Відмінності між версіями «Інтернет безпека»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Результати дослідження)
 
(не показано 44 проміжні версії ще одного учасника)
Рядок 2: Рядок 2:
 
<font color="660033" SIZE=4> '''Интернет - засіб навчання чи розвага?''' </font>
 
<font color="660033" SIZE=4> '''Интернет - засіб навчання чи розвага?''' </font>
  
 +
[[Файл:chiviki-1.gif|right]]
  
 
==Автор проекту==
 
==Автор проекту==
Рядок 25: Рядок 26:
 
==Результати дослідження==
 
==Результати дослідження==
  
Тільки 18% дорослих перевіряють, які сайти відвідує їх дитина. При тому, що 87% батьків вважають, що повинні навчати дітей правилам безпечного користування мережею. Інститут соціології НАН України нещодавно провів дослідження про те, наскільки серйозними є загрози, які підстерігають українських дітей в Інтернеті. Адже хоча рівень комп'ютерної грамотності зростає, багато батьків просто не розуміються на підводних каменях мережі для їх чад: 76% батьків навіть не цікавляться, які Інтернет-сторінки відвідує їх дитина.
+
Щодня кількість юних користувачів інтернетом стрімко зростає. Він стає частиною їхнього життя, джерелом пізнання, засобом розваг та спілкування. Однак разом з отриманням корисного, діти всотують і те, що може нести для них реальну небезпеку. Батьки ж, на відміну від своїх чад, за всіма технічними новинками не встигають. А відтак більшість з них не можуть проконтролювати, що шукають і що знаходять їхні діти в інтернеті. Так, за статистикою, лише 18 % батьків перевіряють, на які сайти заходять їхні діти. Які загрози чатують в інтернеті на дітей і як від них вберегтися – з’ясовували наші кореспонденти.
  
Відповідно до статистики правоохоронних органів США, 70% злочинців, засуджених за злочинами, пов'язаними з сексуальною експлуатацією дітей, використовували Інтернет. А кожна п'ята дитина піддається сексуальному домаганню в on-line чатах. Але це лише одна з небезпек - часто злочинці вивідують номери банківських карток батьків або дізнаються, коли нікого не буде вдома (наприклад, коли сім'я поїде у відпустку), щоб без ризику зламувати квартири.
+
'''На чому проколюються Українські діти в Інтернеті
 +
[[Файл:chiviki-2.jpg|400px]]
  
- Ми виділили три групи дітей за віком: 6-8 років, 9-14 років і 15-17, - розповіла деталі соціологічного дослідження Гульбаршин Чепурко, заступник директора Центру соціальних експертиз Інституту соціології НАН України. - Виявилося, що хоча ризик у цілому високий для будь-якого віку, проте для молодших груп ризик потрапити на он-лайн загрози не з власної волі вищий. Швидше від незнання, цікавості - адже більш старші підлітки шукають інформацію в Інтернеті цілеспрямовано.
 
  
Тим часом, в Україні поки що мало хто усвідомлює реальні загрози з боку злочинців, які несе Інтернет для дітей. Так, за словами Гульбаршин Чепурко, батьки на перше місце ставлять небезпеку погіршення зору, вчителі - що Інтернет відволікає від навчання. Власне он-лайн небезпеки вчителі поставили на третє місце (19%) серед причин для контролю над відвідуванням дітьми Інтернету, після загрози зору, а батьки - аж на четверте (11%), після занять іншими справами і он-лайн залежності.
+
'''Ми виділили основні прийоми маніпуляцій в Інтернеті, якими прийомами злочинці користуються в Інтернеті найчастіше:
  
Британський правозахисник на конференції у Варшаві продемонстрував серйозність проблеми: він створив свій аккаунт на популярному ресурсі Facebook.com з мінімальними відомостями про себе і витратив два дні на масову розсилку запитів для інших користувачів з метою познайомитися. Через два дні у нього було вже більше двох сотень «друзів» молодше 18 років з докладними особистими даними, аж до домашньої адреси та телефону.
+
- Намагаються викликати жалість. Наприклад, розповідають, що їдуть з країни, і не можуть взяти із собою чудове кошеня, тому шукають гідного для нього господаря; пропонують дитині зустрітися й подивитися/забрати нещасну тварину.
  
На чому проколюються Українські діти в Інтернеті
+
- Привертають увагу за допомогою незвичайних, яскравих речей, які так подобаються дітям, а потім – пропонують купити/виграти/отримати в подарунок під час особистої зустрічі.
  
Побачивши в Інтернеті рекламу алкоголю чи тютюну, хоча б раз пробували їх купити - 28%
+
- Підвищують самооцінку дітей, розповідаючи про те, які вони чудові й унікальні, але ніхто, за винятком, зрозуміло, злочинця їх не розуміє. Діти дуже люблять, коли їх хвалять і часто готові на все, щоб похвали не припинялись.
  
Готові переслати свої фотографії незнайомцям в Мережі - 28%
+
- Звертаються до дитини від імені знайомих, авторитетних людей. Наприклад, представляються друзями батьків або співробітниками правоохоронних органів та просять надіслати важливу конфіденційну інформацію про себе, родину, оселю.
  
Періодично потрапляють на сайти для дорослих - 22%
+
'''Всі ризики, які чатують на дитину, можна поділити на класи:
  
Без вагань погоджуються повідомити інформацію про себе і свою сім'ю (місце проживання, професія і графік роботи батьків, наявність в будинку цінних речей) - 17%
+
-«Дорослий» контент: еротика, азартні ігри, реклама тютюну та алкоголю.
  
Відправляють платні SMS за бонуси в онлайн-іграх, не звертаючи уваги на їх вартість – 14%
+
-Незаконний контент: порнографія.
  
Намагалися купити наркотики - 11%
+
-Онлайн-насилля: заклики до асоціальної поведінки, жорстокості, насилля, суїцидальної поведінки, сексуальної експлуатації etc.
 +
 
 +
-Оприлюднення приватної інформації, яка може бути використана проти дітей та їхніх сімей.
 +
 
 +
-Контент, що може задати фінансових збитків - короткі номери й платні сервіси, що тарифікуються окремо, різного роду лотереї, тощо
 +
 
 +
-Інтернет-залежність
 +
 
 +
===Поради учням===
 +
 
 +
1.Якщо ви турбуєтеся про таємницю вашого особистого життя і своєї безпеки, а також не хочете, щоб від вашого імені розсилалися дискридитуючі вас пропозиції, подбайте про надійний пароль для вашого профілю. На сьогодні міцним може вважатися пароль, що складається як мінімум з 8 символів.
 +
 
 +
2.Будьте обережні при встановленні додатків від сторонніх розробників. Ні в якому разі не встановлюйте додатки з джерел, яким ви не довіряєте.
 +
 
 +
3.Приймайте пропозиції про дружбу тільки від тих людей, яких ви знаєте особисто і безпосередньо.
 +
 
 +
4.Ретельно прочитайте політику конфіденційності. Обмежте особисту інформацію, яку збираєтеся зробити загальнодоступною.
 +
 
 +
5.Будьте обережні, уважно дивіться на те, що ви відправляєте на сайт.
 +
 
 +
===Поради батькам===
 +
Шановні батьки!
 +
 +
Internet може бути прекрасним місцем для навчання дітей, їхніх розваг, спілкування зі шкільними друзями або просто місцем, де вони можуть розслабитися чи досліджувати щось. Але так само, як і в реальному світі, Всесвітня павутина може бути небезпечною для дітей. Перш ніж ви дозволите своїй дитині виходити в онлайн без вашого нагляду, переконайтеся, що ви встановили набір правил, дотримуватися яких ви усі погоджуєтесь.
 +
 
 +
Виконання трьох основних правил допоможе захистити вашу дитину під час перебування її в мережі:
 +
 
 +
Якщо ви працюєте з комп’ютером, власним прикладом заохотьте дитину виконувати три загальних правила, якщо не працюєте – дізнайтеся про кожен з перерахованих пунктів докладніше і поясніть дитині необхідність дотримання цих трьох правил:
 +
 
 +
'''1.      Приділяйте увагу захисту устаткування та інформації:
 +
 
 +
·        Регулярно обновляйте операційну систему.
 +
 
 +
·        Використовуйте антивірусну програму.
 +
 
 +
·        Застосовуйте брандмауер.
 +
 
 +
·        Створюйте резервні копії важливих файлів.
 +
 
 +
·        Будьте обережні при завантаженні нових файлів.
 +
 
 +
'''2.      Захистіть себе в он-лайні
 +
 
 +
·        З обережністю розголошуйте особисту інформацію.
 +
 
 +
·        Думайте про те, з ким про що розмовляєте.
 +
 
 +
·        Пам'ятайте, що в Інтернеті не вся інформація надійна та не всі користувачі відверті.
 +
 
 +
'''3.      Дотримуйтеся правового поля
 +
 
 +
·        Законів потрібно дотримуватися навіть в Інтернеті.
 +
 
 +
·        Дотримуйтеся загальноприйнятих норм спілкування
 +
 
 +
·        При роботі в Інтернеті не забувайте піклуватися про інших так само, як про себе
  
 
==Висновок==
 
==Висновок==
 +
[[Файл:chiviki-3.jpg|left px=50]]
 +
 +
Ми побачили, що в Інтернеті  багато небезпек для нас(дітей), особливо від людей, які намагаються використати дитину в поганих цілях.
 +
 +
Щоб вберегтися від них, треба дотримуватися правил безпечного користування Інтернетом. В цьому нам допоможуть батьки та вчителі, а також наше правильне розуміння й використання всесвітньою мережею.
  
 
==Корисні ресурси==
 
==Корисні ресурси==
 +
[http://www.ostrovskogo.org.ua/bezpeka-ditey-v-interneti.html Безпека дитини в Інтернеті]
 +
 +
[http://vinformatics.at.ua/publ/bezpeka/informacijna_bezpeka/pamjatka_batkam_quotjak_zabezpechiti_bezpeku_ditini_v_internetiquot_chastina_1/20-1-0-52 Як забезпечити безпеку дитини в Інтернеті]
  
 +
[http://bezpeka.ho.ua/?p=101#comment-6 Поради батькам]
  
 
== Інші документи ==
 
== Інші документи ==
 
[[Category:TEO]]
 
[[Category:TEO]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]

Поточна версія на 10:53, 10 квітня 2012

Назва проекту

Интернет - засіб навчання чи розвага?

Chiviki-1.gif

Автор проекту

Шибіста Вікторія Юріївна

Тема дослідження

Чи безпечний Інтернет??

Проблемне питання (питання для дослідження)

Які загрози чатують на мене в Інтернеті?


Гипотеза дослідження

Ми передбачаємо, що в Інтернеті є не тільки море корисної інформації, але й загрози, які до яких потрібно бути готовими


Цілі дослідження

Мета нашого дослідження - виявити всі негативні моменти користування мережею Інтернет та попередити про них інших


Результати дослідження

Щодня кількість юних користувачів інтернетом стрімко зростає. Він стає частиною їхнього життя, джерелом пізнання, засобом розваг та спілкування. Однак разом з отриманням корисного, діти всотують і те, що може нести для них реальну небезпеку. Батьки ж, на відміну від своїх чад, за всіма технічними новинками не встигають. А відтак більшість з них не можуть проконтролювати, що шукають і що знаходять їхні діти в інтернеті. Так, за статистикою, лише 18 % батьків перевіряють, на які сайти заходять їхні діти. Які загрози чатують в інтернеті на дітей і як від них вберегтися – з’ясовували наші кореспонденти.

На чому проколюються Українські діти в Інтернеті Chiviki-2.jpg


Ми виділили основні прийоми маніпуляцій в Інтернеті, якими прийомами злочинці користуються в Інтернеті найчастіше:

- Намагаються викликати жалість. Наприклад, розповідають, що їдуть з країни, і не можуть взяти із собою чудове кошеня, тому шукають гідного для нього господаря; пропонують дитині зустрітися й подивитися/забрати нещасну тварину.

- Привертають увагу за допомогою незвичайних, яскравих речей, які так подобаються дітям, а потім – пропонують купити/виграти/отримати в подарунок під час особистої зустрічі.

- Підвищують самооцінку дітей, розповідаючи про те, які вони чудові й унікальні, але ніхто, за винятком, зрозуміло, злочинця їх не розуміє. Діти дуже люблять, коли їх хвалять і часто готові на все, щоб похвали не припинялись.

- Звертаються до дитини від імені знайомих, авторитетних людей. Наприклад, представляються друзями батьків або співробітниками правоохоронних органів та просять надіслати важливу конфіденційну інформацію про себе, родину, оселю.

Всі ризики, які чатують на дитину, можна поділити на класи:

-«Дорослий» контент: еротика, азартні ігри, реклама тютюну та алкоголю.

-Незаконний контент: порнографія.

-Онлайн-насилля: заклики до асоціальної поведінки, жорстокості, насилля, суїцидальної поведінки, сексуальної експлуатації etc.

-Оприлюднення приватної інформації, яка може бути використана проти дітей та їхніх сімей.

-Контент, що може задати фінансових збитків - короткі номери й платні сервіси, що тарифікуються окремо, різного роду лотереї, тощо

-Інтернет-залежність

Поради учням

1.Якщо ви турбуєтеся про таємницю вашого особистого життя і своєї безпеки, а також не хочете, щоб від вашого імені розсилалися дискридитуючі вас пропозиції, подбайте про надійний пароль для вашого профілю. На сьогодні міцним може вважатися пароль, що складається як мінімум з 8 символів.

2.Будьте обережні при встановленні додатків від сторонніх розробників. Ні в якому разі не встановлюйте додатки з джерел, яким ви не довіряєте.

3.Приймайте пропозиції про дружбу тільки від тих людей, яких ви знаєте особисто і безпосередньо.

4.Ретельно прочитайте політику конфіденційності. Обмежте особисту інформацію, яку збираєтеся зробити загальнодоступною.

5.Будьте обережні, уважно дивіться на те, що ви відправляєте на сайт.

Поради батькам

Шановні батьки!

Internet може бути прекрасним місцем для навчання дітей, їхніх розваг, спілкування зі шкільними друзями або просто місцем, де вони можуть розслабитися чи досліджувати щось. Але так само, як і в реальному світі, Всесвітня павутина може бути небезпечною для дітей. Перш ніж ви дозволите своїй дитині виходити в онлайн без вашого нагляду, переконайтеся, що ви встановили набір правил, дотримуватися яких ви усі погоджуєтесь.

Виконання трьох основних правил допоможе захистити вашу дитину під час перебування її в мережі:

Якщо ви працюєте з комп’ютером, власним прикладом заохотьте дитину виконувати три загальних правила, якщо не працюєте – дізнайтеся про кожен з перерахованих пунктів докладніше і поясніть дитині необхідність дотримання цих трьох правил:

1. Приділяйте увагу захисту устаткування та інформації:

· Регулярно обновляйте операційну систему.

· Використовуйте антивірусну програму.

· Застосовуйте брандмауер.

· Створюйте резервні копії важливих файлів.

· Будьте обережні при завантаженні нових файлів.

2. Захистіть себе в он-лайні

· З обережністю розголошуйте особисту інформацію.

· Думайте про те, з ким про що розмовляєте.

· Пам'ятайте, що в Інтернеті не вся інформація надійна та не всі користувачі відверті.

3. Дотримуйтеся правового поля

· Законів потрібно дотримуватися навіть в Інтернеті.

· Дотримуйтеся загальноприйнятих норм спілкування

· При роботі в Інтернеті не забувайте піклуватися про інших так само, як про себе

Висновок

left px=50

Ми побачили, що в Інтернеті багато небезпек для нас(дітей), особливо від людей, які намагаються використати дитину в поганих цілях.

Щоб вберегтися від них, треба дотримуватися правил безпечного користування Інтернетом. В цьому нам допоможуть батьки та вчителі, а також наше правильне розуміння й використання всесвітньою мережею.

Корисні ресурси

Безпека дитини в Інтернеті

Як забезпечити безпеку дитини в Інтернеті

Поради батькам

Інші документи