Відмінності між версіями «Портфоліо Клименко»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Місто\село, район, область)
(Повний План вивчення теми)
 
(не показані 46 проміжних версій 3 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
 
   
 
   
  
=Назва навчальної теми=
 
  
О. Генрі « Останній листок». Взаємопорозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів. ТЛ Поняття про новелу.
 
  
=Навчальні цілі=
 
  
[https://docs.google.com/file/d/0B9iszSlWzIuPamZ0a1NJU2JBWGs/edit навички 21 ст.]
+
=Назва проекту=
  
 +
«Він жив і творив для добра»
  
Організувати дітей на роботу в групах. Формувати вміння висовувати гіпотези. Порівнювати дані досліджень, робити висновки Робота з веб-сторінками: вміння спілкуватися за допомогою сучасних електронних засобів комунікацій. Вміння створювати веб-сайт: навички аналізувати, планувати, дизайнерські навички. Вміння створювати публікації, не забуваючи Закон про авторське право. Вміння аналізувати та ілюструвати результати опитування.
+
[https://docs.google.com/file/d/0Bx5S-bw4W05PQVRvNDZYMnB3Ums/edit Буклет]
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
  
Основний - світова література Другорядний - психологія
+
Українська література, інформатика, історія України
 +
 
 +
=Навчальна тема=
 +
 
 +
Михайло Стельмах "Гуси-лебеді летять". Автобіографічна повість про дитинство.
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
7 клас 13 років
 
  
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
+
7 клас, 12-13 років
 +
 +
==Стислий опис проекту==
  
Клас поділяємо на секції за напрямками роботи: біографічна, літературознавча, теорії літератури, творча. Кінцевими результатом дослідницької діяльності учнів будуть презентація, буклет та творчі матеріали дітей.
+
Учні досліджують історичне походження подій, зображених у повісті, а також і часи громадянської війни, щоб краще зрозуміти  твір М.Стельмаха.  Учні працюють в командах «літературознавці», «історики», «бібліографи»,"етнографи". Кожна група отримує завдання, щоб створити плани та проектні продукти, які б стосувалися обраного ними питання. Вони досліджують  та визначать план дій. Кінцевим результатом передбачається проведення уроку, режисером якого буде учитель, а учасниками і виконавцями – учні.  Передбачається виконання презентації для батьків щодо порозуміння  в сім’ї (за матеріалом змісту повісті) і демонстрація її на батьківських зборах.
  
=План вивчення теми (вставити файл)=
+
==Повний План вивчення теми==
  
[https://docs.google.com/file/d/0B9iszSlWzIuPcnF5azFnUm9yckU/edit план вивчення теми]
+
[https://docs.google.com/file/d/0Bx5S-bw4W05PQWQ4aWItaGZIOUE/edit План вивчення теми]
  
[https://docs.google.com/file/d/0B9iszSlWzIuPTEU2elF3cjNZeU0/edit план впровадження]
+
[https://docs.google.com/file/d/0Bx5S-bw4W05PdlNFMWNHa0h4bkk/edit План виконання проекту]
  
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
+
[https://docs.google.com/file/d/0Bx5S-bw4W05PdkUtd3hTbE9fXzA/edit Література та джерела  з теми]
  
 +
=Навчальні цілі=
  
[https://docs.google.com/file/d/0B7cj9Aw3SNJiX1hOQmxrZzVnZjA/image?pagenumber=1&w=738 організаційна діаграма]
+
Ознайомити школярів із постаттю  М.Стельмаха в українській літературі, з’ясувати особливості автобіографічної повісті; розкрити звичаї та традиції українського народу , які описує письменник у творі, через художнє слово пояснити учням, як письменник намагається яскраво відобразити звичаї та традиції народу в повісті,з’ясувати роль художніх засобів та елементів фольклору в повісті, усвідомити поняття «символ», розкрити власне розуміння образу гусей-лебедів.
  
[https://docs.google.com/file/d/0B9iszSlWzIuPaFFyc3M1VVhrTlk/edit графік оцінювання]
+
=Опис оцінювання=
  
[https://docs.google.com/file/d/0B9iszSlWzIuPVkFTNEFoT2VqUzg/edit самооцінювання прикладу учнівської роботи]
+
Оцінювання здійснюється впродовж всього навчання та виконання проекту за темою. Перше оцінювання здійснюється з метою виявлення знань учнів в момент входження в проект за допомогою тестів, розроблених в електронній тестовій оболонці з теми «Він жив і творив для добра». Впродовж виконання проекту учні використовують щоденник виконання роботи та картку успіху для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в щоденниках виконання роботи та картках успіху допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів, коригування термінів виконання кожного етапу проекту. Учні використовують розроблену форму оцінювання презентації та блогу для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію бажано отримати до того, як робота завершена, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації та блогу проекту. Для учнів, що мають проблеми у навчанні надається додатковий час для виконання завдання по створенню презентації за даним шаблоном, об’єднання в групи з сильнішими дітьми, щоденник із термінами щоденного виконання завдань, підтримка учнів-консультантів.Обдарованим учням пропонується очолити групи «літературознавців», «бібліографів», «істориків» і провести додаткове незалежне вивчення матеріалу, за допомогою якого  їх група зможе якомога успішніше продемонструвати свої знання  та презентувати свої результати.
  
[https://docs.google.com/file/d/0B9iszSlWzIuPVkFTNEFoT2VqUzg/edit оцінювання учнівського блогу]
+
[https://docs.google.com/file/d/0Bx5S-bw4W05PaFNuRU5vbXR1TGM/edit Оцінювання]
  
Критерії оцінювання презентацій складаються з вимог до їх створення. Назва критерію Оцінювальні параметри Тема презентації Відповідність теми програмі навчального предмета, розділу Дидактичні та методичні цілі і завдання презентаці o Відповідність цілей поставленій темі o Досягнення поставлених цілей і завдань Виділення основних ідей презентації o Відповідність цілям і завданням o Зміст умовиводів o Чи викликають інтерес в аудиторії o Кількість (рекомендується для запам'ятовування аудиторією не більше 4-5) Зміст o Достовірна інформація про історичні довідки та поточні події o Всі висновки підтверджені достовірними джерелами o Мова викладу матеріалу зрозумілий аудиторії o Актуальність, точність і корисність вмісту Підбір інформації для створення проекту - презентації o Графічні ілюстрації для презентації o Статистика o Діаграми і графіки o Експертні оцінки o Ресурси Інтернет o Приклади o Порівняння o Цитати і т.д. Подача матеріалу проекту - презентації o Хронологія o Пріоритет o Тематична послідовність o Структура за принципом «проблема-рішення» Логіка і переходи під час проекту - презентації o Від вступу до основної частини o Від однієї основної ідеї (частини) до іншої o Від одного слайда до іншого o Гіперпосилання Висновок o Яскравий вислів - перехід до укладання o Повторення основних цілей і завдань виступу o Висновки o Підведення підсумків o Короткий для запам'ятовування вислів в кінці Дизайн презентації Шрифт (читаність) o Чи коректно обраний колір (фону, шрифту, заголовків) o Елементи анімації Технічна частина o Граматика o Відповідний словник o Наявність помилок правопису і друкарських помилок Параметри оцінювання презентації Виставляється оцінка (бал) за представлений проект (від 1 до 3) Зв'язок презентації з програмою і навчальним планом Зміст презентації. Висновок презентації Подача матеріалу проекту - презентації Графічна інформація (ілюстрації, графіки, таблиці, діаграми і т.д.) Наявність імпортованих об'єктів з існуючих цифрових освітніх ресурсів і додатків Microsoft Office Графічний дизайн Технічна частина Ефективність застосування презентації в навчальному процесі Підсумкове кількість балів: На кожну представлену презентацію заповнюється дана таблиця, де по кожному з критеріїв присвоюються бали від 1 до 3, що відповідає певним рівням розвитку ІКТ-компетентності: 1 бал - це низький рівень володіння ІКТ-компетентністю, 2 бали - це середній рівень і, нарешті, 3 бали - високий рівень володіння ІКТ-компетентністю. Для визначення рівнів володіння ІКТ-компетентністю скористаємося таблицею Визначення рівня володіння ІКТ-компетентністю Кількість набраних балів за представлений проект Рівні володіння ІКТ-компетентністю Від 27 балів до 18 бала Високий рівень Від 17 балів до 9 балів Середній рівень Від 7 балів Низький рівень
+
[https://docs.google.com/file/d/0Bx5S-bw4W05PaFNuRU5vbXR1TGM/edit Форма оцінювання]
  
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
+
[https://docs.google.com/file/d/0Bx5S-bw4W05PN0RJVlZYS1N1VjQ/edit Графік оцінювання]
  
[https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDVpckZEQnNRenZmd0hDbWRXRmthS2c6MQ#gid=0 опитування учнів]
+
[https://docs.google.com/file/d/0Bx5S-bw4W05PbWFFOWpTUlE0bWM/edit Тест до теми]
  
[https://docs.google.com/file/d/0B9iszSlWzIuPSktmWjVDSGFQZHc/edit таблиця 3 - х -Д]
+
[https://docs.google.com/file/d/0Bx5S-bw4W05PMHRtM29Od1ZhWU0/edit Презентація]
  
[https://docs.google.com/file/d/0B9iszSlWzIuPOWtIYjFGQmZqazA/edit презентація]
+
=Діяльність учнів  і вчителя=
  
 +
Перед оголошенням про початок роботи над проектом, вчитель з’ясовує, якими знаннями володіють учні при вході в проектування за допомогою розроблених тестів з теми «Він жив і творив для добра». Вчитель знайомить учнів з методом проектів і використовує для цього буклет, в якому про метод все розписано. Далі презентує тему проекту. Ставить ключове «Дитинство – це вік, коли формується майбутня людина», - чи згодні ви з цим?  та тематичне питання «Чому оточення, в якому перебуває людина в дитинстві, має велике значення для формування  її характеру?
 +
Чим стосунки у вашій сім’ї схожі з родиною Михайла Стельмаха?  Далі проводить обговорення наступних питань: • Що згадував М.Стельмах, проживши піввіку, про своє оточення в дитинстві?
 +
Коли Михайлик відчув себе щасливим?
 +
Чи вдалося Стельмаху реально відобразити власне дитинство у творі?
 +
Чим відрізнявся Михайлик від інших героїв твору?
 +
Вчитель знайомить учнів з документом для фасилітації. Учні об’єднуються в дві групи – статисти і практики за бажанням. Кожна група отримує завдання і складає план реалізації цього завдання з часовою градацією. Складають щоденники виконання роботи та картки успіху, в яких в процесі виконання роботи будуть прописувати свої успіхи в досягненні поставленої мети. Разом створюють презентацію за відповідним шаблоном та електронний документ – блог, на якому розміщують всі етапи роботи над проектом, свої роздуми з питання «Як стати успішним і що нам в цьому допоможе» і роблять висновки. Як результат – захист проекту та представлення блогу, на якому розміщені всі матеріали проекту, для обговорення однокласникам і всім, кому не байдуже їх майбутнє.
  
 +
[https://docs.google.com/file/d/0Bx5S-bw4W05PZ1U2T0tQeGRqSEE/edit Результати дослідження]
  
Перед початком роботи над проектною методикою вчитель ознайомлює батьків та учнів за допомогою раніше створеного буклету, де чітко пояснюються прийоми та стратегії виконання роботи. Після ознайомлення вчитель демонструє презентацію під час перегляду знайомить учнів з темою та ключовим питанням презентації. Спочатку учні заповнюють таблицю(Знали Хотіли дізнатися та Дізналися) в своїх зошитах,по закінченні кожен учень виконує вхідне тестування, що має на меті перевірити рівень попередніх знань,вмінь та навичок з даної теми. Клас поділяємо на секції за напрямками роботи: біографічна, літературознавча, теорії літератури, творча. Діти проводять дослідження за планом у вигляді змістових питань. Кожна група обирає свій вид оформлення кінцевого результату діяльності: презентація, буклет та творчі матеріали дітей.
+
[http://larisa56.blogspot.com/ Блог навчаня за програмою Інтел]
 +
 
 +
[https://docs.google.com/file/d/0Bx5S-bw4W05PaWNzRnJUN2d1MGc/edit Презентація учнів]
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
=Ім'я, прізвище=
 
  
Віра Клименко
+
==Ім'я, прізвище==
  
=Фах, навчальний предмет=
+
'''Клименко Лариса Олександрівна'''
  
Вчитель російська мова і світової літератури
+
==Фах, навчальний предмет==
 +
 
 +
'''Філолог, учитель української мови та літератури'''
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
  
Широківська СЗШ№1
+
'''Павлоградський міський ліцей'''
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
  
Смт Широке, Широківський район, Дніпропетровська обл.
+
Павлоград Дніпропетровської області
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
  
=Відомості про тренінг=
+
lklim56@gmail.com
 +
 
 +
== Про мене ==
 +
 
 +
Люблю дізнаватись про нове, тому багато подорожую та читаю.
  
 +
== Мій внесок ==
  
==Дати проведення тренінгу==
+
''Мої проекти ''
  
 +
''Портфоліо з теми ''
  
==Місце проведення тренінгу==
+
''Мої файли''
  
 +
''Мої закладки''
  
==Тренери==
+
==ТРЕНІНГИ==
  
[[Категорія: Шаблони]]
+
Intel. Навчання для майбутнього. v.3.0
[[Категорія: 10 версія]]
+
Intel. Навчання для майбутнього. v.10.1
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
+
Web 2.0
[[Категорія:Банк проектів]]
+

Поточна версія на 15:30, 3 лютого 2013



Назва проекту

«Він жив і творив для добра»

Буклет

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, інформатика, історія України

Навчальна тема

Михайло Стельмах "Гуси-лебеді летять". Автобіографічна повість про дитинство.

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Учні досліджують історичне походження подій, зображених у повісті, а також і часи громадянської війни, щоб краще зрозуміти твір М.Стельмаха. Учні працюють в командах «літературознавці», «історики», «бібліографи»,"етнографи". Кожна група отримує завдання, щоб створити плани та проектні продукти, які б стосувалися обраного ними питання. Вони досліджують та визначать план дій. Кінцевим результатом передбачається проведення уроку, режисером якого буде учитель, а учасниками і виконавцями – учні. Передбачається виконання презентації для батьків щодо порозуміння в сім’ї (за матеріалом змісту повісті) і демонстрація її на батьківських зборах.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План виконання проекту

Література та джерела з теми

Навчальні цілі

Ознайомити школярів із постаттю М.Стельмаха в українській літературі, з’ясувати особливості автобіографічної повісті; розкрити звичаї та традиції українського народу , які описує письменник у творі, через художнє слово пояснити учням, як письменник намагається яскраво відобразити звичаї та традиції народу в повісті,з’ясувати роль художніх засобів та елементів фольклору в повісті, усвідомити поняття «символ», розкрити власне розуміння образу гусей-лебедів.

Опис оцінювання

Оцінювання здійснюється впродовж всього навчання та виконання проекту за темою. Перше оцінювання здійснюється з метою виявлення знань учнів в момент входження в проект за допомогою тестів, розроблених в електронній тестовій оболонці з теми «Він жив і творив для добра». Впродовж виконання проекту учні використовують щоденник виконання роботи та картку успіху для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в щоденниках виконання роботи та картках успіху допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів, коригування термінів виконання кожного етапу проекту. Учні використовують розроблену форму оцінювання презентації та блогу для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію бажано отримати до того, як робота завершена, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації та блогу проекту. Для учнів, що мають проблеми у навчанні надається додатковий час для виконання завдання по створенню презентації за даним шаблоном, об’єднання в групи з сильнішими дітьми, щоденник із термінами щоденного виконання завдань, підтримка учнів-консультантів.Обдарованим учням пропонується очолити групи «літературознавців», «бібліографів», «істориків» і провести додаткове незалежне вивчення матеріалу, за допомогою якого їх група зможе якомога успішніше продемонструвати свої знання та презентувати свої результати.

Оцінювання

Форма оцінювання

Графік оцінювання

Тест до теми

Презентація

Діяльність учнів і вчителя

Перед оголошенням про початок роботи над проектом, вчитель з’ясовує, якими знаннями володіють учні при вході в проектування за допомогою розроблених тестів з теми «Він жив і творив для добра». Вчитель знайомить учнів з методом проектів і використовує для цього буклет, в якому про метод все розписано. Далі презентує тему проекту. Ставить ключове «Дитинство – це вік, коли формується майбутня людина», - чи згодні ви з цим? та тематичне питання «Чому оточення, в якому перебуває людина в дитинстві, має велике значення для формування її характеру? Чим стосунки у вашій сім’ї схожі з родиною Михайла Стельмаха? Далі проводить обговорення наступних питань: • Що згадував М.Стельмах, проживши піввіку, про своє оточення в дитинстві? Коли Михайлик відчув себе щасливим? Чи вдалося Стельмаху реально відобразити власне дитинство у творі? Чим відрізнявся Михайлик від інших героїв твору? Вчитель знайомить учнів з документом для фасилітації. Учні об’єднуються в дві групи – статисти і практики за бажанням. Кожна група отримує завдання і складає план реалізації цього завдання з часовою градацією. Складають щоденники виконання роботи та картки успіху, в яких в процесі виконання роботи будуть прописувати свої успіхи в досягненні поставленої мети. Разом створюють презентацію за відповідним шаблоном та електронний документ – блог, на якому розміщують всі етапи роботи над проектом, свої роздуми з питання «Як стати успішним і що нам в цьому допоможе» і роблять висновки. Як результат – захист проекту та представлення блогу, на якому розміщені всі матеріали проекту, для обговорення однокласникам і всім, кому не байдуже їх майбутнє.

Результати дослідження

Блог навчаня за програмою Інтел

Презентація учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Клименко Лариса Олександрівна

Фах, навчальний предмет

Філолог, учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Павлоградський міський ліцей

Місто\село, район, область

Павлоград Дніпропетровської області

Контактні дані

lklim56@gmail.com

Про мене

Люблю дізнаватись про нове, тому багато подорожую та читаю.

Мій внесок

Мої проекти

Портфоліо з теми

Мої файли

Мої закладки

ТРЕНІНГИ

Intel. Навчання для майбутнього. v.3.0 Intel. Навчання для майбутнього. v.10.1 Web 2.0