Відмінності між версіями «Портфоліо Лисенко Ольги Анатоліївни для учнів 7 класу з хімії за темою "Кисень - рятівник і руйнівник"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Оцінювання (стислий опис і інструменти))
(Стислий опис проекту (скопіювати з Плану))
 
(не показано 15 проміжних версій цього учасника)
Рядок 13: Рядок 13:
 
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
 
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
 
Навчальний проект для учнів 7 класу, за темою «Кисень - рятівник і руйнівник».  
 
Навчальний проект для учнів 7 класу, за темою «Кисень - рятівник і руйнівник».  
В результаті роботи над проектом учні ознайомляться зі складом, будовою, властивостями та застосуванням кисню як неметалу.
+
Учні дізнаються про реакції розкладу і сполучення; зможуть описувати поширеність Оксигену  у природі; характеризувати фізичні та хiмічні властивості кисню, складати рівняння відповідних реакцій; використовувати прилад для добування кисню;визначати наявність кисню дослідним шляхом; пояснювати суть реакцій розкладу і сполучення, процесів окиснення, горіння, колообіг Оксигену; аналізувати умови процесу горіння; обґрунтовувати застосування кисню; оцінювати роль кисню в життєдіяльності організмів, значення каталізаторів, оцінювати знайдену в Інтернеті інформацію з теми проекту, збирати статистичні дані; впорядковувати їх, готувати для демонстрації, надавати пояснення, аргументувати та робити висновки;  працювати в блогах
Дізнаються про реакції сполучення, розкладу, горіння та повільне окиснення; каталізатор, оксиди та їх значення, що надасть змогу застосовувати ці знання  до реальних ситуацій життя. Проект сприяє розвитку пізнавальних інтересів учнів, виховує в учнів безпечне поводження в , розвиває творчий потенціал дітей.
+
  
=План вивчення теми (вставити файл)=
 
  
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
+
* [https://docs.google.com/file/d/0B0W2L-kJJmruUGVQd29wZXVJWDQ/edit План впровадження проекту]
1. Перед виконанням проекту об'єднати учнів у чотири групи, розподілити ролі між учнями в групі.
+
* [https://docs.google.com/file/d/0B0W2L-kJJmrubHVwMVdRWWdHMWc/edit Публікація щодо використання методу проектів]
  
2. Щоб оцінити, чи вміють мої учні вправно користуватися електронними засобами спілкування та знають про етикет такого спілкування, перед виконанням проекту попросити їх написати мені електронного листа та запросити їх поспілкуватися в чаті.
+
=План вивчення теми (вставити файл)=
  
3. Впродовж роботи над проектом планую вести «Журнал проекту», записи в якому допоможуть контролювати і аналізувати хід роботи над проектом, учням проводити оцінювання в міжетапному періоді.
 
  
4. Наприкінці роботи над проектом пропоную учням бланк бальної оцінки презентації проекту, виконаний за допомогою програми MS Excel.  
+
* [https://docs.google.com/file/d/0B0W2L-kJJmruNGRaMzN4VnlJaTg/edit План вивчення теми]
  
Критерії оцінювання
+
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
  
Форма оцінювання портфоліо
+
Протягом дослідження теми проводиться опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B0W2L-kJJmruZXViMVI0NmxRdm8/edit навички 21 століття], розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг прогресу навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та презентації в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого прогресу у навчальній діяльності.
 +
Використовується формуюче оцінювання, тобто оцінювання, яке проводиться на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту з метою розвитку критичного мислення, спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки. На початку роботи учні з’ясують свої навчальні потреби з допомогою [https://docs.google.com/file/d/0B0W2L-kJJmrubDJ1WTdXWVJ6d00/edit організаційних діаграм] і [https://docs.google.com/file/d/0B0W2L-kJJmrudHpBRkRRTWI1YWM/edit таблиці З-Х-Д] і створять контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті. Рефлексію власної діяльності будуть здійснювати засобами блогу. Оцінювання буде здійснюватися з допомогою відповідних форм. Кінцевим результатом роботи кожної групи повинен бути якісний продукт (блог, вікі-стаття, презентація, творча робота або доповідь)і учні повинні знати критерії оцінювання кожного з видів роботи за [https://docs.google.com/file/d/0B0W2L-kJJmruQkl1M2Y5NVVEVVk/edit формою оцінювання]. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання за [https://docs.google.com/file/d/0B0W2L-kJJmruYzJNV2xTZkdZRlU/edit формою самооцінювання].
  
Форма оцінювання звіту дослідницької роботи
+
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
  
Оцінювання створення презентації  
+
Попередньо до виконання проекту
 +
Віднайти всю можливу інформацію про Оксиген та прості речовини, які він утворює. Скласти план опису, використовуючи зв'язок між складом, будовою, властивостями і застосуванням. Підготувати  для використання учнями під час читання для спрямування їх критичного мислення і розуміння інформації про кисень. Роздати батькам та  іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі.
 +
Виконання проекту
 +
Поставити учням Ключове запитання – «Що б було, якби не було кисню?»
 +
Почати обговорення із  запитання учням, яку інформацію про кисень вони знають та сформулювати питання щодо вивчення проблеми, визначити цілі дослідження, гіпотези, шляхи і способи вирішення проблем.  Для цього використовуємо «Дерево пропозицій». Даний прийом застосовується під час демонстрації стартової презентації учителя *[https://docs.google.com/file/d/0B0W2L-kJJmrub3BVUHFHLXZQQm8/edit Учительська презентація ідей проекту], спрямованої на формуюче оцінювання в рамках проекту. Для вирішення питань учні добирають інформацію в Інтернеті, в друкованих виданнях, систематизують весь матеріал у блоки і самі об’єднуються за інтересами у 3 групи, кожна з яких буде досліджувати окремий аспект теми: перша -  працює над тематичними питаннями «Чи можна використовувати будь які складні речовини для добування кисню в лабораторії? Як можна використати фізичні властивості кисню для його збирання та доведення?», підбирають матеріал, проводять експеримент і результати презентують у вигляді відео,  друга група – підбирає матеріал на запитання «Як поєднуються у кисні корисні та небезпечні властивості?» і результати презентують у вигляді блогу, третя група – готують буклет для учнів початкових класів з теми: «Чому потрібно бути обережним з киснем?»
 +
Учасники під час проекту навчаються працювати в програмах: Excel, Publisher, MS Word, MS Power Point, а також різними браузерами для пошуку інформації.
  
Самооцінювання прикладу учнівської роботи
+
*[https://docs.google.com/file/d/0B0W2L-kJJmrub3BVUHFHLXZQQm8/edit Учительська презентація ідей проекту]
 
+
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
+
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
Рядок 53: Рядок 55:
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
e-mail: olysenko_61@mail.ru
+
e-mail: olysenko61@gmail.com
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=

Поточна версія на 15:32, 30 листопада 2012


Назва навчальної теми

Тема. Хімічні властивості кисню. Реакція сполучення. Оксиди

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія - основний Біологія,фізика - додаткові

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект для учнів 7 класу, за темою «Кисень - рятівник і руйнівник». Учні дізнаються про реакції розкладу і сполучення; зможуть описувати поширеність Оксигену у природі; характеризувати фізичні та хiмічні властивості кисню, складати рівняння відповідних реакцій; використовувати прилад для добування кисню;визначати наявність кисню дослідним шляхом; пояснювати суть реакцій розкладу і сполучення, процесів окиснення, горіння, колообіг Оксигену; аналізувати умови процесу горіння; обґрунтовувати застосування кисню; оцінювати роль кисню в життєдіяльності організмів, значення каталізаторів, оцінювати знайдену в Інтернеті інформацію з теми проекту, збирати статистичні дані; впорядковувати їх, готувати для демонстрації, надавати пояснення, аргументувати та робити висновки; працювати в блогах


План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Протягом дослідження теми проводиться опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати навички 21 століття, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг прогресу навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та презентації в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого прогресу у навчальній діяльності. Використовується формуюче оцінювання, тобто оцінювання, яке проводиться на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту з метою розвитку критичного мислення, спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки. На початку роботи учні з’ясують свої навчальні потреби з допомогою організаційних діаграм і таблиці З-Х-Д і створять контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті. Рефлексію власної діяльності будуть здійснювати засобами блогу. Оцінювання буде здійснюватися з допомогою відповідних форм. Кінцевим результатом роботи кожної групи повинен бути якісний продукт (блог, вікі-стаття, презентація, творча робота або доповідь)і учні повинні знати критерії оцінювання кожного з видів роботи за формою оцінювання. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання за формою самооцінювання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Попередньо до виконання проекту Віднайти всю можливу інформацію про Оксиген та прості речовини, які він утворює. Скласти план опису, використовуючи зв'язок між складом, будовою, властивостями і застосуванням. Підготувати для використання учнями під час читання для спрямування їх критичного мислення і розуміння інформації про кисень. Роздати батькам та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі. Виконання проекту Поставити учням Ключове запитання – «Що б було, якби не було кисню?» Почати обговорення із запитання учням, яку інформацію про кисень вони знають та сформулювати питання щодо вивчення проблеми, визначити цілі дослідження, гіпотези, шляхи і способи вирішення проблем. Для цього використовуємо «Дерево пропозицій». Даний прийом застосовується під час демонстрації стартової презентації учителя *Учительська презентація ідей проекту, спрямованої на формуюче оцінювання в рамках проекту. Для вирішення питань учні добирають інформацію в Інтернеті, в друкованих виданнях, систематизують весь матеріал у блоки і самі об’єднуються за інтересами у 3 групи, кожна з яких буде досліджувати окремий аспект теми: перша - працює над тематичними питаннями «Чи можна використовувати будь які складні речовини для добування кисню в лабораторії? Як можна використати фізичні властивості кисню для його збирання та доведення?», підбирають матеріал, проводять експеримент і результати презентують у вигляді відео, друга група – підбирає матеріал на запитання «Як поєднуються у кисні корисні та небезпечні властивості?» і результати презентують у вигляді блогу, третя група – готують буклет для учнів початкових класів з теми: «Чому потрібно бути обережним з киснем?» Учасники під час проекту навчаються працювати в програмах: Excel, Publisher, MS Word, MS Power Point, а також різними браузерами для пошуку інформації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ольга Лисенко

Фах, навчальний предмет

вчитель хімії, хімія

Навчальний заклад

Криворізька Тернівська гімназія

Місто\село, район, область

Кривий Ріг, Тернівський, Дніпропетровська

Контактні дані

e-mail: olysenko61@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

15 листопада - 30 листопада 2012 року

Місце проведення тренінгу

Криворізька Тернівська гімназія

Тренери

Іванова Дарія Володимирівна