Відмінності між версіями «Проект "Смачного! Українська та німецька кухня"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
 
 
Рядок 38: Рядок 38:
  
 
http://kitchen.uaclub.net.ua
 
http://kitchen.uaclub.net.ua
 +
[[Категорія: Конкурс "Успішний проект"]]

Поточна версія на 21:20, 4 липня 2009

Мета: збагатити лексичний запас учнів за рахунок нових лексичних одиниць, тренувати у вживанні лексики з даної теми;

- розвивати інтерес до предмету;

- розвивати навички спілкування німецькою мовою, адитивну пам'ять, імітування вимови;

- виховувати повагу до культури і звичаїв народу Німеччини та України.

Під час реалізації проекту використовувались знання з таких предметів: Іноземна мова (німецька), етика, українська мова та література, зарубіжна література.


Клас та вік учнів: 7 клас, 13 років.


Опис проекту.

Ідея реалізації даного проекту виникла під час вивчення теми «Їжа» у 7 класі, коли частина учнів виявила бажання ознайомитись із традиціями німецької кухні. Проект був здійснений шляхом збору необхідної інформації, відвідання кафе, в якому готують українські національні страви, приготування деяких страв української та німецької кухні та оформлення публікації, в якій було вміщено найцікавішу інформацію про культурні традиції німців та рецепти німецьких страв.

На підготовчому етапі був створений навчальний план, поставлені завдання, знайдені кошти. Клас поділили на 2 групи, перед кожною з яких стояло конкретне завдання. Група №1 збирала інформацію про національні традиції української кухні, а група №2 – про національні традиції німецької кухні. Для пошуку інформації використовувались різні джерела: Інтернет, навчальні посібники, газети, журнали, кулінарні книги. Зібрану інформацію відсортували, переклали і оформили публікацію. Найцікавішими моментами під час реалізації проекту було приготування деяких страв української та німецької кухні. При цьому створювалися різні мовленнєві ситуації, в яких кожен учень брав посильну участь.

Робота учнів та учителя у даному проекті – цікава співпраця. Кожен урок перетворився в спільну захоплюючу діяльність, під час якої панував позитивний емоційний тонус та інтелектуальний настрій. Відгуки учнів, колег і батьків були позитивними.

В результаті проекту учні розширили свій світогляд, поглибили свої знання про культурні традиції українського та німецького народів, активізували лексичний і граматичний матеріал з даної теми, навчилися розв’язувати ситуативні мовленнєві завдання, ознайомилися з особливостями німецької та української кухні.

Вважаю, що проектна робота в школі підвищує рівень знань учнів з даних навчальних предметів, формує інтерес, розвиває активність та самостійність, творче мислення. А це і є головний результат проекту.


Веселий випадок, що стався під час реалізації проекту «Вареники з сюрпризом»

Найкумеднішим випадком під час реалізації проекту стало частування «варениками з сюрпризом». Під час приготування українських національних страв дівчата вирішили зліпити декілька вареників із незвичайною начинкою. Вареники як вареники. Одні з сиром, інші з вишнями, але для декількох вареників вони таємно від інших приготували «сюрпризну начинку»: перець, гірчицю і сіль. Ці вареники вони зварили окремо, а пригощаючи своїх однокласників непомітно підклали їх у миску. Ох і «смачними» ж виявилися «вареники з сюрпризом»! Бачили б обличчя тих, кому вони дісталися.


Використані Інтернет-ресурси

http://rus.nestle.ua

http://kitchen.uaclub.net.ua