Відмінності між версіями «Портфоліо Свистільник Любов Петрівни за навчальним проектом «Блакитна дитина – ідеал для наслідування, до якого прагнуть люди?»»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Відомості про тренінг)
(Діяльність учнів та вчителя)
 
(не показано одну проміжну версію цього учасника)
Рядок 2: Рядок 2:
  
 
=Назва навчальної теми=
 
=Назва навчальної теми=
 +
Блакитна дитина – ідеал для наслідування, до якого прагнуть люди?»
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 +
Eтика, українська мова, інформатика
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
 +
7  клас, 12-13 років
  
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
+
=Стислий опис проекту =
 +
У ході реалізації проекту учні виходять із звичного дидактичного середовища, виконуючи завдання, в яких відсутній єдиний розв’язок, навчаться вести дослідницько-пошукову роботу , працювати з додатковою літературою. Проект поєднує такі дисципліни, як етика, українська мова, інформатика, таким чином навчальні предмети втрачають свій ізольований характер, користування знаннями та вміннями відбувається на рівні між предметних зв’язків. Учні розширять знання та вміння аналізувати  образ-персонаж у різних життєвих ситуаціях, працювати в групах, добирати матеріал для проекту , систематизувати, робити узагальнення та висновки , навчаться випускати бюлетень, створювати презентації , удосконалять вміння писати вірші, твори . У ході реалізації проекту будуть прищеплюватись високі моральні принципи. Також діти закріплять вміння працювати в програмі Power Point, Publisher
  
=План вивчення теми (вставити файл)=
+
=План вивчення теми =
  
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
+
=Оцінювання =
 +
# На початку проекту: дискусія та опитувальник для  виявлення готовності учнів до проектної діяльності,  обговорення основних запитань, робота з Т-таблицями,
 +
# Впродовж роботи над проектом: - діагностування рівня компетентності учнів по темі над якою вони працюють шляхом використання форм само- та взаємооцінювання.,
 +
# Наприкінці роботи над проектом: - оцінювання рівня виконання групових проектів; - виявлення особистих нахилів кожного з учнів та розробка рекомендацій щодо подальшого їх навчання. Рефлексія - робота з Т-таблицями.
  
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
+
=Діяльність учнів та вчителя =
 +
 
 +
'''На початку проекту.'''
 +
Вчитель пропонує в класі учням дискусію:  Старші, дійсно, у дитинстві були кращі за своїх дітей, чи вони лише з виховною метою це вдають? Що ви думаєте про «небитих і нелаяних дітей»? Які методи виховання батьків та вчителів найбільш ефективні? Учням пропонується заповнити  Т-схему за питанням «Чи добра душа в бешкетника?»
 +
Вчитель оголошує навчальну тему, знайомить учнів з особливостями методу проектів. Учням пропонується презентація вчителя щодо основних питань та завдань групам. Вчитель допомагає об’єднати учнів  в групи, враховуючи їхні  бажання, пояснює, як в цьому навчальному проекті вони будуть працювати, щоб відповісти на Ключове та Тематичні запитання.
 +
'''Завдання групам:'''
 +
'''Літературознавці:''' з'ясувати: які методи виховання  батьків та вчителів найбільш  ефективні?  Форма представлення результату: презентація.
 +
'''Соціологи:''' провести соціологічне опитування на тему:  «Яким моральним цінностям віддають перевагу однокласники ”.  Форма представлення результату: діаграма.
 +
'''Творці:''' написати власні вірші, твори, кросворди, тести та розмістити в запропонованих виданнях. Форма представлення результату : оригінальні авторські роботи та їх презентація
 +
'''Веб-дизайнери:''' створити блог, на якому висвітлити роботу учнів над проектом, організувати співпрацю учнів засобами інформаційно-комунікаційних технологій. Форма представлення результату: учнівський блог
 +
 
 +
Для організації спілкування поза школою учням пропонується використання таких засобів, як спільне ведення учнівського блогу, на якому вони висвятять результати своєї роботи та висновки, до яких дістануться.
 +
 
 +
Учні за допомогою вчителя складають план  роботи  групи, розподіляють  обов’язки  у групі.
 +
 
 +
'''Впродовж роботи над проектом.'''
 +
 
 +
Змістовні запитання допоможуть учням в роботі над проектом. 
 +
 
 +
Учні проводять збір  інформації  про творчість А.Дімарова, пошук  відповідей  на основні  питання з  подальшим  обговоренням, аналізом. Вивчення біографії письменника дасть можливість більш глибоко розібратися в поставлених питаннях.
 +
 
 +
Вивчаючи твір, учні аналізують образ Толі, дають оцінку його вчинкам, міркують над тим, які методи виховання є ефективними.
 +
 
 +
Одночасно проводиться опитування серед однолітків.
 +
 
 +
Використовуючи засоби математики, зокрема електронні таблиці, проводиться аналіз опитування.
 +
 
 +
Творчі діти мають можливість розвинути свої таланти: вони складають вірші, тести, кросворди, які в подальшому використаються на уроці для контролю знань. Найбільш цікавий матеріал збирається в публікацію, а також висвітлюється в засобах медіа, а саме на учнівському блозі.
 +
 
 +
Щоб переконатися, що учні мають глибоко замислитися щодо твору, у класі створюється вікрита книга, в якій учні  записують свої думки щодо розуміння  сюжету, персонажів,  і щодо того, яку роль відіграють вони у їх власному житті.
 +
 
 +
Вчитель консультує  групи, згідно  плану контролює послідовність виконання  проекту.
 +
 
 +
'''Заключний етап'''
 +
Останній урок – підсумовуючий. Він проводиться у вигляді дискусійного клубу. На ньому учням пропонується заповнити Т-схему. Кожна з груп презентує  свою роботу у форматі, який їм  було запропоновано на початку проекту: учнівською публікацією, доповідь з використанням електронної публікації. 
 +
 
 +
Оцінювання роботи груп кожного проводиться за формами оцінювання та самооцінювання
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
 +
Свистільник Любов Петрівна                                                                                                                             
  
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
 
+
Вчитель українськоїб мови та літератури
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
 
+
ЗОШ 1-3 ступенів № 4
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
 
+
Синельникове, Дніпропетровська обл.
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
  

Поточна версія на 01:52, 11 лютого 2014


Назва навчальної теми

Блакитна дитина – ідеал для наслідування, до якого прагнуть люди?»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Eтика, українська мова, інформатика

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

У ході реалізації проекту учні виходять із звичного дидактичного середовища, виконуючи завдання, в яких відсутній єдиний розв’язок, навчаться вести дослідницько-пошукову роботу , працювати з додатковою літературою. Проект поєднує такі дисципліни, як етика, українська мова, інформатика, таким чином навчальні предмети втрачають свій ізольований характер, користування знаннями та вміннями відбувається на рівні між предметних зв’язків. Учні розширять знання та вміння аналізувати образ-персонаж у різних життєвих ситуаціях, працювати в групах, добирати матеріал для проекту , систематизувати, робити узагальнення та висновки , навчаться випускати бюлетень, створювати презентації , удосконалять вміння писати вірші, твори . У ході реалізації проекту будуть прищеплюватись високі моральні принципи. Також діти закріплять вміння працювати в програмі Power Point, Publisher

План вивчення теми

Оцінювання

  1. На початку проекту: дискусія та опитувальник для виявлення готовності учнів до проектної діяльності, обговорення основних запитань, робота з Т-таблицями,
  2. Впродовж роботи над проектом: - діагностування рівня компетентності учнів по темі над якою вони працюють шляхом використання форм само- та взаємооцінювання.,
  3. Наприкінці роботи над проектом: - оцінювання рівня виконання групових проектів; - виявлення особистих нахилів кожного з учнів та розробка рекомендацій щодо подальшого їх навчання. Рефлексія - робота з Т-таблицями.

Діяльність учнів та вчителя

На початку проекту. Вчитель пропонує в класі учням дискусію: Старші, дійсно, у дитинстві були кращі за своїх дітей, чи вони лише з виховною метою це вдають? Що ви думаєте про «небитих і нелаяних дітей»? Які методи виховання батьків та вчителів найбільш ефективні? Учням пропонується заповнити Т-схему за питанням «Чи добра душа в бешкетника?» Вчитель оголошує навчальну тему, знайомить учнів з особливостями методу проектів. Учням пропонується презентація вчителя щодо основних питань та завдань групам. Вчитель допомагає об’єднати учнів в групи, враховуючи їхні бажання, пояснює, як в цьому навчальному проекті вони будуть працювати, щоб відповісти на Ключове та Тематичні запитання. Завдання групам: Літературознавці: з'ясувати: які методи виховання батьків та вчителів найбільш ефективні? Форма представлення результату: презентація. Соціологи: провести соціологічне опитування на тему: «Яким моральним цінностям віддають перевагу однокласники ”. Форма представлення результату: діаграма. Творці: написати власні вірші, твори, кросворди, тести та розмістити в запропонованих виданнях. Форма представлення результату : оригінальні авторські роботи та їх презентація Веб-дизайнери: створити блог, на якому висвітлити роботу учнів над проектом, організувати співпрацю учнів засобами інформаційно-комунікаційних технологій. Форма представлення результату: учнівський блог

Для організації спілкування поза школою учням пропонується використання таких засобів, як спільне ведення учнівського блогу, на якому вони висвятять результати своєї роботи та висновки, до яких дістануться.

Учні за допомогою вчителя складають план роботи групи, розподіляють обов’язки у групі.

Впродовж роботи над проектом.

Змістовні запитання допоможуть учням в роботі над проектом.

Учні проводять збір інформації про творчість А.Дімарова, пошук відповідей на основні питання з подальшим обговоренням, аналізом. Вивчення біографії письменника дасть можливість більш глибоко розібратися в поставлених питаннях.

Вивчаючи твір, учні аналізують образ Толі, дають оцінку його вчинкам, міркують над тим, які методи виховання є ефективними.

Одночасно проводиться опитування серед однолітків.

Використовуючи засоби математики, зокрема електронні таблиці, проводиться аналіз опитування.

Творчі діти мають можливість розвинути свої таланти: вони складають вірші, тести, кросворди, які в подальшому використаються на уроці для контролю знань. Найбільш цікавий матеріал збирається в публікацію, а також висвітлюється в засобах медіа, а саме на учнівському блозі.

Щоб переконатися, що учні мають глибоко замислитися щодо твору, у класі створюється вікрита книга, в якій учні записують свої думки щодо розуміння сюжету, персонажів, і щодо того, яку роль відіграють вони у їх власному житті.

Вчитель консультує групи, згідно плану контролює послідовність виконання проекту.

Заключний етап Останній урок – підсумовуючий. Він проводиться у вигляді дискусійного клубу. На ньому учням пропонується заповнити Т-схему. Кожна з груп презентує свою роботу у форматі, який їм було запропоновано на початку проекту: учнівською публікацією, доповідь з використанням електронної публікації.

Оцінювання роботи груп кожного проводиться за формами оцінювання та самооцінювання

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Свистільник Любов Петрівна


Фах, навчальний предмет

Вчитель українськоїб мови та літератури

Навчальний заклад

ЗОШ 1-3 ступенів № 4

Місто\село, район, область

Синельникове, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Синельникове, 13 січня - 25 січня 2014

Дати проведення тренінгу

13.01 - 25.01.2014

Місце проведення тренінгу

Синельниківської ЗОШ №1

Тренери

Безуглова Наталія Миколаївна