче.  Титанічна  праця  двох великих  учених поклала початок  нової  епохи у розвитку математики. Справдилася віковічна мрія  вчених  винайти єдині, узагальнюючи методи розв’язування задач, що  приводять  до  потреби оперувати  з  нескінченно  малими  величинами.  Такі  задачі, як знаходження площ  круга  і параболічного  сегмента , поверхонь  і  об’ємів тіл  обертання.  Потрібно  було  близько  двох  тисяч років,  щоб  геніальні  математики  Ньютон і Лейбніц  довели  метод  до логічного завершення у формі  диференціаль- ного та  інтегрального числень.
  
 
==Висновки==
 
==Висновки==
 +
Слова  Ісаака Ньютона: '''«Якщо  я бачив далі, ніж  інші, то це тому,  що  я  стояв  на  плечах гігантів»'''
 +
Кому ж з двох учених  належить  пріоритет у  винайденні  диференціального та інтегрального  числень?  Питання  було  передано  на розгляд Лонданському Королівському Товариству.  Спеціальна  комісія Товариства  вирішила  його  на користь НЬЮТОНА …
 +
 
 +
СХИЛЯЄМО  ГОЛОВИ  ПЕРЕД  ЙОГО  ГЕНІЄМ  !!!
  
 
==Корисні ресурси==
 
==Корисні ресурси==
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Поточна версія на 12:30, 24 лютого 2015



Назва проекту

Математичний аналіз-нова епоха у розвитку математики

Автори проекту

Тема дослідження

Як розумом він перевершив рід людський

Проблема дослідження

Математичний аналіз – фундаментальний розділ математики. Він включає в себе теорію функцій, границь і рядів; диференціальне та інтегральне числення; диференціальні рівняння та диференціальну геометрію. Математичний аналіз постав визначною віхою в історії науки і сформував обличчя сучасної математики. Він є надзвичайно потужній інструмент для дослідження природничих наук, а також став одним із рури їв науково – технічної революції.

Гіпотеза дослідження

Мета дослідження

Хід і результати дослідження

Історію розвитку математики можна сміливо розділити на епохи до і після появи похідної і інтеграла. Відкриття Ньютона і Лейбніца дозволили науковцям швидко і просто розв’язувати задачі які раніше вважалися абсолютно не приступними. Ньютоном і Лейбніцом було створено апарат диференціального та інтегрального числення, що становить основу математичного аналізу і навіть основу всього сучасного природознавства. Рух, змінні величини і їхній взаємозвязок оточують нас усюди. Точна мова і відповідні математичні методи опису і вивчення таких величин виявилися необхідними в усіх областях знань. Матема- тичний аналіз став основою мови і математичних методів опису змінних величин та зв’язків між ними. В наші дні без математичного аналізу неможливо було б не тільки розрахувати космічні траєкторії, роботу ядерних реакторів, закономірності розвитку динамічних процесів, а й ефективно керувати виробни- цтвом, розподілом ресурсів, організацією технічних процесів, бо все це динамічні процеси.

Передумови появи математичного аналізу. В математиці було накопичено знання про розв’язки важливих задач: обчислення площ і об’ємів нестандартних фігур, задач проведення дотичних до кривих. Ці задачі тісно пов’язані з задачами опису деякого механічного руху, обчислення його миттєвих характеристик швидкості, прискорення в будь-який момент часу. Двом ученим Ньютону і Лейбніцу, незалежно один від одного, вдалося створити математичний апарат Розв’язання вказаних задач. У своїх працях ці вчені зібрали і узагальнили окремі результати попередників. Цей апарат і склав основу математичного аналізу – нового розділу математики, який вивчає різні динамічні процеси, тобто взаємозв’язки змінних величин, які математики називають функціональними за- лежкостями чи функціями.

Визначні математики Архімед, Кавальєрі, Ферма, Барроу та ін.. розробляли питання з теорії нескінченно малих величин, але тільки Ньютону і Лейбніцу пощастило розв’язати їх блискуче. Титанічна праця двох великих учених поклала початок нової епохи у розвитку математики. Справдилася віковічна мрія вчених винайти єдині, узагальнюючи методи розв’язування задач, що приводять до потреби оперувати з нескінченно малими величинами. Такі задачі, як знаходження площ круга і параболічного сегмента , поверхонь і об’ємів тіл обертання. Потрібно було близько двох тисяч років, щоб геніальні математики Ньютон і Лейбніц довели метод до логічного завершення у формі диференціаль- ного та інтегрального числень.

Висновки

Слова Ісаака Ньютона: «Якщо я бачив далі, ніж інші, то це тому, що я стояв на плечах гігантів» Кому ж з двох учених належить пріоритет у винайденні диференціального та інтегрального числень? Питання було передано на розгляд Лонданському Королівському Товариству. Спеціальна комісія Товариства вирішила його на користь НЬЮТОНА …

СХИЛЯЄМО ГОЛОВИ ПЕРЕД ЙОГО ГЕНІЄМ  !!!

Корисні ресурси