Відмінності між версіями «Обговорення:Проект "Пісенна творчість Д. Павличка»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(План оцінювання (графік і опис))
(ПОРТФОЛІО ВИВЧЕННЯ ТЕМИ В ЦІЛОМУ)
 
(не показані 4 проміжні версії цього учасника)
Рядок 22: Рядок 22:
 
=Приклад учнівської роботи=
 
=Приклад учнівської роботи=
 
==Вдалі моменти==
 
==Вдалі моменти==
 
+
Вивчаючи тему «Пісенна творчість Д. Павличка», учні отримали можливість виконати  роботу у вигляді буклету, мультимедійної презентації, дослідили, хто є виконавцями його пісень, яку вони мають популярність серед народу, хто є автором музики пісень Д. Павличка. Переглядаючи приклади учнівських робіт, ще раз переконалася в тому, що діти, виконуючи роботу за бажанням, розкривають у ній усі свої таланти. Кожна з представлених учнівських робіт оригінальна і по-своєму цікава. Всі роботи відповідають поставленим завданням, привабливі, цікаві. Фони, тексти, кольори допомагають розкрити тему. Роботи грамотні, залучено лише необхідну інформацію.--[[Користувач:Бірюзовий|Бірюзовий]] 20:59, 31 травня 2013 (EEST)
  
 
==Ідеї для покращення==
 
==Ідеї для покращення==
 +
Ваші діти захоплюються проектуванням, тому що воно дає можливість дитині самовиразитися, завдяки конкуренції підвищити свій статус у класі тощо. Я вважаю, що показ варіантів виконаних проектів – знайомство зі змістом і обсягом проекту, вимоги до оформлення; акцентування уваги на елементах творчості; виявлення сильних і слабких сторін проектів, які представляються; розрізнення проектів за складністю – також допоможуть захопити учнів ідеєю проектування. --[[Користувач:Бірюзовий|Бірюзовий]] 20:59, 31 травня 2013 (EEST)
  
 
=Форма оцінювання прикладу учнівської роботи=
 
=Форма оцінювання прикладу учнівської роботи=
  
 
==Вдалі моменти==
 
==Вдалі моменти==
 
+
З даної проектної теки зрозуміло, що вчитель вчить дітей оцінювати власні і чужі досягнення за заздалегідь затвердженими критеріями, вмінню аналізувати зроблену роботу іншими і власну роботу, зіставляти успіхи проектантів із рівнем вимог до проекту, робити висновки, відстоювати власну думку. Чітко видно бажання вчителя виховати в дітях повагу до інших, толерантність, здатність до співпраці, здатність до самооцінки. Стратегії оцінювання відповідають обраним стандартам і навчальним цілям, зосереджені на навчальних потребах учня.--[[Користувач:Бірюзовий|Бірюзовий]] 21:01, 31 травня 2013 (EEST)
 
==Ідеї для покращення==
 
==Ідеї для покращення==
 +
На жаль, як свідчить практика, учні сприймають тільки звичні їм оцінки – 1-12. Оцінка вища, ніж 12 балів, їм незрозуміла. Тому, мені здається, необхідно все ж орієнтуватися в оцінці проектів, які інтегруються в класно-урочну систему, на 12-бальну систему.--[[Користувач:Бірюзовий|Бірюзовий]] 21:01, 31 травня 2013 (EEST)
  
 
=Допоможні матеріали для фасилітації=
 
=Допоможні матеріали для фасилітації=
 
==Вдалі моменти==
 
==Вдалі моменти==
 
+
Допоміжні матеріали, які використав вчитель для фасилітації, дозволили чітко організувати роботу як кожного учасника проектної групи, так і всіх груп окремо. Добірка робочих матеріалів дітей і оформлені результати роботи говорять про те, що через проектну діяльність учні набули нових знань, умінь та навичок. В ході роботи учнівський інтерес стимулювався до розв’язання поставленої проблеми. Будуючи цей урок, учитель дав змогу дітям самостійно здобувати знання, спостерігати, досліджувати. Допоміжні матеріали, які підготував учитель, стимулювали цей процес.--[[Користувач:Бірюзовий|Бірюзовий]] 21:02, 31 травня 2013 (EEST)
 
==Ідеї для покращення==
 
==Ідеї для покращення==
 +
Гадаю, Вам, Валентино Миколаївно, стане у пригоді книга Н. В. Жаровської, Т. В. Муляр «Метод проектів на уроках української мови та літератури» за 2010р. Мені, наприклад, вона дуже сподобалася, хоча я фахівець іншого профілю.--[[Користувач:Бірюзовий|Бірюзовий]] 21:02, 31 травня 2013 (EEST)
 +
 
=Інші складові Портфоліо (документи)=
 
=Інші складові Портфоліо (документи)=
 
==Вдалі моменти==
 
==Вдалі моменти==
 
+
У наявності є форма оцінювання мультимедійної презентації, стартова презентація вчителя, мультимедійна презентація учнів , буклет.--[[Користувач:Бірюзовий|Бірюзовий]] 21:04, 31 травня 2013 (EEST)
 
==Ідеї для покращення==
 
==Ідеї для покращення==
 +
Ідей для покращення немає. Бажаю наснаги, успіхів!--[[Користувач:Бірюзовий|Бірюзовий]] 21:04, 31 травня 2013 (EEST)
  
 
=ПОРТФОЛІО ВИВЧЕННЯ ТЕМИ В ЦІЛОМУ=
 
=ПОРТФОЛІО ВИВЧЕННЯ ТЕМИ В ЦІЛОМУ=
 
==Вдалі моменти==
 
==Вдалі моменти==
 
+
Портфоліо вивчення теми «Пісенна творчість Д. Павличка», яке склала Валентина Білик, відповідає характеристикам, зазначеним у критеріях до порт фоліо. Це вагома робота, спрямована на опрацювання теми та розв’язання проблеми. Проектна тека повністю відображає хід роботи вчителя та учнів, демонструє чітку організацію роботи кожного учня та окремих груп, є зручним колектором інформації і довідником протягом роботи над проектом, дає можливість заощадити час для пошуку інформації при проведенні в майбутньому інших близьких за темою проектів. Результатом «Пісенної творчості Д. Павличка» стали буклет, презентація, створені учнями. Роботи дітей свідчать про те, що вони опрацювали літературну тему, джерелом інформації став не тільки підручник, а й енциклопедії, Інтернет, тексти пісень. Усе це сприяло вивченню змісту.Створюючи проекти, учні проходили всі стадії технології розв’язання задач – від постановки мети до одержання результату. Навчаючи дітей працювати в різних комп’ютерних програмах у підготовці до уроку, вчителька доволі успішно реалізувала важливі принципи навчання та триєдину мету – застосування знань на практиці в будь-якій життєвій ситуації та у професійній сфері, виховання гармонійно розвиненої особистості. Це, в свою чергу, формує навички мислення вищих рівнів. Взагалі, дане портфоліо відповідає потребам учнів 16-17 років. Публікацію можна вважати задовільною.--[[Користувач:Бірюзовий|Бірюзовий]] 21:07, 31 травня 2013 (EEST)
 
==Ідеї для покращення==
 
==Ідеї для покращення==
 
+
Кожен учитель складає порт фоліо до вивчення тієї чи іншої теми по-своєму. Я б запропонувала Вам, шановна колего, включити до портфоліо «Пісенна творчість Д. Павличка» підготувати  концерт з пісень цього автора учнями. Учні цього віку із задоволенням виконують такі види проектів.--[[Користувач:Бірюзовий|Бірюзовий]] 21:07, 31 травня 2013 (EEST)
 
==Закони з авторського права були дотримані (визначені власники авторських прав там, де використовуються різні джерела)==
 
==Закони з авторського права були дотримані (визначені власники авторських прав там, де використовуються різні джерела)==
 +
Закони з авторського права не порушувались.--[[Користувач:Бірюзовий|Бірюзовий]] 21:07, 31 травня 2013 (EEST)
  
 
=ІНШІ КОМЕНТАРІ=
 
=ІНШІ КОМЕНТАРІ=
 
[[Категорія:10 версія]]
 
[[Категорія:10 версія]]
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Поточна версія на 20:07, 31 травня 2013


Як його використовувати?
Ви маєте перейти на закладку Обговорення статті з вашим розробленим Портфоліо.

План вивчення теми (Ключові і Тематичні запитання, Стислий опис, Діяльність учнів, Навчальні цілі)

Вдалі моменти

Коли вчителька склала портфоліо, то вона врахувала вимоги стандартів освіти та відповідні їм навчальні цілі, що відповідають розвитку навичок 21 століття, співвідносяться з Основними запитаннями до навчальної теми. Вчителька використовувала проектні підходи, під час проектної діяльності звертала увагу дітей на складання власних проектних тек, проводила консультації з дітьми. Коли готувалася стартова презентація, то вона врахувала вікові особливості дітей, їх інтереси, до проектних робіт залучалися не лише обдаровані діти, а й інші категорії, що особливо важливо.--Бірюзовий 20:55, 31 травня 2013 (EEST)

Ідеї для покращення

Вчителька спрямовує роботу на розвиток навичок співробітництва і ділового спілкування в колективі, коли планує тему. Як на мене, то дітям було б цікаво обговорити дискусійні питання в групах.--Бірюзовий 20:55, 31 травня 2013 (EEST)

План оцінювання (графік і опис)

Оцінюється виконання проектів тричі: 1)на етапі підготовки та розподілу обов’язків учасників проекту; 2)під час його виконання; 3)після завершення проекту. Виконані проекти оцінюються вчителем і однокласниками, самим учнем або групою. Таким чином, виставляються декілька оцінок, що дає змогу отримати об’єктивний результат оцінювання.--Бірюзовий 20:57, 31 травня 2013 (EEST)


Вдалі моменти

Я погоджуюся з планом оцінювання проектів повністю, тому ідей для покращення немає.--Бірюзовий 20:57, 31 травня 2013 (EEST)

Ідеї для покращення

Приклад учнівської роботи

Вдалі моменти

Вивчаючи тему «Пісенна творчість Д. Павличка», учні отримали можливість виконати роботу у вигляді буклету, мультимедійної презентації, дослідили, хто є виконавцями його пісень, яку вони мають популярність серед народу, хто є автором музики пісень Д. Павличка. Переглядаючи приклади учнівських робіт, ще раз переконалася в тому, що діти, виконуючи роботу за бажанням, розкривають у ній усі свої таланти. Кожна з представлених учнівських робіт оригінальна і по-своєму цікава. Всі роботи відповідають поставленим завданням, привабливі, цікаві. Фони, тексти, кольори допомагають розкрити тему. Роботи грамотні, залучено лише необхідну інформацію.--Бірюзовий 20:59, 31 травня 2013 (EEST)

Ідеї для покращення

Ваші діти захоплюються проектуванням, тому що воно дає можливість дитині самовиразитися, завдяки конкуренції підвищити свій статус у класі тощо. Я вважаю, що показ варіантів виконаних проектів – знайомство зі змістом і обсягом проекту, вимоги до оформлення; акцентування уваги на елементах творчості; виявлення сильних і слабких сторін проектів, які представляються; розрізнення проектів за складністю – також допоможуть захопити учнів ідеєю проектування. --Бірюзовий 20:59, 31 травня 2013 (EEST)

Форма оцінювання прикладу учнівської роботи

Вдалі моменти

З даної проектної теки зрозуміло, що вчитель вчить дітей оцінювати власні і чужі досягнення за заздалегідь затвердженими критеріями, вмінню аналізувати зроблену роботу іншими і власну роботу, зіставляти успіхи проектантів із рівнем вимог до проекту, робити висновки, відстоювати власну думку. Чітко видно бажання вчителя виховати в дітях повагу до інших, толерантність, здатність до співпраці, здатність до самооцінки. Стратегії оцінювання відповідають обраним стандартам і навчальним цілям, зосереджені на навчальних потребах учня.--Бірюзовий 21:01, 31 травня 2013 (EEST)

Ідеї для покращення

На жаль, як свідчить практика, учні сприймають тільки звичні їм оцінки – 1-12. Оцінка вища, ніж 12 балів, їм незрозуміла. Тому, мені здається, необхідно все ж орієнтуватися в оцінці проектів, які інтегруються в класно-урочну систему, на 12-бальну систему.--Бірюзовий 21:01, 31 травня 2013 (EEST)

Допоможні матеріали для фасилітації

Вдалі моменти

Допоміжні матеріали, які використав вчитель для фасилітації, дозволили чітко організувати роботу як кожного учасника проектної групи, так і всіх груп окремо. Добірка робочих матеріалів дітей і оформлені результати роботи говорять про те, що через проектну діяльність учні набули нових знань, умінь та навичок. В ході роботи учнівський інтерес стимулювався до розв’язання поставленої проблеми. Будуючи цей урок, учитель дав змогу дітям самостійно здобувати знання, спостерігати, досліджувати. Допоміжні матеріали, які підготував учитель, стимулювали цей процес.--Бірюзовий 21:02, 31 травня 2013 (EEST)

Ідеї для покращення

Гадаю, Вам, Валентино Миколаївно, стане у пригоді книга Н. В. Жаровської, Т. В. Муляр «Метод проектів на уроках української мови та літератури» за 2010р. Мені, наприклад, вона дуже сподобалася, хоча я фахівець іншого профілю.--Бірюзовий 21:02, 31 травня 2013 (EEST)

Інші складові Портфоліо (документи)

Вдалі моменти

У наявності є форма оцінювання мультимедійної презентації, стартова презентація вчителя, мультимедійна презентація учнів , буклет.--Бірюзовий 21:04, 31 травня 2013 (EEST)

Ідеї для покращення

Ідей для покращення немає. Бажаю наснаги, успіхів!--Бірюзовий 21:04, 31 травня 2013 (EEST)

ПОРТФОЛІО ВИВЧЕННЯ ТЕМИ В ЦІЛОМУ

Вдалі моменти

Портфоліо вивчення теми «Пісенна творчість Д. Павличка», яке склала Валентина Білик, відповідає характеристикам, зазначеним у критеріях до порт фоліо. Це вагома робота, спрямована на опрацювання теми та розв’язання проблеми. Проектна тека повністю відображає хід роботи вчителя та учнів, демонструє чітку організацію роботи кожного учня та окремих груп, є зручним колектором інформації і довідником протягом роботи над проектом, дає можливість заощадити час для пошуку інформації при проведенні в майбутньому інших близьких за темою проектів. Результатом «Пісенної творчості Д. Павличка» стали буклет, презентація, створені учнями. Роботи дітей свідчать про те, що вони опрацювали літературну тему, джерелом інформації став не тільки підручник, а й енциклопедії, Інтернет, тексти пісень. Усе це сприяло вивченню змісту.Створюючи проекти, учні проходили всі стадії технології розв’язання задач – від постановки мети до одержання результату. Навчаючи дітей працювати в різних комп’ютерних програмах у підготовці до уроку, вчителька доволі успішно реалізувала важливі принципи навчання та триєдину мету – застосування знань на практиці в будь-якій життєвій ситуації та у професійній сфері, виховання гармонійно розвиненої особистості. Це, в свою чергу, формує навички мислення вищих рівнів. Взагалі, дане портфоліо відповідає потребам учнів 16-17 років. Публікацію можна вважати задовільною.--Бірюзовий 21:07, 31 травня 2013 (EEST)

Ідеї для покращення

Кожен учитель складає порт фоліо до вивчення тієї чи іншої теми по-своєму. Я б запропонувала Вам, шановна колего, включити до портфоліо «Пісенна творчість Д. Павличка» підготувати концерт з пісень цього автора учнями. Учні цього віку із задоволенням виконують такі види проектів.--Бірюзовий 21:07, 31 травня 2013 (EEST)

Закони з авторського права були дотримані (визначені власники авторських прав там, де використовуються різні джерела)

Закони з авторського права не порушувались.--Бірюзовий 21:07, 31 травня 2013 (EEST)

ІНШІ КОМЕНТАРІ