Відмінності між версіями «Портфоліо "Стебло"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Стислий опис проекту)
(Відомості про тренінг)
 
(не показано 6 проміжних версій цього учасника)
Рядок 16: Рядок 16:
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
 
+
13-14 років, 7 клас
 
==Стислий опис проекту==
 
==Стислий опис проекту==
 
Основними завданнями проекту «Надземна  частина  рослин» є формування в учнів знань про структуру  біологічних  систем, їх функціонування; про взаємозв’язки  між  біологічними  системами  та середовищем,  вільного використання  знань та навичок у вивченні біології і суміжних предметів, а також для практичних застосувань під час вирощування рослин, ведення здорового  способу  життя.  
 
Основними завданнями проекту «Надземна  частина  рослин» є формування в учнів знань про структуру  біологічних  систем, їх функціонування; про взаємозв’язки  між  біологічними  системами  та середовищем,  вільного використання  знань та навичок у вивченні біології і суміжних предметів, а також для практичних застосувань під час вирощування рослин, ведення здорового  способу  життя.  
Рядок 26: Рядок 26:
  
 
==Повний План вивчення теми==
 
==Повний План вивчення теми==
 +
[[https://docs.google.com/file/d/0B4z_DdaBVb1YVjNpSjlsbDA0OWM/edit]]
  
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=
 +
Учні  повинні  знати  основні  процеси  життєдіяльності рослини.
 +
Учні  повинні  розпізнавати  вегетативні  органи  рослини (корінь, пагін:брунька, стебло, листок).
 +
Учні повинні  вміти  наводити  приклади  впливу  факторів  середовища  на процеси  життєдіяльності  рослин.
 +
Тема  «Надземна  частина  рослин»  складається з використанням  інтерактивних технологій. Мета  роботи  активізувати  відомості  учнів  про  вегетативні  органи рослини, домогтися чіткого  усвідомлення  мотивації вивчення  теми.
 +
Навики 21 сторіччя:
 +
 учні  будуть  розвивати  навички  критичного  мислення  і  вміння  вирішувати  проблеми; комутативні  навички  та  навички  співробітництва; вміння  працювати  з  інформацією, медіа та комп’ютерні  навички.
 +
 буде розвита  інформаційна  грамотність ІКТ, коли учні  будуть  оформляти кінцевий  продукт.
 +
 учні  опанують  життєвими  та кар’єрними  навичками, гнучкістю  та пристосовуваністю  коли вони працюють  разом в групах, навичками  ініціативи  та само спрямованості.
 +
 отримають  навички  лідерства  та  відповідальності  при  роботі  в  групах.
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
 +
До початку  проекту:
 +
1. Було  проведено бліц-опитуваня учнів[[https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dE9za2k4V25rWG8yYk1VaXpDT3kyUGc6MQ]]  за допомогою тесту  про вміння працювати з комп’ютерними програмами  та Інтернетом (в залежності  від того розподілено ролі в групі).
 +
2. Визначення навчальних потреб учнів за допомогою Мозкової атаки[[https://docs.google.com/file/d/0B4z_DdaBVb1YU0MwQUVsdDU1N0E/edit]].
 +
Реалізація  проекту:
 +
1. На початку  проекту  провести  оцінювання знань  за допомогою перевірочної роботи[[https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dFlhOVJfdHNnYmhJR3U4LUkxUE9aSFE6MQ]].
 +
2. Робота з таблицею «ЗХД»[[https://docs.google.com/file/d/0B4z_DdaBVb1YajVPT3Y2cWxVdWM/edit]].
 +
3. Проводиться  за контрольним  списком  групова  робота над проектом.
 +
4. Проводиться  рефлексія  за контрольними списками «Рефлексія»[[https://docs.google.com/file/d/0B4z_DdaBVb1YNjRadWlDb19IbXc/edit]].
 +
5. В кінці провести самостійну роботу (вміння проводити досліди).
 +
Після  закінчення  проекту:
 +
1. Провести  оцінювання  публікації «Галуження стебла»[[https://docs.google.com/file/d/0B4z_DdaBVb1YWUFpbnAyR0E2T1E/edit]], презентації «Бруньки та різноманітність пагонів»[[https://docs.google.com/file/d/0B4z_DdaBVb1YejVZYTZGUGFpcHM/edit]].  за формою, вчитель  повинен оцінити  проекти  учнів та їх переконливий  виступ.
 +
2. Провести  самооцінювання  роботи  кожного учня  в групі.
 +
3. За допомогою  форми «Оцінювання  роботи  групи»[[https://docs.google.com/file/d/0B4z_DdaBVb1YLWRWdGJ6NUhicHc/edit]] захисту  робіт  учні оцінять  діяльність кожної з груп.
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 +
1 урок
 +
Навчальна  тема  розпочинається  з демонстрації вступної  презентації[[https://docs.google.com/file/d/0B4z_DdaBVb1YX2hLTkU5c3hJMWM/edit]] про метод проектів та ознайомлення  учнів з Ключевим  питанням «Що таке надземна частина рослин?». Запропонувати напрямок «Чому    є важливими знання  про пагін та стебло рослин»
 +
Провести  анкетування  учнів  за допомогою опитувальника, роздати таблицю «ЗХД» , щоб учні почали  заповнювати  її  протігом проекту – щоб поділитися  поточними  резельтатами, розв’язати  питання, що виникли, запросити до співпраці необхідних фахівців.
 +
Учні  діляться  на три групи. Розподіл на групи здійснюється після опитування після  обробки  опитувальника:
 +
- ті  учні, які  володіють  навичками  створення презентацій, публікацій – редактори;
 +
- ті учні, які  володіють  навичками користування інтернет-ресурсів  – дослідники;
 +
- всі інші  діти – ботаніки;
 +
На початку  роботи  над проектом першим  завданням  буде  пошук  і  систематизація  інформації про досліджувані об’єкти.
 +
Робота  з таблицею «ЗХД»..
 +
Учитель координує роботу  груп, спонукає учнів до самоспрямування  у навчанні, співробітництві, відслідковує прогрес  в навчанні  учнів, виконує роль  консультанта.
 +
Проводиться  рефлексія  за контрольним  списком.
 +
Обговорення  поставленої проблеми.
 +
Планування  та підготовка  виступу  під час  обговорення  поставленої  проблеми
 +
Робота з таблицею  «ЗХД».
 +
2урок
 +
Захист  проектів (публікації)
 +
Оцінювання:
 +
 Публікації  за допомогою  форми  оцінювання «Оцінювання  роботи  групи»
 +
 Переконливий  усний  виступ
 +
 Діяльність  кожної  групи
 +
 Самооцінювання  роботи  кожного  учня  в групі
 +
Вчитель  оцінює  роботу  груп, робить  висновки  щодо  проведення  учнями  дослідницької  та практиктичної  роботи  та  їх участі  в проекті (форми  для оцінювання). Виставляє оцінки.
 +
По завершенню  проекту діляться  враженнями, презентованими  результатами, цікавими  ідеями.
 +
Учні  будуть  використовувати  Інтернет(для  збору, пошуку інформації, для обміну  думками між членами  однієї групи. Тому  потрібно  провести інструктажі по користуванню ПК, памятати  про  авторські  права. Учитель може  дати список  сайтів, які учні можуть  використати під час  створення  проекту.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
==Ім'я, прізвище==
+
==Любов Цівина==
  
  
==Фах, навчальний предмет==
+
==Вчитель біології та хімії==
  
  
==Навчальний заклад==
+
==Миргородська спецшкола-інтернат для дітей зі зниженим слухом==
  
==Місто\село, район, область==
+
==Місто Миргород, область Полтавська==
  
==Контактні дані==
+
==м. Миргород, вул Старосвітська 52/15, тел: 5-20-28,chivuna@gmail.com==
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
  
  
==Дати проведення тренінгу==
+
==22-30 жовтня==
  
  
==Місце проведення тренінгу==
+
==Миргородська спецшкола-інтернат==
  
  
==Тренери==
+
==Тренер - Аршинова Світлана==
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Поточна версія на 12:12, 28 жовтня 2012


Назва проекту

«Надземна частина рослин»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія

Навчальні цілі

Курс біології сьомого класу основної школи для дітей з вадами слуху логічно продовжує реалізацію завдань природничо-біологічної освіти учнів, розширюючи і доповнюючи завдання відповідно до вікових і пізнавальних можливостей школярів. В організації змісту біологічної освіти використані системно-структурний і функціональний підходи, що дає можливість більще приділити уваги вивченню процесів життєдіяльності організмів, скоротивши морфологічні й анатомічні відомості про них. Наводить приклади впливу факторів середовища на процеси життєдіяльності рослин. Називає: основні процеси та умови життєдіяльності рослини, основні компоненти клітини рослини, вегетативні органи рослини та їх функції. Розповідає: про будову кореня, види коренів, роль пагона в забезпеченні надходження, транспорту і виведення речовин, бруньку як зародковий пагін, видозміни пагона, будову листка та його роль у забезпеченні процесу фотосинтезу, газообміні та випаровуванні. Спостерігає: будову клітини рослини, корінь і кореневі системи, пагін та його будову, будову та різноманітність листків. Дотримується правил: роботи з лупою та мікроскопом.

Вік учнів, клас

13-14 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Основними завданнями проекту «Надземна частина рослин» є формування в учнів знань про структуру біологічних систем, їх функціонування; про взаємозв’язки між біологічними системами та середовищем, вільного використання знань та навичок у вивченні біології і суміжних предметів, а також для практичних застосувань під час вирощування рослин, ведення здорового способу життя. В поєднанні інтерактивне навчання із застосуванням презентацій дають неабияку можливість активізувати всі види навчальної діяльності: вивчення нового матеріалу, підготовка і перевірка домашнього завдання, самостійна робота, перевірочні і контрольні роботи, позакласна робота, творча робота. Адже процес організації навчання з використанням ІКТ дозволяє:  зробити процес цікавим, з одного боку, за рахунок новизни і незвичності такої форми роботи для учнів, а з іншого, зробити його захоплюючим і яскравим, різноманітним за формою за рахунок використання мультимедійних можливостей сучасних комп'ютерів;  ефективно вирішувати проблему наочності навчання, розширити можливості візуалізації навчального матеріалу, роблячи його більш зрозумілим і доступним для учнів;  здійснювати самостійну навчально-дослідну діяльність (моделювання, метод проектів, розробка презентацій, публікацій тощо), розвиваючи тим самим у школярів творчу активність.

Повний План вивчення теми

[[1]]

Навчальні цілі

Учні повинні знати основні процеси життєдіяльності рослини. Учні повинні розпізнавати вегетативні органи рослини (корінь, пагін:брунька, стебло, листок). Учні повинні вміти наводити приклади впливу факторів середовища на процеси життєдіяльності рослин. Тема «Надземна частина рослин» складається з використанням інтерактивних технологій. Мета роботи активізувати відомості учнів про вегетативні органи рослини, домогтися чіткого усвідомлення мотивації вивчення теми. Навики 21 сторіччя:  учні будуть розвивати навички критичного мислення і вміння вирішувати проблеми; комутативні навички та навички співробітництва; вміння працювати з інформацією, медіа та комп’ютерні навички.  буде розвита інформаційна грамотність ІКТ, коли учні будуть оформляти кінцевий продукт.  учні опанують життєвими та кар’єрними навичками, гнучкістю та пристосовуваністю коли вони працюють разом в групах, навичками ініціативи та само спрямованості.  отримають навички лідерства та відповідальності при роботі в групах.

Опис оцінювання

До початку проекту: 1. Було проведено бліц-опитуваня учнів[[2]] за допомогою тесту про вміння працювати з комп’ютерними програмами та Інтернетом (в залежності від того розподілено ролі в групі). 2. Визначення навчальних потреб учнів за допомогою Мозкової атаки[[3]]. Реалізація проекту: 1. На початку проекту провести оцінювання знань за допомогою перевірочної роботи[[4]]. 2. Робота з таблицею «ЗХД»[[5]]. 3. Проводиться за контрольним списком групова робота над проектом. 4. Проводиться рефлексія за контрольними списками «Рефлексія»[[6]]. 5. В кінці провести самостійну роботу (вміння проводити досліди). Після закінчення проекту: 1. Провести оцінювання публікації «Галуження стебла»[[7]], презентації «Бруньки та різноманітність пагонів»[[8]]. за формою, вчитель повинен оцінити проекти учнів та їх переконливий виступ. 2. Провести самооцінювання роботи кожного учня в групі. 3. За допомогою форми «Оцінювання роботи групи»[[9]] захисту робіт учні оцінять діяльність кожної з груп.

Діяльність учнів та вчителя

1 урок Навчальна тема розпочинається з демонстрації вступної презентації[[10]] про метод проектів та ознайомлення учнів з Ключевим питанням «Що таке надземна частина рослин?». Запропонувати напрямок «Чому є важливими знання про пагін та стебло рослин» Провести анкетування учнів за допомогою опитувальника, роздати таблицю «ЗХД» , щоб учні почали заповнювати її протігом проекту – щоб поділитися поточними резельтатами, розв’язати питання, що виникли, запросити до співпраці необхідних фахівців. Учні діляться на три групи. Розподіл на групи здійснюється після опитування після обробки опитувальника: - ті учні, які володіють навичками створення презентацій, публікацій – редактори; - ті учні, які володіють навичками користування інтернет-ресурсів – дослідники; - всі інші діти – ботаніки; На початку роботи над проектом першим завданням буде пошук і систематизація інформації про досліджувані об’єкти. Робота з таблицею «ЗХД».. Учитель координує роботу груп, спонукає учнів до самоспрямування у навчанні, співробітництві, відслідковує прогрес в навчанні учнів, виконує роль консультанта.

Проводиться  рефлексія  за контрольним  списком.

Обговорення поставленої проблеми. Планування та підготовка виступу під час обговорення поставленої проблеми Робота з таблицею «ЗХД». 2урок Захист проектів (публікації) Оцінювання:  Публікації за допомогою форми оцінювання «Оцінювання роботи групи»  Переконливий усний виступ  Діяльність кожної групи  Самооцінювання роботи кожного учня в групі Вчитель оцінює роботу груп, робить висновки щодо проведення учнями дослідницької та практиктичної роботи та їх участі в проекті (форми для оцінювання). Виставляє оцінки. По завершенню проекту діляться враженнями, презентованими результатами, цікавими ідеями. Учні будуть використовувати Інтернет(для збору, пошуку інформації, для обміну думками між членами однієї групи. Тому потрібно провести інструктажі по користуванню ПК, памятати про авторські права. Учитель може дати список сайтів, які учні можуть використати під час створення проекту.

Відомості про автора

Любов Цівина

Вчитель біології та хімії

Миргородська спецшкола-інтернат для дітей зі зниженим слухом

Місто Миргород, область Полтавська

м. Миргород, вул Старосвітська 52/15, тел: 5-20-28,chivuna@gmail.com

Відомості про тренінг

22-30 жовтня

Миргородська спецшкола-інтернат

Тренер - Аршинова Світлана