Відмінності між версіями «Портфоліо Артюхової Інни»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Вік учнів, клас)
(Діяльність учнів та вчителя)
 
(не показані 45 проміжних версій 3 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
 
+
=Назва навчальної теми=
 
+
Дієприкметник
 
+
 
+
 
+
== Про мене ==
+
 
+
'''Артюхова Інна Володимирівна'''
+
 
+
'''Новопразький НВК'''
+
 
+
'''Вчитель української мови і літератури та англійської мови'''
+
 
+
== Мої тренінги ==
+
 
+
 
+
 
+
== Мої блоги ==
+
 
+
 
+
== Мої проекти ==
+
 
+
 
+
 
+
 
+
 
+
=Назва проекту=
+
Чому дієприкметники бувають активні та пасивні?
+
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
українська мова,інформатика
+
Українська мова-основний предмет,інформатика-другорядний предмет
  
=Навчальна тема=
+
=Вік учнів, клас=
Дієприкметник
+
7 клас,11 -12 років
  
=Вік учнів, клас=
+
=Стислий опис проекту =
12 -13 років 7 клас
+
Метою цього проекту є засвоєння і закріплення  учнями знань по темі :"Дієприкметник. Активні та пасивні дієприкметники.". Школярі повинні набути навичок і умінь з даної теми.Учні об’єднуються у групи за інтересами, кожній з яких дається індивідуальне завдання. Теоретики – дізнаються про дієприкметники, написання дієприкметників. Практики – добирають  вправи з теми,складають словник термінів. Поети – скидають акровірші на визначену тему, розміщують х в учнівській публікації. Учасники знаходять інформацію про дієприкметники. Добиратимуть вправи з теми: “Дієслово. Дієприкметник”. Визначатимуть,як творяться активні та пасивні дієприкметники. Складатимуть акровірші на визначену тему та розмістять їх в учнівському блозі. Укладатимуть словничок термінів.
==Стислий опис проекту==
+
Метою цього проекту є засвоєння і закріплення  учнями знань по темі :"Дієприкметник. Активні та пасивні дієприкметники.". Школярі повинні набути навичок і умінь з даної теми. Учні об’єднуються у групи за інтересами, кожній з яких дається індивідуальне завдання. Теоретики – дізнаються про дієприкметники, написання дієприкметників. Практики – добирають  вправи з теми,складають словник термінів. Поети – скидають акровірші на визначену тему, розміщують х в учнівській публікації. Учасники знаходять інформацію про дієприкметники. Добиратимуть вправи з теми: “Дієслово. Дієприкметник”. Визначатимуть,як творяться активні та пасивні дієприкметники. Складатимуть акровірші на визначену тему та розмістять їх в учнівському блозі. Укладатимуть словничок термінів.
+
 
Результати своєї роботи учні  представлять у вигляді презентації та публікації.
 
Результати своєї роботи учні  представлять у вигляді презентації та публікації.
 
Наприкінці роботи буде організований відкритий урок із запрошенням адміністрації школи.
 
Наприкінці роботи буде організований відкритий урок із запрошенням адміністрації школи.
  
==Повний План вивчення теми==
+
=План вивчення теми =
План вивчення теми  
+
[https://docs.google.com/file/d/0Bwj4TC6HD6vWV1pNdEhvMUxSRDQ/edit План вивчення теми]
  
Автор
+
=Оцінювання =
Модуль 1. Заповніть всі відомості про себе та навчальний заклад, в якому ви працюєте
+
Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для презентації, контрольний список для публікації, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та  здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання  здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання продукту проекту,щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів.Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію та публікацію.
Ім’я, по-батькові та прізвище Артюхова Інна Володимирівна
+
Назва навчального закладу Новопразький навчально-виховний комплекс
+
Місто, село, район, область смт. Нова Прага Олександрійський район Кіровоградська область
+
Відомості про тренінг
+
Модуль 1. Заповніть всі відомості про тренінг
+
Дати проведення тренінгу 27.09 – 10.10.12
+
Тренери Мітленко Лариса Олександрівна
+
Місце проведення тренінгу Новопразький НВК
+
Опис навчальної теми
+
Модуль 1-2: Обдумайте навчальну тему та можливий сценарій вивчення теми. Переглядайте та змінюйте цей розділ впродовж всього тренінгу.
+
Назва
+
Чому дієприкметники бувають активні та пасивні?
+
Стислий опис
+
Модуль 2: Напишіть перший варіант стислого опису. 
+
Модуль 9: Запишіть остаточний варіант стислого опису.
+
Метою цього проекту є засвоєння і закріплення  учнями знань по темі :"Дієприкметник. Активні та пасивні дієприкметники.". Школярі повинні набути навичок і умінь з даної теми. Учні об’єднуються у групи за інтересами, кожній з яких дається індивідуальне завдання. Теоретики – дізнаються про дієприкметники, написання дієприкметників. Практики – добирають вправи з теми,складають словник термінів. Поети – скидають акровірші на визначену тему, розміщують х в учнівській публікації. Учасники знаходять інформацію про дієприкметники. Добиратимуть вправи з теми: “Дієслово. Дієприкметник”. Визначатимуть,як творяться активні та пасивні дієприкметники. Складатимуть акровірші на визначену тему та розмістять їх в учнівському блозі. Укладатимуть словничок термінів.
+
Результати своєї роботи учні представлять у вигляді презентації та публікації.
+
Наприкінці роботи буде організований відкритий урок із запрошенням адміністрації школи.
+
  
Предмет, навчальна тема
+
[https://docs.google.com/file/d/0Bwj4TC6HD6vWMlJpekJfblI2TU0/edit Контрольний список запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом]
Українська мова,інформатика.
+
Дієприкметник
+
Клас (вікова категорія)
+
Модуль 1-2: Запишіть клас та вік учнів
+
7 клас 12 -13 років
+
Приблизний час вивчення теми
+
Модуль 2: Запишіть орієнтовний час вивчення теми
+
Модуль 9: Подумайте та запишіть, скільки часу потрібно для вивчення цієї теми з використанням методу проектів
+
2 тижні
+
Освітні засади
+
Державні освітні стандарти
+
Модуль 3: Скопіюйте  перший варіант вимог Державних освітніх стандартів, яким відповідає ваша навчальна тема. Якщо тема стосується декількох навчальних предметів, випишіть основні вимоги з різних освітніх напрямів.
+
Основна мета навчання рідної мови полягає у формуванні національно свідомої, духовно багатої мовної особистості, яка володіє вміннями й навичками вільно, комунікативно доцільно користуватися засобами рідної мови — її стилями, типами, жанрами в усіх видах мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння, письмо), тобто забезпечує належний рівень комунікативної компетенції. Зазначена мета передбачає здійснення навчальної, розвивальної і виховної функцій освітнього змісту навчального предмета.
+
У старшій школі досягнення основної мети конкретизується залежно від обраного учнем напряму профільного навчання і відповідно передбачає: а) певний розвиток передусім мовленнєвої компетенції учнів (рівень стандарту); б) істотне поглиблення їхньої мовної і мовленнєвої компетенцій (академічний рівень); в) різнобічне поглиблене вивчення мови й розвиток мовлення з метою підготовки учня до здобуття професії філологічного профілю.
+
Для досягнення основної освітньої мети в основній школі та її конкретизованих варіантів у старшій школі найбільш відповідним є комунікативно-функціональний та особистісно-орієнтований підходи до навчання рідної мови.
+
Відповідно до поставленої мети головними завданнями навчання української мови в основній і старшій ланках середньої загальноосвітньої школи є:
+
• виховання свідомого прагнення до вивчення української мови;
+
• вироблення у школярів компетенцій комунікативно виправдано користуватися засобами мови в різних життєвих ситуаціях;
+
• ознайомлення з мовною системою як основою для формування мовних умінь і навичок — орфоепічних, граматичних, лексичних, правописних, стилістичних;
+
• формування духовного світу учнів, цілісних світоглядних уявлень, загальнолюдських ціннісних орієнтирів, тобто прилучення через мову до культурних надбань українського народу і людства в цілому.
+
  
 +
[https://docs.google.com/file/d/0Bwj4TC6HD6vWSEx6ejNOdDFVOXM/edit Конторльний список групової роботи в проекті]
  
Навчальні програми
+
[https://docs.google.com/file/d/0Bwj4TC6HD6vWekl5clBUMzlmNzg/edit Самоспрямування - нагадування і підказки ]
Модуль 3: Скопіюйте перший варіант вимог навчальних програм, яким відповідає ваша навчальна тема. Якщо тема стосується декількох навчальних предметів, випишіть основні вимоги з різних навчальних предметів.
+
Учні повинні зрозуміти роль нових інформаційних технологій та перспективи розвитку комп"ютерної техніки.
+
Учні повинні знати поняття про комп"ютерний вірус, призначення антивірусних програм та їх основні можливості, правила профілактики та боротьби з комп"ютерними вірусами.
+
Учні повинні мати уявлення про принципи і шляхи захисту інформації.
+
Учні повинні вміти знаходити необхідну довідкову інформацію, користуватись антивірусними програмами.
+
Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів
+
Модуль 3:Запишіть перший варіант навчальних цілей.
+
Доповнюйте, змінюйте навчальні цілі в кожному наступному модулі.
+
      Під час виконання проекту учні мають ознайомитися з мовною системою та почати формування на цій основі базових лексичних, граматичних, стилістичних, орфоепічних, правописних умінь і навичок. 
+
Дослідження проводиться для того, щоб:
+
- навчити розуміти та вирішувати проблеми реального життя та використовувати для цього знання з мови про морфологію та орфографію;
+
- створити атмосферу для відповідальної і відкритої взаємодії, що означає заохочення учнів задавати питання та шукати відповідь, відповідально співпрацювати з іншими для пошуку знань;
+
- брати за основу такі види навчання, які б сприяли розвиткові критичного і творчого мислення та самостійного набуття знань;
+
- зрозуміти зв’язок української мови з життям;
+
- застосовувати наявні ефективні методи проектної діяльності для підвищення мотивації учнів до навчання;
+
- стати вдумливим професіоналом, що означає навчитися самому уважно спостерігати, визначати проблеми та створювати нові стратегії для їх розв’язання;
+
- бути взірцем для інших, передавати свої знання, використовувати нові методики навчання
+
Під час  розробки та створення мультимедійних презентацій навчати учнів чітко і стисло висловлювати свою думку, представляти результати досліджень, вміння планувати свою діяльність, представляти її цікаво та доступно.
+
У ході підготовки і створення публікації звернути увагу на використання учнями знання закону про авторське право та вміння правильно посилатися на використані джерела. Навчитись взаємодіяти під час роботи в групі.
+
Основні запитання
+
  
Ключове запитання Дієприкметник. Що це?
+
[https://docs.google.com/file/d/0B1MY5FOqd29kTXdydVl6RFR2aG8/edit Контрольний список для презентації "Чому дієприкметники бувапють активні та пасивні?"]
Тематичні запитання Чому дієприкметник особлива форма дієслова?
+
Як творяться активні дієприкметники?
+
Як творяться пасивні дієприкметники?
+
Змістові запитання Яка різниця між активними і пасивними дієприкметниками?
+
План оцінювання
+
o Модуль 3: Запишіть перший варіант Плану оцінювання та запишіть остаточний варіант методів та інструментів оцінювання навчальних потреб учнів в розділі На початку проекту.
+
o Модуль 8: Запишіть перший варіант Стислого опису оцінювання та опишіть використання  Форми оцінювання для учнівської підсумкової роботи.
+
o Модуль 9: Створіть інструмент для оцінювання самоспрямування учнів у навчанні та створіть остаточний варіант Графіку оцінювання  та Стислого опису оцінювання.
+
Графік оцінювання
+
На початку проекту Впродовж роботи над проектом Наприкінці роботи над проектом
+
Мозковий штурм,
+
метод ЗХД Таблиця ЗХД Зустрічі та консультації
+
для обговорення питань у роботі над проектом, планування наступного етапу Форми для
+
оцінювання
+
проекту
+
(публікація,
+
презентація) Захист
+
проекту
+
(демонстрація)
+
  
Форма для
+
=Діяльність учнів та вчителя=
оцінювання
+
Спочатку вчитель ставить перед учнями Ключове запитання:Чому дієприкметники бувають активні та пасивні?Проводить з учнями мозковий штурм у малих групках(по 4-5 учнів)щоб поміркували. Наступний крок – ознайомлення учнів з[https://docs.google.com/file/d/0B1MY5FOqd29kUXp6enJIejU0R1k/edit учительською презентацією]та [https://docs.google.com/file/d/0B1MY5FOqd29kSmx1dFo5MWJvYUk/edit    публікацією], в якій представляється ключове запитання: Дієприкметник. Що це? та оголошуються тематичні питання проекту:
проекту
+
Стислий опис оцінювання
+
Упродовж  всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список  для презентації, контрольний список  для публікації, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та  здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання  здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів.
+
Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію  та публікацію.
+
Методичні засади
+
Попередні знання та навички
+
Учні повинні мати елементарні навички роботи з ПК та  прикладним програмним забезпеченням.
+
Учні повинні мати навички  самостійної роботи з науково-популярною, довідковою літературою.
+
Учні повинні вміти користуватись ресурсами мережі  Інтернет.
+
Діяльність учнів та вчителя
+
o Модуль 3: Записати, які дослідження виконують учні при вивченні теми.
+
o Модуль 4: Записати, як здійснюється з’ясування навчальних потреб учнів, що базується на вивченні їх попередніх знань, вмінь і навичок. Як вступна презентація допоможе з’ясувати навчальні потреби учнів.
+
o Модуль 5 і 6: Записати, як учні використовуватимуть Інтернет при вивченні теми, виконанні проектів .
+
o Модуль 7: Після створення вчителем прикладу учнівської роботи записати про те, як учні його використовуватимуть в якості прикладу для створенні власних робіт.
+
o Модуль 8: Записати, як відбуватиметься оцінювання учнівських комп’ютерних робіт, їх діяльності в ході виконання проектів.
+
o Модуль 9: Описати, як здійснюватиметься диференціація навчання в ході вивчення теми, формуватиметься і оцінюватиметься самоспрямованість учнів у навчанні та відслідковується їх прогрес у навчанні.
+
o Модуль 10: Описати, як здійснюватиметься фасилітація навчального процесу, які будуть учням надані інструкції та вказівки для допомоги їх навчанню.
+
 
+
Спочатку вчитель ставить перед учнями Ключове запитання:Чому дієприкметники бувають активні та пасивні?Проводить з учнями мозковий штурм у малих групках(по 4-5 учнів)щоб поміркували. Наступний крок – ознайомлення учнів з учительською презентацією, в якій представляється ключове запитання: Дієприкметник. Що це? та оголошуються тематичні питання проекту:
+
 
- Чому дієприкметник особлива форма дієслова?
 
- Чому дієприкметник особлива форма дієслова?
 
-Як творяться активні дієприкметники?
 
-Як творяться активні дієприкметники?
 
-Як творяться пасивні дієприкметники?
 
-Як творяться пасивні дієприкметники?
    З допомогою учительської презентації проводиться мозковий штурм для виявлення вхідних знань, уявлень, переконань з питання:Яка різниця між активними і пасивними дієприкметниками?
+
З допомогою учительської презентації проводиться мозковий штурм для виявлення вхідних знань, уявлень, переконань з питання:Яка різниця між активними і пасивними дієприкметниками?
На наступному кроці учні об’єднуються у групи. Далі з допомогою мозкового штурму (таблиця ЗХД), але в групах, учні працюють над питанням: Як визначити активні та пасивні дієприкметники? Для ознайомлення учнів із завданнями для досліджень пропонується учительський документ для фасилітації – презентація, яка розміщується в Інтернеті і є доступною будь-кому та будь-де.
+
На наступному кроці учніоб’єднуються у групи. Далі з допомогою мозкового штурму[https://docs.google.com/file/d/0B1MY5FOqd29kR2ZuZEZCQmZac2c/edit (таблиця ЗХД)], але в групах, учні працюють над питанням:Як визначити активні та пасивні дієприкметники? Для ознайомлення учнів із завданнями для досліджень пропонується учительський документ для фасилітації – [https://docs.google.com/file/d/0B1MY5FOqd29kUXp6enJIejU0R1k/editпрезентація], яка розміщується в Інтернеті і є доступною будь-кому та будь-де.
 
Здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту, після чого вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт, які містять огляд очікувань від створеної ними роботи і проводить їх обговорення з подальшим удосконаленням (з огляду на зауваження учнів).
 
Здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту, після чого вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт, які містять огляд очікувань від створеної ними роботи і проводить їх обговорення з подальшим удосконаленням (з огляду на зауваження учнів).
 
1 тиждень роботи над проектом
 
1 тиждень роботи над проектом
В ході виконання проекту учні об"єднуються у групи. Кожна група  виконує свою власну ділянку роботи.
+
Навчальна тема починається із заповнення [https://docs.google.com/spreadsheet/embeddedform?formkey=dHFYY2pQSldjSjBxMnhOZ3JTcmR3bnc6MQ опитувальника]В ході виконання проекту учні об"єднуються у групи. Кожна група  виконує свою власну ділянку роботи.
 
І група – "Теоретики ":  дізнаються про дієприкметники,види дієприкметників.
 
І група – "Теоретики ":  дізнаються про дієприкметники,види дієприкметників.
 
ІІ група - "Практики" :  добирають вправи з теми: “Дієприкметник. Активні та пасивні дієприкметники”. Складають словник термінів.
 
ІІ група - "Практики" :  добирають вправи з теми: “Дієприкметник. Активні та пасивні дієприкметники”. Складають словник термінів.
ІІІ група - " Поети":  складають акровірші на визначену тему.
+
ІІІ група - " Поети":  складають акровірші на визначену тему.Під час  виконання поставлених задач учні здійснюють пошук ресурсів у мережі Інтернет, дотримуючись правових та етичних засад, аналізують  електронні ресурси,  користуються при підготовці навчальних  занять тільки перевіреною інформацією.
Під час  виконання поставлених задач учні здійснюють пошук ресурсів у мережі Інтернет, дотримуючись правових та етичних засад, аналізують  електронні ресурси,  користуються при підготовці навчальних  занять тільки перевіреною інформацією.
+
 
Під час виконання дослідницьких завдань учні самостійно здійснюють самоспрямування у діяльності за допомогою розроблених вчителем підказок та нагадувань.
+
Під час виконання дослідницьких завдань учнісамостійно здійснюютьсамоспрямування у діяльності за допомогою розроблених вчителем підказок та нагадувань.
2 тиждень роботи над проектом
+
2 тижденьроботи над проектом
Усі групи узагальнюють та систематизують отримані результати, після чого:
+
Усігрупиузагальнюють та систематизуютьотриманірезультати, післячого:
 
1 група (теоретики)
 
1 група (теоретики)
•Створюють публікацію,в якій подають теоретичний матеріал .
+
•Створюють [https://docs.google.com/file/d/0B1MY5FOqd29kT1NEXzhFQ21aTUk/edit публікацію],в якій подають теоретичний матеріал .
 
2 група (практики)
 
2 група (практики)
 
Добирають вправи на закріплення знань та доповнюють публікацію.
 
Добирають вправи на закріплення знань та доповнюють публікацію.
 
3 група (поети)
 
3 група (поети)
Складають акровірші на визначну тему та створюють презентацію.
+
Складають акровірші на визначну тему та створюють [https://docs.google.com/file/d/0B1MY5FOqd29kWXRjZ09OX0tMeXc/edit презентацію].Протягом усієїроботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей).
Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей).
+
 
Завершується робота над проектом демонстрацією результатів досліджень кожної з груп на загальношкільній конференції.
 
Завершується робота над проектом демонстрацією результатів досліджень кожної з груп на загальношкільній конференції.
 
Диференціація навчання
 
Учні, що мають проблеми у навчанні -Об’єднувати таких учнів у групи з сильнішими учнями
 
-Звузити завдання до обов’язкового виконання найбільш важливих елементів
 
Обдаровані учні -Самостійно встановлюють мету свого проекту (вчитель корегує при потребі та їх консультує на подальших кроках) 
 
Матеріали та ресурси
 
Технічне забезпечення (відмітьте необхідне)         
 
1 Фотоапарат
 
1 Комп’ютер (и)
 
0 Цифровий фотоапарат
 
0 DVD - програвач
 
1 Доступ до Інтернету
 
0  Лазерний диск
 
1 Принтер
 
1 Мультимедійний проектор
 
0 Сканер
 
0 Телевізор
 
0 Відеомагнітофон
 
0 Відеокамера
 
0 Обладнання для відео конференцій
 
0 Інше     
 
 
Програмне забезпечення  (відмітьте необхідне)           
 
1 Програма для роботи з базами даних/ електронними таблицями
 
1 Програма для створення публікацій
 
1 Програма для електронної пошти 1 Енциклопедія на  компакт-диску
 
1 Програма для роботи із зображеннями
 
1 Програма для створення комп’ютерних презентацій 1 Програма для роботи з Інтернетом
 
0 Програма для  розробки веб-сторінок
 
1 Програма для роботи з текстами
 
0 Інше     
 
 
Друковані матеріали Підручники, посібники, художня література, довідники, енциклопедії, інструкції тощо.
 
Обладнання та канцтовари Маркери, ватмани
 
Інтернет ресурси http://www.pravila – uk-mova.at.ua
 
http://www.shkolyar.in.ua
 
Інші ресурси
 
 
=Навчальні цілі=
 
 
=Опис оцінювання=
 
 
=Діяльність учнів  і вчителя=
 
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
 +
Артюхова Інна
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
 +
Українська мова і література та англійська мова
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
 +
Новопразький НВК
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
 +
смт.Нова Прага Кіровоградська обл.,Олександрійський р-н.
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
  
== Про мене ==
+
=Відомості про тренінг=
 
+
== Мій внесок ==
+
 
+
''Мої проекти ''
+
  
''Портфоліо з теми ''
 
  
''Мої файли''
+
==Дати проведення тренінгу==
  
''Мої закладки''
 
  
==ТРЕНІНГИ==
+
==Місце проведення тренінгу==
 +
Новопразький НВК
  
== Корисні посилання ==
+
==Тренери==
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]
Рядок 251: Рядок 82:
 
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
 
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
[[Категорія:Користувачі]]
 

Поточна версія на 14:13, 24 грудня 2012

Назва навчальної теми

Дієприкметник

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова-основний предмет,інформатика-другорядний предмет

Вік учнів, клас

7 клас,11 -12 років

Стислий опис проекту

Метою цього проекту є засвоєння і закріплення учнями знань по темі :"Дієприкметник. Активні та пасивні дієприкметники.". Школярі повинні набути навичок і умінь з даної теми.Учні об’єднуються у групи за інтересами, кожній з яких дається індивідуальне завдання. Теоретики – дізнаються про дієприкметники, написання дієприкметників. Практики – добирають вправи з теми,складають словник термінів. Поети – скидають акровірші на визначену тему, розміщують х в учнівській публікації. Учасники знаходять інформацію про дієприкметники. Добиратимуть вправи з теми: “Дієслово. Дієприкметник”. Визначатимуть,як творяться активні та пасивні дієприкметники. Складатимуть акровірші на визначену тему та розмістять їх в учнівському блозі. Укладатимуть словничок термінів. Результати своєї роботи учні представлять у вигляді презентації та публікації. Наприкінці роботи буде організований відкритий урок із запрошенням адміністрації школи.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для презентації, контрольний список для публікації, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання продукту проекту,щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів.Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію та публікацію.

Контрольний список запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом

Конторльний список групової роботи в проекті

Самоспрямування - нагадування і підказки

Контрольний список для презентації "Чому дієприкметники бувапють активні та пасивні?"

Діяльність учнів та вчителя

Спочатку вчитель ставить перед учнями Ключове запитання:Чому дієприкметники бувають активні та пасивні?Проводить з учнями мозковий штурм у малих групках(по 4-5 учнів)щоб поміркували. Наступний крок – ознайомлення учнів зучительською презентацієюта публікацією, в якій представляється ключове запитання: Дієприкметник. Що це? та оголошуються тематичні питання проекту: - Чому дієприкметник особлива форма дієслова? -Як творяться активні дієприкметники? -Як творяться пасивні дієприкметники? З допомогою учительської презентації проводиться мозковий штурм для виявлення вхідних знань, уявлень, переконань з питання:Яка різниця між активними і пасивними дієприкметниками? На наступному кроці учніоб’єднуються у групи. Далі з допомогою мозкового штурму(таблиця ЗХД), але в групах, учні працюють над питанням:Як визначити активні та пасивні дієприкметники? Для ознайомлення учнів із завданнями для досліджень пропонується учительський документ для фасилітації – [1], яка розміщується в Інтернеті і є доступною будь-кому та будь-де. Здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту, після чого вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт, які містять огляд очікувань від створеної ними роботи і проводить їх обговорення з подальшим удосконаленням (з огляду на зауваження учнів). 1 тиждень роботи над проектом Навчальна тема починається із заповнення опитувальникаВ ході виконання проекту учні об"єднуються у групи. Кожна група виконує свою власну ділянку роботи. І група – "Теоретики ": дізнаються про дієприкметники,види дієприкметників. ІІ група - "Практики" : добирають вправи з теми: “Дієприкметник. Активні та пасивні дієприкметники”. Складають словник термінів. ІІІ група - " Поети": складають акровірші на визначену тему.Під час виконання поставлених задач учні здійснюють пошук ресурсів у мережі Інтернет, дотримуючись правових та етичних засад, аналізують електронні ресурси, користуються при підготовці навчальних занять тільки перевіреною інформацією.

Під час виконання дослідницьких завдань учнісамостійно здійснюютьсамоспрямування у діяльності за допомогою розроблених вчителем підказок та нагадувань. 2 тижденьроботи над проектом Усігрупиузагальнюють та систематизуютьотриманірезультати, післячого: 1 група (теоретики) •Створюють публікацію,в якій подають теоретичний матеріал . 2 група (практики) Добирають вправи на закріплення знань та доповнюють публікацію. 3 група (поети) Складають акровірші на визначну тему та створюють презентацію.Протягом усієїроботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей). Завершується робота над проектом демонстрацією результатів досліджень кожної з груп на загальношкільній конференції.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Артюхова Інна

Фах, навчальний предмет

Українська мова і література та англійська мова

Навчальний заклад

Новопразький НВК

Місто\село, район, область

смт.Нова Прага Кіровоградська обл.,Олександрійський р-н.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Новопразький НВК

Тренери