Відмінності між версіями «Портфоліо Запорожець Ольги Миколаївни для учнів 7 класу з інформатики за темою:"Чудовий світ алгоритмів"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя)
(Діяльність учнів та вчителя)
 
(не показані 82 проміжні версії цього учасника)
Рядок 2: Рядок 2:
  
 
=Назва проекту=
 
=Назва проекту=
 +
 +
Чудовий світ алгоритмів
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
  
=Навчальні цілі=
+
Інформатика, математика, історія, українська мова
 +
 
 +
=Навчальна тема=
 +
"Алгоритми"
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
 +
 +
12-13 років, 7 клас
  
 
==Стислий опис проекту==
 
==Стислий опис проекту==
 +
При вивченні  тему «Алгоритм» з інформатики учням 7 класу  пропонується здійснити навчальний проект «Чудовий світ алгоритмів». Працюючи над темою проекту, учні збирають різноманітну інформацію щодо  поняття «алгоритм». Використовуючи ці данні, учні з’ясовують, що саме вкладається в це поняття, походження  слова «алгоритм», розглядають різноманітні приклади алгоритмів, в тому числі з інших навчальних предметів, їх форми запису, властивості.  Учні доходять до висновку про місце алгоритму у нашому житті та професійній діяльності, про  необхідність подальшого вивченні різних типів алгоритмів і використання їх у навчанні. Свою діяльності та результати учні будуть презентувати на ліцейському святі, а й розміщувати на блогах та описувати у вікі-статті. Під час роботи учні поглиблюють свої навички  роботою в  пакеті Microsoft Office та мережі Internet.
  
 
==Повний План вивчення теми==
 
==Повний План вивчення теми==
 +
 +
[http://docs.google.com/document/d/1MwdlOmW0GHnjCTsd8etsc0j-cJ2hAZsdCmgA4jNiirU/edit план вивчення теми]
 +
 +
[http://docs.google.com/document/d/1TdP8nFXJuQAVRhWO2ht6F6G0IEt_FwYcu8h8tDICE3g/edit пла виконання навчального проекту]
  
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=
 +
По закінченні проекту учні будуть
 +
Знати:
 +
- поняття та визначення алгоритму;
 +
- походження слову «алгоритм»;
 +
- властивості,  види алгоритмів, форми  запису алгоритмів;
 +
- правила побудови алгоритмів;
 +
- закон про авторське право;
 +
- правила роботи в мережі Інтернет.
 +
Вміти:
 +
- розрізняти різні алгоритмічні структури;
 +
- записувати  різноманітні алгоритми, використовуючи блок-схеми та алгоритмічну мову;
 +
- наводити приклади використання алгоритмів в навчальних предметах,  в різних сферах професійної діяльності;
 +
- робити висновки  про  місце алгоритму в житті людини;
 +
- самостійно шукати, систематизувати, аналізувати і відбирати необхідну для вирішення навчальних задач інформацію;
 +
- орієнтуватися в інформаційних потоках, уміти виділяти головне і необхідне;
 +
- володіти навичками роботи з різними видами та джерелами інформації;
 +
- порівнювати, узагальнювати, перетворювати інформацію, користуватися нею;
 +
- працювати з програмами Microsoft Office;
 +
- застосовувати для вирішення навчальних задач інформаційні та телекомунікаційні технології;
 +
- представляти результати своїх досліджень у вигляді вікі-статті, блогу, презентації, публікації;
 +
- володіти культурою мовлення та презентувати результати власної діяльності з використанням комп’ютера;
 +
- прогнозувати результати реалізації вирішення проблемної ситуації;
 +
- бути комунікабельним у різних групах;
 +
- проявляти лідерство та відповідальність.
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
 +
 +
При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання.  Таке оцінювання допомагає учням і вчителям поставити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотній зв’язок, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення, а також відобразити увесь навчальний цикл.
 +
На початку проектної діяльності проводиться оцінка початкових знань учнів з використанням :
 +
 +
- Діагностика навчальних потреб учнів [https://docs.google.com/document/d/1te50Ny5ElLHUZ_xVFhiLsYcUPYXXtaFYcKwrtjwqICY/edit Таблиця З-Х-Д];
 +
 +
- Діагностика рівня їх фактичних знань з теми  «Алгоритм» [http://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGczcmV0TUdpYUtQQ1VZeTJyV1picWc6MQ  форма]
 +
 +
Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання.
 +
Враховуючи вимоги стандартів, складаються критерії оцінювання майбутніх робіт (презентація, буклет, реферат, повідомлення), за якими відбувається контроль і самоконтроль в групах. За підсумками роботи кожної групи вчителями ведуться бланки контролю, де відзначаються своєчасність виконання роботи, правильність її виконання, логічність викладу і подачі інформації, джерела інформації, творчий підхід, вміння робити висновки, відповідність цілей результатами роботи. Це дозволяє своєчасно скорегувати роботу груп у потрібному напрямку і забезпечити зворотний зв'язок. Для виконання робіт учнями розроблені дидактичні матеріали. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, Наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. Завершується проект колективної рефлексією і обговоренням питань: Що вдалося і не вдалося зробити в даному проекті? Які питання необхідно обговорити, чи розкрити в майбутніх роботах?
 +
 +
[https://docs.google.com/document/d/1isgHnzJEQJORnTyZfdVplE0RZ3brwToImfU-XavbP_8/edit Контрольний список для блогу проекту "Алгоритми поруч"]
 +
 +
[https://docs.google.com/document/d/1tA4lynAANsURfLCMfvibGdco7WsZIHH7V7ckLd5Rl5s/edit Форма оцінювання блогу]
 +
 +
[https://docs.google.com/document/d/1g7Sk5qSiUgn3rGp93nyRFm9HND1lQHvpOUpB6QELWlc/edit  Контрольний список запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом]
 +
 +
[https://docs.google.com/document/d/1_eaCphQ7M5XyhfCKkwGKBlKyhVhWLBQQrz-Qp88UYGE/edit Контрольний список групової роботи в проекті]
 +
 +
[https://docs.google.com/document/d/1ce7bzD2Nm6iCc0EGPOOkaDWVIVlCk6khfMFqMa-E5Hg/edit Форма оцінювання комп’ютерних робіт]
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 +
Перед початком роботи над проектом батьки та учні знайомляться з інформаційним буклетом про переваги використання проектної діяльності у навчанні 
 +
[[Файл:2kd15.jpg|300px|]]        [[Файл:1kd15 .jpg|300px|]]
 +
 +
 +
 +
'''1 день проекту.'''
 +
На початку проекту учні знайомляться з презентацією учителя [https://docs.google.com/presentation/d/1K35uYwcVX1vlFEsvPkxGUMgdu8iyWcaomI5lWSO4P7k/edit ], в якій представляється ключове запитання: Яка роль алгоритмів в розвитку суспільства? та оголошуються тематичні та змістовні питання проекту.
 +
Проводиться обговорення питань проекту та ходу його виконання.
 +
 +
Для з’ясування своєї ролі в проекті та розподілу завдань учням пропонується анкетування [https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGtkYlFlWVJ0eVUyN3pwaGMtNlZGSEE6MQ твоя участь у проекті]. Для оцінювання попередніх знань та навчальних потреб учнів  на початку вивчення теми їм пропонується  заповнити  таблицю З-Х-Д [https://docs.google.com/document/d/1te50Ny5ElLHUZ_xVFhiLsYcUPYXXtaFYcKwrtjwqICY/edit ]та відповісти на питання анкети з теми «Алгоритм»[http://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGczcmV0TUdpYUtQQ1VZeTJyV1picWc6MQ] .
 +
 +
Вчитель корегує навчальний план теми після діагностування вхідних знань учнів. Учні об’єднуються в групи, та вибирають собі завдання для дослідження. Кожна група обговорює своє завдання, планує його та складає сценарій своєї роботи. Створюють схему діяльності та розподіляють між собою обов’язки.
 +
 +
Здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту.  Вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт, які містять огляд  очікувань від створеної ними роботи і проводить їх обговорення з подальшим удосконаленням (з огляду на зауваження учнів).
 +
 +
'''1-2 тиждень тиждень'''
 +
 +
''Учні першої групи''  досліджують матеріали Інтернету, підручників, енциклопедій, довідників і дізнаються про поняття та визначення алгоритму, історію походження слова «алгоритм», місце алгоритму в житті людини.
 +
 +
''Учні другої групи'' аналізують збирають з різних джерел інформацію про  властивості, типи і форми запису алгоритмів. Підбирабть приклади для кожної алгоритмічної структури, організують їх у вигляді блок-схем. З джерел Інтернету знаходять найсвіжіші повідомлення про використання алгоритмів в різних сферах професійної діяльності.
 +
 +
''Учні третьої групи'' досліджують використання алгоритмів в навчальних предметах, для цього використовують  матеріали Інтернету, підручників, енциклопедій, довідників, консультуються з вчителями з інших предметів для.
 +
 +
'''3-4 тиждень''' роботи над проектом
 +
 +
Усі групи узагальнюють та систематизують отримані результати, після чого:
 +
 +
''1 група''
 +
Створюють вікі-статтю про походження слова «Алгоритм»,  роль алгоритмів в житті людини.
 +
 +
''2 група''
 +
Хід, а також результати своєї роботи представлять в блозі. Між собою учні спілкуються за допомогою електронної пошти.
 +
 +
''3 група''
 +
Результати своєї роботи представляють у вигляді електронної презентації.
 +
 +
Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей).
 +
 +
'''5 тиждень'''
 +
 +
На завершальному етапі, для систематизації знань учнів щ теми їм пропонується заповнити діаграму [https://docs.google.com/open?id=0BwffZkQmuKirTDBKUjMtYnFtZTA].
 +
 +
Завершується робота над проектом демонстрацією результатів досліджень кожної з груп на загальношкільній конференції.
  
 
[http://algoritmporuch.blogspot.com/ приклад учнівської роботи]
 
[http://algoritmporuch.blogspot.com/ приклад учнівської роботи]
 +
 +
[https://docs.google.com/document/d/1isgHnzJEQJORnTyZfdVplE0RZ3brwToImfU-XavbP_8/edit Контрольний список для блогу проекту "Алгоритми поруч"]
 +
 +
[https://docs.google.com/document/d/1o1U1EnG3f27wbv2R1ZO3enfW9E18O0I0fPJlUBXgHIc/edit форма оцінювання блогу]
 +
 +
[https://docs.google.com/document/d/1g7Sk5qSiUgn3rGp93nyRFm9HND1lQHvpOUpB6QELWlc/edit  Контрольний список запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом]
 +
 +
[https://docs.google.com/document/d/1_eaCphQ7M5XyhfCKkwGKBlKyhVhWLBQQrz-Qp88UYGE/edit Контрольний список групової роботи в проекті]
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
  
 +
Запорожець Ольга Миколаївна
  
==Фах, навчальний предмет==
+
==Навчальний предмет==
  
 +
Інформатика
  
==Навчальний заклад==
+
==Місце роботи==
 +
 
 +
Комунальний заклад "Інноваційно-методичний центр"
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
 +
 +
м. Кривий Ріг
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
 +
 +
zaporozhets.olga на gmail.com
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
Рядок 39: Рядок 154:
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
  
 
+
22-27 жовтня 2012
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==
 
+
Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
  
 
==Тренери==
 
==Тренери==
 +
 +
Харлаш Людмила Михайлівна
 +
 +
Грекова Вікторія Сергіївна
 +
 +
Сізікова Ірина Вікторівна
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Поточна версія на 16:21, 30 жовтня 2012


Назва проекту

Чудовий світ алгоритмів

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, математика, історія, українська мова

Навчальна тема

"Алгоритми"

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

При вивченні тему «Алгоритм» з інформатики учням 7 класу пропонується здійснити навчальний проект «Чудовий світ алгоритмів». Працюючи над темою проекту, учні збирають різноманітну інформацію щодо поняття «алгоритм». Використовуючи ці данні, учні з’ясовують, що саме вкладається в це поняття, походження слова «алгоритм», розглядають різноманітні приклади алгоритмів, в тому числі з інших навчальних предметів, їх форми запису, властивості. Учні доходять до висновку про місце алгоритму у нашому житті та професійній діяльності, про необхідність подальшого вивченні різних типів алгоритмів і використання їх у навчанні. Свою діяльності та результати учні будуть презентувати на ліцейському святі, а й розміщувати на блогах та описувати у вікі-статті. Під час роботи учні поглиблюють свої навички роботою в пакеті Microsoft Office та мережі Internet.

Повний План вивчення теми

план вивчення теми

пла виконання навчального проекту

Навчальні цілі

По закінченні проекту учні будуть Знати: - поняття та визначення алгоритму; - походження слову «алгоритм»; - властивості, види алгоритмів, форми запису алгоритмів; - правила побудови алгоритмів; - закон про авторське право; - правила роботи в мережі Інтернет. Вміти: - розрізняти різні алгоритмічні структури; - записувати різноманітні алгоритми, використовуючи блок-схеми та алгоритмічну мову; - наводити приклади використання алгоритмів в навчальних предметах, в різних сферах професійної діяльності; - робити висновки про місце алгоритму в житті людини; - самостійно шукати, систематизувати, аналізувати і відбирати необхідну для вирішення навчальних задач інформацію; - орієнтуватися в інформаційних потоках, уміти виділяти головне і необхідне; - володіти навичками роботи з різними видами та джерелами інформації; - порівнювати, узагальнювати, перетворювати інформацію, користуватися нею; - працювати з програмами Microsoft Office; - застосовувати для вирішення навчальних задач інформаційні та телекомунікаційні технології; - представляти результати своїх досліджень у вигляді вікі-статті, блогу, презентації, публікації; - володіти культурою мовлення та презентувати результати власної діяльності з використанням комп’ютера; - прогнозувати результати реалізації вирішення проблемної ситуації; - бути комунікабельним у різних групах; - проявляти лідерство та відповідальність.

Опис оцінювання

При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учням і вчителям поставити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотній зв’язок, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення, а також відобразити увесь навчальний цикл. На початку проектної діяльності проводиться оцінка початкових знань учнів з використанням :

- Діагностика навчальних потреб учнів Таблиця З-Х-Д;

- Діагностика рівня їх фактичних знань з теми «Алгоритм» форма

Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Враховуючи вимоги стандартів, складаються критерії оцінювання майбутніх робіт (презентація, буклет, реферат, повідомлення), за якими відбувається контроль і самоконтроль в групах. За підсумками роботи кожної групи вчителями ведуться бланки контролю, де відзначаються своєчасність виконання роботи, правильність її виконання, логічність викладу і подачі інформації, джерела інформації, творчий підхід, вміння робити висновки, відповідність цілей результатами роботи. Це дозволяє своєчасно скорегувати роботу груп у потрібному напрямку і забезпечити зворотний зв'язок. Для виконання робіт учнями розроблені дидактичні матеріали. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, Наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. Завершується проект колективної рефлексією і обговоренням питань: Що вдалося і не вдалося зробити в даному проекті? Які питання необхідно обговорити, чи розкрити в майбутніх роботах?

Контрольний список для блогу проекту "Алгоритми поруч"

Форма оцінювання блогу

Контрольний список запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом

Контрольний список групової роботи в проекті

Форма оцінювання комп’ютерних робіт

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком роботи над проектом батьки та учні знайомляться з інформаційним буклетом про переваги використання проектної діяльності у навчанні 2kd15.jpg 1kd15 .jpg


1 день проекту. На початку проекту учні знайомляться з презентацією учителя [1], в якій представляється ключове запитання: Яка роль алгоритмів в розвитку суспільства? та оголошуються тематичні та змістовні питання проекту. Проводиться обговорення питань проекту та ходу його виконання.

Для з’ясування своєї ролі в проекті та розподілу завдань учням пропонується анкетування твоя участь у проекті. Для оцінювання попередніх знань та навчальних потреб учнів на початку вивчення теми їм пропонується заповнити таблицю З-Х-Д [2]та відповісти на питання анкети з теми «Алгоритм»[3] .

Вчитель корегує навчальний план теми після діагностування вхідних знань учнів. Учні об’єднуються в групи, та вибирають собі завдання для дослідження. Кожна група обговорює своє завдання, планує його та складає сценарій своєї роботи. Створюють схему діяльності та розподіляють між собою обов’язки.

Здійснюється обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту. Вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт, які містять огляд очікувань від створеної ними роботи і проводить їх обговорення з подальшим удосконаленням (з огляду на зауваження учнів).

1-2 тиждень тиждень

Учні першої групи досліджують матеріали Інтернету, підручників, енциклопедій, довідників і дізнаються про поняття та визначення алгоритму, історію походження слова «алгоритм», місце алгоритму в житті людини.

Учні другої групи аналізують збирають з різних джерел інформацію про властивості, типи і форми запису алгоритмів. Підбирабть приклади для кожної алгоритмічної структури, організують їх у вигляді блок-схем. З джерел Інтернету знаходять найсвіжіші повідомлення про використання алгоритмів в різних сферах професійної діяльності.

Учні третьої групи досліджують використання алгоритмів в навчальних предметах, для цього використовують матеріали Інтернету, підручників, енциклопедій, довідників, консультуються з вчителями з інших предметів для.

3-4 тиждень роботи над проектом

Усі групи узагальнюють та систематизують отримані результати, після чого:

1 група Створюють вікі-статтю про походження слова «Алгоритм», роль алгоритмів в житті людини.

2 група Хід, а також результати своєї роботи представлять в блозі. Між собою учні спілкуються за допомогою електронної пошти.

3 група Результати своєї роботи представляють у вигляді електронної презентації.

Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей).

5 тиждень

На завершальному етапі, для систематизації знань учнів щ теми їм пропонується заповнити діаграму [4].

Завершується робота над проектом демонстрацією результатів досліджень кожної з груп на загальношкільній конференції.

приклад учнівської роботи

Контрольний список для блогу проекту "Алгоритми поруч"

форма оцінювання блогу

Контрольний список запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом

Контрольний список групової роботи в проекті

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Запорожець Ольга Миколаївна

Навчальний предмет

Інформатика

Місце роботи

Комунальний заклад "Інноваційно-методичний центр"

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг

Контактні дані

zaporozhets.olga на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

22-27 жовтня 2012

Місце проведення тренінгу

Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

Харлаш Людмила Михайлівна

Грекова Вікторія Сергіївна

Сізікова Ірина Вікторівна