Відмінності між версіями «Портфоліо Шастової Наталії з теми "Технологія оздоблення одягу"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
(Діяльність учнів та вчителя)
 
(не показано 86 проміжних версій цього учасника)
Рядок 10: Рядок 10:
 
13-14 років (9 клас)
 
13-14 років (9 клас)
  
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану) =  
+
=Стислий опис проекту =  
Навчальний проект «Зустрічають по одягу-проводжають по розуму» розроблений відповідно до варіативного модуля «Технологія оздоблення одягу»
+
Навчальний проект «Зустрічають по одягу» розроблений відповідно до варіативного модуля «Технологія оздоблення одягу»
 
Для учнів 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, розділ «Основи технології оздоблення одягу» тема «Загальні відомості про оздоблення одягу. Види та способи оздоблення одягу»
 
Для учнів 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, розділ «Основи технології оздоблення одягу» тема «Загальні відомості про оздоблення одягу. Види та способи оздоблення одягу»
Завданням проекту є: ознайомити учнів з оздобленням одягу, його видами та способами, сформувати знання про моду та сучасні модні тенденції оздоблення;виховувати художній і естетичний смак, творче ставлення до   праці, охайність в роботі, уважність;сприяти розвитку просторової уяви, творчого мислення, художніх здібностей, фантазії, розвивати в учнів уміння та навички, необхідні для вирішення нестандартних завдань, що зумовлені змістом проекту, навички самостійного пошуку шляхів з’ясування істини, самостійного здобування нової інформації, заохочувати прагнення до використання знань у практичній діяльності.
+
Завданням проекту є: ознайомити учнів з оздобленням одягу, його видами та способами, сформувати знання про моду та сучасні модні тенденції оздоблення;виховувати художній і естетичний смак, творче ставлення до праці, охайність в роботі, уважність;сприяти розвитку просторової уяви, творчого мислення, художніх здібностей, фантазії, розвивати в учнів уміння та навички, необхідні для вирішення нестандартних завдань, що зумовлені змістом проекту, навички самостійного пошуку шляхів з’ясування істини, самостійного здобування нової інформації, заохочувати прагнення до використання знань у практичній діяльності.
Навчальний проект триває 4 тижні .Під час проекту учні поділяться на три групи «Історики», «Дизайнери», «Модельєри», кожна група виконює свою роль, займається пошуком, аналізом та синтезом потрібної інформації.
+
Навчальний проект триває 5 тижнів .Під час проекту учні поділяться на три групи «Історики», «Дизайнери», «Модельєри», кожна група виконює свою роль, займається пошуком, аналізом та синтезом потрібної інформації.В ході проекту учні опрацьовують нову інформацію та самостійно оцінюють свої знання.Вчитель також оцінює учнів,даючи їм різноманітні форми оцінювання знань.Наприкінці кожна з груп має презентувати свою роботу у вигляді вікі-статті, блогу та публікації.
  
=План вивчення теми (вставити файл)=
+
=План вивчення теми =
[https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTcWhlR2FsNHY1QlE/edit План вивчення теми]
+
[https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTYXZrMC1WLW5xc00/edit План вивчення теми]
  
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
+
[https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTTnVwYzB0NTd5N2s/edit План впровадження теми]
Оцінювання проекту буде здійснюватися протягом виконання усього проекту. На першій стадії виконання проекту учитель організує колективне обговорення ключового запитання, і здійснює коротке опитування по обраній темі, для того щоб визначити рівень знань учнів в даній сфері.Вчитель демонструє учням розроблену ним [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTNm80YkZGRFN0d1k/edit презентацію]. Наступна стадія полягає в роботі учнів над [https://docs.google.com/document/d/1K43y1dMqSHo43wvtrcb6qTrOYR7VnM9X5xZcP0q5Yj8/edit З-Х-Д таблицею] та [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTVmprVnpLaEYxZ0E/edit Т-схемою], які допоможуть краще виявити наявний рівень знань учнів. Під час роботи над проектом учні аналізують і опрацьовують інформацію з різних доступних їм джерел інформації, зокрема з Інтернету, при цьому заповнюючи таблицю [https://drive.google.com/?tab=jo&authuser=0#folders/0By-4Ua9oZ_VTbzBscGN1WU5Nc0U Контрольний список для оцінки Веб-сайтів]([https://drive.google.com/?tab=jo&authuser=0#folders/0By-4Ua9oZ_VTbzBscGN1WU5Nc0U Приклад 1] [https://drive.google.com/?tab=jo&authuser=0#folders/0By-4Ua9oZ_VTbzBscGN1WU5Nc0U Приклад 2]). Роботу над проектом учні супроводжують постійним проведенням самооцінки виконаної роботи, заповнюючи  [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTYjJoUGlyU1JtRXc/edit Форму оцінювання аналізу завдання] та [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTTF80WldrZUpwQ3c/edit Форму оцінювання виконання групового завдання]. Вчитель оцінює учнів шляхом усного опитування, а наприкінці роботи – за допомогою форми оцінювання презентацій.
+
  
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
+
=Оцінювання =
Перед початком навчання за обраною темою потрібно перевірити, чи учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті,зберігати її та документувати, перервірити загальні знання що до обраної теми.За два тижні до початку проекту вчитель роздає брошуру ([https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTUUstdW1vNkZEcXM/edit сторінка1],[https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTQnZGUjlnT3ozQWM/edit сторінка2]) Метод проектів з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі.
+
Оцінювання проекту буде здійснюватися протягом виконання усього проекту. На першій стадії виконання проекту учитель організує колективне обговорення ключового запитання, і здійснює коротке опитування по обраній темі, для того щоб визначити рівень знань учнів в даній сфері.Вчитель демонструє учням розроблену ним [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTVDlkLThST0tQNTQ/edit презентацію]. Наступна стадія полягає в роботі учнів над [https://docs.google.com/document/d/1K43y1dMqSHo43wvtrcb6qTrOYR7VnM9X5xZcP0q5Yj8/edit З-Х-Д таблицею], [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTVmprVnpLaEYxZ0E/edit Т-схемою] та [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTcXdodmg0OXliR28/edit Схема SmartArt], які допоможуть краще виявити наявний рівень знань учнів. Під час роботи над проектом учні аналізують і опрацьовують інформацію з різних доступних їм джерел інформації, зокрема з Інтернету, при цьому заповнюючи таблицю [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTcHBBXzJGMmJVb0U/edit Контрольний список для оцінки Веб-сайтів]([https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTNElzN1E2ZXlzVlE/edit Приклад 1] [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTZVRteGZSSjBYRFE/edit Приклад 2]). Роботу над проектом учні супроводжують постійним проведенням самооцінки виконаної роботи, заповнюючи [https://docs.google.com/document/d/1N1_TIViAgxOiISjwUKyVK3QwvsDuqGgEz5iaKJBkQyo/edit Форма оцінювання самоспрямування у навчанні] , [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTYjJoUGlyU1JtRXc/edit Форму оцінювання аналізу завдання] та [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTTF80WldrZUpwQ3c/edit Форму оцінювання виконання групового завдання]. Вчитель оцінює учнів шляхом  опитування, а наприкінці роботи – за допомогою [https://docs.google.com/document/d/17STx5_BFR4pCX2SrO3E-BIjJpVPOR_If5nYA1tRYG5w/edit Контрольного списку для вікі-статті], [https://docs.google.com/document/d/1uG2poLtfimdXQdsDtBe3oD-vkZm89JL5DklwqAsPQLo/edit Форми оцінювання блогу] та [https://docs.google.com/document/d/1CRY-9ZbnXE_TH5S0DDOCCTB5XaoAK_lPbS92imL2H_U/edit Форми оцінювання буклету].
1тиждень.Учні класу ознайомлюються із вчительською публікацією, [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTNm80YkZGRFN0d1k/edit презентацію] та [http://tehnologiaozdoblenya.blogspot.com/ блогом вчителя "Технологія оздоблення одягу"], дізнаються про мету проекту та  поставлені завдання, шляхи та терміни його реалізації. Перед учнями ставиться ключове запитання «Що прикрашає наше життя?».Після обговорення ключового питання, учасники проекту діляться на три динамічні групи: «Дослідники»,»Дизайнери», «Модельєри». Кожна група визначається з назвою та девізом команди та створює свою візитку [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTcGptSHg0YXRTNGc/edit Приклад].
+
 
 +
=Діяльність учнів та вчителя =
 +
 
 +
Перед початком навчання за обраною темою потрібно перевірити, чи учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати, перервірити загальні знання щодо обраної теми. За два тижні до початку проекту вчитель роздає брошуру ([https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTUUstdW1vNkZEcXM/edit сторінка1],[https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTQnZGUjlnT3ozQWM/edit сторінка2]) Метод проектів з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам для ознайомлення з концепцією використання проектів у школі. Перед початком проекту вчитель роздає батькам, діти яких будуть брати участь в проекті,[https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTSFM1WGM0RW9RRG8/edit Форма батьківського дозволу для публікації роботи учня в мережі Інтернет].
 +
 
 +
'''1тиждень'''.
 +
 
 +
Учні класу ознайомлюються із вчительською [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTVDlkLThST0tQNTQ/edit презентацією] та [http://tehnologiaozdoblenya.blogspot.com/ блогом вчителя "Технологія оздоблення одягу"], дізнаються про мету проекту та  поставлені завдання, шляхи та терміни його реалізації. Також вчитель демонструє учням етапи роботи в проекті у вигляді [http://mind42.com/public/e8baa0e5-f162-41a5-b9e8-39b6819db23d ментальної карти]. Перед учнями ставиться ключове запитання «Як відрізнятись від інших?».Після обговорення ключового питання слід обговорити з учнями ряд тематичних питань:
 +
Що робить одяг ексклюзивним?
 +
Як мода впливає на людину?
 +
Що таке оздоблення?
 +
Далі учасники проекту діляться на три динамічні групи: «Дослідники»,»Дизайнери», «Модельєри». Кожна група визначається з назвою та девізом команди та створює свою візитку [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTcGptSHg0YXRTNGc/edit Приклад]. Вчитель пропонує учням переглянути ще одну [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTU3VKQ3c2cVdUNGc/edit презентацію], створити свій блог та пройти [https://www.surveymonkey.com/s/Z5CRHQ9 попереднє опитування].Далі для перевірки попередніх знань  учні заповнюють [https://docs.google.com/document/d/1K43y1dMqSHo43wvtrcb6qTrOYR7VnM9X5xZcP0q5Yj8/edit З-Х-Д таблицю], [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTVmprVnpLaEYxZ0E/edit Т-схему] та [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTcXdodmg0OXliR28/edit Схему SmartArt]. Для забезпечення диференціації у навчанні вчитель рекомендує учням використовувати  [https://docs.google.com/document/d/1N1_TIViAgxOiISjwUKyVK3QwvsDuqGgEz5iaKJBkQyo/edit Форму оцінювання самоспрямування у навчанні].
 +
 
 +
'''2 тиждень.'''
 +
 
 +
Відбувається безпосередня робота в групах. Перед кожною групою ставляться завдання.
 +
 
 +
Дослідники :
 +
 
 +
-досліджують історію одягу від минулого до сьогодення, займаються пошуком та систематизацією  інформації;
 +
 
 +
-аналізують як змінювався одяг з часом;
 +
Учні переглядають відео-сюжет [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTeWFlZEdLU3NkOFE/edit з історії одягу].
  
2 тиждень. Відбувається безпосередня робота в групах. Перед кожною групою ставиться завдання.
 
Дослідники :
 
 
Дизайнери:
 
Дизайнери:
 +
 +
- розкривають поняття оздоблення одягу та характеризують матеріали для оздоблення;
 +
 +
- працюють над стилями в одязі та співставляють стиль з типом оздоблення.
 +
 +
Модельєри:
 +
 +
- займаються пошуком видів оздоблення та схематизацією інформації;
 +
 +
- З’ясовують як правильно підібрати матеріали для оздоблення та наводять приклади.
 +
 +
Вчитель роздає кожній групі [https://docs.google.com/document/d/1o1bBshZ0LDQGrb34YNPYxybjutPCMMacAyxJNxVd6VA/edit Форму оцінювання аналізу завдання]
 +
 +
Вчитель перед початком роботи ознайомлює учнів з [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTQkRYZU1wUUc0cWM/edit Правилами роботи за компьютером],презентацією [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTeVFYMnVYNW8zSDg/edit «Авторське право та правомірне використання джерел»], для проведення самооцінювання пропонує пройти [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTWTl6UEdSb2JULUk/edit «Тест про авторське право»], проводить бесіду із учнями щодо безпеки і правил роботи в мережі Інтернет, ознайомлює із [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTcHBBXzJGMmJVb0U/edit Формою оцінювання Інтернет-ресурсів], прикладами заповнення [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTNElzN1E2ZXlzVlE/edit Приклад1], [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTZVRteGZSSjBYRFE/edit Приклад 2].Роздає [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTVE9YQnR1dWpwOG8/edit Форму реєстрації роботи за компьютером], для того щоб фіксувати час перебування учнів в інтернеті та [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTQ2hodjB6dUpvbjA/edit Cписок літератури], яка допоможе їм у подальшій роботі над проектом. Далі учні отримують пусті карти знань ( Дослідники[http://www.mindmeister.com/414529542/_ Карта знань], Дизайнери [http://www.spiderscribe.net/app/?c5abb64b07da6533ba79f79f9dd224a3 Карта знань], Модельєри
 +
[http://www.mindomo.com/mindmap/sample-mind-map-756ccf32474044689f51a2a2709693ce Карта знань]), які кожна група має заповнити. Приклади заповнених карт([http://www.mindmeister.com/413861361/_ Дослідники], [http://www.spiderscribe.net/app/?3af9ca958c27cfea5d66519dace1af4c Дизайнери], [http://www.mindomo.com/mindmap/sample-mind-map-62f341dee1bb40deb85c1d1cefb90d5c Модельєри]).
 +
 +
 +
'''3 тиждень.'''
 +
 +
На цьому етапі дослідження ставляться такі завдання:
 +
 +
Дослідники:
 +
 +
-займаються дослідженням видів оздоблення та матеріалів для оздоблення;
 +
 +
-досліджують яке оздоблення в одязі має найбільшу популярність та оцінюють матеріальну сторону оздоблення.
 +
 +
 +
Дизайнери:
 +
 +
-займаються пошуком та систематизацією інформації про дизайн та декор в одязі;
 +
 +
-відслідковують модні тенденції в оздобленні одягу та сучасні стилі в одязі;
 +
 +
 
Модельєри:
 
Модельєри:
Вчитель перед початком роботи ознайомлює учнів із презентацією [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTeVFYMnVYNW8zSDg/edit «Авторське право та правомірне використання джерел»], для проведення самооцінювання пропонує учням пройти [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTWTl6UEdSb2JULUk/edit «Тест про авторське право»], проводить бесіду із учнями щодо безпеки і правил роботи в мережі Інтернет, ознайомлює учнів із [https://drive.google.com/?tab=jo&authuser=0#folders/0By-4Ua9oZ_VTbzBscGN1WU5Nc0U Формою оцінювання Інтернет-ресурсів], прикладами заповнення [https://drive.google.com/?tab=jo&authuser=0#folders/0By-4Ua9oZ_VTbzBscGN1WU5Nc0U Приклад1], [https://drive.google.com/?tab=jo&authuser=0#folders/0By-4Ua9oZ_VTbzBscGN1WU5Nc0U Приклад 2].
+
3 тиждень. На цьому етапі дослідження ставляться такі завдання:
+
- аналізують від чого залежить добір тканини та оздоблення для заданої моделі;
Дослідники
+
Дизайнери
+
Модельєри
+
  
4  тиждень.Учні представляють результати своїх досліджень, презентуючи свої практичні набутки у вигляді вікі-статті, брошури та презентації.
+
- займаються пошуком ескізів та  самостійно створюють ескізи моделей з різними видами оздоблення;
 +
 
 +
Після закінчення роботи над завданнями роботи вчитель оцінює знання учнів, даючи кожній групі завдання: Дослідники заповнюють [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTR1NyaWdJcFo0dzA/edit таблицю],дизайнери [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTeF8tS0VRRFZGekU/edit форму], модельєри [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTVmkydlI1cTFBOEE/edit шаблон].
 +
 
 +
'''4  тиждень.'''
 +
 
 +
Для закріплення знань учнів перед початком роботи кожна група виконую інтерактивні завдання:
 +
 
 +
Дослідники- вікторина [http://LearningApps.org/display?v=p4v28tyvn01 "Слова з літер"]
 +
 
 +
Дизайнери - [http://LearningApps.org/display?v=pq8wswopa01 Кросворд]
 +
 
 +
Модельєри- Вікторина [http://LearningApps.org/display?v=p6x13txx501 "Обери правильну відповідь"].
 +
 
 +
Далі учні виконують завдання в групах. Перед початком поботи вчитель роздає форми оцінювання:
 +
 
 +
[https://docs.google.com/document/d/1fEXLFvRHHIkdeehYTcpbV1vZ6exUORZv1chbnWj6Txs/edit Контрольний список для вікі-статті]
 +
 
 +
[https://docs.google.com/document/d/1jswj_BMFNqPsTl7Yn20wJKqe8efe7gNkLDJo6qSmG94/edit Форми оцінювання блогу]
 +
 
 +
[https://drive.google.com/?tab=jo&authuser=0#folders/0By-4Ua9oZ_VTbzBscGN1WU5Nc0U Форми оцінювання буклету].
 +
 
 +
Та пропонує учням ознайомитись з [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTaGE3dElqZkNvMGc/edit Інструкцією створення вікі-статті], [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTcVVOZUdNVFBGVVE/edit Інструкцією створення блогу]та [https://docs.google.com/file/d/0By-4Ua9oZ_VTMnB1OUdQVmtFUEU/edit шаблоном публікації]
 +
 
 +
Дослідники: аналізують та компонують всю раніше знайдену інформацію та створюють Вікі-статтю.
 +
 
 +
Дизайнери: аналізують та систематизують всю інформацію знайдену на попередніх заняттях та створюють блог.
 +
 
 +
Модельєри: аналізують та систематизують інформацію та створюють публікацію.
 +
 
 +
 
 +
Учні представляють результати своїх досліджень, презентуючи свої практичні набутки у вигляді вікі-статті [[Види оздоблення одягу]],блогу [http://tendentsiimodu.blogspot.com/p/2014.html Модні тенденції оздоблення одягу] та брошури[http://midd.me/ndoH Оздоблення одягу].На завершення учні проходять [https://docs.google.com/forms/d/1ss6bRzXlMyOdsZtUCUzw-z9mO1ZXZDqYFN5VpK4Oefo/viewform кінцеве опитування] щодо проекту та залишають свої коментарі в блозі вчителя.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
Рядок 43: Рядок 125:
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
Технологічна освіта, технології
+
 
 +
Студент ОКР "Спеціаліст", спеціальність "Технологічна освіта"
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
Рядок 59: Рядок 142:
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
  
 +
17.02.2014-14.05.14
  
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==
Рядок 65: Рядок 149:
 
==Тренери==
 
==Тренери==
 
Кобися А.П.
 
Кобися А.П.
[[Категорія: Шаблони]]
+
 
 
[[Категорія: 10 версія]]
 
[[Категорія: 10 версія]]
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
+
[[Категорія: Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського]]
[[Категорія:Банк проектів]]
+

Поточна версія на 06:51, 16 травня 2014


Назва навчальної теми

"Технологія оздоблення одягу"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Трудове навчання, інформатика, образотворче мистецтво.

Вік учнів, клас

13-14 років (9 клас)

Стислий опис проекту

Навчальний проект «Зустрічають по одягу» розроблений відповідно до варіативного модуля «Технологія оздоблення одягу» Для учнів 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, розділ «Основи технології оздоблення одягу» тема «Загальні відомості про оздоблення одягу. Види та способи оздоблення одягу» Завданням проекту є: ознайомити учнів з оздобленням одягу, його видами та способами, сформувати знання про моду та сучасні модні тенденції оздоблення;виховувати художній і естетичний смак, творче ставлення до праці, охайність в роботі, уважність;сприяти розвитку просторової уяви, творчого мислення, художніх здібностей, фантазії, розвивати в учнів уміння та навички, необхідні для вирішення нестандартних завдань, що зумовлені змістом проекту, навички самостійного пошуку шляхів з’ясування істини, самостійного здобування нової інформації, заохочувати прагнення до використання знань у практичній діяльності. Навчальний проект триває 5 тижнів .Під час проекту учні поділяться на три групи «Історики», «Дизайнери», «Модельєри», кожна група виконює свою роль, займається пошуком, аналізом та синтезом потрібної інформації.В ході проекту учні опрацьовують нову інформацію та самостійно оцінюють свої знання.Вчитель також оцінює учнів,даючи їм різноманітні форми оцінювання знань.Наприкінці кожна з груп має презентувати свою роботу у вигляді вікі-статті, блогу та публікації.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання

Оцінювання проекту буде здійснюватися протягом виконання усього проекту. На першій стадії виконання проекту учитель організує колективне обговорення ключового запитання, і здійснює коротке опитування по обраній темі, для того щоб визначити рівень знань учнів в даній сфері.Вчитель демонструє учням розроблену ним презентацію. Наступна стадія полягає в роботі учнів над З-Х-Д таблицею, Т-схемою та Схема SmartArt, які допоможуть краще виявити наявний рівень знань учнів. Під час роботи над проектом учні аналізують і опрацьовують інформацію з різних доступних їм джерел інформації, зокрема з Інтернету, при цьому заповнюючи таблицю Контрольний список для оцінки Веб-сайтів(Приклад 1 Приклад 2). Роботу над проектом учні супроводжують постійним проведенням самооцінки виконаної роботи, заповнюючи Форма оцінювання самоспрямування у навчанні , Форму оцінювання аналізу завдання та Форму оцінювання виконання групового завдання. Вчитель оцінює учнів шляхом опитування, а наприкінці роботи – за допомогою Контрольного списку для вікі-статті, Форми оцінювання блогу та Форми оцінювання буклету.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком навчання за обраною темою потрібно перевірити, чи учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати, перервірити загальні знання щодо обраної теми. За два тижні до початку проекту вчитель роздає брошуру (сторінка1,сторінка2) Метод проектів з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам для ознайомлення з концепцією використання проектів у школі. Перед початком проекту вчитель роздає батькам, діти яких будуть брати участь в проекті,Форма батьківського дозволу для публікації роботи учня в мережі Інтернет.

1тиждень.

Учні класу ознайомлюються із вчительською презентацією та блогом вчителя "Технологія оздоблення одягу", дізнаються про мету проекту та поставлені завдання, шляхи та терміни його реалізації. Також вчитель демонструє учням етапи роботи в проекті у вигляді ментальної карти. Перед учнями ставиться ключове запитання «Як відрізнятись від інших?».Після обговорення ключового питання слід обговорити з учнями ряд тематичних питань: Що робить одяг ексклюзивним? Як мода впливає на людину? Що таке оздоблення? Далі учасники проекту діляться на три динамічні групи: «Дослідники»,»Дизайнери», «Модельєри». Кожна група визначається з назвою та девізом команди та створює свою візитку Приклад. Вчитель пропонує учням переглянути ще одну презентацію, створити свій блог та пройти попереднє опитування.Далі для перевірки попередніх знань учні заповнюють З-Х-Д таблицю, Т-схему та Схему SmartArt. Для забезпечення диференціації у навчанні вчитель рекомендує учням використовувати Форму оцінювання самоспрямування у навчанні.

2 тиждень.

Відбувається безпосередня робота в групах. Перед кожною групою ставляться завдання.

Дослідники :

-досліджують історію одягу від минулого до сьогодення, займаються пошуком та систематизацією інформації;

-аналізують як змінювався одяг з часом; Учні переглядають відео-сюжет з історії одягу.

Дизайнери:

- розкривають поняття оздоблення одягу та характеризують матеріали для оздоблення;

- працюють над стилями в одязі та співставляють стиль з типом оздоблення.

Модельєри:

- займаються пошуком видів оздоблення та схематизацією інформації;

- З’ясовують як правильно підібрати матеріали для оздоблення та наводять приклади.

Вчитель роздає кожній групі Форму оцінювання аналізу завдання

Вчитель перед початком роботи ознайомлює учнів з Правилами роботи за компьютером,презентацією «Авторське право та правомірне використання джерел», для проведення самооцінювання пропонує пройти «Тест про авторське право», проводить бесіду із учнями щодо безпеки і правил роботи в мережі Інтернет, ознайомлює із Формою оцінювання Інтернет-ресурсів, прикладами заповнення Приклад1, Приклад 2.Роздає Форму реєстрації роботи за компьютером, для того щоб фіксувати час перебування учнів в інтернеті та Cписок літератури, яка допоможе їм у подальшій роботі над проектом. Далі учні отримують пусті карти знань ( ДослідникиКарта знань, Дизайнери Карта знань, Модельєри Карта знань), які кожна група має заповнити. Приклади заповнених карт(Дослідники, Дизайнери, Модельєри).


3 тиждень.

На цьому етапі дослідження ставляться такі завдання:

Дослідники:

-займаються дослідженням видів оздоблення та матеріалів для оздоблення;

-досліджують яке оздоблення в одязі має найбільшу популярність та оцінюють матеріальну сторону оздоблення.


Дизайнери:

-займаються пошуком та систематизацією інформації про дизайн та декор в одязі;

-відслідковують модні тенденції в оздобленні одягу та сучасні стилі в одязі;


Модельєри:

- аналізують від чого залежить добір тканини та оздоблення для заданої моделі;

- займаються пошуком ескізів та самостійно створюють ескізи моделей з різними видами оздоблення;

Після закінчення роботи над завданнями роботи вчитель оцінює знання учнів, даючи кожній групі завдання: Дослідники заповнюють таблицю,дизайнери форму, модельєри шаблон.

4 тиждень.

Для закріплення знань учнів перед початком роботи кожна група виконую інтерактивні завдання:

Дослідники- вікторина "Слова з літер"

Дизайнери - Кросворд

Модельєри- Вікторина "Обери правильну відповідь".

Далі учні виконують завдання в групах. Перед початком поботи вчитель роздає форми оцінювання:

Контрольний список для вікі-статті

Форми оцінювання блогу

Форми оцінювання буклету.

Та пропонує учням ознайомитись з Інструкцією створення вікі-статті, Інструкцією створення блогута шаблоном публікації

Дослідники: аналізують та компонують всю раніше знайдену інформацію та створюють Вікі-статтю.

Дизайнери: аналізують та систематизують всю інформацію знайдену на попередніх заняттях та створюють блог.

Модельєри: аналізують та систематизують інформацію та створюють публікацію.


Учні представляють результати своїх досліджень, презентуючи свої практичні набутки у вигляді вікі-статті Види оздоблення одягу,блогу Модні тенденції оздоблення одягу та брошуриОздоблення одягу.На завершення учні проходять кінцеве опитування щодо проекту та залишають свої коментарі в блозі вчителя.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Шастова Наталія

Фах, навчальний предмет

Студент ОКР "Спеціаліст", спеціальність "Технологічна освіта"

Навчальний заклад

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Місто\село, район, область

м.Вінниця

Контактні дані

natashashastova@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Програми Intel "Навчання для майбутнього"

Дати проведення тренінгу

17.02.2014-14.05.14

Місце проведення тренінгу

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Тренери

Кобися А.П.