Відмінності між версіями «Цікава інформатика»
Рядок 8: | Рядок 8: | ||
− | + | нестандартні уроки інформатики | |
Для ефективного засвоєння нової інформації на уроці потрібно, в першу чергу, зацікавити учнів черговою темою. Кожний вчитель намагається на початку заняття створити таку атмосферу, щоб навіть найтяжча тема сприймалася якнайкраще. Особливо це стосується уроків програмування – інформатика в школі, напри великий жаль дітей, це не вільний доступ до Інтернету для проводження часу в певній соціальній мережі. | Для ефективного засвоєння нової інформації на уроці потрібно, в першу чергу, зацікавити учнів черговою темою. Кожний вчитель намагається на початку заняття створити таку атмосферу, щоб навіть найтяжча тема сприймалася якнайкраще. Особливо це стосується уроків програмування – інформатика в школі, напри великий жаль дітей, це не вільний доступ до Інтернету для проводження часу в певній соціальній мережі. |
Поточна версія на 13:51, 30 жовтня 2014
Ні для кого не є секретом, що цікавий матеріал запам’ятовується набагато краще. А якщо мова йде про дитину – тим паче. Тому школярі мають отримувати такий матеріал на уроках, який би вони по-справжньому бажали вивчати. Кожну тему в рамках окремо взятого предмету можна перетворити в неймовірно захоплюючу пригоду. Існують навіть спеціальні розділи деяких уроків – цікава математика, цікава хімія, цікава фізика, цікава інформатика.
До речі, інформатика цікава й сама по собі. Майбутнє людства нерозривно пов’язане із інформаційно-комунікативними технологіями, тому й важливість такого предмету важко переоцінити. З точки зору учнів, інформатика цікава через те, що є можливість відпочити від традиційних предметів, опановуючи науку, якою частково користуються ледве не кожного дня.
А що потрібно, щоб інформатика була цікава? Потрібно взяти за правило, складаючи план кожного наступного уроку інформатики, вводити п’ятихвилинки, на яких учні, наприклад, могли б дізнатися про маловідомі факти науки чи попрацювати із тематичними загадками.
Використання Flash-ігор на уроці інформатики
нестандартні уроки інформатики
Для ефективного засвоєння нової інформації на уроці потрібно, в першу чергу, зацікавити учнів черговою темою. Кожний вчитель намагається на початку заняття створити таку атмосферу, щоб навіть найтяжча тема сприймалася якнайкраще. Особливо це стосується уроків програмування – інформатика в школі, напри великий жаль дітей, це не вільний доступ до Інтернету для проводження часу в певній соціальній мережі.
Уроки програмування в рамках курсу інформатика в школі доволі складні. Тому, знаючи відношення школярів до точних предметів, для активації уваги дітей можна почати заняття із гри – в якості тренування. Звичайно, ігрове завдання повинно мати пряме відношення до вивчення нової теми – бути «першим абзацом» поточного уроку.
Серед лідируючих ідей для старту уроку програмування (інформатика в школі) – Flash-ігри. Для їх проведення необхідно мати комп’ютери чи інтерактивну дошку. Починати заняття подібним чином доцільно для учнів різних вікових категорій. Після такої розумової розминки навіть найважча тема уроку програмування буде сприйнята на «ура» та засвоєна на «відмінно».
Цікава інформатика
цікаві уроки інформатики Інформатика – це не лише складні мови програмування та незрозумілі алгоритми. Бувають й цікаві уроки з інформатики. Так-так. Широкого загалу набули тематичні загадки. Ось одна із них – «Про папугу капітана Флінта та книгу рекордів Гінесса».
Російський бізнесмен купив папугу самого капітана Флінта та вирішив занести його до всесвітньовідомої книги рекордів. Для здійснення своєї мрії, він навчив папугу за допомогою прицмокування язика брати відповідні цокання та складати із них слова. Начебто все вийшло, і для реєстрації папуги в книзі був представлений наступний номер.
Із різноманіття літер: шести «к», трьох «і», «а» та «ш» на очах здивованих суддів папуга склав підряд три слова «кішка», кожен раз викрикуючи: «Кішка, іще одна кішка, іще одна!». Тоді бізнесмен сказав йому, прицмокуючи: «Склади її, що в тебе вийде із трьох зібраних кішок?». Папуга викрикнув: «Собака!» та виклав відповідні букви.
Питання: допомогти суддям вирішити, чи дійсно папуга добре знає цікаві уроки з інформатики та десятинну систему числення та яким буквам відповідають різні цифри?
Такі цікаві уроки з інформатики можна практикувати навіть самостійно вдома. Їх можна віднайти в Інтернеті, таким чином перевіряючи та вдосконалюючи свої знання.
Креатив і майстерність в інформатиці
план уроку з інформатики
Цікаві уроки інформатики в наш час є неабиякою диковинкою, досягненням вчителів, котрі вкладають в них душу і надзвичайно багато праці. Як би там не було, звичайні шкільні уроки інформатики рідко виходять за рамки державних стандартів. Вчителі намагаються падти основне, що необхідно знати учням певного віку та й школярі водночас не намагаються набиратися інформативних знань, вважаючи , що основне вони вже знають . Нестандартні ж цікаві уроки інформатики – це справжній скарб в руках свідомих вчителів. Зважаючи на особливості нинішньої освіти, її переламний період, коли комп’ютеризація поглинає все більше сфер діяльності і освіти, збільшення теоретичних знань й пимнження приктичніх є надзвичайною умовою для розвитку учасного школяра.
Тому цікаві уроки інформатики повинні бути обов’язковим атрибутом повноцінного сучасного навчання. Вони повинні містити більше цікавих, сучасних завдань, котрими б учні цікавилися б і поза шкільними заняттями, розвивати їх вміння на рівні творчому й аналітичному. Звісно, підготовка до таких уроків вимагає від вчителя особливих затрат часу, пошук необхідної інформації, завдань та їх перевірка передбачає деякі складнощі, проте результат – цікаві уроки інформатики – є надзвичайно благодатним і потрібним для школярів! Навчайте цікаво!