Відмінності між версіями «Обговорення користувача:Гриньків Тетяна»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
 
(не показані 2 проміжні версії цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Тема: Дієприкметник
 
'''
 
  
Українська мова, українська література, інформатика
 
 
Навчальна тема: Дієприкметник як особлива форма дієслова: загальне значення, морфологічні ознаки і синтаксична роль
 
 
13 років, 7 клас
 
 
== Стислий опис проекту ==
 
 
На початку проекту учні формують групи, кожна з яких займається дослідженням своєї теми.У цьому проекті учні дізнаються про загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксичну роль дієприкметника. Навчаються знаходити в реченнях діприкметники, дієприкметникові звороти;відрізняти дієприкметники від прикметників; правильно утворювати та вживати дієприкметники;знаходити орфограми і пояснювати їх за допомогою орфографічних правил;знаходити і виправляти помилки на вивчені правила;створюють мультимедійні презентації для захисту проекту.
 
 
Повний План вивчення теми
 
 
== Урок 1 ==
 
 
Тема уроку: Дієприкметник як особлива форма дієслова: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль.
 
 
Перед початком роботи вчитель знайомить дітей з темою проекту, демонструє презентацію та повідомляє ключові та тематичні запитання, визначає проблему. За допомогою анкетування, таблиці З-Х-Д визначаються знання учнів та їх навчальні потреби.Формуються вміння розпізнавати дієприкметники в реченнях, з'ясовувати їх рід, число, відмінок, синтаксичну роль. 
 
 
== Урок 2-3 ==
 
 
Тема уроку: Активні й пасивні дієприкметники. Творення активних і пасивних дієприкметників. Правопис голосних і приголосних у суфіксах дієприкметників.
 
 
Учні вчаться знаходити відмінність між активними та пасивними дієприкметниками за правилами творення,формують вміння розрізняти активні та пасивні дієприкметники, правильно писати дієприкметникові суфікси; виховувати мовне чуття; розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять. Перевіряють чи правильні висновки зробили за таблицею "Творення дієприкметників"; працюють над розподільним диктантом; утворюють від дієслів активні та пасивні дієприкметники; перевіряють свої знання за карткою "Перевірте себе".
 
 
 
== Урок 4 ==
 
 
Тема: Дієприкметниковий зворот. Відокремлення комами дієприкметникових зворотів (після означуваного іменника).
 
 
Учні знайомляться із поняттям про дієприкметниковий зворот, формують вміння визначати його в реченнях,правильно інтонують речення з дієприкметниковими зворотами та вживають у таких реченнях розділові знаки. Кожна група виконує завдання "Читай - міркуй -роби висновки!"; знайомляться із індивідуальною карткою; працюють в групах над відокремленими та невідокремленими зворотами; пишуть навчальний диктант.
 
 
 
 
== Урок 5 ==
 
 
Тема: Побудова речень з дієприкметниковим зворотом.
 
 
Учні вчаться правильно вживати дієприкметникові звороти у власному мовленні; формують вміння правильно ставити розділові знаки при дієприкметникових зворотах. Проводять гру "Ерудит"; розглядають схему розбору дієприкметника, проводять колективний аналіз зразків (по групах); працюють над вправами "Згоден? - Не згоден? - Обгрунтуй!", "Спостережливе око - Допитливий розум - Влучне слово". 
 
 
 
 
== Урок 6 ==
 
 
Тема: Безособові дієслівні форми на -но, -то.
 
 
Вчитель дає поняття учням про близькі до пасивних дієприкметників безособові форми на -но, -то, формує вміння вирізняти їх у реченнях, визначати їхню синтаксичну роль, утворювати від пасивних дієприкметників. Учні опрацьовують таблицю і роблять колективний аналіз; працюють над вибірковим диктантом; проводять стилістичний експеримент; працюють в парах над Діловою грою "Компетентність".
 
 
 
 
== Урок 7 ==
 
 
іявпжідот фущзмнг єн
 
 
== Урок 8 ==
 
 
івєплдіуєн жфц4р5н крнжфукр
 

Поточна версія на 14:50, 30 жовтня 2012