Відмінності між версіями «Портфоліо Самборської Ольги Василівни для учнів 7 класу з української літератури за темою "Чарівний світ дитинства"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Стислий опис проекту)
(План вивчення теми)
 
(не показано одну проміжну версію цього учасника)
Рядок 15: Рядок 15:
 
=Стислий опис проекту =
 
=Стислий опис проекту =
  
  Навчальний проект для учнів 7 класу за темою «Чарівний світ дитинства» за твором А.Дімарова «Блакитна дитина».У ході роботи над проектом учні вмітимуть прокоментувати морально-етичні проблеми людського співжиття, родинних стосунків, порушені в творі. Схарактеризувати образ головного героя. Простежити за текстом гуманістичний пафос, іронічність оповіді, роль гумору. Видiлити і переказати найцікавішу пригоду героя-підлітка, аргументувати своє зацікавлення.  
+
У ході роботи над проектом учні вмітимуть  
 +
прокоментувати морально-етичні проблеми людського співжиття, родинних стосунків, порушені в творі.  
 +
Схарактеризувати образ головного героя. Простежити за текстом гуманістичний пафос,  
 +
іронічність оповіді, роль гумору. Видiлити і переказати найцікавішу пригоду героя-підлітка,  
 +
аргументувати своє зацікавлення.  
 
Розвиток вміння про серйозне й важливе говорити доступно і зрозуміло.
 
Розвиток вміння про серйозне й важливе говорити доступно і зрозуміло.
Навчальний проект для учнів 7 класу за темою "Чудовий світ дитинства" за твором А.Дімарова "Блакитна дитина". У ході роботи над проектом
 
  
=План вивчення теми (вставити файл)=
+
=План вивчення теми=
  
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
+
*[https://docs.google.com/document/d/1gb1Nicik2iw_DnzxvQwIbhJ9ea_XPS7EGeVDM8nKk-Q/edit план проекту]
  
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
+
=Оцінювання=
 +
 
 +
Протягом дослідження теми проводиться опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати [https://drive.google.com/?tab=mo&authuser=0#my-drive навички мислення 21 століття], розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого прогресу у навчальній діяльності.
 +
Використовується формуюче оцінювання, тобто оцінювання, яке проводиться на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту з метою розвитку критичного мислення, спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки. На початку роботи учні з’ясують свої навчальні потреби з допомогою організаційних графічних схем, [https://docs.google.com/document/d/1D2fOJn9EDVRaLWAekIriHqCyfdgENZOVB73Nl4eeT5I/edit З-Х-Д-таблиці] та Асоціативного куща і створять контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті. Рефлексію власної діяльності будуть здійснювати засобами блогу. Оцінювання буде здійснюватися з допомогою відповідних форм. Кінцевим результатом роботи кожної групи повинен бути якісний продукт (блог, вікі-стаття, презентація, творча робота або доповідь)і учні повинні знати критерії оцінювання кожного з видів роботи за формою оцінювання. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання за Формою самооцінювання.
 +
*[https://drive.google.com/?tab=mo&authuser=0#my-drive форма оцінювання портфоліо]
 +
*[https://drive.google.com/?tab=mo&authuser=0#my-drive форма оцінювання звіту дослідницької роботи]
 +
*[https://drive.google.com/?tab=mo&authuser=0#my-drive оцінювання створення презентації]
 +
*[https://drive.google.com/?tab=mo&authuser=0#my-drive самооцінювання прикладу учнівської роботи]
 +
 
 +
=Діяльність учнів та вчителя=
 +
 
 +
Попередньо до виконання проекту
 +
Віднайти в Інтернеті матеріали щодо вивчення біографічних даних письменника та висвітлення цієї теми в світовій літературі, користуємося [https://drive.google.com/?tab=mo&authuser=0#my-drive пам’яткою роботи в Інтернеті].Підготувати закладки для використання учнями під час читання для спрямування їх критичного мислення і розуміння значення дитинства та поняття дорослого життя . Роздати брошуру з основами проектного навчання батькам, учителям та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі.
 +
 
 +
=День перший=
 +
Поставити учням Ключове запитання – "Чи зігрівають промені дитинства дорослу людину?" Почати обговорення із запитання учням, чи усі вони знайомі з поняттями: сім'я, спільні кошти, потреби, надходження. Більшість має знати. Для тих, хто не знає, в наступній вправі в парі об’єднати їх з іншими учнями, хто знає потрібні терміни та поняття. Попросить учнів об’єднатися у пари та озвучити свої ідеї один одному. Потім нехай одні пари зустрінуться з іншими парами, щоб озвучити матеріал іншій парі знову. Виявиться, що вони погоджуються визначеннями для понять, проте їх думки про деякі терміни розходяться. Це прекрасна можливість поговорити про те, для чого та в яких ситуаціях доцільно застосовувати такі терміни
 +
Поставити Тематичні запитання «Що думають люди про дитинство?» , «Чому завжди хочеться повернутися в чарівний світ дитинства?", «Як у творі А. Дімарова “Блакитна дитина” відображено зв’язок дитинства і дорослого життя?
 +
Пропонуємо учням об’єднатися в групи.
 +
 
 +
=День другий, третій=
 +
*Група друга вчені-дослідники: повинні зібрати та проаналізувати матеріал, систематизувати, представити дані у вигляді схем, таблиць.
 +
*Група третя журналісти: повинні узагальнити теоретичний матеріал, спираючись на нього скласти задачі прикладного змісту, провести необхідні обчислення та пояснити хід розв’язку іншим учням.
 +
У ході роботи учні повинні презентувати свою діяльність за допомогою учнівського блогу. Для контролю своєї діяльності учні використовують форму оцінювання блогу.[https://drive.google.com/?tab=mo&authuser=0#my-drive вправи для об'єднання в групи]
 +
 
 +
=День четвертий=
 +
Учні презентують свої наробки, виносять на обговорення кожне з тематичних питань. При обговоренні кожна з груп пропонує свої ідеї, учні коментують прочитане та побачене, вносять пропозиції щодо структуризації наявного матеріалу. Нехай учні планують ідеї свого проекту, використовуючи графічні схеми, контрольні списки, графіки часу, розкадрування, або техніку мозкового штурму. Вчитель спостерігає за роботою груп, ставить їм запитання і робить короткі нотатки про хід обговорення, планування , проблеми та досягнутий учнями прогрес. Нотатки можна використати для того, щоб планувати своє подальше викладання навчальної теми, щоб допомогти учням у спільній роботі та формувати у них навичок самокерування та [https://docs.google.com/document/d/1DNNRKzhVe-VE9x2pQ66Sz-aVyIPeeOX063gBMCCXhBU/edit#heading=h.gjdgxs самоспрямуваня у навчанні].
 +
Після того як учні почнуть генерувати свої перші ідеї щодо проекту, нагадайте їм про такий літературний елемент, як «точки зору» і запитайте учнів, щоб переконатися, що вони включили цей елемент у перелік своїх ідей. Об’єднайте учнів у малі групи, щоб вони могли надавати зворотний зв'язок до блогів один одного. Форма зворотного зв'язку з однокласниками допомагає авторам роботи організувати свої думки і також допомагає забезпеченню конструктивного зворотного зв'язку(надання коментарів та відгуків від однолітків). Необхідно запланувати достатню кількість часу для груп, щоб вони могли проектувати, писати і публікувати свої роботи.
 +
Після завершення обговорення попросіть учнів створити вікі-статтю свого класу, щоб поділитися своєю роботою з іншими людьми. Контрольний список для вікі допомагає скеровувати роботу учнів класу під час роботи над вікі-статтею.[https://drive.google.com/?tab=mo&authuser=0#my-drive контрольний список] Разом створіть Форму для опитування для того, щоб попросити відвідувачів сайту дати відповіді на запитання, що допоможуть розібратися із запитаннями. Розмістіть Форму для опитування на вікі-сайті і постійно здійснюйте збір даних. Після того, як буде зібрано достатню кількість даних з опитування, проведіть аналіз даних за допомогою електронних таблиць (або скористайтеся автоматичною побудовою діаграм результатів опитування на Гугл). Попросіть учнів створити графіки і діаграми для відображення даних. Нарешті, попросіть учнів створити сторінку, що узагальнює зібрані дані, та розмістіть її на сайті. Допоможіть учням зробити висновок, як точка зору змінює казку.
 +
 
 +
=День п’ятий=
 +
Підсумок Завершіть навчальний проект, звернувшись знову до Ключового запитання «Великі доходи – це багатство»? Запропонуєте учням відповісти на це запитання у їхніх щоденниках. Надайте їм свої коментарі до їх записів у журналах. Нагадаєте їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання. Потім організуйте обговорення всім класом і попросіть їх поділитися своїми відповідями з усіма. Запропонуйте заповнити [https://docs.google.com/document/d/1zG2yJ7L7-DWp7SbDxuwQmVq3ncl6H4Y3gJnEOBvPltc/edit форму оцінювання звіту] або форму оцінювання портфоліо дослідницької роботи [https://drive.google.com/?tab=mo&authuser=0#my-drive оцінювання звіту]
 +
 
 +
*[http://samborskaolga.blogspot.com/ приклад учнівської роботи]
 +
*[https://docs.google.com/document/d/1FcTQfnSSrLkyA9ZeVps68AjwBPQq0AqaEVr_4GBkuz8/edit оцінювання учнівської роботи]
 +
*[https://docs.google.com/presentation/d/1kR82ovma4KuMuV898heXLpkwngXLc9ZZuYKtFu5ZOpA/edit#slide=id.p14 учительська презентація ідей проекту]
 +
 
 +
 
 +
 
 +
[[Файл:olvia_sam_1.jpeg|500px|thumb|left]]
 +
 +
[[Файл:olvia_sam_2.jpg|500px]]
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
  
 +
Ольга Самборська
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
  
 +
учитель української мови та літератури, українська мова та література і світова література
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
 +
 +
Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІст.№110
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
 +
 +
Тернівський район, Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
 +
 +
e-mail:samborska0884@yandex.ua
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
Рядок 43: Рядок 94:
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
  
 +
15.10.2013 - 30.10.2013
  
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==
  
 +
Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ст.№110
  
 
==Тренери==
 
==Тренери==
Рядок 53: Рядок 106:
 
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
 
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 +
 +
Іванова Дарія Володимирівна

Поточна версія на 13:50, 30 жовтня 2013


Назва навчальної теми

"Чудовий світ дитинства"

Основний та другорядні навчальні предмети

Українська література - основний предмет; світова література, художня культура, образотворче мистецтво - допоміжні предмети.

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

У ході роботи над проектом учні вмітимуть прокоментувати морально-етичні проблеми людського співжиття, родинних стосунків, порушені в творі. Схарактеризувати образ головного героя. Простежити за текстом гуманістичний пафос, іронічність оповіді, роль гумору. Видiлити і переказати найцікавішу пригоду героя-підлітка, аргументувати своє зацікавлення. Розвиток вміння про серйозне й важливе говорити доступно і зрозуміло.

План вивчення теми

Оцінювання

Протягом дослідження теми проводиться опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати навички мислення 21 століття, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого прогресу у навчальній діяльності. Використовується формуюче оцінювання, тобто оцінювання, яке проводиться на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту з метою розвитку критичного мислення, спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки. На початку роботи учні з’ясують свої навчальні потреби з допомогою організаційних графічних схем, З-Х-Д-таблиці та Асоціативного куща і створять контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті. Рефлексію власної діяльності будуть здійснювати засобами блогу. Оцінювання буде здійснюватися з допомогою відповідних форм. Кінцевим результатом роботи кожної групи повинен бути якісний продукт (блог, вікі-стаття, презентація, творча робота або доповідь)і учні повинні знати критерії оцінювання кожного з видів роботи за формою оцінювання. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання за Формою самооцінювання.

Діяльність учнів та вчителя

Попередньо до виконання проекту Віднайти в Інтернеті матеріали щодо вивчення біографічних даних письменника та висвітлення цієї теми в світовій літературі, користуємося пам’яткою роботи в Інтернеті.Підготувати закладки для використання учнями під час читання для спрямування їх критичного мислення і розуміння значення дитинства та поняття дорослого життя . Роздати брошуру з основами проектного навчання батькам, учителям та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі.

День перший

Поставити учням Ключове запитання – "Чи зігрівають промені дитинства дорослу людину?" Почати обговорення із запитання учням, чи усі вони знайомі з поняттями: сім'я, спільні кошти, потреби, надходження. Більшість має знати. Для тих, хто не знає, в наступній вправі в парі об’єднати їх з іншими учнями, хто знає потрібні терміни та поняття. Попросить учнів об’єднатися у пари та озвучити свої ідеї один одному. Потім нехай одні пари зустрінуться з іншими парами, щоб озвучити матеріал іншій парі знову. Виявиться, що вони погоджуються визначеннями для понять, проте їх думки про деякі терміни розходяться. Це прекрасна можливість поговорити про те, для чого та в яких ситуаціях доцільно застосовувати такі терміни Поставити Тематичні запитання «Що думають люди про дитинство?» , «Чому завжди хочеться повернутися в чарівний світ дитинства?", «Як у творі А. Дімарова “Блакитна дитина” відображено зв’язок дитинства і дорослого життя? Пропонуємо учням об’єднатися в групи.

День другий, третій

  • Група друга вчені-дослідники: повинні зібрати та проаналізувати матеріал, систематизувати, представити дані у вигляді схем, таблиць.
  • Група третя журналісти: повинні узагальнити теоретичний матеріал, спираючись на нього скласти задачі прикладного змісту, провести необхідні обчислення та пояснити хід розв’язку іншим учням.

У ході роботи учні повинні презентувати свою діяльність за допомогою учнівського блогу. Для контролю своєї діяльності учні використовують форму оцінювання блогу.вправи для об'єднання в групи

День четвертий

Учні презентують свої наробки, виносять на обговорення кожне з тематичних питань. При обговоренні кожна з груп пропонує свої ідеї, учні коментують прочитане та побачене, вносять пропозиції щодо структуризації наявного матеріалу. Нехай учні планують ідеї свого проекту, використовуючи графічні схеми, контрольні списки, графіки часу, розкадрування, або техніку мозкового штурму. Вчитель спостерігає за роботою груп, ставить їм запитання і робить короткі нотатки про хід обговорення, планування , проблеми та досягнутий учнями прогрес. Нотатки можна використати для того, щоб планувати своє подальше викладання навчальної теми, щоб допомогти учням у спільній роботі та формувати у них навичок самокерування та самоспрямуваня у навчанні. Після того як учні почнуть генерувати свої перші ідеї щодо проекту, нагадайте їм про такий літературний елемент, як «точки зору» і запитайте учнів, щоб переконатися, що вони включили цей елемент у перелік своїх ідей. Об’єднайте учнів у малі групи, щоб вони могли надавати зворотний зв'язок до блогів один одного. Форма зворотного зв'язку з однокласниками допомагає авторам роботи організувати свої думки і також допомагає забезпеченню конструктивного зворотного зв'язку(надання коментарів та відгуків від однолітків). Необхідно запланувати достатню кількість часу для груп, щоб вони могли проектувати, писати і публікувати свої роботи. Після завершення обговорення попросіть учнів створити вікі-статтю свого класу, щоб поділитися своєю роботою з іншими людьми. Контрольний список для вікі допомагає скеровувати роботу учнів класу під час роботи над вікі-статтею.контрольний список Разом створіть Форму для опитування для того, щоб попросити відвідувачів сайту дати відповіді на запитання, що допоможуть розібратися із запитаннями. Розмістіть Форму для опитування на вікі-сайті і постійно здійснюйте збір даних. Після того, як буде зібрано достатню кількість даних з опитування, проведіть аналіз даних за допомогою електронних таблиць (або скористайтеся автоматичною побудовою діаграм результатів опитування на Гугл). Попросіть учнів створити графіки і діаграми для відображення даних. Нарешті, попросіть учнів створити сторінку, що узагальнює зібрані дані, та розмістіть її на сайті. Допоможіть учням зробити висновок, як точка зору змінює казку.

День п’ятий

Підсумок Завершіть навчальний проект, звернувшись знову до Ключового запитання «Великі доходи – це багатство»? Запропонуєте учням відповісти на це запитання у їхніх щоденниках. Надайте їм свої коментарі до їх записів у журналах. Нагадаєте їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання. Потім організуйте обговорення всім класом і попросіть їх поділитися своїми відповідями з усіма. Запропонуйте заповнити форму оцінювання звіту або форму оцінювання портфоліо дослідницької роботи оцінювання звіту


Olvia sam 1.jpeg
Olvia sam 2.jpg

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ольга Самборська

Фах, навчальний предмет

учитель української мови та літератури, українська мова та література і світова література

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІст.№110

Місто\село, район, область

Тернівський район, Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

e-mail:samborska0884@yandex.ua

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

15.10.2013 - 30.10.2013

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ст.№110

Тренери

Іванова Дарія Володимирівна