Відмінності між версіями «Обговорення користувача:Юлія Волинець»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Матеріали та ресурси)
(Матеріали та ресурси)
 
(не показано одну проміжну версію цього учасника)
Рядок 98: Рядок 98:
 
[http://www.skarby.org.ua/ukrajinska-narodna-medytsyna/]
 
[http://www.skarby.org.ua/ukrajinska-narodna-medytsyna/]
  
[[Будьте здорові!.(.pptx)]
+
 
 +
=== [[Планування реалізації проекту]] ===
  
 
=== [[Відомості про автора]] ===
 
=== [[Відомості про автора]] ===

Поточна версія на 22:28, 12 лютого 2015


Назва проекту

Будьмо здорові!

вік

Старший дошкільний вік

Стислий опис проекту

У даному проекті діти старшого дошкільного віку шукають відповідь на запитання «Чи можуть овочі та фрукти замінити лікі?», збирають факти та інформацію щодо цього питання за певний проміжок часу, вивчають, обговорюють, аналізують та систематизують їх. Використовуючи зібраний матеріал, діти шукають шляхи вирішення проблеми. В проекті діти досліджують які фрукти та овочі корисні та чим.

Питання проекту

Ключове питання

Чи можуть овочі та фрукти замінити лікі?


Тематичні питання

1. Чим корисні овочі та фрукти?

2. Як можна вилікуватись від застуди та нежиті без лікарських препаратів?

3. Які лікарські рослини, кущі, дерева ростуть в нашому саду?


Змістові питання

1. Що таке народна медицина?

2. Які ви знаєте вітаміни?

4. Які лікарські рослини використовують при лікуванні захворювань дихальних шляхів?

5. Які пісні, вірші ви знаєте про лікарські рослини?

Базовий компонент дошкільної освіти

Діти

ЗДОРОВ’Я ТА ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК

Усвідомлює цінність здоров’я, його значення для повноцінної життєдіяльності. Володіє елементарними знаннями про основні чинники збереження здоров’я. Розуміє значення для зміцнення здоров’я і запобігання захворюванням загартування, щоденної ранкової гімнастики, плавання, масажу, фізіотерапії, правильного харчування, безпечної поведінки, гігієни тіла. Дотримується правил здоров’язбережувальної поведінки. Бере участь в оздоровчих та фізкультурно-розвивальних заходах, виявляє позитивне ставлення до національних та сімейних оздоровчих традицій. Знає про вплив основних природних чинників на стан здоров’я організму. Володіє найпростішими навичками загартування, виявляє інтерес до процедур загартування.

ЗДОРОВ'Я ТА ХВОРОБА

Усвідомлює, що може бути здоровою і хворою, розрізняє відповідні стани. Орієнтується в основних показниках власного здоров’я (хороше самопочуття, відсутність больових відчуттів) та здоров’я оточуючих людей. Знає, що для зміцнення здоров’я й запобігання захворюванням корисні рухова діяльність, правильне харчування, безпечна поведінка, догляд за тілом. Виокремлює основні ознаки захворювання (висока температура тіла, біль, відсутність апетиту). Повідомляє дорослому про погане самопочуття, під його керівництвом виконує необхідні лікувальні процедури. Знає про існування різних захворювань, толерантно ставиться до хворих однолітків. Знає, що розвиток людського тіла, його здоров’я залежать від повноцінного харчування. Називає основні групи продуктів харчування, відрізняє корисну їжу від шкідливої. Оперує назвами основних корисних напоїв, знає про їх роль для розвитку організму. Розуміє виняткове значення питної води для здоров’я, орієнтується в ознаках спраги й голоду. Дотримується вимог до розпорядку дня та культури харчування.

РОСЛИНИ ГРИБИ

Розрізняє і називає найпоширеніші у своїй місцевості: дерева, кущі, трави; дикорослі й культурні рослини; ягоди і гриби. Має уявлення про лікарські властивості рослин найближчого природного оточення. Знає, що рослини виділяють кисень, окремі з них забезпечують їжею тварин, людей, називає будову рослин. Усвідомлює, що рослини потребують достатньо світла, води, поживного ґрунту, змінюються під час росту. Має елементарні уявлення про вплив погодних умов на стан рослин. Спільно з дорослим вирощує рослини та доглядає за ними. Здатна розрізняти найпоширеніші їстівні та отруйні гриби, ягоди, дотримуватися правил безпечної поведінки з ними.

ЖИТТЄДІЯЛЬНІСТЬ ЛЮДИНИ У ПРИРОДНОМУ ДОВКІЛЛІ

Орієнтується в тому, що природне довкілля та життєдіяльність людини взаємопов’язані; люди обробляють землю для вирощування харчових та технічних культур; наземними, повітряними та водними шляхами здійснюється переміщення людей, різноманітних вантажів тощо. Розуміє, що природне довкілля змінюється внаслідок людської діяльності. Має уявлення, що люди здійснюють природоохоронні заходи для збереження та відновлення рослин і тварин, які зникають. Володіє знаннями про життєдіяльність людини у природному довкіллі свого регіону.


Природничо-екологічна компетенція

Обізнана з природним середовищем планети Земля та Всесвітом як цілісним організмом, у якому взаємодіють повітря, вода, грунт, рослини, тварини, люди, Сонце, Місяць тощо; усвідомлює їх значення для діяльності людини, для себе. Сприймає природу як цінність, виокремлює позитивний і негативний вплив людської діяльності на стан природи, довільно регулює власну поведінку в природі. Усвідомлює себе частиною великого світу природи; знає про залежність власного здоров’я, настрою, активності від стану природи, її розмаїття і краси; виявляє інтерес, бажання та посильні уміння щодо природоохоронних дій. Знає про необхідність дотримання людиною правил доцільного природокористування, чис¬тоти природного довкілля, заощадливого використання природних багатств, використання води, електричної та теплової енергії в побуті; прикладає домірні зусилля зі збереження, догляду та захисту природного довкілля.


ПІЗНАВАЛЬНА АКТИВНІСТЬ

Виявляє інтерес до довкілля та самої себе. Активно сприймає предмети, об’єкти, людей, події. Спостережлива, кмітлива, допитлива, вміло використовує побачене і почуте раніше, робить спроби самостійно доходити висновків. Знаходить нове у знайомому та знайоме в новому; радіє зі своїх відкриттів. Надає перевагу новим, незнайомим завданням, що потребують розумових зусиль. Планує свою пізнавальну діяльність, втілює її на практиці; змінює, в разі необхідності, свої плани, поведінку. Виявляє інтерес до дослідництва, експериментує з новим матеріалом; за допомогою моделей матеріалізує математичні, логічні, часові відношення, використовує умовно-символічні зображення тощо.

Навчальні цілі та очікувані результати навчання

У дітей старшого дошкільного віку формується ціннісне ставлення до свого здоров’я; закріплюються знання про вітаміни, їх значення в житті людини; розширюються уявлення про лікарські рослини та методи їх застосування, отримують знання про стратегію лікування нетрадиційними методами; вчаться складати розповідь за допомогою схем-малюнків. Також діти мають уміти сприймати новий досвід і застосовувати інші компетенції, для того, щоб на основі спостереження, аналізу, узагальнення, запам'ятовування, адекватно діяти у навчальних та життєвих ситуаціях.

Діяльність дітей, батьків, вихователів

1. Діти разом з батьками збирають і аналізують інформацію про народні методи лікування, про лікарські рослини.

2. Підбирають разом з батьками малюнки овочів, фруктів, лікарських рослин, кущів, дерев; цікаву інформацію про вітаміни та їх значення для здоров'я людини.

3. Роблять разом з вихователем розбивку клумби на теріторії дошкільного навчального закладу.

4. Проводять діагностичне обстеження.

5. Залучають батьків до співпраці з дітьми та працівниками в екологічному вихованні.

Приблизний час, необхідний для реалізації навчального проекту

1 місяць

Матеріали та ресурси

Методичне забезпечення для навчального проекту

[1]

[2]


Планування реалізації проекту

Відомості про автора

Автор проекту

Юлія Волинець

Дошкільна освіта

Педагогічний інститут, Київський університет імені Бориса Грінченка

м.Київ


Контактні дані

"Intel Навчання для майбутнього"

Дата проведення: 09.02-13.02.2015р.

Місце проведення: Педагогічний інститут, Київський університет імені Бориса Грінченка

Тренери: Анна Скрипка, Лариса Шевчук