Відмінності між версіями «Портфоліо Чорної Тетяни Іванівни з теми:" Комп'ютер у житті людини"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Відомості про тренінг)
 
(не показано 56 проміжних версій цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
== Взаємне спілкування, співучасть класного керівника, учнів та батьків. ==
 
  
  
Виховує все: люди, речі, явища, але перш за все і найдовше – люди. З них на першому місці – батьки і педагоги.
+
=Назва проекту=
Індивідуальність дитини спочатку формується в сім'ї. Виховна робота школи не може будуватися без урахування цього чинника розвитку школяра. Тільки створення єдиного виховного середовища може гарантувати, можливо, високе досягнення планованих результатів.
+
" '''Комп'ютер у житті людини'''"
Необхідність організовувати роботу з батьками диктується зовсім не обов'язком батьків «допомагати школі», школа повинна сама справлятися професійно з своїми функціями. Робота з батьками викликана турботою про індивідуальний розвиток кожного школяра: треба, щоб в сім'ї йому були створені сприятливі умови, і сімейне виховання знаходилося в гармонії з системою шкільного виховання, і виховні результати школи не «стиралися» сім'єю. Щоб не було педагогічного протистояння сім'ї і школи, від якого страждає, в першу чергу, учень і його розвиток.
+
=Повний план проекту=
За своїм статусом класний керівник в школі – основний суб'єкт виховної роботи з батьками учнів. Він виробляє основну стратегію і тактику взаємодії школи і сім'ї у вихованні особи школяра; будучи фахівцем, в області педагогіки і психології, він допомагає батькам у вирішенні протиріч сімейного виховання. У коректуванні виховних дій навколишнього соціального середовища. Ці завдання визначені статусом класного керівника
+
Не можна забувати про те, що сімейне виховання – справа особисте, інтимно-сімейне. Батьки самі визначають долю своєї дитини. Мають порожнисте має рацію на власну педагогічну позицію, свій стиль і тон взаємин з дитиною, своє власне відношення до педагогічних дій суспільства і відповідно школи. Тому класний керівник, керуючись відчуттям педагогічного такту, у взаєминах з батьками учнів виступає в ролі порадника, консультанта-фахівця, безпосереднього представника учбово-виховного процесу, здійснюваного школою. Для нього робота з батьками – одна з його турбот, а саме – створення виховуючого середовища для оптимального розвитку учнів. Крім того, статусом класного керівника юридично визначено його правове положення як третя особа при захисті прав дитини у випадках позбавлення отця або матері батьківських прав, рішення суперечок про права на дитину, захисту дитини від фізичного насильства, невиправданого психологічного або морального тиску дорослих, залучення дітей до протиправної діяльності. У цих випадках права класного керівника визначаються законодавством (цивільним, кримінальним, і карно-процесуальним).
+
  
Згідно виховної позиції у взаємодії школи і сім'ї можна виділити п'ять основних функцій класного керівника:
+
[https://docs.google.com/file/d/0B8nzt-tAhdDNTG5WM3VlemFHVXM/edit План проекту]
ознайомлення батьків із змістом і методикою учбово-виховного процесу, організовуваного школою;
+
психолого-педагогічна освіта батьків;
+
залучення батьків до спільної з дітьми діяльності;
+
коректування виховання в сім'ях окремих учнів;
+
взаємодія з громадськими організаціями батьків.
+
Батьківські збори закономірно вважаються в середовищі вчителів не менш складним «жанром», чим уроки або позакласна робота. Тут зустрічаються дві сторони – педагоги і батьки – для того, щоб вислухати один одного і обговорити основні проблеми третьої. Найголовнішої сторони – дітей.
+
Ситуація, коли батьки повністю, цілком приймають і розуміють школу
+
Ситуація, коли батьки нейтрально, а деколи і байдуже відносяться до школи, що пояснюється різними причинами, різною позицією батьків: «я займаюся своєю справою – школа своїм», «в справи школи втручатися не треба: якщо покличуть – тоді приходжу», «моя дитина добре вчитися, не порушує дисципліну – все йде нормально».
+
  
Ситуація неприязних, конфліктних, суперечливих відносин батьків і школи, якщо спочатку або в процесі подальшого спілкування виникають колізії типу: «педагоги не розуміють моєї дитини.», «школа з упередженням відноситься до мого сина (дочки), «у вчителі йдуть одні життєві невдахи і неуки», «в інших школах все набагато краще» і т.п.
+
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
Можна зробити наступні виводи: діяльність класного керівника плідна і ефективна, якщо учні з радістю йдуть на контакт, готові до спільної роботи, добре сприймають матеріал. Це говорить про те, що педагог регулярно проводить з дітьми виховні, розвиваючі, пізнавальні і розважальні заходи, діти вже звикли до активної діяльності класного керівника.
+
 
 +
Інформатика,українська мова, історія
 +
 
 +
=Навчальні цілі=
 +
Учні на закінчення вивчення теми будуть знати еволюцію розвитку комп’ютерних технологій, зберуть матеріали про застосування комп’ютерів в різних сферах діяльності людини, дослідять можливості сучасного комп’ютера,  розроблять поради учням по безпечному  користуванні комп’ютером та по використанню комп’ютерів у навчанні. Учні вдосконалять свої вміння досліджувати та узагальнювати зібрані матеріали Вмітимуть створювати та оцінювати публікації та презентації з допомогою Інтернет-ресурсів. Вчитимуться використовувати елементи оцінювання для оцінки діяльності своїх товаришів. Вмітимуть працювати з сервісами інтернету щодо спілкування через Інтернет.
 +
 
 +
=Вік учнів, клас=
 +
Учні 9-х класів, 14-15 років
 +
==Стислий опис проекту==
 +
Проект здійснюється у 9 класі. За темами 1-2: Інформація..Інформаційні процеси Апаратне забезпечення інформаційних систем. Учні здійснюють дослідження використовуючи підручники, науково-популярну літературу та інше. Результатом повинні бути публікації, презентації. Розрахований проект на 4 тижні. На першому уроці  вчитель ставить завдання учням, проводить тестування на початку проекту. На другому уроці в залежності від відповідей учнів вчитель формує групи для роботи над проектом. У групі повинно бути 3-4 учні різного рівня навченості. Ставить перед групами учнів конкретні завдання. У підгрупі класу матимемо 3 групи. Перед першою групою ставимо завдання підготувати презентацію по історії розвитку комп’ютерних технологій. Перед другою групою — провести дослідження по застосуванню інформаційних технологій в різних сферах діяльності людини та підготувати публікацію. Перед третьою групою — дослідити можливості комп’ютера та відшукати новинки в комп’ютерних технологіях.. Учні працюють над завданням 3-4 уроки та захищають свої проекти.
 +
[https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dE82Smx3aHRXc2JJWE5oRWFLbW15X2c6MQ Опитувальник]
 +
 
 +
=Опис оцінювання=
 +
 
 +
Процес оцінювання проводиться у три етапи: на початку проекту, впродовж роботи над проектом, наприкінці роботи над проектом. На початку проекту використовуємо методи анкетування,  [https://docs.google.com/file/d/0B8nzt-tAhdDNSUJpQ1F3RmpMMjg/edit мозкової атаки]використовуючи як інструмент організаційну діаграму  та таблицю[https://docs.google.com/document/d/1dCQ8YxAyMJIi3HPRfS6qAE5hvzJgRGqU_AMbq1PJvUw/edit З-Х-Д] , а також можна використати і тестування. Оцінювання проводиться після прослуховування та обговорення презентацій. Оцінювання учнівських робіт впродовж роботи над проектом здійснюється за відповідними формами оцінювання[https://docs.google.com/document/d/1YntgymVcRIKUG1eZTrJyh42kPLJL-MiVg-iRGj4OWTw/edit]. Тут можна використати також і форму оцінювання сайтів. Упродовж виконання учнями роботи можна використати контрольний список для вікі сайту, за допомогою якого можемо фіксувати виконані учнем кроки.
 +
 
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B8nzt-tAhdDNRzBJUE02bnZ4ZlU/edit Форма оцінювання учнівського блогу]
 +
[https://docs.google.com/document/d/1Rxx6rx8cHZ6LzMOaTGis_mkkfylG0GkZxqzQyocEgNw/edit Контрольний список запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом]
 +
 
 +
[https://docs.google.com/document/d/1_eaCphQ7M5XyhfCKkwGKBlKyhVhWLBQQrz-Qp88UYGE/edit Контрольний список групової роботи в проекті]
 +
 
 +
[https://docs.google.com/document/d/14upx24uZkeoIwKfFvyROcCD91vvGNwxCSMnOkvJGi3s/edit Самоспрямування - нагадування і підказки]
 +
 
 +
=Діяльність учнів та вчителя=
 +
Після перегляду [https://docs.google.com/presentation/d/1DFVaaHjqRDSeIEwncXMMXhUMe3k2fI4QxEuQSU5fzSs/edit#slide=id.p25 вчительської презентації], котра ставить перед учнями завдання,  проводиться обговорення усім класом про роль інформації в життя людини та вплив на її діяльність.  Проводяться мозкова атака з еволюції інформаційних технологій, інформаційних систем. Учні обговорюють поняття інформаційної культури та компетентності. Багато уваги приділяється проблемам використання комп’ютерів  учнями. Всім класом заповнюють три колонки таблиці З-Х-Д, аби зрозуміти, освідомити та оцінити свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають. Наприкінці вивчення теми та завершені створення проекту вони знову отримають цю таблицю і переглянуть результати.  Вчитель пояснює як саме вони будуть працювати над проектом. Ставить перед тими Ключові, Тематичні та Змістовні запитання. Обговорюється питання  впливу комп’ютера на життєдіяльність людини.  Багато уваги надається питанню ролі комп’ютерних технологій  в навчальній діяльності учнів та проблем, які виникають при цьому. З’ясовуються та аналізуються можливі шляхи вирішення даної проблеми. Вчитель демонструє презентацію. Обговорюється дана проблема. Учні проводять опитування свого ставлення до проблем що виникають при використанні кмп’ютера.
 +
Учні збирають інформацію щодо історії розвитку інформаційних технологій, апаратне забезпечення інформаційних систем,  відстежують вплив інформаційних технологій на навчально-виховний процес у школі.  Оцінюють достовірність обраних ними веб-ресурсів за допомогою форм оцінювання. Переглядають чи дотримуються закони про дотримання авторських прав в даних ресурсах. Вчитель знайомить дітей із правилами роботи в Інтернеті. 
 +
Для проведення проектного дослідження учнів ділять на три групи: [https://docs.google.com/file/d/0B8nzt-tAhdDNdzI1cVM3OHkyS0E/edit Обєднання в групи]
 +
'''І  група''' — досліджує еволюцію розвитку комп’ютерних технологій та систем, збирає інформацію про останні досягнення в комп'ютерних технологіях, формує поняття про інформаційну культуру та інформатичну компетентність, розробляє поради учням по використанню комп'ютерів у навчанні, створює презентацію; веде  [http://ycheng2012.blogspot.com/ блог].
 +
'''ІІ група''' — здійснює опитування серед учнів 9-х класів на тему: «Де використовуються інформаційні технології?», збирає матеріали про застосування комп’ютерів в різних сферах діяльності людини, проводить дослідження серед  учнів, вчителів та  батьків «Що для тебе є комп’ютер», створює публікацію;
 +
'''ІІІ група''' — досліджує можливості комп’ютера, відшукує новинки в комп’ютерних технологіях, розробляє поради учням для безпечного користування комп’ютеро, створює публікацію
 +
Учні  розробляють сценарій презентації проекту. Обговорюються учнівські проблеми по використанню комп’ютерів,  методи  на кожному етапі свого дослідження,  розповідають які висновки вони зробили особисто для себе. Також оцінюють свою роботу над проектом.
 +
В результаті даної діяльності школярі навчаться правильно використовувати комп’ютери у навчанні та побуті. Очікувані результати:
 +
•розвиток в учнів навичок, необхідних для використання  комп’ютерних технологій у навчанні, комунікативних навичок;
 +
•розвиток навичків креативного мислення;
 +
•вміння  вирішувати соціальні проблеми, що виникають при використанні комп’ю тера;
 +
•формування вміння формулювати свою думку та аргументувати її.
 +
 
 +
[[Файл:Учнівський буклет.jpg.1.jpg|200px|thumb|left|Учнівський буклет]][https://docs.google.com/file/d/0B8nzt-tAhdDNUVBCc19vdDMyYTA/edit Учнівський буклет][https://docs.google.com/file/d/0B8nzt-tAhdDNUnBfSzFzMXhxUHc/edit Учнівський буклет]
 +
 
 +
=Відомості про автора=
 +
==Тетяна Чорна==
 +
 
 +
 
 +
==Вчитель інформатики==
 +
 
 +
 
 +
==Новопразький НВК==
 +
 
 +
==с. Нова Прага Олександрійський район==

Поточна версія на 07:51, 25 листопада 2013


Назва проекту

" Комп'ютер у житті людини"

Повний план проекту

План проекту

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика,українська мова, історія

Навчальні цілі

Учні на закінчення вивчення теми будуть знати еволюцію розвитку комп’ютерних технологій, зберуть матеріали про застосування комп’ютерів в різних сферах діяльності людини, дослідять можливості сучасного комп’ютера, розроблять поради учням по безпечному користуванні комп’ютером та по використанню комп’ютерів у навчанні. Учні вдосконалять свої вміння досліджувати та узагальнювати зібрані матеріали Вмітимуть створювати та оцінювати публікації та презентації з допомогою Інтернет-ресурсів. Вчитимуться використовувати елементи оцінювання для оцінки діяльності своїх товаришів. Вмітимуть працювати з сервісами інтернету щодо спілкування через Інтернет.

Вік учнів, клас

Учні 9-х класів, 14-15 років

Стислий опис проекту

Проект здійснюється у 9 класі. За темами 1-2: Інформація..Інформаційні процеси Апаратне забезпечення інформаційних систем. Учні здійснюють дослідження використовуючи підручники, науково-популярну літературу та інше. Результатом повинні бути публікації, презентації. Розрахований проект на 4 тижні. На першому уроці вчитель ставить завдання учням, проводить тестування на початку проекту. На другому уроці в залежності від відповідей учнів вчитель формує групи для роботи над проектом. У групі повинно бути 3-4 учні різного рівня навченості. Ставить перед групами учнів конкретні завдання. У підгрупі класу матимемо 3 групи. Перед першою групою ставимо завдання підготувати презентацію по історії розвитку комп’ютерних технологій. Перед другою групою — провести дослідження по застосуванню інформаційних технологій в різних сферах діяльності людини та підготувати публікацію. Перед третьою групою — дослідити можливості комп’ютера та відшукати новинки в комп’ютерних технологіях.. Учні працюють над завданням 3-4 уроки та захищають свої проекти. Опитувальник

Опис оцінювання

Процес оцінювання проводиться у три етапи: на початку проекту, впродовж роботи над проектом, наприкінці роботи над проектом. На початку проекту використовуємо методи анкетування, мозкової атакивикористовуючи як інструмент організаційну діаграму та таблицюЗ-Х-Д , а також можна використати і тестування. Оцінювання проводиться після прослуховування та обговорення презентацій. Оцінювання учнівських робіт впродовж роботи над проектом здійснюється за відповідними формами оцінювання[1]. Тут можна використати також і форму оцінювання сайтів. Упродовж виконання учнями роботи можна використати контрольний список для вікі сайту, за допомогою якого можемо фіксувати виконані учнем кроки.

Форма оцінювання учнівського блогу Контрольний список запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом

Контрольний список групової роботи в проекті

Самоспрямування - нагадування і підказки

Діяльність учнів та вчителя

Після перегляду вчительської презентації, котра ставить перед учнями завдання, проводиться обговорення усім класом про роль інформації в життя людини та вплив на її діяльність. Проводяться мозкова атака з еволюції інформаційних технологій, інформаційних систем. Учні обговорюють поняття інформаційної культури та компетентності. Багато уваги приділяється проблемам використання комп’ютерів учнями. Всім класом заповнюють три колонки таблиці З-Х-Д, аби зрозуміти, освідомити та оцінити свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають. Наприкінці вивчення теми та завершені створення проекту вони знову отримають цю таблицю і переглянуть результати. Вчитель пояснює як саме вони будуть працювати над проектом. Ставить перед тими Ключові, Тематичні та Змістовні запитання. Обговорюється питання впливу комп’ютера на життєдіяльність людини. Багато уваги надається питанню ролі комп’ютерних технологій в навчальній діяльності учнів та проблем, які виникають при цьому. З’ясовуються та аналізуються можливі шляхи вирішення даної проблеми. Вчитель демонструє презентацію. Обговорюється дана проблема. Учні проводять опитування свого ставлення до проблем що виникають при використанні кмп’ютера. Учні збирають інформацію щодо історії розвитку інформаційних технологій, апаратне забезпечення інформаційних систем, відстежують вплив інформаційних технологій на навчально-виховний процес у школі. Оцінюють достовірність обраних ними веб-ресурсів за допомогою форм оцінювання. Переглядають чи дотримуються закони про дотримання авторських прав в даних ресурсах. Вчитель знайомить дітей із правилами роботи в Інтернеті. Для проведення проектного дослідження учнів ділять на три групи: Обєднання в групи І група — досліджує еволюцію розвитку комп’ютерних технологій та систем, збирає інформацію про останні досягнення в комп'ютерних технологіях, формує поняття про інформаційну культуру та інформатичну компетентність, розробляє поради учням по використанню комп'ютерів у навчанні, створює презентацію; веде блог. ІІ група — здійснює опитування серед учнів 9-х класів на тему: «Де використовуються інформаційні технології?», збирає матеріали про застосування комп’ютерів в різних сферах діяльності людини, проводить дослідження серед учнів, вчителів та батьків «Що для тебе є комп’ютер», створює публікацію; ІІІ група — досліджує можливості комп’ютера, відшукує новинки в комп’ютерних технологіях, розробляє поради учням для безпечного користування комп’ютеро, створює публікацію Учні розробляють сценарій презентації проекту. Обговорюються учнівські проблеми по використанню комп’ютерів, методи на кожному етапі свого дослідження, розповідають які висновки вони зробили особисто для себе. Також оцінюють свою роботу над проектом. В результаті даної діяльності школярі навчаться правильно використовувати комп’ютери у навчанні та побуті. Очікувані результати: •розвиток в учнів навичок, необхідних для використання комп’ютерних технологій у навчанні, комунікативних навичок; •розвиток навичків креативного мислення; •вміння вирішувати соціальні проблеми, що виникають при використанні комп’ю тера; •формування вміння формулювати свою думку та аргументувати її.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Учнівський буклет
Учнівський буклетУчнівський буклет

Відомості про автора

Тетяна Чорна

Вчитель інформатики

Новопразький НВК

с. Нова Прага Олександрійський район