Відмінності між версіями «Портфоліо проекту "Його Величність - Трикутник"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Повний План вивчення теми)
(Опис оцінювання)
 
(не показано 66 проміжних версій цього учасника)
Рядок 7: Рядок 7:
 
ГЕОМЕТРІЯ-основний предмет.  
 
ГЕОМЕТРІЯ-основний предмет.  
 
ІНФОРМАТИКА_-споріднений предмет.
 
ІНФОРМАТИКА_-споріднений предмет.
 +
 +
=Навчальна тема=
 +
 +
Рівнобедрений трикутник,його властивості.
 +
 +
Текстовий процесор.
 +
 +
=Вік учнів, клас=
 +
 +
7калс, (13-14 років).
 +
 +
==Стислий опис проекту==
 +
 +
Учні класу за допомогою жеребкування об’єднуються в п'ять  груп: будівельники ,психологи,спеціалісти по генеалогії, дослідники .Їх задача: класифікувати трикутники (Створити генеалогічне дерево), застосувати властивості  рівнобедреного трикутника при обчисленні відстані до недоступної точки (Побудова канатної дороги через річку),знайти спосіб побудови рівнобедреного трикутника (Побудова бунгало),провести психологічний тест з використанням трикутника. Окремі учні одержують індивідуальні завдання:знайти цікаву інформацію про трикутники.
 +
 +
==Повний План вивчення теми==
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B5WcZzGBEXAxc1hmcW12VkFIZTA/edit План вивчення теми.]
 +
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B5WcZzGBEXAxdDlpZVlYcDFhRmc/edit План впровадження проекту.]
  
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=
Рядок 25: Рядок 44:
 
- бачити зв’язок між математикою та життям.
 
- бачити зв’язок між математикою та життям.
  
=Вік учнів, клас=
+
=Опис оцінювання=
  
7калс, (13-14 років).
+
1. До початку роботи над проектом з метою вивчення навчальних потреб учнів вчитель проводить письмово тестування. Оцінки за результатами тестування заносяться до класного журналу.
  
==Стислий опис проекту==
+
2. На початку роботи над проектом вчитель визначає попередні знання та навички учнів, їх очікування від навчальної теми за допомогою карти знань [https://docs.google.com/file/d/0B5WcZzGBEXAxVThCY1RrZjdoaFE/edit ЗХД].
  
7клас.Геометрія.Тема:Види трикутників .Рівнобедрений трикутник,його властивості.                     
+
  Учні класу за допомогою жеребкування об’єднуються в п'ять  груп: будівельники ,психологи,спеціалісти по генеалогії, дослідники .Їх задача: класифікувати трикутники (Створити генеалогічне дерево), застосувати властивості рівнобедреного трикутника при обчисленні відстані до недоступної точки (Побудова канатної дороги через річку),знайти спосіб побудови рівнобедреного трикутника (Побудова бунгало),провести психологічний тест з використанням трикутника. Окремі учні одержують індивідуальні завдання:знайти цікаву інформацію про трикутники.
+
3. Впродовж роботи над проектом учні продовжують працювати з картою знань ЗХД, здійснюють усно самооцінювання за [https://docs.google.com/file/d/0B5WcZzGBEXAxT0w1b3dVYXZFams/edit списками] запитань для самоконтролю, самооцінювання спільної роботи, взаємоконтроль за [https://docs.google.com/file/d/0B5WcZzGBEXAxRVNxR0lGOUpVUXM/edit контрольними списками] та заохочення відгуків  однокласників. Вчитель здійснює спостереження за роботою груп, використовуючи питання і рефлексію.
  
==Повний План вивчення теми==
+
4. Наприкінці роботи над проектом учні виконують  самостійну роботу,використовуючи [https://docs.google.com/forms/d/19JhoRVfaW5ktIMjp5Opscn0QwkJRvZ5QL-4sxNP1de4/edit опитувальник ]. Вчитель аналізує карту знань ЗХД і [https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ApWcZzGBEXAxdHVFZS13cmFFOUpLdGtmUG8xREpxMlE#gid=0 результати] самостійної роботи, проводить [https://docs.google.com/file/d/0B5WcZzGBEXAxVGdmRkNKNjY5WTQ/edit оцінювання презентації].
План вивчення теми.План впровадження проекту.
+
  
=Навчальні цілі=
+
=Діяльність учнів та вчителя=
  
=Опис оцінювання=
+
1 ТИЖДЕНЬ:
  
=Діяльність учнів та вчителя=
+
На початку роботи необхідно отримати [https://docs.google.com/file/d/0B5WcZzGBEXAxZThvbHFMS3ZPVEE/edit дозвіл] батьків на використання учнями Інтернету.
 +
Вчитель демонструє учням вступну [https://docs.google.com/presentation/d/1z8WoGxTBfy_i5o5Oh1EM0L4-lNZtvKyyDDpAv7NOaho/edit#slide=id.p6 презентацію ],знайомить з К З, Т З,сюжетом ігрової ситуації проведення навчальної діяльності, проблемами, які належить розв'язати окремим учнівським групам. Знайомить учнів з [https://docs.google.com/file/d/0B5WcZzGBEXAxUktiUmFFbWR0Nzg/edit методом] [https://docs.google.com/file/d/0B5WcZzGBEXAxOU5Qck1QZUhxTHM/edit проектів]. За допомогою вчителя учні заповнюють таблицю знань (З-Х-Д). Методом мозкового штурму  учні визначають послідовність своєї діяльності та об'єднуються в групи.  Учні складають [https://docs.google.com/file/d/0B5WcZzGBEXAxdGFkdTNVTkpCdFE/edit план] роботи в групах і прогнозують кінцевий результат.
 +
 
 +
Кожна група одержує завдання:
 +
 
 +
І група -  Геодезисти: Організувати канатну переправу учнів класу через річку.
 +
 
 +
Для цього їм необхідно провести виміри на місцевості, ознайомитись с методом провішування прямої, побудови на місцевості прямого кута.
 +
 
 +
2 група  - Будівельники. На другому березі річки побудувати бунгало.
 +
Для цього їм необхідно знайти спосіб побудови рівнобедреного трикутника.
 +
       
 +
3 група -Спеціалісти генеалоги. В даному будинку розгорнути виставку «Його величність-трикутник»
 +
Створити «генеалогічне дерево» трикутника і пояснити взаємозв’язок між трикутниками різних видів.
 +
 
 +
4 група  Психологи. Провести з учасниками експедиції психологічний тест на визначення провідних рис особистості В даному тесті будуть використані різні геометричні фігури, в тому числі і трикутник.
 +
 
 +
5 група- Окремі дослідники. Здійснюють повідомлення «Трикутники навколо нас»:
 +
 
 +
- архітектура;
 +
- державна символікаі;
 +
- правила дорожного руху;
 +
- фігурні числа;
 +
 
 +
-трикутник Паскаля;
 +
- біжутерія та інше.
 +
 
 +
Учні ознайомлюються з законом про авторське право з метою дотримання вимог щодо копіювання інформації  в соціальних мережах.
 +
 
 +
2ТИЖДЕНЬ:
 +
 
 +
Пошук учнями необхідної інформації,[https://docs.google.com/file/d/0B5WcZzGBEXAxYWgxU2hwRmpTNUk/edit робота з ІНТЕРНЕТ] - ресурсами .Використання прикладу
 +
учнівської роботи надасть учням уявлення про один із варіантів кінцевого продукту роботи над проектом.
 +
Учитель спостерігає за діяльністю груп, допомагає виправляти помилки й стимулює їх діяльність.
 +
 
 +
І група  знайомиться з основними знаннями з геодезії, досліджують різні способи обчислення відстані до недоступної точки.
 +
 
 +
ІІ група знайомиться з різними архітектурними спорудами,де можна на плані спостерігати рівнобедрений трикутник. Знаходить способи побудови рівнобедреного  трикутника.
 +
 
 +
ІІІ група систематизує знання про види трикутників,аналізує взаємозв'язок між трикутниками  та зображує це у вигляді таблиці. А також  будують  круги Єйлера.
 +
 
 +
ІV група знаходить на питання: що таке тести?  Історія походження тестів. Види тестів. Добирають  тести,що містять геометричні фігури.
 +
 
 +
V група визначається з своєю проблемою, добирає відповідну інформацію, ілюстрації до неї. Обмірковують форму подачі інформації.
 +
 
 +
3 ТИЖДЕНЬ
 +
 
 +
Учні в групах готуються до [https://docs.google.com/file/d/0B5WcZzGBEXAxckZjV1ZjdW5kNDA/edit презентації] результатів проекту за [https://docs.google.com/presentation/d/13NeXkFAsvCo5PpUN5iNYtVXqImYdaxKsj9R7Vf5NhCI/edit#slide=id.p13 шаблоном],звітують про результати опитування.Відбувається захист і обговорення.Учитель оцінює й коментує роботу кожної групи й роботу класу в цілому.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
 
+
Таранська Олена Іванівна
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
 
+
Вчитель математики
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
 
+
Біловодська гімназія
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
 
+
с.м т.Біловодськ,
 +
Біловодський район,
 +
Луганська область.
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
 +
т.2-02-75
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
Рядок 60: Рядок 128:
  
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
 
+
1 вересня-20 жовтня 2012 року
  
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==
 
+
Біловодська гімназія
  
 
==Тренери==
 
==Тренери==
 
+
Липова Наталія Степанівна
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: 10 версія]]
 
[[Категорія: 10 версія]]
 
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
 
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]

Поточна версія на 09:51, 14 березня 2013


Назва проекту

"Його Величність-Трикутник"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

ГЕОМЕТРІЯ-основний предмет. ІНФОРМАТИКА_-споріднений предмет.

Навчальна тема

Рівнобедрений трикутник,його властивості.

Текстовий процесор.

Вік учнів, клас

7калс, (13-14 років).

Стислий опис проекту

Учні класу за допомогою жеребкування об’єднуються в п'ять груп: будівельники ,психологи,спеціалісти по генеалогії, дослідники .Їх задача: класифікувати трикутники (Створити генеалогічне дерево), застосувати властивості рівнобедреного трикутника при обчисленні відстані до недоступної точки (Побудова канатної дороги через річку),знайти спосіб побудови рівнобедреного трикутника (Побудова бунгало),провести психологічний тест з використанням трикутника. Окремі учні одержують індивідуальні завдання:знайти цікаву інформацію про трикутники.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми.

План впровадження проекту.

Навчальні цілі

1. Сприяти засвоєнню: означень рівнобедреного трикутника, медіани, висоти, бісектриси, трикутників; теореми - властивості, медіани рівнобедреного трикутника. 2.Формувати вміння розпізнавати, зображувати, класифікувати трикутники за різними ознаками. 3.Формувати навички теореми – властивості; розв’язування задач практичного змісту. 4. Формувати навички створення дієвих ресурсів на підтвердження практичного значення даної теми за допомогою ІКТ. 5. Розвивати мислення вищих рівнів та навички 21століття. В ході проекту учні зможуть: - систематизувати свої знання про трикутники; - шукати, добирати відповідну інформацію; - аналізувати факти, висовувати гіпотези, робити висновки; - планувати свою діяльність; - створювати презентацію; - формувати вміння працювати в групах; - розвивати комунікаційні навички; - виступати перед аудиторією; - бачити зв’язок між математикою та життям.

Опис оцінювання

1. До початку роботи над проектом з метою вивчення навчальних потреб учнів вчитель проводить письмово тестування. Оцінки за результатами тестування заносяться до класного журналу.

2. На початку роботи над проектом вчитель визначає попередні знання та навички учнів, їх очікування від навчальної теми за допомогою карти знань ЗХД.


3. Впродовж роботи над проектом учні продовжують працювати з картою знань ЗХД, здійснюють усно самооцінювання за списками запитань для самоконтролю, самооцінювання спільної роботи, взаємоконтроль за контрольними списками та заохочення відгуків однокласників. Вчитель здійснює спостереження за роботою груп, використовуючи питання і рефлексію.

4. Наприкінці роботи над проектом учні виконують самостійну роботу,використовуючи опитувальник . Вчитель аналізує карту знань ЗХД і результати самостійної роботи, проводить оцінювання презентації.

Діяльність учнів та вчителя

1 ТИЖДЕНЬ:

На початку роботи необхідно отримати дозвіл батьків на використання учнями Інтернету. Вчитель демонструє учням вступну презентацію ,знайомить з К З, Т З,сюжетом ігрової ситуації проведення навчальної діяльності, проблемами, які належить розв'язати окремим учнівським групам. Знайомить учнів з методом проектів. За допомогою вчителя учні заповнюють таблицю знань (З-Х-Д). Методом мозкового штурму учні визначають послідовність своєї діяльності та об'єднуються в групи. Учні складають план роботи в групах і прогнозують кінцевий результат.

Кожна група одержує завдання:

І група - Геодезисти: Організувати канатну переправу учнів класу через річку.

Для цього їм необхідно провести виміри на місцевості, ознайомитись с методом провішування прямої, побудови на місцевості прямого кута.

2 група - Будівельники. На другому березі річки побудувати бунгало. Для цього їм необхідно знайти спосіб побудови рівнобедреного трикутника.

3 група -Спеціалісти генеалоги. В даному будинку розгорнути виставку «Його величність-трикутник» Створити «генеалогічне дерево» трикутника і пояснити взаємозв’язок між трикутниками різних видів.

4 група Психологи. Провести з учасниками експедиції психологічний тест на визначення провідних рис особистості В даному тесті будуть використані різні геометричні фігури, в тому числі і трикутник.

5 група- Окремі дослідники. Здійснюють повідомлення «Трикутники навколо нас»:

- архітектура; - державна символікаі; - правила дорожного руху; - фігурні числа;

-трикутник Паскаля; - біжутерія та інше.

Учні ознайомлюються з законом про авторське право з метою дотримання вимог щодо копіювання інформації в соціальних мережах.

2ТИЖДЕНЬ:

Пошук учнями необхідної інформації,робота з ІНТЕРНЕТ - ресурсами .Використання прикладу учнівської роботи надасть учням уявлення про один із варіантів кінцевого продукту роботи над проектом. Учитель спостерігає за діяльністю груп, допомагає виправляти помилки й стимулює їх діяльність.

І група знайомиться з основними знаннями з геодезії, досліджують різні способи обчислення відстані до недоступної точки.

ІІ група знайомиться з різними архітектурними спорудами,де можна на плані спостерігати рівнобедрений трикутник. Знаходить способи побудови рівнобедреного трикутника.

ІІІ група систематизує знання про види трикутників,аналізує взаємозв'язок між трикутниками та зображує це у вигляді таблиці. А також будують круги Єйлера.

ІV група знаходить на питання: що таке тести? Історія походження тестів. Види тестів. Добирають тести,що містять геометричні фігури.

V група визначається з своєю проблемою, добирає відповідну інформацію, ілюстрації до неї. Обмірковують форму подачі інформації.

3 ТИЖДЕНЬ

Учні в групах готуються до презентації результатів проекту за шаблоном,звітують про результати опитування.Відбувається захист і обговорення.Учитель оцінює й коментує роботу кожної групи й роботу класу в цілому.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Таранська Олена Іванівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики

Навчальний заклад

Біловодська гімназія

Місто\село, район, область

с.м т.Біловодськ, Біловодський район, Луганська область.

Контактні дані

т.2-02-75

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

1 вересня-20 жовтня 2012 року

Місце проведення тренінгу

Біловодська гімназія

Тренери

Липова Наталія Степанівна