Відмінності між версіями «Учнівська Вікі стаття»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Результати дослідження)
(Висновки)
 
Рядок 71: Рядок 71:
  
 
==Висновки==
 
==Висновки==
 +
Кисень добувають реакцією розкладу деяких складних речовин: води, пероксиду гідрогену, марганцівки, натрій нітрату, меркурій (ІІ) оксиду та інше.
  
 
==Корисні ресурси==
 
==Корисні ресурси==
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Поточна версія на 13:53, 27 листопада 2012



Назва проекту

Дивовижний кисень

Автори проекту

учні 7 класу

Тема дослідження

Добування кисню

Проблема дослідження

Яким способом можна добути кисень у промисловості та лабораторії.

Гіпотеза дослідження

Кисень у лабораторії добувають реакцією розкладу деяких складних речовин. У промисловості кисень добувають з повітря.

Мета дослідження

Дослідити способи добування кисню

Результати дослідження

ДОБУВАННЯ КИСНЮ.

І. В промисловості О2 добувають з повітря, яке спочатку зріджують, а потім після сильного охолодження починають поступово підвищувати t.


ІІ. В лабораторії О2 одержують розкладом деяких оксигеновмісних речовин. Реакції розкладу – це реакції під час яких з однієї речовини утворюється 2 і більше нових речовин.Курсив 1. Кисень отримують розкладом КМnО4

                      t
               2 КМnО4 → К2МnО4 + МnО2 + О2
                  
                                                                                              

2. Кисень отримують розкладанням гідроген пероксиду.

                  MnO2
             2Н2О2 → 2Н2О + О2
    

Н2О2 використовують для обробки ран, при цьому він шипить. Чому?, розкладається, утв. О2. Кисень в момент виділення має сильні дезінфікуючі властивості. Разом з піною з рани видаляється забруднення. Чому розкладається Н2О2?. Тому що в крові є особливі речовини, які викликають реакцію розкладую (ферменти) У пробірці такі речовини відсутні. Щоб викликати реакцію розкладу, добавляють чорний порошок МnО2 Припустимо, зважили 1 г МnО2. Помістили в Н2О2, він розклався. Що залишилося в пробірці? (Н2О і МnО2), якщо його відфільтрувати, підсушити і зважити, то його масса буде 1 г. - Чи витратився МnО2 під час реакції? (ні) - Чи брав участь в реакції? (так) Каталізатори – це речовини, які прискорюють швидкість хімічної реакції , але не входять до складу її продуктів. 3.Кисень отримують розкладом деяких інших речовин:

      t ,МnO2

а) 2КСlO3 → 2KCl + 3O2

  калій хлорат 

(бертолетова сіль)

б) 2NaNO3 → 2NaNO2 + O2 натрій нітрат

 (селітра)
     струм

в) 2Н2О → 2Н2 + О2 г) Прістлі одним із перших відкрив кисень провівши дослід. Через збільшувальне скло нагрів помаранчевий порошок НgО. Побачив якийсь газ і блискучі сріблясті кульки. Миша, яка дихала добутим газом почувала себе добре, тому що добутий газ - кисень. Миша, яка сиділа під іншим ковпаком почала задихатися .

2НgО → Нg + О2



СПОСОБИ ЗБИРАННЯ КИСНЮ. 1. Витіснення повітря. Чому? (кисень важчий за повітря) 2. Витісненням води. Чому? (кисень малорозчинний у воді)

Висновки

Кисень добувають реакцією розкладу деяких складних речовин: води, пероксиду гідрогену, марганцівки, натрій нітрату, меркурій (ІІ) оксиду та інше.

Корисні ресурси