Відмінності між версіями «Портфоліо Романенко»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Створена сторінка: ==Назва навчальної теми== ==Основний та другорядні предмети== ==Вік учнів, клас== ==Стис...)
 
(Оцінювання (стислий опис і інструменти))
 
(не показано 17 проміжних версій цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
 
==Назва навчальної теми==
 
==Назва навчальної теми==
  
 +
Многогранники навколо нас
  
==Основний та другорядні предмети==  
+
==Основний та другорядні предмети==
  
 +
Геометрія, інформатика, хімія, фізика.
  
==Вік учнів, клас==  
+
==Вік учнів, клас==
  
 +
17 років, 11 клас
  
==Стислий опис проекту==  
+
==Стислий опис проекту==
  
 +
Проект створюється учнями 11 класу. Тема за програмою «Многогранники». Учні поділяються на три групи: «Теоретики», «Історики», «Практики». Учні створюють сайт «Многогранники», презентації з історії геометрії, значення пірамід в історії і математиці, теорема Ейлера про число граней, вершин і ребер многогранника, буклети про існування многогранників  в хімії, їх використанні в архітектурі, живопису та інш.
  
 
==План вивчення теми==
 
==План вивчення теми==
  
 +
[https://docs.google.com/file/d/0BzTv4sM5pk8aRXFvNVFHUmtZYWc/edit План вивчення теми]
  
==Оцінювання (стислий опис і інструменти)==  
+
==Оцінювання (стислий опис і інструменти)==
  
 +
Оцінювання здійснюється впродовж всього навчання та виконання проекту за темою. Перше  оцінювання здійснюється з метою виявлення знань учнів в момент входження в проект за допомогою тесту, розробленого в текстовому редакторі MS Word.
 +
[https://docs.google.com/file/d/0BzTv4sM5pk8ael9FYVBQMENZQ2M/edit Тест]
 +
Впродовж виконання проекту учні використовують щоденник виконання роботи та картку успіху для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в щоденниках виконання роботи та картках успіху допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів, коригування термінів виконання кожного етапу проекту.
 +
[https://docs.google.com/file/d/0BzTv4sM5pk8ac3JrR2FYeUlDRlU/edit Графік оцінювання] Учні використовують розроблену  форму оцінювання презентації та блогу для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації та блогу проекту.
 +
[https://docs.google.com/file/d/0BzTv4sM5pk8aSlRBUDluS2ZJTUE/edit Форма оцінювання блогу]
  
 
==Діяльність учня та вчителя==
 
==Діяльність учня та вчителя==
  
 +
Перед  оголошення про початок роботи над проектом, вчитель з’ясовує, якими знаннями володіють учні при вході в проектування за допомогою тесту з теми «Многогранники».
 +
Вчитель знайомить учнів з методом проектів і використовує для цього буклет, в якому  про метод все розписано.[https://docs.google.com/file/d/0BzTv4sM5pk8aaGtUNTRfYkc4UGc/edit Буклет] Далі презентує тему проекту. Ставить ключові та тематичні питання.
 +
 +
[https://docs.google.com/file/d/0BzTv4sM5pk8aVXYyd3hXcWVVQk0/edit Презентація вчителя]
 +
Вчитель знайомить учнів з документом для фасилітації.
 +
 +
[https://docs.google.com/file/d/0BzTv4sM5pk8aZjdxQTJuM0l2Sm8/edit Буклет для фасилітації]
 +
Учні об’єднуються в три групи – математики, історіки і практики за бажанням. Кожна група отримує завдання і складає план реалізації цього завдання з часовою градацією. Складають щоденники виконання роботи та картки успіху, в яких в процесі виконання роботи будуть прописувати свої успіхи в досягненні поставленої мети.
 +
Математики – проводять опитування учнів 10-х, 11-х класів і з'ясовують які правильні многогранники їм відомі, будують діаграму за результатами анкетування. Наводять ознаки та приклади правильних многогранників. Досліджують залежність кількості вершин, ребер та граней правильних многогранників.
 +
Історики - з'ясовують як застосовувались правильні многогранники в історії та філософії. Аналізують, роблять висновки.
 +
Практики – знайомляться з використанням многогранників в архітектурі та живопису.  Аналізують, роблять висновки.
 +
Разом створюють презентацію за відповідним шаблоном та електронний документ – блог, на якому розміщують всі етапи роботи над проектом, свої роздуми і роблять висновки.[https://docs.google.com/file/d/0BzTv4sM5pk8aVnF6NTd4OEp4QTQ/edit Презентація шаблон]
 +
Як результат – захист проекту та представлення блогу, на якому розміщені всі матеріали проекту, для обговорення однокласникам і всім, кому не байдуже їх майбутнє.[http://bloguchnya3.blogspot.com/ Блог учня]
  
 
==Відомості про автора==  
 
==Відомості про автора==  
Рядок 26: Рядок 49:
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
  
 
+
Романенко Тетяна Іванівна
 
+
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
  
 
+
Вчитель математики
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
  
 
+
Павлоградська загальноосвітня школа І-ІІІ ст №1
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
  
 
+
м. Павлоград, Дніпропетровська область
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
  
 +
romanenkotanya3@gmail.com
  
 
==Відомості про тренінг==
 
==Відомості про тренінг==

Поточна версія на 18:00, 20 грудня 2013

Назва навчальної теми

Многогранники навколо нас

Основний та другорядні предмети

Геометрія, інформатика, хімія, фізика.

Вік учнів, клас

17 років, 11 клас

Стислий опис проекту

Проект створюється учнями 11 класу. Тема за програмою «Многогранники». Учні поділяються на три групи: «Теоретики», «Історики», «Практики». Учні створюють сайт «Многогранники», презентації з історії геометрії, значення пірамід в історії і математиці, теорема Ейлера про число граней, вершин і ребер многогранника, буклети про існування многогранників в хімії, їх використанні в архітектурі, живопису та інш.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання здійснюється впродовж всього навчання та виконання проекту за темою. Перше оцінювання здійснюється з метою виявлення знань учнів в момент входження в проект за допомогою тесту, розробленого в текстовому редакторі MS Word. Тест Впродовж виконання проекту учні використовують щоденник виконання роботи та картку успіху для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в щоденниках виконання роботи та картках успіху допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів, коригування термінів виконання кожного етапу проекту. Графік оцінювання Учні використовують розроблену форму оцінювання презентації та блогу для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації та блогу проекту. Форма оцінювання блогу

Діяльність учня та вчителя

Перед оголошення про початок роботи над проектом, вчитель з’ясовує, якими знаннями володіють учні при вході в проектування за допомогою тесту з теми «Многогранники». Вчитель знайомить учнів з методом проектів і використовує для цього буклет, в якому про метод все розписано.Буклет Далі презентує тему проекту. Ставить ключові та тематичні питання.

Презентація вчителя Вчитель знайомить учнів з документом для фасилітації.

Буклет для фасилітації Учні об’єднуються в три групи – математики, історіки і практики за бажанням. Кожна група отримує завдання і складає план реалізації цього завдання з часовою градацією. Складають щоденники виконання роботи та картки успіху, в яких в процесі виконання роботи будуть прописувати свої успіхи в досягненні поставленої мети. Математики – проводять опитування учнів 10-х, 11-х класів і з'ясовують які правильні многогранники їм відомі, будують діаграму за результатами анкетування. Наводять ознаки та приклади правильних многогранників. Досліджують залежність кількості вершин, ребер та граней правильних многогранників. Історики - з'ясовують як застосовувались правильні многогранники в історії та філософії. Аналізують, роблять висновки. Практики – знайомляться з використанням многогранників в архітектурі та живопису. Аналізують, роблять висновки. Разом створюють презентацію за відповідним шаблоном та електронний документ – блог, на якому розміщують всі етапи роботи над проектом, свої роздуми і роблять висновки.Презентація шаблон Як результат – захист проекту та представлення блогу, на якому розміщені всі матеріали проекту, для обговорення однокласникам і всім, кому не байдуже їх майбутнє.Блог учня

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Романенко Тетяна Іванівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики

Навчальний заклад

Павлоградська загальноосвітня школа І-ІІІ ст №1

Місто\село, район, область

м. Павлоград, Дніпропетровська область

Контактні дані

romanenkotanya3@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09 - 21 грудня 2013 року

Місце проведення тренінгу

Павлоградський міський ліцей

Тренери

Бондарева Раїса Григорівна