Відмінності між версіями «Портфоліо з теми "Найчарівніший у мовному царстві"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Створена сторінка: {{subst:Шаблон:Опис Портфоліо і його складових.10 версія}})
 
(План вивчення теми (вставити файл))
 
(не показано 13 проміжних версій цього учасника)
Рядок 2: Рядок 2:
  
 
=Назва навчальної теми=
 
=Назва навчальної теми=
 +
 +
'''Найчарівніший у мовному царстві'''
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 +
 +
'''Українська мова, Інформатика'''
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
 +
 +
'''12 років, 7 клас'''
  
 
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
 
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
 +
 +
Цей проект з української мови у 7 класі буде розроблятися під час вивчення теми «Дієприслівник як особлива форма дієслова» та в позаурочний час. У процесі вирішення проблемних питань вони будуть працювати  по групах, порівнювати, аналізувати . Втілюючи проект у навчально- виховний процес з української мови, учні виконуватимуть практичні і творчі роботи, складатимуть  речення за схемами, творитимуть  нові слова із використанням дієприслівника, виправлятимуть граматичні помилки у текстах, досліджуватимуть правила правопису,  будуть виконувати синтаксичний розбір речень,складати асоціативний кущ, визначати роль  дієприслівника у реченні, узагальнювати результати. Учні працюватимуть у малих групах, щоб планувати та розробляти проектні продукти, які б стосувалися обраного ними питання. Вони будуть презентувати свою роботу у формі публікації, вікі – сайту, блогу.
  
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 +
 +
[https://docs.google.com/file/d/0Bwpalt759Rw2QnZvRjY0NVFycEE/edit План вивчення проекту]
 +
 +
[https://docs.google.com/file/d/0Bwpalt759Rw2cm1KekZiQU5JaUk/edit План впровадження проекту]
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 +
 +
Протягом виконання  проекту проводиться оцінювання для того,  щоб стимулювати розвиток в        учнів [https://docs.google.com/file/d/0Bwpalt759Rw2cXV5TWhyaWoyYm8/edit навичок мислення 21ст.] при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. На початку роботи через проведення [https://docs.google.com/file/d/0Bwpalt759Rw2WjF5OVczZ01JS1k/edit вправи «Асоціативний кущ»] та заповнення [https://docs.google.com/file/d/0Bwpalt759Rw2QjBQcFlPbzhnTzQ/edit таблиці З-Х-Д] визначається рівень знань учнів щодо спільних ознак дієприслівника і прислівника, дієслова і дієприслівника. Безперечно, учні хочуть дізнатися про дієприслівник як особливу форму дієслова, його синтаксичну роль, дієприслівниковий зворот, творення дієприслівників доконаного і недоконаного видів. У цілому відбувається обговорення ключового і тематичних питань та  ведення обліку відповідей учнів з метою подальшого планування роботи. Впродовж вивчення теми школярі працюють над своїм блогом. [https://docs.google.com/file/d/0Bwpalt759Rw2SjBvNVFEcUdDbEk/edit Кінцева оцінка] за тему виставляється з урахуванням [https://docs.google.com/file/d/0Bwpalt759Rw2QjM1Mk1YWTFqUjg/edit оцінок за буклет], [https://docs.google.com/file/d/0Bwpalt759Rw2STdSTHVkSkpsbjQ/edit блог],          та [https://docs.google.com/file/d/0Bwpalt759Rw2TW5YVk5SaTEweGc/edit презентацію].
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 +
 +
До початку навчання доцільно з’ясувати рівень володіння учнями окремих комп’ютерних програм, а також шукати інформацію в мережі Інтернет і зберігати її.
 +
 Ознайомлюю батьків із проектним навчанням через [https://docs.google.com/file/d/0Bwpalt759Rw2SEFLcnJxZDBKLVE/edit буклет для батьків ст.1], [https://docs.google.com/file/d/0Bwpalt759Rw2cXBsai1WV2JDQ3M/edit буклет для батьків ст.2], а також  [https://docs.google.com/file/d/0Bwpalt759Rw2b0dPODFFVm9JS1E/edit із дозволом на відкриття електронної пошти.]
 +
 Попередньо ще збираю батьківський дозвіл для [https://docs.google.com/file/d/0Bwpalt759Rw2SFFfcC1SZ0pSU1E/edit публікації роботи учня в мережі Інтернет], та заповнюю [https://docs.google.com/file/d/0Bwpalt759Rw2RmtJdXVZeHNtUEE/edit форму для збереження конфіденційності учня].
 +
 +
 Ставлю перед учнями ключове питання: «Чи може розквітати Морфологія у Мовному царстві без дієприслівника?»  Методом  «Мозкового штурму» і евристичної бесіди учні дають відповіді ряд питань.
 +
 Демонструю учням [https://docs.google.com/file/d/0Bwpalt759Rw2a2xTeHJoWGJ2NFE/edit вступну презентацію], у ході якої доцільно провести обговорення питань:
 +
- Чи Дієприслівник живе у царсті Морфології?
 +
- Чому граматика не може царювати без участі дієприслівника?
 +
- Якої вдачі дієприслівник?
 +
- Як дієприслівник ставиться до інших частин мови у царстві морфології?
 +
- Що називається дієприслівником?
 +
- Назвати морфологічні ознаки дієприслівника?
 +
- Які є спільні ознаки дієприслівника і прислівника?
 +
- Визначте спільні ознаки дієприслівника і дієслова?
 +
- Яку синтаксичну роль виконує дієприслівник?
 +
 Переглядаю  з учнями [https://docs.google.com/file/d/0Bwpalt759Rw2N0ZYdkNuLUR5eWs/edit презентацію для фасилітації] з наступним її обговоренням. Перед проведенням дослідження в Інтернеті учні знайомляться із авторським правом та Законом про авторське право. Також ознайомлюю школярів із правилами електронного опитування, після цього вони самі створюють [https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGdLcF96TEgtQkhrc2FqeWx3dkxNSWc6MQ#gid=0 форму для опитування].
 +
 Для реалізації питань вступної презентації учні об’єднуються у 2 групи.
 +
Результати своєї роботи учні презентують [http://sigorivna.blogspot.com/ на  блозі].
 +
 Учні заповнюють журнал самооцінювання учнівських робіт, оцінюють роботу в групі, обговорюють критерії оцінювання мультимедійної презентації та блогів.
 +
 Проводиться захист проекту учнями; презентують результати – презентацію, буклет, обговорюють висновки, заповнюють журнал оцінювання діяльності учнів.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
 +
 +
'''Зоряна Лісова'''
  
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
 +
 +
'''Українська мова та література'''
  
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
 +
 +
'''Ремезівцівський НВК'''
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
 +
 +
'''с. Ремезівці, Золочівського району, Львівської області'''
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
Рядок 33: Рядок 76:
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
  
 +
'''29 жовтня 2012р - 09 листопада 2012р'''
  
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==
  
 +
'''Ремезівцівський НВК'''
  
 
==Тренери==
 
==Тренери==
 +
 +
[[Користувач:Смерека Олександра|Смерека Олександра]]
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Поточна версія на 10:18, 26 листопада 2012


Назва навчальної теми

Найчарівніший у мовному царстві

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова, Інформатика

Вік учнів, клас

12 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Цей проект з української мови у 7 класі буде розроблятися під час вивчення теми «Дієприслівник як особлива форма дієслова» та в позаурочний час. У процесі вирішення проблемних питань вони будуть працювати по групах, порівнювати, аналізувати . Втілюючи проект у навчально- виховний процес з української мови, учні виконуватимуть практичні і творчі роботи, складатимуть речення за схемами, творитимуть нові слова із використанням дієприслівника, виправлятимуть граматичні помилки у текстах, досліджуватимуть правила правопису, будуть виконувати синтаксичний розбір речень,складати асоціативний кущ, визначати роль дієприслівника у реченні, узагальнювати результати. Учні працюватимуть у малих групах, щоб планувати та розробляти проектні продукти, які б стосувалися обраного ними питання. Вони будуть презентувати свою роботу у формі публікації, вікі – сайту, блогу.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення проекту

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Протягом виконання проекту проводиться оцінювання для того, щоб стимулювати розвиток в учнів навичок мислення 21ст. при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. На початку роботи через проведення вправи «Асоціативний кущ» та заповнення таблиці З-Х-Д визначається рівень знань учнів щодо спільних ознак дієприслівника і прислівника, дієслова і дієприслівника. Безперечно, учні хочуть дізнатися про дієприслівник як особливу форму дієслова, його синтаксичну роль, дієприслівниковий зворот, творення дієприслівників доконаного і недоконаного видів. У цілому відбувається обговорення ключового і тематичних питань та ведення обліку відповідей учнів з метою подальшого планування роботи. Впродовж вивчення теми школярі працюють над своїм блогом. Кінцева оцінка за тему виставляється з урахуванням оцінок за буклет, блог, та презентацію.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку навчання доцільно з’ясувати рівень володіння учнями окремих комп’ютерних програм, а також шукати інформацію в мережі Інтернет і зберігати її.  Ознайомлюю батьків із проектним навчанням через буклет для батьків ст.1, буклет для батьків ст.2, а також із дозволом на відкриття електронної пошти.  Попередньо ще збираю батьківський дозвіл для публікації роботи учня в мережі Інтернет, та заповнюю форму для збереження конфіденційності учня.   Ставлю перед учнями ключове питання: «Чи може розквітати Морфологія у Мовному царстві без дієприслівника?» Методом «Мозкового штурму» і евристичної бесіди учні дають відповіді ряд питань.  Демонструю учням вступну презентацію, у ході якої доцільно провести обговорення питань: - Чи Дієприслівник живе у царсті Морфології? - Чому граматика не може царювати без участі дієприслівника? - Якої вдачі дієприслівник? - Як дієприслівник ставиться до інших частин мови у царстві морфології? - Що називається дієприслівником? - Назвати морфологічні ознаки дієприслівника? - Які є спільні ознаки дієприслівника і прислівника? - Визначте спільні ознаки дієприслівника і дієслова? - Яку синтаксичну роль виконує дієприслівник?  Переглядаю з учнями презентацію для фасилітації з наступним її обговоренням. Перед проведенням дослідження в Інтернеті учні знайомляться із авторським правом та Законом про авторське право. Також ознайомлюю школярів із правилами електронного опитування, після цього вони самі створюють форму для опитування.  Для реалізації питань вступної презентації учні об’єднуються у 2 групи. Результати своєї роботи учні презентують на блозі.  Учні заповнюють журнал самооцінювання учнівських робіт, оцінюють роботу в групі, обговорюють критерії оцінювання мультимедійної презентації та блогів.  Проводиться захист проекту учнями; презентують результати – презентацію, буклет, обговорюють висновки, заповнюють журнал оцінювання діяльності учнів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Зоряна Лісова


Фах, навчальний предмет

Українська мова та література


Навчальний заклад

Ремезівцівський НВК

Місто\село, район, область

с. Ремезівці, Золочівського району, Львівської області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

29 жовтня 2012р - 09 листопада 2012р

Місце проведення тренінгу

Ремезівцівський НВК

Тренери

Смерека Олександра