Відмінності між версіями «Брати наші менші»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Назва проекту)
(Повний План вивчення теми)
 
(не показано 11 проміжних версій цього учасника)
Рядок 8: Рядок 8:
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
+
Природознавство
  
 
=Навчальна тема=
 
=Навчальна тема=
 
+
«Тварини – частина живої природи»
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
+
1 клас,учні 6-7 років
 
==Стислий опис проекту==
 
==Стислий опис проекту==
 
+
Учні 1 класу у ході опрацювання проекту «Брати наші менші» ознайомляться з ознаками живих організмів (на прикладі тварин), продемонструють різноманітність тваринного світу, навчаться класифікувати тварин за групами: комахи, звірі, птахи, риби, ознайомляться з істотними ознаками диких і свійських тварин, ознайомляться із життям окремих тварин, будуть розвивати вміння аналізувати й узагальнювати, сформують певні уявлення про тварин «живого куточка», про правила догляду за тваринами, будуть вчитися відповідати за них  і  дбайливо ставитися до тварин, визначати можливі методи розв’язання за допомогою дорослого.
 
==Повний План вивчення теми==
 
==Повний План вивчення теми==
 +
План вивчення теми [http://docs.google.com/file/d/0BzOunKeNFezoV3k0N25naEVWSjA/edit]
 +
План впровадження теми [http://docs.google.com/file/d/0BzOunKeNFezoamhRZl9kaUV1Zkk/edit]
  
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=
 +
Удосконалення предметних компетентностей учнів (вміння знаходити в додаткових джерелах відповіді на запитання, аналізувати інформацію, висувати пропозиції, аргументи, судження щодо розв’язання спільного завдання, готувати розповіді та обговорювати їх)  на основі розширення відомостей тварин, як частину живої природи, спостереження за тваринами у природі, в живому куточку, вміння передати  набуту інформацію, оцінювання конкретних прикладів поведінки у природі. Формування комунікативної, творчої та особистісної  компетентностей  у процесі дослідницької та творчої діяльності.
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
 +
Оцінювання діяльності учасників
 +
1. Розподіл обов’язків між учасниками дослідницького практикуму в кожній із груп.
 +
Кожна група отримує «смачний торт» в нагороду за активну дослідницьку роботу. Поділіть торт між  усіма членами групи в залежності від того, хто як працював
 +
2. Захист результатів досліджень (оригінальність).
 +
Вчитель дає кожному учаснику дослідницького практику наклейку–«смайлик». Після завершення захисту кожен учасник наклеює свою наклейку на той освітній продукт, захист якого йому сподобався найбільше (крім свого).
 +
Впродовж проекту учні разом із вчителем заповнюють лист самоконтролю спільної роботи. Цей метод допомагає визначити роль кожного учня в колективній роботі. Оцінюватимуться усні відповіді.
 +
Наприкінці проекту під час підсумкового оцінювання учні обговорюють Ключове питання Що ми знаємо про тварин? Учні створять малюнки, фотоілюстрації, які будуть вербально оцінені і зібрані в «Книгу про життя тварин».
  
 
=Діяльність учнів  і вчителя=
 
=Діяльність учнів  і вчителя=
 
+
На початку проекту
=Відомості про автора=
+
Учні: - отримують тему, цілі, завдання проекту. Дізнаються ключове, тематичні і змістовні запитання.  Отримують перелік літератури, обговорюють тему проекту. За методикою «Друзі – домашні тварини» учні поділяються на групи, складається план роботи, розподіляються обов’язки.
 
+
Учитель: - оцінює початкові знання учнів.Ставить перед ними Ключові, Тематичні та Змістовні запитання. Надає основну інформацію щодо виконання проекту. Рекомендує наукову літературу
==Ім'я, прізвище==
+
Впродовж роботи над проектом
 
+
Розробляють проекти «Тварини  такі різні», «Чим снідає їжачок».
==Фах, навчальний предмет==
+
Учні:-  опрацьовують інформацію з рекомендованих джерел.
 
+
- консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати;
==Навчальний заклад==
+
- виконують спостереження і творчі завдання;
 
+
-створюють фотогалерею тваринного світу;
==Місто\село, район, область==
+
- оформляють проект, готуються до захисту.
 
+
Вчитель: знайомить дітей із правилами роботи в бібліотеці, при необхідності консультує допомагає знайти потрібну літературу.
==Контактні дані==
+
Наприкінці роботи над проектом
 
+
Учні: - надають звіт про виконану роботу;
== Про мене ==
+
- проводять захист проекту;
 
+
- демонструють свої роботи;
== Мій внесок ==
+
- обговорюються висновки.
 
+
''Мої проекти ''
+
 
+
''Портфоліо з теми ''
+
 
+
''Мої файли''
+
 
+
''Мої закладки''
+
  
 
==ТРЕНІНГИ==
 
==ТРЕНІНГИ==
 +
Українська гімназія
 +
Ковальчук Антоніна Петрівна

Поточна версія на 19:39, 18 червня 2013



Назва проекту

Брати наші менші

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство

Навчальна тема

«Тварини – частина живої природи»

Вік учнів, клас

1 клас,учні 6-7 років

Стислий опис проекту

Учні 1 класу у ході опрацювання проекту «Брати наші менші» ознайомляться з ознаками живих організмів (на прикладі тварин), продемонструють різноманітність тваринного світу, навчаться класифікувати тварин за групами: комахи, звірі, птахи, риби, ознайомляться з істотними ознаками диких і свійських тварин, ознайомляться із життям окремих тварин, будуть розвивати вміння аналізувати й узагальнювати, сформують певні уявлення про тварин «живого куточка», про правила догляду за тваринами, будуть вчитися відповідати за них і дбайливо ставитися до тварин, визначати можливі методи розв’язання за допомогою дорослого.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми [1] План впровадження теми [2]

Навчальні цілі

Удосконалення предметних компетентностей учнів (вміння знаходити в додаткових джерелах відповіді на запитання, аналізувати інформацію, висувати пропозиції, аргументи, судження щодо розв’язання спільного завдання, готувати розповіді та обговорювати їх) на основі розширення відомостей тварин, як частину живої природи, спостереження за тваринами у природі, в живому куточку, вміння передати набуту інформацію, оцінювання конкретних прикладів поведінки у природі. Формування комунікативної, творчої та особистісної компетентностей у процесі дослідницької та творчої діяльності.

Опис оцінювання

Оцінювання діяльності учасників 1. Розподіл обов’язків між учасниками дослідницького практикуму в кожній із груп. Кожна група отримує «смачний торт» в нагороду за активну дослідницьку роботу. Поділіть торт між усіма членами групи в залежності від того, хто як працював 2. Захист результатів досліджень (оригінальність). Вчитель дає кожному учаснику дослідницького практику наклейку–«смайлик». Після завершення захисту кожен учасник наклеює свою наклейку на той освітній продукт, захист якого йому сподобався найбільше (крім свого). Впродовж проекту учні разом із вчителем заповнюють лист самоконтролю спільної роботи. Цей метод допомагає визначити роль кожного учня в колективній роботі. Оцінюватимуться усні відповіді. Наприкінці проекту під час підсумкового оцінювання учні обговорюють Ключове питання Що ми знаємо про тварин? Учні створять малюнки, фотоілюстрації, які будуть вербально оцінені і зібрані в «Книгу про життя тварин».

Діяльність учнів і вчителя

На початку проекту Учні: - отримують тему, цілі, завдання проекту. Дізнаються ключове, тематичні і змістовні запитання. Отримують перелік літератури, обговорюють тему проекту. За методикою «Друзі – домашні тварини» учні поділяються на групи, складається план роботи, розподіляються обов’язки. Учитель: - оцінює початкові знання учнів.Ставить перед ними Ключові, Тематичні та Змістовні запитання. Надає основну інформацію щодо виконання проекту. Рекомендує наукову літературу Впродовж роботи над проектом Розробляють проекти «Тварини такі різні», «Чим снідає їжачок». Учні:- опрацьовують інформацію з рекомендованих джерел. - консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати; - виконують спостереження і творчі завдання; -створюють фотогалерею тваринного світу; - оформляють проект, готуються до захисту. Вчитель: знайомить дітей із правилами роботи в бібліотеці, при необхідності консультує допомагає знайти потрібну літературу. Наприкінці роботи над проектом Учні: - надають звіт про виконану роботу; - проводять захист проекту; - демонструють свої роботи; - обговорюються висновки.

ТРЕНІНГИ

Українська гімназія Ковальчук Антоніна Петрівна