Відмінності між версіями «Проект "Їжа з літерою «Е»"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
 
(не показано одну проміжну версію цього учасника)
Рядок 49: Рядок 49:
  
 
http://www.scribd.com/doc/9415484/-
 
http://www.scribd.com/doc/9415484/-
 +
 +
[[Категорія:Конкурс "Успішний проект"]]
 +
[[Категорія:Банк проектів]]
 +
[[Категорія:Хімія]]

Поточна версія на 10:37, 17 листопада 2009

Перелік навчальних предметів: під час реалізації проекту учні використовували знання з хімії, біології, географії, історії.

Клас – у реалізації проекту брали участь учні 7, 11 класів

Опис проекту:

Тема і ідея проекту виникла в результаті обговорення можливих тем проекту з учнями 7 класів після вступних уроків про значення хімії для людини. Дітей зацікавило таке питання: що, крім мікроорганізмів, забрудненого середовища та способу життя може вплинути на стан їх здоров’я і одночасно бути пов’язане з хімією. Аналізуючи склад дитячого шоколаду, здивовано з’ясували, що до складу дитячих продуктів харчування входять хімічні харчові добавки, які названі Е-числами. В ході реалізації проекту учні так захопились аналізом обгорток з харчових продуктів, що група учнів 11 класу виявили бажання включитись у проектну діяльність разом з учнями 7 кл. На перервах біля шкільного буфету протягом місяця можна було побачити групки дітей, як 7 так і 11 класів, які голосно обговорювали склад куплених продуктів. Діти побачили, що в усі продукти, які вони споживають, входять Е-числа. Учні вирішили з’ясувати, які з них небезпечні, а які, у великих кількостях можуть призвести до негативних наслідків для здоров’я.

Спочатку учні об’єднались у групи, відвідали шкільну і міську бібліотеки, побували на сайтах в Інтернеті, що висвітлюють питання збереження здоров’я людини. Учні з’ясували, з якою метою використовують харчові добавки, порівняли кількість застосувань Е-чисел у США, країнах ЄС, Росії, Німеччині та співставили з кількістю використанням в харчовій промисловості України і створили порівняльну діаграму.

Група учнів 11 класу склала список хімічних формул харчових добавок і визначила, до яких класів відносять ці речовини. Встановили той обсяг речовин, які вивчаються у школі, та поширила свої знання з вивчених тем.

Користуючись Інтернетом, учні знайшли інформацію про випробовування на тваринах різних Е-чисел та різноманітні експерименти на дітях та дорослих. Разом із шкільним лікарем учні 7 класу обговорили вплив конкретних харчових добавок на дітей з відповідними захворюваннями (алергія, органи травлення, кровоносна система, хвороби шкіри). Група учнів взяли інтерв’ю у однокласників про ту їжу, яку вживають учні між сніданком, обідом та вечерею.

Опрацьовуючи друковані матеріали (вирізки із журналів. газет), діти виділили шкідливі Е-добавки і класифікували їх на групи:

• Добавки, які викликають появу злоякісних пухлин; Добавки, які викликають захворювання шлунково-кишкового тракту;

• Алергени;

• Добавки, які спричиняють хвороби печінки і нирок.


Протягом місяця учні збирали обгортки тих продуктів, які вживають самі та члени їх родин, встановили відповідність між складом харчових добавок та офіційно дозволеними Е-числами. У колі сім’ї діти виснули гіпотези про можливі причини хронічних хвороб.

Всі зібрані обгортки з харчових продуктів учні класифікували відповідно до вмісту Е-чисел, організували виставку-огляд з описом негативного впливу на організм людини. Учні 7 класу розробили пам’ятку споживача.

Для досягнення максимального впливу під час демонстрації результатів роботи над проектом учні 11 класу проаналізували зібраний учнями 7 класу матеріал. Вони створили за допомогою програми Роwer Point та з використанням програми ЕхсеІ електронну мультимедійну презентацію «Їжа на літеру Е», а за допомогою програми Рublisher випустили публікації «Якісна поліграфія, якісний ламінат…», «Відкриваючи гаманець, подумай…», де розмістили інформацію про види Е-чисел, негативний їх вплив на здоров’я дитини.

Для зацікавлення учнів проектною діяльністю вчителем була підготовлена мультимедійна презентація «Їсти чи не їсти? Ось у чому питання», у якій було представлено ряд проблем споживача, висвітлено значення хімічних знань для збереження здоров’я дітей та важливість використання знань під час вирішення життєвих проблем. Разом з дітьми розроблені план роботи над проектом та критерії оцінювання діяльності учнів.

Кінцевим результатом роботи над проектом було створення пам’яток споживача та яскравої виставки з метою інформування учнів та вчителів школи про небезпечне зловживання хімічних добавок.

У ході реалізації проекту учні 7 класу ще більше зацікавились хімією як предметом, та дослідницькою діяльністю, а учні 11 класу переконались у практичній значимості хімічних знань, покращилась їх пізнавальна мотивація. Вони позитивно оцінили вміння окремих дітей виступати перед аудиторією під час захисту проекту, усвідомили ефективність застосування комп’ютера для пошуку і презентації своєї роботи.

На мою думку, головним результатом роботи над проектом є розвиток у дітей пізнавальних та творчих навичок, вміння самостійно шукати інформацію, аналізувати та відбирати потрібну, вміння критично ставитись до різних інформаційних джерел, досліджувати, порівнювати різні показники, толерантно ставитись до думок товаришів. Діти не лише більше дізнались про роль хімічних знань у розв’язуванні важливих проблем власного здоров’я, але вчилися працювати в групах, вирішувати поставлені проблеми без прямого втручання вчителя, розподіляти ролі, відповідально ставитись до свого внеску у спільну справу, розвивали вміння володіти навичками презентування своєї та командної роботи.

Моїм власним професійним надбанням стало переконання у ефективності застосування методу проектів поряд із традиційною класно-урочною системою. Лише залучаючи дітей у різні форми роботи, ми зможемо сформувати компетентнісну особистість, яка буде успішно вирішувати життєві проблеми.

Результати проекту були висвітлені під час захисту хімічних проектів і отримали позитивні відгуки учнів та вчителів, батьки побачили свою дитину у ролі дослідника та були задоволені корисним проведенням вільного часу.

Роботу над проектами буде продовжено і наступною темою діти обрали: «Хімія генно-модифікованих організмів»


ПРезентація

http://www.scribd.com/doc/9415484/-