Відмінності між версіями «Портфоліо Атаманський»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Стислий опис проекту (скопіювати з Плану))
(Презентація проекту)
 
(не показані 4 проміжні версії цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
 
+
=Презентація проекту=
 +
[https://drive.google.com/file/d/0B5bNQCslw2tQeThEMlZXQkh4bVU/edit?usp=sharing Презентація]
  
 
=Назва навчальної теми=
 
=Назва навчальної теми=
Рядок 14: Рядок 15:
  
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 +
[https://drive.google.com/?tab=mo&authuser=0#my-drive План досліджуваного проекту]
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 +
На початку проекту вчитель проводить актуалізацію опорних знань з теми бесіди з дітьми.  Далі учням пропонується обговорити проблему і заповнити  перший та другий стовпчики таблиці З-Х-Д. На етапі розробки графіка роботи групи та розподілу обов’язків між учасниками проекту, учні мають заповнити анкету «самоспрямування у навчанні», з метою оцінювання того, як вони можуть контролювати власне навчання . 
 +
В продовж роботи над проектом вчитель заповнює анкету «творчість і гнучкість мислення», а також проводить консультативну роботу, з’ясовує проблеми, що виникають і намічає шляхи їх подолання. Для реалізації стійкого зворотного зв’язку вчитель заповнює анкету «аргументації  учнів» що, надасть змогу оцінити вміння учнів класу формувати і надавати аргументацію.
 +
Наприкінці роботи над проектом діти демонструють презентацію,  заповнюють анкету «підготовка до усної презентації». Дають самооцінку кожному учню, заповнюють анкету «групова робота» Проводять рефлексію, заповнюють третій стовпчик таблиці З-Х-Д.
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 +
Учні досліджували різні етапи роботи. Для цього їм були запропоновані описи нестандартних експериментів, для проведення яких можна було використати підручне обладнання (пластикові стакани, бокали, пляшки, гумки, нитки соломинки тощо).Досліди були проведені в домашніх умовах, запис перебігу експериментів здійснювався в фізичному кабінеті. Досліди, для яких необхідно було використати обладнання фізичного кабінету були проведені за допомогою вчителя.
 +
Кожна група, отримавши опис дослідів, повинна була провести фізичний експеримент, засняти перебіг експерименту на фотокамеру (з метою підготовки фільму), та у першоджерелах знайти пояснення результатів дослідження.
 +
Крім того, в мережі Інтернет необхідно було знайти інформаційні ресурси, за допомогою яких учні розширили своє уявлення про фізичні процеси.
 +
Для оформлення результатів своїх досліджень учні могли використовувати різноманітні інформаційно-комунікаційні технології (на свій розсуд). При виконанні проекту за консультацією групи могли звертатися до учнів-консультантів (одинадцятикласників), які були закріплені за кожною конкретною групою.
 +
Метою закріплення учнів - консультантів за кожною групою було перш за все ознайомлення учнів 8 класу з новими програмними засобами для презентації результатів досліджень, крім того, учні-старшокласники, навчаючи молодших за себе, краще опановують програмним забезпеченням (принцип «Навчаючи іншого, навчаюся сам»).
 +
Завдання для учнів розміщувалися в компьютерній мережі навчального закладу, спілування з деякими учнями здійснювалося за допомогою IСQ (в умовах вимушених канікул), крім того, перед виконанням проекту учням для ознайомлення були запропоновані цифрові навчальні ресурси, розроблені учителем-автором проекту. (До речі, навчальні презентації, флеш-анімації, відеофрагменти тощо постійно використовуються під час навчального процесу. Дані ресурси містять велику кількість навчальних презентацій, відеофрагментів фізичних дослідів, фрагментів мультфільмів з фізичним змістом тощо).
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Поточна версія на 19:23, 15 червня 2014

Презентація проекту

Презентація

Назва навчальної теми

Фізика навколо нас

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика,астрономія

Вік учнів, клас

8 клас (13-14 років), 11 клас (16-17 років)

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Ідея проекту - через залучення учнів до експериментальної діяльності та представлення результатів фізичних дослідів з обраної теми «Фізика навколо нас» у вигляді сучасних інформаційних ресурсів, зацікавити учнів вивченням фізики, розвинути пізнавальний інтерес до цієї науки, удосконалити експериментальні навички та навички використання сучасних інформаційних-комунікаційних засобів у навчальній діяльності.

План вивчення теми (вставити файл)

План досліджуваного проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту вчитель проводить актуалізацію опорних знань з теми бесіди з дітьми. Далі учням пропонується обговорити проблему і заповнити перший та другий стовпчики таблиці З-Х-Д. На етапі розробки графіка роботи групи та розподілу обов’язків між учасниками проекту, учні мають заповнити анкету «самоспрямування у навчанні», з метою оцінювання того, як вони можуть контролювати власне навчання . В продовж роботи над проектом вчитель заповнює анкету «творчість і гнучкість мислення», а також проводить консультативну роботу, з’ясовує проблеми, що виникають і намічає шляхи їх подолання. Для реалізації стійкого зворотного зв’язку вчитель заповнює анкету «аргументації учнів» що, надасть змогу оцінити вміння учнів класу формувати і надавати аргументацію. Наприкінці роботи над проектом діти демонструють презентацію, заповнюють анкету «підготовка до усної презентації». Дають самооцінку кожному учню, заповнюють анкету «групова робота» Проводять рефлексію, заповнюють третій стовпчик таблиці З-Х-Д.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учні досліджували різні етапи роботи. Для цього їм були запропоновані описи нестандартних експериментів, для проведення яких можна було використати підручне обладнання (пластикові стакани, бокали, пляшки, гумки, нитки соломинки тощо).Досліди були проведені в домашніх умовах, запис перебігу експериментів здійснювався в фізичному кабінеті. Досліди, для яких необхідно було використати обладнання фізичного кабінету були проведені за допомогою вчителя. Кожна група, отримавши опис дослідів, повинна була провести фізичний експеримент, засняти перебіг експерименту на фотокамеру (з метою підготовки фільму), та у першоджерелах знайти пояснення результатів дослідження. Крім того, в мережі Інтернет необхідно було знайти інформаційні ресурси, за допомогою яких учні розширили своє уявлення про фізичні процеси. Для оформлення результатів своїх досліджень учні могли використовувати різноманітні інформаційно-комунікаційні технології (на свій розсуд). При виконанні проекту за консультацією групи могли звертатися до учнів-консультантів (одинадцятикласників), які були закріплені за кожною конкретною групою. Метою закріплення учнів - консультантів за кожною групою було перш за все ознайомлення учнів 8 класу з новими програмними засобами для презентації результатів досліджень, крім того, учні-старшокласники, навчаючи молодших за себе, краще опановують програмним забезпеченням (принцип «Навчаючи іншого, навчаюся сам»). Завдання для учнів розміщувалися в компьютерній мережі навчального закладу, спілування з деякими учнями здійснювалося за допомогою IСQ (в умовах вимушених канікул), крім того, перед виконанням проекту учням для ознайомлення були запропоновані цифрові навчальні ресурси, розроблені учителем-автором проекту. (До речі, навчальні презентації, флеш-анімації, відеофрагменти тощо постійно використовуються під час навчального процесу. Дані ресурси містять велику кількість навчальних презентацій, відеофрагментів фізичних дослідів, фрагментів мультфільмів з фізичним змістом тощо).

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Валентин Атаманський

Фах, навчальний предмет

Вчитель фізики; фізика і астрономія

Навчальний заклад

Деражнянський НВК,ЗОШ І-ІІІ ст.№2, гімназія

Місто\село, район, область

Деражня, Хмельницька область

Контактні дані

0672769183

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09.06.2014 - 13.06.2014 р.

Місце проведення тренінгу

Деражнянський НВК,ЗОШ І-ІІІ ст. №2, гімназія

Тренери

Колеснік Ірина Михайлівна