Відмінності між версіями «Математика урок 4»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Створена сторінка: УРОК МАТЕМАТИКИ 4 клас '''Урок підготували''' : вчителі –методисти початкових…)
 
 
(не показано одну проміжну версію цього учасника)
Рядок 29: Рядок 29:
 
   
 
   
  
[[Файл:дид.гра.jpg]]
+
[[дид гра]]
  
  
Рядок 48: Рядок 48:
 
Варіант 1
 
Варіант 1
  
1.   Автомобіль проїхав 476 км. 4 год він їхав до обіду і 3 год після обіду. До обіду швидкість автомобіля була 65 км/год. З якою швидкістю він їхав після обіду? (72 км/год)
+
1. Автомобіль проїхав 476 км. 4 год він їхав до обіду і 3 год після обіду. До обіду швидкість автомобіля була 65 км/год. З якою швидкістю він їхав після обіду? (72 км/год)
  
2. Пронумеруй порядок дій. Обчисли:  
+
2.Пронумеруй порядок дій. Обчисли:  
  
 
6600 + 3 • 370 – 3800=  
 
6600 + 3 • 370 – 3800=  
Рядок 57: Рядок 57:
 
Варіант 2
 
Варіант 2
  
1.   Велосипедист проїхав 146 км. 4 год він їхав до обіду і 2 год після  обіду. До обіду велосипедист їхав зі швидкістю 25 км/год. З якою швидкістю він їхав після обіду? (23 км/год)
+
1. Велосипедист проїхав 146 км. 4 год він їхав до обіду і 2 год після  обіду. До обіду велосипедист їхав зі швидкістю 25 км/год. З якою швидкістю він їхав після обіду? (23 км/год)
  
 
2. Перевір порядок дій  та обчисли:  
 
2. Перевір порядок дій  та обчисли:  
Рядок 71: Рядок 71:
 
Звіт кожної фігури за планом:
 
Звіт кожної фігури за планом:
  
1. Яка це фігура?  
+
1.Яка це фігура?  
  
2. Охарактеризуйте її якнайповніше.
+
2.Охарактеризуйте її якнайповніше.
  
3. Розкажіть про вашу колективну працю.
+
3.Розкажіть про вашу колективну працю.
  
4. Порівняння відповідей між групами
+
4.Порівняння відповідей між групами
  
5. ПРОБЛЕМНЕ ПИТАННЯ: яку ще величину за даними сторонами можна обчислити?  
+
5.ПРОБЛЕМНЕ ПИТАННЯ: яку ще величину за даними сторонами можна обчислити?  
  
 
Фізпауза: поєднання фізичних вправ з вправами для очей
 
Фізпауза: поєднання фізичних вправ з вправами для очей
Рядок 87: Рядок 87:
 
1. Використання електронного посібника: «Математика 4клас. Програвач уроків. Версія 2.0 Контур плюс. 2007р.»)  Урок 1
 
1. Використання електронного посібника: «Математика 4клас. Програвач уроків. Версія 2.0 Контур плюс. 2007р.»)  Урок 1
  
2. Пояснення сприйнятого учнями за вправою 473.
+
2.Пояснення сприйнятого учнями за вправою 473.
 
   
 
   
3. Заучування правила знаходження площі прямокутника.
+
3.Заучування правила знаходження площі прямокутника.
 
Щоб обчислити площу прямокутника, треба визначити його довжину і ширину та знайти добуток цих чисел. Площа-математична величина, її вимірюють у квадратних сантиметрах (дециметрах,метрах,кілометрах). Записують так: см², дм², м², км².
 
Щоб обчислити площу прямокутника, треба визначити його довжину і ширину та знайти добуток цих чисел. Площа-математична величина, її вимірюють у квадратних сантиметрах (дециметрах,метрах,кілометрах). Записують так: см², дм², м², км².
  
1) Задача 474 виконується фронтально. Обчислити площу прямокутників.
+
1)Задача 474 виконується фронтально. Обчислити площу прямокутників.
  
 
[[Файл:Example.jpg]]
 
[[Файл:Example.jpg]]

Поточна версія на 12:14, 14 грудня 2010

УРОК МАТЕМАТИКИ 4 клас

Урок підготували : вчителі –методисти початкових класів Кременчуцького ліцею №4 Ігнатенко Л.К., Онищенко В.В., Цвелих І.П.

Тема. Правило обчислення площі прямокутника. Задачі, аналогічні до задач на спільну роботу (№№ 472—481).

Мета. Ознайомити учнів із правилом обчислення площі прямокутника. Закріплювати вміння учнів розв'язувати задачі на спільну роботу, знаходити значення невідомого у нерівностях, записувати вирази та знаходити їх значення. Розвивати кмітливість, увагу. Виховувати повагу до працівників сільського господарства, увагу при переході вулиць міста. Обладнання: картки для групової роботи, нетбуки, дидактична гра, таблиці, малюнки, роздатковий матеріал

Хід уроку

І. Стимулювання та мотивація навчально-пізнавальної діяльності

1. Усні обчислення.

1) Різницю чисел 53 і 45 збільшити у 6 разів (48); суму чисел 27 і 12 зменшити у 3 рази (13)

2) До добутку чисел 15 і 4 додати добуток чисел 10 і 4 (100); від частки чисел 100 і 20 відняти частку чисел 100 і 25 (1); від 100 відняти частку чисел 92 і 23 (93).

2) 1 т - 3 кг (997 кг); 1 т - 100 кг (900 кг); 1 т : 5 (200 кг); 1 т : 1 ц (10).

3) Довжина прямокутника 24 м, ширина — в 4 рази менша, ніж довжина. Знайти периметр прямокутника. (60 м)

4)*Периметр прямокутника 12 см. Якими можуть бути довжина і ширина прямокутника? ((а + в) • 2 = 12;

а + в — 6;   а = 5; в = 1; а = 4; в = 2;\ а = в = 3, де а, в — сторони прямокутника).

2. Диференціація

Для класу: дидактична гра. Робота з нетбуками  через функцію «Передача файла» 

дид гра



Інструкція для учнів до 1 завдання.

Виділяючи правою клавішою мишки об’єкт, знаходимо у плаваючій панелі «Добавить текстовую стороку», натискаємо і вводимо необхідне число Інструкція для учнівдо 2 завдання. Виділяючи правою клавішою мишки об’єкт, знаходимо у плаваючій панелі «Формат автофігури», натискаємо, потім у рядку «цвет» вибираємо необхідний колір, «ОК»


Завдання для індивідуального опитування (4-6 учнів за бажанням чи вибором учителя)

Робота з нетбуками через функцію «Передача файла» (обзор: папка «Додаток до уроку 4, файл«Інд.опит. 4» )

Варіант 1

1. Автомобіль проїхав 476 км. 4 год він їхав до обіду і 3 год після обіду. До обіду швидкість автомобіля була 65 км/год. З якою швидкістю він їхав після обіду? (72 км/год)

2.Пронумеруй порядок дій. Обчисли:

6600 + 3 • 370 – 3800=


Варіант 2

1. Велосипедист проїхав 146 км. 4 год він їхав до обіду і 2 год після обіду. До обіду велосипедист їхав зі швидкістю 25 км/год. З якою швидкістю він їхав після обіду? (23 км/год)

2. Перевір порядок дій та обчисли: 50000 - 350 • 3 + 885=


ІІ. Постановка навчальної задачі Робота в групах з роздатковим матеріалом. Виконати необхідні виміри, щоб можна було обчислити периметр даних фігур. 1, 3 групи

                                                      2, 4 групи

Звіт кожної фігури за планом:

1.Яка це фігура?

2.Охарактеризуйте її якнайповніше.

3.Розкажіть про вашу колективну працю.

4.Порівняння відповідей між групами

5.ПРОБЛЕМНЕ ПИТАННЯ: яку ще величину за даними сторонами можна обчислити?

Фізпауза: поєднання фізичних вправ з вправами для очей

IIІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Використання електронного посібника: «Математика 4клас. Програвач уроків. Версія 2.0 Контур плюс. 2007р.») Урок 1

2.Пояснення сприйнятого учнями за вправою 473.

3.Заучування правила знаходження площі прямокутника. Щоб обчислити площу прямокутника, треба визначити його довжину і ширину та знайти добуток цих чисел. Площа-математична величина, її вимірюють у квадратних сантиметрах (дециметрах,метрах,кілометрах). Записують так: см², дм², м², км².

1)Задача 474 виконується фронтально. Обчислити площу прямокутників.

Файл:Example.jpg





У другому прямокутнику учні вимірюють довжину і ширину, знаходять площу. (6 • 2 = 12 (см2)). 2) Знайти усно площу прямокутника, якщо довжина і ширина від¬повідно дорівнюють 8 см і 3 см; 10 см і 5 см; 12 см і 7 см. (24 см2; 50 см2; 84 см2.) ІV. Засвоєння знань, формування вмінь та навичок 1.Знайди площу прямокутника, якщо його довжина 12см,що вдвічі більше за ширину. - Який його периметр? - Яка різниця в одиницях

вимірювання?


2.За даними малюнків знайди невідомі величини.

                   15 дм                                             6 дм
                                                  на
            Площа –?                      7дм                 Площа       ?
            Периметр ¬-?                  < за                 54 дм²
                                                  довж.


3.За поданим планом ділянки знайди, яку площу відведено для квасолі, гарбузів, петрушки.

                       Квасоля                                             2м 

6м Петрушка

                      Гарбузи                                              3м


                         10 м


4. Розв'язування задач. 1) Задачу 477 розв'язати фронтально, використовуючи схему. 2) Задачу 478 учні розв'язують самостійно. Один учень записує розв'язання на дошці виразом. 192: (11 - 8) = 64 (км/год). 3) Учні з високим рівнем знань розв'язують задачу 479* замість № 478. 5. Запис виразів.№475. Запис виразів виконати коментовано, обчислити — самостійно.

(27 404 + 129 844) • 6 = 943 488
(5 308 - 4 546): 3 = 254

6. Нерівності. Колективна робота над вправою 472. Краще розглянути нерівності парами з відповідними рівняннями.

х- 70 = 280 х+40 = 45 120:х = 24 х • 70 < 280 х + 40 < 45 120 : х > 24

          Міркування учнів.

Якщо х = 4, то х • 70 = 280. Щоб х • 70 було менше від 280, треба щоб х було менше, ніж 4. Отже, х= 0, 1, 2, 3.

Аналогічно знаходимо для нерівності х + 40 < 45, х = 0, 1, 2, 3, 4, 

а для 120: х > 24 х = 1, 2, 3, 4. Увага! х # 0, бо на нуль ділити не можна. V. Розвиток логічного мислення і уваги. 1.Порахуй усі квадрати на рисунку. (18) Як ти думаєш, у скільки разів площа малого квадрата менша за площу більшого квадрата? (У 4 рази).


IV.  Підсумоковий етап

-Що таке площа? В яких одиницях вона вимірюється? Як знайти площу прямокутника? — Обчисліть площу прямокутника, якщо довжина і ширина відповідно дорівнюють: 7 м і 5 м; 15 м і 5 м; 42 м і 10 м.