Відмінності між версіями «'''Портфоліо вчителя інформатики Рекун Галини Тимофіївни з теми Інформаційно-комунікаційний простір у 7 класі'''»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
 
(не показано 5 проміжних версій цього учасника)
Рядок 35: Рядок 35:
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 +
За тиждень перед початком проекту вчитель готує буклет-публікацію  та знайомить учнів з завданням, отримує  дозвіл батьків на використання учнями Інтернету,  знайомить учнів з критеріями оцінювання проекту. З  публікації  учні разом з батьками дізнаються про метод проектів та його можливості.  Проект діє на протязі 5-х тижнів.  Оцінювання  буде вестись на основі розроблених форм оцінювання  з урахування особливостей кожного виду діяльності та особливостей кожної особистості, яка працює в групі. 
 +
В перший день роботи над проектом  учні ознайомились з головною ідеєю проекту учні об’єднуються у 3-4 робочі групи по2-4 учні:
 +
1група: Створення блогу;
 +
2група: створення сайту та інше
 +
Захист проекту – проведення уроку, майстер-класу. На якому учні представляють власні продукти і навчають однолітків.
 +
Після закінчення роботи над проектом і захисту учні пишуть лист,в якому діляться думками щодо змісту проекту і власної діяльності в ньому згідно вимог до письмового мовлення. Враження розміщуються в блозі проекту та проводить агітаційну роботу по школі: розповсюджуючи  самостійно виготовлені буклети  та листівки.
 +
Під час роботи в проекті учні використовую Інтернет для пошуку інформації,спільної роботи над документами,обміну думками та оприлюднення результатів діяльності.
 +
Оцінювання роботи учнів у проекті відбувається за спеціально розробленими формами, які одночасно використовуються учнями для само оцінювання та само спрямування власної пошукової діяльності. Само оцінювання та прогрес учнів відбуваються за рахунок використання спеціальних форм (таблиці З-Х-Д тощо). Для підтримки самостійної роботи учням надаються відповідні інструкції, наприклад, Інструкція для пошуку інформації у мережі Інтернет
 +
Учні отримують від вчителя  список  джерел  та  шаблон  учнівської презентації.
 +
Кожна група на реалізацію завдання має 5 тижнів. По закінченню терміну група презентує результати своєї роботи перед класом. У вигляді майстер-класу.
 +
 
[https://docs.google.com/file/d/0Bz1RBi8rTmxdQzhkeWJWd2wtQWs/edit?usp=sharing]
 
[https://docs.google.com/file/d/0Bz1RBi8rTmxdQzhkeWJWd2wtQWs/edit?usp=sharing]
[/drive.google.com/?tab=mo&authuser=0#my-drive]
+
[https://drive.google.com/?tab=mo&authuser=0#my-drive Учнівська презентація]
 +
[https://drive.google.com/?tab=mo&authuser=0#my-drive Презентація для учнів]
 +
[https://drive.google.com/?tab=mo&authuser=0#my-drive Публікація для батьків]
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Поточна версія на 17:21, 21 березня 2013


Назва навчальної теми

Інформаційно-комунікаційний простір

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика

Вік учнів, клас

7-11 класи

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Новий підхід до розвитку Інтернету часто асоціюється з терміном Веб 2.0. Опановуючи тему, учні познайомляться з характеристиками та напрямками застосування сервісів Веб 2.0. Учасники проекту – учні 7 класу. В процесі роботи учні об’єднуються в групи. Кожна група відповідає за один із сервісів Веб 2.0. Під час виконання навчального проекту учні набувають практичного досвіду пошуку і аналізу перспективних аспектів використання комп’ютерних технологій для неперервної самоосвітньої діяльності учасників навчально-виховного процесу. Проект має на меті - сприяння підвищенню продуктивності праці в навчальному процесі, розкриттю і розвитку їх творчого потенціалу, підготовці учнів до життя в інформаційному суспільстві.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання учнів проводиться упродовж всього навчального проекту. До початку проекту: Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань про використання сервісів Веб 2.0 застосовується опитувальник з теми «Сервіси Веб 2.0». Окрім цього учні заповнюють в таблицях «ЗХД» 2 стовпчики «Знаємо» та «Хочемо дізнатися».

В ході реалізації проекту: За допомогою контрольного списку процесу дослідження учні оцінюють рівень проведеної дослідницької роботи. Використовуючи Контрольний список: вклад у групову діяльність учні кожної групи оцінюють себе.

Після закінчення проекту: Учні презентують створені інтелектуальні продукти. Для оцінювання залучаються і самі учні, об’єднані у групи, які заповнюють форми оцінювання блогу та лічильник балів для презентації. Учні закінчують заповнення таблиці ЗХД».

Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію та створення блогу.

Оцінювання учнівських блогів З-Х-Д схема

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

За тиждень перед початком проекту вчитель готує буклет-публікацію та знайомить учнів з завданням, отримує дозвіл батьків на використання учнями Інтернету, знайомить учнів з критеріями оцінювання проекту. З публікації учні разом з батьками дізнаються про метод проектів та його можливості. Проект діє на протязі 5-х тижнів. Оцінювання буде вестись на основі розроблених форм оцінювання з урахування особливостей кожного виду діяльності та особливостей кожної особистості, яка працює в групі. В перший день роботи над проектом учні ознайомились з головною ідеєю проекту учні об’єднуються у 3-4 робочі групи по2-4 учні: 1група: Створення блогу; 2група: створення сайту та інше Захист проекту – проведення уроку, майстер-класу. На якому учні представляють власні продукти і навчають однолітків. Після закінчення роботи над проектом і захисту учні пишуть лист,в якому діляться думками щодо змісту проекту і власної діяльності в ньому згідно вимог до письмового мовлення. Враження розміщуються в блозі проекту та проводить агітаційну роботу по школі: розповсюджуючи самостійно виготовлені буклети та листівки. Під час роботи в проекті учні використовую Інтернет для пошуку інформації,спільної роботи над документами,обміну думками та оприлюднення результатів діяльності. Оцінювання роботи учнів у проекті відбувається за спеціально розробленими формами, які одночасно використовуються учнями для само оцінювання та само спрямування власної пошукової діяльності. Само оцінювання та прогрес учнів відбуваються за рахунок використання спеціальних форм (таблиці З-Х-Д тощо). Для підтримки самостійної роботи учням надаються відповідні інструкції, наприклад, Інструкція для пошуку інформації у мережі Інтернет Учні отримують від вчителя список джерел та шаблон учнівської презентації. Кожна група на реалізацію завдання має 5 тижнів. По закінченню терміну група презентує результати своєї роботи перед класом. У вигляді майстер-класу.

[1] Учнівська презентація Презентація для учнів Публікація для батьків

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Рекун Галина Тимофіївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики

Навчальний заклад

Загальноосвітній ліцей

Місто\село, район, область

м. Орджонікідзе Дніпропетровської області

Контактні дані

galarekun@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11 березня - 23 березня 2013 року

Місце проведення тренінгу

Загальноосвітній ліцей

Тренери

Потапова Ірина Борисівна