Відмінності між версіями «"РОЗДУМ? ПРО СЕНС ЛЮДСЬКОГО Ж?ТТЯ, МОРАЛЬН?Й В?БІР КОЖНОЇ ЛЮД?Н?"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Тренери)
(Діяльність учнів та вчителя)
 
(не показані 4 проміжні версії цього учасника)
Рядок 11: Рядок 11:
  
 
==Стислий опис проекту==
 
==Стислий опис проекту==
 +
За допомогою цього проекту учні повинні ознайомитися з життєвим і творчим шляхом Б.Харчука, з`ясувати особливості програмної повісті-притчі, дослідити, як у творі поєднується світ природи зі світом головного героя твору у його вчинках, поведінці, роздумах, переживаннях. Учні мають розглядати й коментувати сюжет повісті, вміти знаходити в ній казкове та реальне, характеризувати образ Планетника за планом, аналізувати його вчинки. Розкрити символічне значення образу квітки. Виділити та з’ясувати роль художніх засобів у творі. Висловлювати власні роздуми про сутність людського життя, моральний вибір Планетника та кожної людини. Види роботи:  робота групах, бесіди, тести, доповіді, конкурси, вікторини, дослідження, створення презентацій.
  
 
==Повний План вивчення теми==
 
==Повний План вивчення теми==
 +
План вивчення теми[https://docs.google.com/file/d/0B0tiZ9h-SJBpQ204emtvZUVUOEk/edit]
 +
План впровадження [https://docs.google.com/file/d/0B0tiZ9h-SJBpbVFtRU5sUHNPWTA/edit]
  
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=
 +
• Засвоєння та відтворення прочитаного тексту: пізнання, відтворення окремих фрагментів чи фактів, з’ясування значення слів та виразів.
 +
• Вироблення мисленнєвих умінь: переказування, опис, аналіз, узагаль¬нення.
 +
• Розвиток логічного мислення, формування творчого підходу до аналізу змісту.
 +
• Формування творчого мислення, застосування його в усному та писемному мовленні.
 +
Навички ХХІ століття:
 +
• Творчість і інноваційність
 +
• Розвиток, впровадження та донесення нових ідей до інших
 +
• З’ясування причинно-наслідкових зв’язків, ґрунтовне доведення та розуміння ідей
 +
• Прийняття відповідальності за результати спільної роботи
 +
• Вміння працювати з інформацією, медіа та комп’ютерні навички
 +
• Інформаційна грамотність
 +
• Ефективне використання часу та розподіл робочого навантаження
 +
• Використання міжособистісних навичок та навичок вирішення проблем для впливу на інших та ведення їх до мети
 +
• Використання сильних сторін інших для досягнення спільної мети.
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
На початку роботи оцінюються наявні знання та вміння в учнів за допомогою фронтального опитування. Після перегляду презентації вчителя діти заповнюють З-Х-Д схеми, що дозволить визначити навчальні потреби, працюють з організаційною діаграмою щодо існуючих стереотипів та упереджень. Об’єднаним у групи учням пропонується використання методу Думаємо - Об’єднуємось - Ділимося, це дасть змогу висунути перші ідеї щодо реалізації проекту. Впродовж вивчення теми заповнюється Контрольний список роботи з джерелами.  
+
На початку роботи оцінюються наявні знання та вміння в учнів за допомогою фронтального опитування. Після перегляду презентації вчителя діти заповнюють З-Х-Д [https://docs.google.com/file/d/0B0tiZ9h-SJBpNXZGWDI3U1JxUXM/edi]схеми, що дозволить визначити навчальні потреби, працюють з організаційною діаграмою щодо існуючих стереотипів та упереджень. Об’єднаним у групи учням пропонується використання методу Думаємо - Об’єднуємось - Ділимося[https://docs.google.com/file/d/0B0tiZ9h-SJBpbHZaYkc3QUVSUjA/edit], це дасть змогу висунути перші ідеї щодо реалізації проекту. Впродовж вивчення теми заповнюється Контрольний список роботи з джерелами[https://docs.google.com/file/d/0B0tiZ9h-SJBpZDE5S0dSczlpWFU/edit].  
Протягом усього терміну виконання проекту використовуються З-Х-Д схеми, що дає можливість актуалізувати вже набуті знання, визначити навчальні потреби, а наприкінці проекту особисті досягнення учня. За допомогою методу «План проекту» учень оцінює власний прогрес (регрес). Організовуються зустрічі-консультації, мета яких забезпечення зворотнього зв’язку, отримання пропозицій, допомогти із плануванням наступних кроків. Учнями ведеться запис у блозі. Контрольний список для блогу.
+
Протягом усього терміну виконання проекту використовуються З-Х-Д схеми, що дає можливість актуалізувати вже набуті знання, визначити навчальні потреби, а наприкінці проекту особисті досягнення учня. За допомогою методу «План проекту»[https://docs.google.com/file/d/0B0tiZ9h-SJBpU2JnYlduRXdUM0E/edit] учень оцінює власний прогрес (регрес). Організовуються зустрічі-консультації, мета яких забезпечення зворотнього зв’язку, отримання пропозицій, допомогти із плануванням наступних кроків. Учнями ведеться запис у блозі. Контрольний список для блогу[https://docs.google.com/file/d/0B0tiZ9h-SJBpMHhjNmp0cjBQQkU/edit].
 
Поради для мотивації роботи над проектом.
 
Поради для мотивації роботи над проектом.
 
Допомога учням у плануванні проекту.
 
Допомога учням у плануванні проекту.
Після виконання проекту, група має його презентувати. Оцінюється продукт проекту, групова робота, відбувається самооцінювання та оцінка групової роботи.
+
Після виконання проекту, група має його презентувати. Оцінюється продукт проекту, групова робота, відбувається самооцінювання та оцінка групової роботи[https://docs.google.com/file/d/0B0tiZ9h-SJBpU212NjVwRzdWeWs/edit].
Самооцінювання.
+
Самооцінювання[https://docs.google.com/file/d/0B0tiZ9h-SJBpRV93aXl3NU5HdVk/edit].
Форма оцінювання блогу.
+
Форма оцінювання блогу[https://docs.google.com/file/d/0B0tiZ9h-SJBpR2xZeHQ5em1pd0k/edit].
Форма оцінювання з балами.
+
Форма оцінювання з балами.[https://docs.google.com/file/d/0B0tiZ9h-SJBpVjhkRVV0VVBBVzg/edit]
Оцінювання навичок спільної діяльності.
+
Оцінювання навичок спільної діяльності[ttps://docs.google.com/file/d/0B0tiZ9h-SJBpU212NjVwRzdWeWs/edit].
Оцінювання мультимедійного проекту.
+
Оцінювання мультимедійного проекту[https://docs.google.com/file/d/0B0tiZ9h-SJBpcUpUMFJyUExEd00/edit].
Форма оцінювання буклету
+
Форма оцінювання буклету[https://docs.google.com/file/d/0B0tiZ9h-SJBpTkpsd0pxZUpVd1E/edit]
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
Перший етап. Учні знайомляться із життєвим і творчим шляхом Б. Харчука, особливостями повісті-притчі, із змістом твору, із поняттям символ, роблять записи у зошитах або за бажанням у блог. Читають повість. Вчитель дає учням список рекомендованої літератури. Знайомить з методом проектів (буклет).
+
Перший етап. Учні знайомляться із життєвим і творчим шляхом Б. Харчука, особливостями повісті-притчі, із змістом твору, із поняттям символ, роблять записи у зошитах або за бажанням у блог. Читають повість. Вчитель дає учням список рекомендованої літератури. Знайомить з методом проектів (буклет)[https://docs.google.com/file/d/0B0tiZ9h-SJBpOFdHUmxnZlRBaHM/edit],[https://docs.google.com/file/d/0B0tiZ9h-SJBpbVc3N3Y1QWEyUzQ/edit].
Другий етап. Всім класом починають заповнювати таблицю 3-Х-Я-Д. Учні знайомляться з учительською презентацією, щоб визначити сильні та слабкі сторони, на які потрібно звертати увагу під час реалізації проекту. Учням рекомендують сформувати цілі, які б максимально навантажували їх здібності та допомагали їм досягти успіху як у житті, так і на уроках. За інтересами об’єднуються в групи. Групова робота: підготовка до характеристики образів повісті:
+
Другий етап. Всім класом починають заповнювати таблицю 3-Х-Я-Д[https://docs.google.com/file/d/0B0tiZ9h-SJBpNXZGWDI3U1JxUXM/edit]. Учні знайомляться з учительською презентацією, щоб визначити сильні та слабкі сторони, на які потрібно звертати увагу під час реалізації проекту. Учням рекомендують сформувати цілі, які б максимально навантажували їх здібності та допомагали їм досягти успіху як у житті, так і на уроках. За інтересами об’єднуються в групи. Групова робота: підготовка до характеристики образів повісті:
 
1-ша група – зовнішність Планетника, його мовлення.
 
1-ша група – зовнішність Планетника, його мовлення.
 
2-га група – ставлення до себе і світу, визначення свого місця й призначення у світі (слова і вчинки)
 
2-га група – ставлення до себе і світу, визначення свого місця й призначення у світі (слова і вчинки)
 
3-я група – образ діда Капуша (Проблемні запитання: яка мета введення цього образу в повість? Що він символізує?)
 
3-я група – образ діда Капуша (Проблемні запитання: яка мета введення цього образу в повість? Що він символізує?)
 
4-а група – образ матері цілком реальний чи наділений надприродними рисами? Яка роль нарциса в повісті? Чому на початку твору він, незважаючи на турботу Планетника, загинув, а наприкінці розцвів і дав матері змогу визволити сина?
 
4-а група – образ матері цілком реальний чи наділений надприродними рисами? Яка роль нарциса в повісті? Чому на початку твору він, незважаючи на турботу Планетника, загинув, а наприкінці розцвів і дав матері змогу визволити сина?
Веб-майстрам – завести блог, в якому створити сторінки для кожної групи. Скласти інструкцію та контрольний список для всіх, хто буде розміщувати матеріали у ньому. Консультувати учасників інших груп, якщо у тих виникають проблеми при роботі з блогом.  
+
Веб-майстрам – завести блог, в якому створити сторінки для кожної групи. Скласти інструкцію та контрольний список[https://docs.google.com/file/d/0B0tiZ9h-SJBpMHhjNmp0cjBQQkU/edit] для всіх, хто буде розміщувати матеріали у ньому. Консультувати учасників інших груп, якщо у тих виникають проблеми при роботі з блогом.  
 
Третій етап. Кожна група обирає, як вони зможуть виконати поставлену задачу та як будуть презентувати результати. Знайомляться з виступом вчителя про авторське право. Знаходять інформацію в інтернеті для дослідження в залежності від поставлених задач для кожної групи. Оцінюють знайдені ресурси за запропонованими контрольними списками оцінювання. Опрацьовують її. Розміщують напрацювання у блозі. На початку учні створюють щоденники для власної рефлексії.  
 
Третій етап. Кожна група обирає, як вони зможуть виконати поставлену задачу та як будуть презентувати результати. Знайомляться з виступом вчителя про авторське право. Знаходять інформацію в інтернеті для дослідження в залежності від поставлених задач для кожної групи. Оцінюють знайдені ресурси за запропонованими контрольними списками оцінювання. Опрацьовують її. Розміщують напрацювання у блозі. На початку учні створюють щоденники для власної рефлексії.  
 
Четвертий етап (планування діяльності та робота за планом) Допомога учням у плануванні проекту. Вони створюють свої проектні плани з чистого листа і показують їх іншим групам, щоб отримати коментарі, щоб надати підтримку і внести свої пропозиції до розробки їх планів. Консультуються з вчителем. Періодично під час роботи над проектом учні переглядають свої цілі та аналізують у своїх конспектах, наскільки успішно вони з ними справляються.
 
Четвертий етап (планування діяльності та робота за планом) Допомога учням у плануванні проекту. Вони створюють свої проектні плани з чистого листа і показують їх іншим групам, щоб отримати коментарі, щоб надати підтримку і внести свої пропозиції до розробки їх планів. Консультуються з вчителем. Періодично під час роботи над проектом учні переглядають свої цілі та аналізують у своїх конспектах, наскільки успішно вони з ними справляються.
П’ятий етап (обробка результатів у групах, розміщення у блозі) На завершальній стадії проекту групи учнів розміщують у блозі, напрацювання всіх груп і демонструють свої висновки. Оскільки це груповий проект, оцінюються навички співпраці спільно із знанням предмету. Щоб учні мали можливість направляти свою роботу, вони отримують критерії оцінки з описом рівнів якості, згідно з якими їм буде ставитися оцінка. Робота над проектом завершується конкурсами та вікторинами з теми. Фінальним етапом проекту є контрольна робота для оцінки знань учнів з даної теми. У заключній частині проекту учні використовують критерії оцінки співпраці, щоб оцінити свою роботу в групі, і розмірковують про отриманні знання і навики. Вони також думають про розвиток навиків, необхідних у 21 столітті, таких як використання технологій, співпраця і творчість.
+
П’ятий етап (обробка результатів у групах, розміщення у блозі) На завершальній стадії проекту групи учнів розміщують у блозі, напрацювання всіх груп і демонструють свої висновки. Оскільки це груповий проект, оцінюються навички співпраці спільно із знанням предмету. Щоб учні мали можливість направляти свою роботу, вони отримують критерії оцінки з описом рівнів якості, згідно з якими їм буде ставитися оцінка. Робота над проектом завершується конкурсами та вікторинами з теми. Фінальним етапом проекту є контрольна робота для оцінки знань учнів з даної теми. У заключній частині проекту учні використовують критерії оцінки співпраці[https://docs.google.com/file/d/0B0tiZ9h-SJBpU212NjVwRzdWeWs/edit], щоб оцінити свою роботу в групі, і розмірковують про отриманні знання і навики. Вони також думають про розвиток навиків, необхідних у 21 столітті, таких як використання технологій, співпраця і творчість.
 
Підсумок. Завершується навчальний проект, зверненням до Ключового запитання «Планетник: він такий, як усі ми?» Запропонувати учням відповісти на це запитання у їхніх щоденниках. Надати їм свої коментарі до їх записів у журналах. Нагадати їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання. Потім організувати обговорення всім класом.
 
Підсумок. Завершується навчальний проект, зверненням до Ключового запитання «Планетник: він такий, як усі ми?» Запропонувати учням відповісти на це запитання у їхніх щоденниках. Надати їм свої коментарі до їх записів у журналах. Нагадати їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання. Потім організувати обговорення всім класом.
  

Поточна версія на 01:17, 9 жовтня 2012