Відмінності між версіями «Портфоліо проекту "Обережно! Вірус!"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(План вивчення теми (вставити файл))
(Оцінювання (стислий опис і інструменти))
 
(не показано 15 проміжних версій цього учасника)
Рядок 2: Рядок 2:
  
 
=Назва навчальної теми=
 
=Назва навчальної теми=
 +
Обережно! Вірус!
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 +
Інформатика, математика, українська мова
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
 +
9 клас, 14-15 років
  
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
+
=Стислий опис проекту=
 +
При вивченні теми «Віруси та антивірусні програми» учням запропоновано виконати навчальний проект за темою «Обережно! Вірус». В ході роботи над проектом учні вивчають види шкідливих програм, їх проникнення до системи комп’ютера, знайомляться з видами антивірусних програм.  Для зручності вони об’єднуються у групи. Також діти проводять опитування однолітків, про те якими антивірусними програмами вони користуються, які віруси найчастіше зустрічаються.[https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Avf0JmwUlsEndDY0ZklnZ1hpM095U3d0Z1hqdTd6T1E#gid=0 Форма опитування] Результати роботи учні представляють у вигляді мультимедійної презентації,[https://docs.google.com/presentation/d/1cWZ73zP9ZGgVXw_evHXopCXDS-rUTZRnNneAp2Rf28A/edit#slide=id.p Презентація проекту] та буклету. На захист своїх робіт вони запрошують учнів школи, адміністрацію, вчителів – предметників, батьків.
  
 
=План вивчення теми=
 
=План вивчення теми=
Рядок 15: Рядок 19:
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 +
На початку проекту необхідно провести оцінку початкових знань учнів.[https://docs.google.com/document/d/1DftKxq5dubytUpld54W1pMazM-zc3KnYphfLaWNNSDM/edit Поточне оцінювання]. В ході стартової презентації учителя [https://docs.google.com/presentation/d/1NrWjhflW9MzC7M5nV5ESrIGoTiIHYLYiztGtbIEhtiY/edit Презентація ідей проекту] з’ясовуються знання учнів з даної теми, учні мотивуються на проведення досліджень в проекті. Учні заповнюють таблиці З-Х-Д (знаю-хочу дізнатися-дізнався)[https://docs.google.com/document/d/1UtqsXJg-gQLgR1sfGAR5q341Mm3nc_V49tveurjW28o/edit Оцінювання навчальних потреб учнів] з метою активізації попередніх знань. Обговорюють основні запитання.
 +
Впродовж проекту вчитель спостерігає за роботою учнів, регулярно оцінює їх діяльність, проводить консультації. На цьому етапі учні заповнюють форми самооцінювання.
 +
Після завершення роботи проводиться захист проектів, де учні демонструють підсумки своєї діяльності – презентацію, яка оцінюється по запропонованому листу оцінювання.[https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Avf0JmwUlsEndFdJMW5sZmdEdW15UUY4ZkpjSndLenc#gid=0 Оцінювання учнівської роботи] При захисті проекту оцінюється вміння виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, грамотність, творчий підхід.
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 +
Вчитель організовує роботу по принципу фасилітації.[https://docs.google.com/document/d/1ZGgaWOhpfSGr2EYqE340tR5J-iU6eVQ_Hy4-F5cuBYA/edit Документ фасилітації] Перед початком роботи учитель розповідає учням та батькам про метод проектів, показує публікацію [https://docs.google.com/file/d/0B_f0JmwUlsEnMS1Zbm0wcTdqOEU/edit Метод проектів] й заохочує до роботи, пояснює специфіку проектної роботи й формує в учнів навички об’єктивного самооцінювання, колективної роботи, а також отримує дозвіл батьків [https://docs.google.com/document/d/1A5t6x6fXtkrHAknxvqm9IEQTJOotAvxKTizr6ynjX3w/edit Дозвіл батьків] на використання учнями Інтернету.
 +
На початку проекту учитель обговорює з учнями питання теми проекту. Для цього використовується учительська презентація з ідеями проекту. Учні заповнюють картки З-Х-Д (знаю - хочу дізнатися - дізнаюсь)[https://docs.google.com/document/d/1UtqsXJg-gQLgR1sfGAR5q341Mm3nc_V49tveurjW28o/edit Оцінювання навчальних потреб учнів]. В ході обговорення учні висувають гіпотези досліджень. Учні самостійно об’єднується у групи відповідно тематичних уподобань. Під керівництвом учителя уточнюється план роботи кожної групи. Обговорюється в якому вигляді будуть надаватись зібрані і оброблені матеріали. Учитель пропонує учням шаблон [https://docs.google.com/presentation/d/1XCUypaPixLGlt5sujvSji8BEmGPMcDKNIzTrhyxqX-k/edit#slide=id.p Шаблон презентації], інструктує, як правильно створити презентацію [https://docs.google.com/document/d/1MHRc8sHma9Tdd9z-uM0fxxquFvPABoFgOSuklow5rx0/edit Правила створення презентації] Учитель рекомендує які джерела інформації краще використовувати. (1 урок).
 +
Впродовж роботи кожна здійснює пошук інформації за визначеними питаннями:
 +
1 група  - визначать, що таке комп’ютерний вірус, історію його походження, а також дослідять яким чином він проникає до комп’ютера. Створять буклет.
 +
2 група – проведе анкетування серед учнів та вчителів школи  «Чи встановлена на вашому ПК антивірусна програма», «Які джерела вірусів на ваш погляд найбільш поширені» «Яку антивірусну програму обрати» [https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Avf0JmwUlsEndDY0ZklnZ1hpM095U3d0Z1hqdTd6T1E#gid=0 Форма опитування] Учні обговорять та оброблять результати опитування і результати представлять у вигляді діаграм (програма MS Excel)[https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Avf0JmwUlsEndEhMUm8tdVFwbW5ZeUI2eE5icDljUEE#gid=0 Результати опитування].
 +
3 група – визначать, які типи антивірусних програм існують, проаналізують матеріал наданий 1 і 2 групами, оброблять його, створять мультимедійну презентацію [https://docs.google.com/presentation/d/1cWZ73zP9ZGgVXw_evHXopCXDS-rUTZRnNneAp2Rf28A/edit Презентація проекту], керуючись критеріями оцінювання.  Учитель консультує учнів, надає допомогу при пошуку ресурсів (1 урок).
 +
Завершується проект демонстрацією на яку запрошуються  учні школи, адміністрація,  вчителі, батьки. Кожна група презентує підсумки своєї роботи: буклет, мультимедійну презентацію. Оцінювання здійснюється як учнями так і учителем. Обговорюються питання що вдалося і не вдалося зробити у даному проекті. (1 урок).
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
 
+
Ганна Авдулова
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
 
+
Економічна кібернетика, інформатика
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
 
+
Антрацитівська ЗОШ І - ІІІ ступенів № 17
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
 
+
Антрацит, Луганська область
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
 +
avdulova1@gmail.com
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
Рядок 35: Рядок 50:
  
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
 
+
20.11 - 18.12.2012
  
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==
 
+
ЛОІППО
  
 
==Тренери==
 
==Тренери==
 
+
Іванов Іван Юрійович
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: 10 версія]]
 
[[Категорія: 10 версія]]
 
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
 
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]

Поточна версія на 15:35, 18 грудня 2012


Назва навчальної теми

Обережно! Вірус!

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, математика, українська мова

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту

При вивченні теми «Віруси та антивірусні програми» учням запропоновано виконати навчальний проект за темою «Обережно! Вірус». В ході роботи над проектом учні вивчають види шкідливих програм, їх проникнення до системи комп’ютера, знайомляться з видами антивірусних програм. Для зручності вони об’єднуються у групи. Також діти проводять опитування однолітків, про те якими антивірусними програмами вони користуються, які віруси найчастіше зустрічаються.Форма опитування Результати роботи учні представляють у вигляді мультимедійної презентації,Презентація проекту та буклету. На захист своїх робіт вони запрошують учнів школи, адміністрацію, вчителів – предметників, батьків.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження теми

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту необхідно провести оцінку початкових знань учнів.Поточне оцінювання. В ході стартової презентації учителя Презентація ідей проекту з’ясовуються знання учнів з даної теми, учні мотивуються на проведення досліджень в проекті. Учні заповнюють таблиці З-Х-Д (знаю-хочу дізнатися-дізнався)Оцінювання навчальних потреб учнів з метою активізації попередніх знань. Обговорюють основні запитання. Впродовж проекту вчитель спостерігає за роботою учнів, регулярно оцінює їх діяльність, проводить консультації. На цьому етапі учні заповнюють форми самооцінювання. Після завершення роботи проводиться захист проектів, де учні демонструють підсумки своєї діяльності – презентацію, яка оцінюється по запропонованому листу оцінювання.Оцінювання учнівської роботи При захисті проекту оцінюється вміння виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, грамотність, творчий підхід.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Вчитель організовує роботу по принципу фасилітації.Документ фасилітації Перед початком роботи учитель розповідає учням та батькам про метод проектів, показує публікацію Метод проектів й заохочує до роботи, пояснює специфіку проектної роботи й формує в учнів навички об’єктивного самооцінювання, колективної роботи, а також отримує дозвіл батьків Дозвіл батьків на використання учнями Інтернету. На початку проекту учитель обговорює з учнями питання теми проекту. Для цього використовується учительська презентація з ідеями проекту. Учні заповнюють картки З-Х-Д (знаю - хочу дізнатися - дізнаюсь)Оцінювання навчальних потреб учнів. В ході обговорення учні висувають гіпотези досліджень. Учні самостійно об’єднується у групи відповідно тематичних уподобань. Під керівництвом учителя уточнюється план роботи кожної групи. Обговорюється в якому вигляді будуть надаватись зібрані і оброблені матеріали. Учитель пропонує учням шаблон Шаблон презентації, інструктує, як правильно створити презентацію Правила створення презентації Учитель рекомендує які джерела інформації краще використовувати. (1 урок). Впродовж роботи кожна здійснює пошук інформації за визначеними питаннями: 1 група - визначать, що таке комп’ютерний вірус, історію його походження, а також дослідять яким чином він проникає до комп’ютера. Створять буклет. 2 група – проведе анкетування серед учнів та вчителів школи «Чи встановлена на вашому ПК антивірусна програма», «Які джерела вірусів на ваш погляд найбільш поширені» «Яку антивірусну програму обрати» Форма опитування Учні обговорять та оброблять результати опитування і результати представлять у вигляді діаграм (програма MS Excel)Результати опитування. 3 група – визначать, які типи антивірусних програм існують, проаналізують матеріал наданий 1 і 2 групами, оброблять його, створять мультимедійну презентацію Презентація проекту, керуючись критеріями оцінювання. Учитель консультує учнів, надає допомогу при пошуку ресурсів (1 урок). Завершується проект демонстрацією на яку запрошуються учні школи, адміністрація, вчителі, батьки. Кожна група презентує підсумки своєї роботи: буклет, мультимедійну презентацію. Оцінювання здійснюється як учнями так і учителем. Обговорюються питання що вдалося і не вдалося зробити у даному проекті. (1 урок).

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ганна Авдулова

Фах, навчальний предмет

Економічна кібернетика, інформатика

Навчальний заклад

Антрацитівська ЗОШ І - ІІІ ступенів № 17

Місто\село, район, область

Антрацит, Луганська область

Контактні дані

avdulova1@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.11 - 18.12.2012

Місце проведення тренінгу

ЛОІППО

Тренери

Іванов Іван Юрійович