Відмінності між версіями «Учнівська вікі-стаття "Орнаменти моєї країни"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Результати дослідження)
(Орнаменти на карті України)
 
(не показано 14 проміжних версій цього учасника)
Рядок 32: Рядок 32:
 
* Лемки
 
* Лемки
  
* Поліщуки
+
* Волиняни
  
* Литвини
+
* Слобожани
 +
 
 +
=== Хто ж вони такі і де живуть? ===
 +
 
 +
'''Гуцули''' (інші назви — горяни, верховинці) — частина гірського українського населення Карпат. Походження гуцулів остаточно не з'ясоване. Всі вони в основному сформувалися у XIX ст., в період національно-культурного відродження України. Назву «гуцули» деякі вчені пов'язують з основним видом їхньої господарської діяльності — скотарством, ключовим поняттям якого було слово когул — чабан, вівчар.
 +
 
 +
[[Зображення:0x_gutsul.jpg]]
 +
 
 +
'''Бойки''' — українці, які мешкають у центральній і подекуди в західній частині Українських Карпат. Про походження бойків вчені досі не можуть домовитися. Вони зберегли багато старовинних звичаїв і обрядів. Основні галузі традиційного господарства бойків — гірське скотарство та землеробство, лісові промисли та солеваріння, ремесла та художні промисли.
 +
 
 +
[[Зображення:0x_boiky.jpg]]
 +
 
 +
'''Лемки''' Починаючи з 6 ст. на території середніх і західних Карпат проживало східнослов'янське плем'я білих хорватів. 992 року їхні землі приєднав до Київської держави Володимир Великий. Впродовж історії лемки здебільшого асоціювали себе з українцями.
 +
 
 +
[[Зображення:0x_lemki.jpg]]
 +
 
 +
'''Волиняни''' — населення, що жило на території Волині. Є припущення, що волиняни творили племінний союз і у більш ранніх джерелах згадуються під назвою дуліби.
 +
 
 +
[[Зображення:0x_volininy.jpg]]
 +
 
 +
'''Слобожани''' (Слободяни) — назва населення яке проживало на території Слобідської України. Слобідська Україна мала на заході кордон з Гетьманщиною, на півдні з Запорожжям і Кримським ханством, на півночі з Московською землею, на сході кордон проходив по ріці Дон.
 +
 
 +
[[Зображення:0x_slobojany.jpg]]
 +
 
 +
=== Які їм подобаються кольори і візерунки? ===
 +
 
 +
'''Гуцули'''
 +
 
 +
[[Зображення:1x_gutsul.png]]
 +
 
 +
'''Бойки'''
 +
 
 +
[[Зображення:1x_boiky.png]]
 +
 
 +
'''Лемки'''
 +
 
 +
[[Зображення:1x_lemki.jpg]]
 +
 
 +
'''Волиняни'''
 +
 
 +
[[Зображення:1x_slobojany.gif]]
 +
 
 +
'''Слобожани'''
 +
 
 +
[[Зображення:1x_volininy.jpg]]
 +
 
 +
=== Орнаменти на карті України ===
 +
 
 +
[[Зображення:2x_uamap.jpg]]
 +
 
 +
----
  
 
Ескіз орнаменту та коротенька розповідь про його походження, малюнок в комп'ютері.
 
Ескіз орнаменту та коротенька розповідь про його походження, малюнок в комп'ютері.

Поточна версія на 12:41, 29 березня 2013



Назва проекту

Орнаменти в житті мого народу

Автори проекту

Марійка та Петрик

Тема дослідження

Орнаменти моєї країни

Проблема дослідження

Україна дуже велика держава і в ній живе дуже багато людей. І в кожній області у них є щось інакше, ніж у інших. Як же нам дізнатися, які регіони обирають які візерунки орнаментів?

Гіпотеза дослідження

Якщо всі люди різні то і смаки у них різні. Але в кожній місцевості у них багато спільного. Значить по тому як люди оздоблюють свої речі можна дізнатися, звідки вони приїхали.

Мета дослідження

Створити мапу найвідоміших орнаментів України.

Результати дослідження

В Україні можна знайти такі групи людей:

  • Гуцули
  • Бойки
  • Лемки
  • Волиняни
  • Слобожани

Хто ж вони такі і де живуть?

Гуцули (інші назви — горяни, верховинці) — частина гірського українського населення Карпат. Походження гуцулів остаточно не з'ясоване. Всі вони в основному сформувалися у XIX ст., в період національно-культурного відродження України. Назву «гуцули» деякі вчені пов'язують з основним видом їхньої господарської діяльності — скотарством, ключовим поняттям якого було слово когул — чабан, вівчар.

0x gutsul.jpg

Бойки — українці, які мешкають у центральній і подекуди в західній частині Українських Карпат. Про походження бойків вчені досі не можуть домовитися. Вони зберегли багато старовинних звичаїв і обрядів. Основні галузі традиційного господарства бойків — гірське скотарство та землеробство, лісові промисли та солеваріння, ремесла та художні промисли.

0x boiky.jpg

Лемки Починаючи з 6 ст. на території середніх і західних Карпат проживало східнослов'янське плем'я білих хорватів. 992 року їхні землі приєднав до Київської держави Володимир Великий. Впродовж історії лемки здебільшого асоціювали себе з українцями.

0x lemki.jpg

Волиняни — населення, що жило на території Волині. Є припущення, що волиняни творили племінний союз і у більш ранніх джерелах згадуються під назвою дуліби.

0x volininy.jpg

Слобожани (Слободяни) — назва населення яке проживало на території Слобідської України. Слобідська Україна мала на заході кордон з Гетьманщиною, на півдні з Запорожжям і Кримським ханством, на півночі з Московською землею, на сході кордон проходив по ріці Дон.

0x slobojany.jpg

Які їм подобаються кольори і візерунки?

Гуцули

1x gutsul.png

Бойки

1x boiky.png

Лемки

1x lemki.jpg

Волиняни

1x slobojany.gif

Слобожани

1x volininy.jpg

Орнаменти на карті України

2x uamap.jpg


Ескіз орнаменту та коротенька розповідь про його походження, малюнок в комп'ютері.

Висновки

Наша гіпотеза підтвердилась, ми дуже раді.

Корисні ресурси