Відмінності між версіями «Портфоліо на тему "Гриби"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Контактні дані)
(Діяльність учнів та вчителя)
 
(не показано 9 проміжних версій цього учасника)
Рядок 8: Рядок 8:
  
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=
 +
Узагальнити та поглибити знання учнів про гриби; показати значення грибів  в природі та житті людини. Навчити учнів розрізняти основні групи грибів за їх способом живлення  та існування. 
 +
 +
В результаті вивчення теми учні: 1.Навчаться визначати: складові гриба як живого організму, пояснювати
 +
взаємозв'язок грибів і вищих рослин, способи живлення грибів. 2.Створять: - комп’ютерні презентації «Будова грибів», «Види грибів», «Значення грибів в природі та житті людини».3.Створять словник термінів до теми «Гриби».
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
Рядок 32: Рядок 36:
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 +
Перед початком роботи над проектом учитель ознайомлює батьків і учнів з особливостями використання методу проектів у вивченні біології та отримує [https://docs.google.com/file/d/0B8Jc5K5Jm-zlaHkyeFNhQkZ5ajA/edit дозвіл від батьків] на використання даних про учня в Інтернеті та на відкриття електронної скриньки. На початку проекту учні переглядають  [https://docs.google.com/file/d/0B8Jc5K5Jm-zlaEZzbGZwTXpIQ0U/edit презентацію] вчителя, яка покликана зацікавити і мотивувати їхню діяльність. Учитель проводить [https://docs.google.com/file/d/0B8Jc5K5Jm-zlbGh0RkVIelJRWnM/edit анкетування] з метою виявлення навчальних потреб школярів. Створюються творчі групи, які здійснюють збір інформації із різних джерел (Інтернет, література, преса), складають, обговорюють і затверджують робочий [https://docs.google.com/file/d/0B8Jc5K5Jm-zlX0FTUFhGOUYtejg/edit план] проекту, залучають до роботи  батьків, зацікавлених осіб. Кожна група отримує індивідуальне завдання для дослідження. З метою контролю за діяльнісю учнів створено документ для поточного оцінювання учнів. Результати діяльності  учнів відображаються в документі [https://docs.google.com/file/d/0B8Jc5K5Jm-zld2dtNXFOc0Q0RWM/edit результати] опитування і діаграма та оформляються у вигляді [https://docs.google.com/file/d/0B8Jc5K5Jm-zlMHRJWDNpZ0pUSlE/edit презентації].Наприкінці реалізації проекту учитель проводить перевірку знань і умінь учнів, набутих в процесі вивчення теми.Документ для [https://docs.google.com/file/d/0B8Jc5K5Jm-zlbWVQX2pobXlkVUE/edit фасилітації] полегшує роботу в проекті.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Поточна версія на 18:34, 10 жовтня 2012


Назва проекту

Гриби

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія, географія, хімія

Навчальні цілі

Узагальнити та поглибити знання учнів про гриби; показати значення грибів в природі та житті людини. Навчити учнів розрізняти основні групи грибів за їх способом живлення та існування.

В результаті вивчення теми учні: 1.Навчаться визначати: складові гриба як живого організму, пояснювати взаємозв'язок грибів і вищих рослин, способи живлення грибів. 2.Створять: - комп’ютерні презентації «Будова грибів», «Види грибів», «Значення грибів в природі та житті людини».3.Створять словник термінів до теми «Гриби».

Вік учнів, клас

7 клас 11-12 років

Стислий опис проекту

Узагальнити та поглибити знання учнів про царство Грибів;показати значення грибів у природі та житті людини. Навчити учнів розрізняти основні групи грибів за їх способом живлення та існування.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

1.Навчитися визначати особливості грибів як живих організмів. 2.Вміти формулювати основні ознаки грибів. 3.Орієнтуватися у видовому різноманітті грибів своєї місцевості. 4.Пояснювати значення грибів у природі та житті людини. Очікувані результати: 1.Навчитись знаходити необхідну інформацію в різних джерелах. 2.Наавчитись працювати в групах. 3.Сформувати навички дослідницької роботи. 4.Вміти створювати мультимедійні презентації.

Опис оцінювання

Оцінювання здійснюється на протязі всієї роботи над проектом.Насамперед визначається рівень володіння базовими знаннями (мозковий штурм, тестування) та навчальних потреб, готовність дітей до виконання проекту.Надалі проводиться поточне оцінювання кожного виду робіт: робота учнів у групах, дослідницька робота, презентація, публікація, індивідуальна робота.Під час виконання проекту, для перевірки знань, учні виконують тестові завдання. Під час оцінювання кожного виду роботи, крім оцінки вчителя, використовується взаємооцінювання і самооцінювання.Кінцеве оцінювання здійснюється на підсумковій конференції, де будуть репрезентовані всі форми роботи учнів під час виконання проекту.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком роботи над проектом учитель ознайомлює батьків і учнів з особливостями використання методу проектів у вивченні біології та отримує дозвіл від батьків на використання даних про учня в Інтернеті та на відкриття електронної скриньки. На початку проекту учні переглядають презентацію вчителя, яка покликана зацікавити і мотивувати їхню діяльність. Учитель проводить анкетування з метою виявлення навчальних потреб школярів. Створюються творчі групи, які здійснюють збір інформації із різних джерел (Інтернет, література, преса), складають, обговорюють і затверджують робочий план проекту, залучають до роботи батьків, зацікавлених осіб. Кожна група отримує індивідуальне завдання для дослідження. З метою контролю за діяльнісю учнів створено документ для поточного оцінювання учнів. Результати діяльності учнів відображаються в документі результати опитування і діаграма та оформляються у вигляді презентації.Наприкінці реалізації проекту учитель проводить перевірку знань і умінь учнів, набутих в процесі вивчення теми.Документ для фасилітації полегшує роботу в проекті.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ірина Субота

Фах, навчальний предмет

Біолог-ботанік, вчитель біології

Навчальний заклад

Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2 імені Михайла Драгоманова Гадяцької районної ради Полтавської області

Місто\село, район, область

м.Гадяч

Контактні дані

e-mail prprp20010@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03-10 жовтня 2012 р.

Місце проведення тренінгу

Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2 імені Михайла Драгоманова Гадяцької районної ради Полтавської області

Тренери