Відмінності між версіями «Навчальний проект Психологічна характеристика підліткового віку. Умови, які сприяють психологічному розвитку підлітка»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
м (перейменував «[[Навчальний проект «Психологічна характеристика підліткового віку. Умови, які сприяють психологічному розвитку підлітка...)
 
(не показані 39 проміжних версій 2 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
== Автор проекту ==
+
== Межпредметні зв’язки ==
   Івженко Геннадій Михайлович
+
    
 +
біологія, етика, фізичне виховання,психологія.
 +
 
 
== Тема навчального проекту ==
 
== Тема навчального проекту ==
   "Краса врятує світ чи нагодує нас?
+
   «Психологічна характеристика підліткового віку. Умови, які сприяють психологічному розвитку підлітка»
== Предмет, класс ==
+
 
  Трудове навчання, 8 клас
+
 
== Краткая аннотация проекта ==
 
== Краткая аннотация проекта ==
   Під час роботи над проектом учні освоють прийоми геометричної різьби по дереву, отримають навички по пошуку, аналізу і систематизації матеріалу, виявлять доцільність занять народними промислами.
+
   В цьому проекті вчитель звертає увагу на проблеми, характерні у підлітковому віці, на активні зміни в організмі та психіці підлітків.
== Вопросы, направляющие проект ==
+
 
+
===''Основополагающий вопрос''===
+
 
+
===''Проблемные вопросы''===
+
 
+
===''Учебные вопросы''===
+
 
+
==План проведения проекта==
+
 
+
== Визитная карточка проекта ==
+
 
+
== Публикация учителя ==
+
[[Файл:Ивженко 1 стр..jpg|200px|Перша сторінка]]
+
[[Файл:Ивженко 2 стр..jpg|200px|Друга сторінка]]
+
 
+
== Презентация учителя для выявления представлений и интересов учащихся ==
+
 
+
== Пример продукта проектной деятельности учащихся ==
+
 
+
== Материалы по формирующему и итоговому оцениванию ==
+
  
== Материалы по сопровождению и поддержке проектной деятельности ==
+
== Види роботи ==
 +
тестування, анкетування, ситуаціонні завдання рольові ігри,дискусії.
  
== Полезные ресурсы ==
+
== ЦІЛІ ==
 +
- ознайомити учнів з психологічними характеристиками підліткового віку;
 +
- проаналізувати проблеми, які характерні для цього віку;
 +
- розвивати свої вольові якості, такі як – сміливість, рішучість, ініціативність, уміння самостійно ставити перед собою цілі і прямувати  до їх реалізації ;
 +
- вчитися оцінювати  свої можливості, для того, щоб знайти своє місце в житті;
 +
- вчитися оцінювати , які особливості поведінки та особистісні якості допомагають або заважають досягати поставлених завдань.
  
== Проекты с аналогичной тематикой ==
+
== Діяльність учнів ==
 +
'''Перший етап:''' учні теоретично знайомляться з основними психологічними ознаками підліткового віку, оформлюють портфоліо за темою: «Не порозі дорослого життя». Вчитель дає учням список рекомендованої літератури, план оформлення портфоліо.
 +
'''Другий етап:''' згадати і оцінити свої попередні знання з 6 класу по даній темі. Визначити теми та завдання, на які слід звернути увагу. Разом сформувати цілі та завдання для досягнення успіху як у житті, так і на уроках.
 +
'''Третій етап:''' учні знаходять додаткову інформацію в інтернеті для дослідження своєї особистості, якостей характеру, самооцінки, інтелектуальних здібностей; вивчають свої емоції і почуття та їх вплив на організм підлітка. На початку учні створюють  щоденники для запису своїх даних, та для власної рефлексії.
 +
'''Четвертий етап:''' робота за планом, допомога у плануванні проекту, свої пропозиції, консультація з вчителем. Під час роботи над проектом учні аналізують у своїх конспектах, наскільки успішно вони з ним справляються.
 +
П'''’ятий етап:'''заключна частина. Учні розуміють, як важливо в підлітковому віці пізнавати себе, свій характер,здібності, почуття, емоції, самооцінку; як формування характеру і волі впливають на життєвий шлях людини і як позитивні якості людини сприяють подоланню труднощів у житті.
  
== Другие документы ==
+
== Підсумок ==
 +
завершення навчального проекту. Звертаємо увагу на психологічні особливості і проблеми підліткового віку, аналізуємо в своїх щоденниках всі записи і надаємо до них коментарі. Потім організуємо обговорення  класом своїх відповідей з усіма.
  
 +
== Відомості про автора: ==
  
[[Категорія:ТЕО]]
+
Аушева Тетяна Леонідівна
[[Категорія:Банк проектів]]
+
Практичний психолог, викладач етики, основ здоров’я, факультативного курсу для підлітків «Повір у себе»
 +
Навчальний заклад: Донецька обл., Мар’їнський р-н, Острівська ЗШ I-III ст..
 +
С. Острівське.
 +
Тел.. 095 052 11 65

Поточна версія на 09:00, 13 вересня 2012

Межпредметні зв’язки

біологія, етика, фізичне виховання,психологія.

Тема навчального проекту

  «Психологічна характеристика підліткового віку. Умови, які сприяють психологічному розвитку підлітка»

Краткая аннотация проекта

  В цьому проекті вчитель звертає увагу на проблеми, характерні у підлітковому віці, на активні зміни в організмі та психіці підлітків.

Види роботи

тестування, анкетування, ситуаціонні завдання рольові ігри,дискусії.

ЦІЛІ

- ознайомити учнів з психологічними характеристиками підліткового віку; - проаналізувати проблеми, які характерні для цього віку; - розвивати свої вольові якості, такі як – сміливість, рішучість, ініціативність, уміння самостійно ставити перед собою цілі і прямувати до їх реалізації ; - вчитися оцінювати свої можливості, для того, щоб знайти своє місце в житті; - вчитися оцінювати , які особливості поведінки та особистісні якості допомагають або заважають досягати поставлених завдань.

Діяльність учнів

Перший етап: учні теоретично знайомляться з основними психологічними ознаками підліткового віку, оформлюють портфоліо за темою: «Не порозі дорослого життя». Вчитель дає учням список рекомендованої літератури, план оформлення портфоліо. Другий етап: згадати і оцінити свої попередні знання з 6 класу по даній темі. Визначити теми та завдання, на які слід звернути увагу. Разом сформувати цілі та завдання для досягнення успіху як у житті, так і на уроках. Третій етап: учні знаходять додаткову інформацію в інтернеті для дослідження своєї особистості, якостей характеру, самооцінки, інтелектуальних здібностей; вивчають свої емоції і почуття та їх вплив на організм підлітка. На початку учні створюють щоденники для запису своїх даних, та для власної рефлексії. Четвертий етап: робота за планом, допомога у плануванні проекту, свої пропозиції, консультація з вчителем. Під час роботи над проектом учні аналізують у своїх конспектах, наскільки успішно вони з ним справляються. П’ятий етап:заключна частина. Учні розуміють, як важливо в підлітковому віці пізнавати себе, свій характер,здібності, почуття, емоції, самооцінку; як формування характеру і волі впливають на життєвий шлях людини і як позитивні якості людини сприяють подоланню труднощів у житті.

Підсумок

завершення навчального проекту. Звертаємо увагу на психологічні особливості і проблеми підліткового віку, аналізуємо в своїх щоденниках всі записи і надаємо до них коментарі. Потім організуємо обговорення класом своїх відповідей з усіма.

Відомості про автора:

Аушева Тетяна Леонідівна Практичний психолог, викладач етики, основ здоров’я, факультативного курсу для підлітків «Повір у себе» Навчальний заклад: Донецька обл., Мар’їнський р-н, Острівська ЗШ I-III ст.. С. Острівське. Тел.. 095 052 11 65